Бібліотечному фахівцю

Copyright © 2004
НПБУ
відділ НАРБС
Розділи сайту

Економіка, політика, право, історія

Політика

  1. База даних „Політика і політики у дзеркалі періодичних видань України”.
    URL: http://cuprc.nplu.org
    Опис ресурсу (анотація): Бібліографічні описи статей стосовно політичного сьогодення України. Посилання на повні тексти статей. Інформація з 150-ти назв українських періодичних видань: центральних та регіональних. Початок створення бази 2000 р. На сьогодні містить понад 150 тис. записів.
    Мова: укр. та рос.
    25.01.2007р.

Право

  1. Назва: „Інформаційний центр” Міністерства юстиції України
    URL: http://www.informjust.kiev.ua
    Опис ресурсу (анотація): В рубриці „Реєстри” зібрана інформація щодо Єдиних та Державних реєстрiв. Рубрика „Публікації” – це добірка цікавих, корисних для Вас та пізнавальних з юридичної точки зору статей, підготовлених спiвробiтниками державного підприємства „Інформаційний центр” й опублікованих у засобах масової iнформацiї. „Юрист” – рубрика, в якій можна отримати відповідь юриста на запитання правового характеру щодо функціонування Єдиних та Державних реєстрів. Новини сайту. Зворотній зв’язок. Пошук.
    Мова: укр.
    Дата: 13.12.04. Останній перегляд: 13.03.06.
  2. Назва: Каталог юриста Law Ukrain.com
    URL: http://www.lawukraine.com
    Опис ресурсу (анотація): На сайті зібрані ресурси українського інтернету правової тематики за такими розділами:
    Юридичні фірми - довідники, рейтинги і сайти юридичних фірм в Україні.
    Державні органи - органи державної влади і управління, інформація про Україну.
    Організації - професійні асоціації, заклади освіти, третейські суди, бібліотеки.
    Законодавство - правові пошукові системи, законодавство в інтернеті.
    Періодика - сайти газет і журналів правового напрямку з інтернет доступом.
    Різне - юридичні портали, консультації, загальні оглядові і спеціалізовані сайти.
    Іноземне право - вибрані іноземні правові ресурси (російські і англомовні). Посилання на правові ресурси.
    Мова: укр.
    Дата: 13.12.04. Останній перегляд: 13.03.06.
  3. Назва: Моя земля: Інформаційна підтримка земельної реформи в Україні
    URL: http://myland.org.ua
    Опис ресурсу (анотація): Сайт присвячений питанням земельних відносин в Україні. Нові видання, огляд преси. Публікації вітчизняного та зарубіжного досвіду. Корисні посилання. Пошук. Розсилка.
    Мова: укр., рос.
    Дата: 14.12.04. Останній перегляд: 13.03.06
  4. Назва: Пенсійна реформа в Україні
    URL: http://www.pension.kiev.ua
    Опис ресурсу (анотація): Законодавство України щодо пенсійного забезпечення. Інформація для молоді. На сайті представлена „Бібліотека” з такими розділами: Інформаційно-роз’яснювальні матеріали. Публікації з питань пенсійного реформування. Аналітичні огляди. Міжнародний досвід. Матеріали проведених заходів. Ви маєте змогу звернутися за консультацією з питань пенсійного забезпечення і пенсійної реформи. Відповідь на своє запитання отримаєте електронною поштою протягом 10 днів. Пошук. Форум. Корисні лінки.
    Мова: укр., eng.
    Дата: 14.12.04. Останній перегляд: 13.03.2006
  5. Назва: Електронна бібліотека по сталому розвитку населених пунктів „Україна – Хабітат” (на сайті Центру Електронної Інформації ООН в Україні)
    URL: http://mmc.habitat.org.ua/
    Опис ресурсу (анотація): Інформаційний модуль надає можливість дізнатися про кращі міжнародні та українські практики у галузі сталого розвитку населених пунктів. Електронна база даних сформована відповідно до існуючих міжнародних категорій сталого розвитку населених пунктів. Розділи: „Реєстр муніципальних інвестиційних проектів та програм в Україні”. „Реєстр національних кращих практик та ініціатив у галузі сталого розвитку” – посилання на сайт Асоціації міст України та громад „АМУ – Діалог”. Тут зібрано матеріли про досвід українських міст. „Інформаційно-довідковий ресурс” містить лінки на сайти державних установ, громадських організацій, навчальних та наукових закладів, media та багато інших.
    Мова: укр., рос., англ.
    Дата: 2.06.04. Останній перегляд: 13.03.06

Історія

  1. Назва: Козацтво XV – XXI ст.
    URL: http://www.cossackdom.com
    Автор: Л.Маленко – автор проекту
    Опис ресурсу (анотація): Метою даного проекту є об’єднання зусиль в дослідженні історії козацтва XV – XXI ст. Сайт складається з багатьох розділів. Зокрема, в розділі „Бібліотека” представлені статті (подані за алфавітом авторів), повідомлення , рецензії, огляди (бібліографічні та „Козаки і Інтернеті”: короткий огляд козацьких сайтів А.Кочукова); „Персоналії” (праці про дослідників українського та кошових отаманів козацтва -Й.Гладкий, Я.Кухаренко, А.Корф, І.Юзбаша, І.Сухина та ін.); „Монографії” (Велика Н.М. „Козаки Східного Передкавказзя в XVIII – XIX ст.”, Леп’явко С. „Великий кордон Євро пияк фактор становлення українського козацтва (XVI ст.)”, Лиман І. „Церковний устрій Запорозьких Вольностей (1734-1775)” та інші); „Хроніка”( про конференції присвячені козацтву),
    „Публікації документів” (документи з історії козацтва); „Енциклопедичні видання” („Козацький словник - довідник” в 3-х томах під ред. А.І.Скрилова, Г.В.Губарєва, „Українське козацтво. Мала енциклопедія”).
    Також на сайті ”Козацькі війська”, „Геральдика”, „Карти”, „Козацька преса” та ін.
    Посилання на ресурси про козацтво. Пошук по сайту. Форум. Гостьова книга. Розсилка.
    Мова: рос.
    Дата: 4.06.04. Останній перегляд: 13.03.06
  2. Назва: UKRAЇNARUS
    ІР: (http://www.geocities.com/ua_ukraine/ukrainerus.html)
    Предмет чи ключове слово: історія України-Руси
    Опис ресурсу (анотація): Висвітлено маловідомі, проте актуальні проблеми стародавньої історії України-Руси на широкому тлі історії Європи. Пропонуються сучасний науковий аналіз ключових моментів української історії. Дослідження у галузі історії, етногенетики, антропології, археології. Особливу увагу приділено історії формування українського народу, етнічним процесам у Київській Русі, культурно-історичному місцю України в історії Європи, історії Галицько-Волинського Королівства, зовнішній і внутрішній політиці Богдана Хмельницького, визвольним змаганням Українських Січових Стрільців, проголошенню Самостійної Української Народної Республіки, боротьбі ОУН-УПА.
    Розділи: Гроші України- Руси. Давньоукраїнські княжі знаки. Київська Україна-Русь. Українська гетьманська республіка. Самостійна Українська Народна республіка. ОУН-УПА Архівні документи. Московія – terra incognita. Сучасний погляд на факти. До проблеми наслідків геноциду в Україні. Українські володарі. Мапа України-Руси. Історична бібліотека. Гостьова книга. Форум. Посилання на українські Інтернет- ресурси.
    Мова: укр.
    Дата: 20.01.2004. Останній перегляд: 13.03.06
  3. Назва: Історія України
    URL: http://www.uahistory.cjb.net/
    Предмет чи ключове слово: історія України
    Опис ресурсу (анотація): Зміст сайту: І.Борщак, Р.Мартель „Іван Мазепа” (видання 1931р.).
    М.Грушевський „Ілюстрована Історія України” (репринт видання 1913 р.).
    О.Субтельний „Історія України” (видання 1991 р.).
    Н.Полонська-Василенко „Історія України” (у двох томах, 3-тє видання 1995 р.).
    „Історія Української культури. Побут. Письменство. Мистецтво. Театр. Музика” (видання 1937 р.).
    „Боротьба УПА з німецькими окупантами”.
    Остарбайтери.
    Нарис історії Кіровограда.
    Посилання на інші сайти з історії України. Пошук на сайті. Зворотній зв’язок.
    Мова: укр.
    Дата: 20.01.2004. Останній перегляд: 13.03.06
  4. Назва: Українська спілка
    URL: http://spilka.cjb.net/
    Предмет чи ключове слово: історія України
    Опис ресурсу (анотація): Сайт присвячений Україні, її історії, культурі, питанням економіки, мовним явищам. Піднімаються питання націєтворення, державотворення, національної свідомості. Розділ „Публіцистика” містить такі підрозділи: Політика. Економіка. Культура. Соціологія. Ідеологія. Мова. Історія України представлена електронними варіантами праць з історії (від Давньої доби до Нової). Спец.розділи (історичні постаті, полеміка і ін.).
    Документи (уривки з „Опису України” Боплана, гетьман Пилип Орлик „Вивід прав України, Російські укази про заборону української мови та багато інших).
    Геральдика (публікації), містить посилання на сайт „Українська геральдика” та „Флаги Украины”. Мапи (Мапа України 18 ст., Атлас Східної діаспори та ін.).
    Мова (з енциклопедії „Українська мова”, підручник з сучасної української мови, український тезаурус, Словник англіцизмів, Словник іншомовних слів, Улис OnLine, український тезаурус та ін.; посилання на споріднені Інтернет ресурси).
    Енциклопедії (Енциклопедія українського козацтва, www енциклопедія Києва, Економічна енциклопедія, Енциклопедії на www.UKROP.com)
    Поезія: (Т.Шевченко, Щ.Олесь, В.Самійленко).
    Галерея: (Княжа Русь. Козацька слава.). Багато посилань на Інтернет-ресурси.
    Представлена низка проектів сайту (здебільшого історичної тематики). Стрічка новин. Гостьова книга. Мова: укр. Дата: 21.01.2004. Останній перегляд: 13.03.06
  5. Назва: Уроки історії: Голодомор 1932-33рр.
    URL: http://www.holodomor33.org.ua/library.php
    Предмет чи ключове слово: голодомор 1932-33 років в Україні
    Опис ресурсу (анотація): Сайт створений за підтримки Міжнародного фонду „Україна 3000” .
    В „Бібліотеці” подаються відомості про основні публікації (збірники документів, спогади, наукові монографії, статті, публіцистичні та художні твори тощо), які стануть корисними для тих, хто вивчає, або просто цікавиться тематикою голодомору 1932-33 рр.
    Сайт містить посилання на ресурси Інтернет. Пошук. Контакти.
    Мова: укр.
    Дата: 20.01.2004. Останній перегляд: 13.03.06
  6. Назва: Історія української зброї
    Предмет чи ключове слово: військова справа
    URL: http://ukrarmy.kiev.ua/
    Опис ресурсу (анотація): Сайт присвячено історії українського війська від початків до останніх часів. Відкриття сайту приурочене 60-й річниці створення УПА. Вміщені статті про УПА, його постаті. Розміщено підбірку художніх творів про українське військо. Різновиди війська. Однострої українського війська. Військові пісні. Публікації про військову справу українців різних періодів. Посилання на українські Інтернет-ресурси. Гостьова книга.
    Мова: укр.
    Дата: 21.01.2004. Останній перегляд: 14.03.06
  7. Назва: ОУН-УПА
    URL: http://www.geocities.com/upahistory
    Предмет чи ключове слово: ОУН - УПА
    Опис ресурсу (анотація): Сайт присвячено національно-визвольному рухові українського народу першої пол. ХХ ст. У стислому вигляді викладено основну інформацію про ОУН-УПА. Докладніше про рух опору можна почитати, скориставшись книгами з „Книжкової полиці”, а також статтями з відповідного розділу. Розділи „Документи” та „Фотоархів” містять першоджерела. „Енциклопедія-довідник” полегшить сприйняття матеріалу. Посилання на сайти про ОУН-УПА, другу світову війну і ін. Гостьова книга.
    Мова: укр.
    Дата: 21.01.2004. Останній перегляд: 14.03.06
  8. Назва: Розстріляне відродження
    URL: http://memorial.org.ua/education
    Предмет чи ключове слово: розстріляне відродження
    Опис ресурсу (анотація): Сайт Історико-просвітницького правозахисного благодійного товариства „Меморіал” ім. Василя Стуса. Товариство досліджує iсторiю репресiй радянського перiоду, зокрема, терор режиму по вiдношенню до української iнтелiгенцiї - науковцiв, митцiв, священикiв, освiтян, полiтичних дiячiв. Подані списки репресованих, короткі відомості про них. Публікації про видатних осіб правозахисту. Наукові розвідки. Мемуаристика.
    Мова: укр.
    Дата: 16.01.2004. Останній перегляд: 14.03.06
  9. Назва: Українська спадщина
    Автор: автор проекту і веб-дизайнер: О.Женжера, головний редактор: В.Вечерський
    URL: http://www.heritage.com.ua/
    Предмет чи ключове слово:
    Опис ресурсу (анотація): Сайт науково-дослідного інституту пам’яткоохоронних досліджень. „Культурна спадщина” містить розділи: Архітектура: статті присвячені архітектурним пам’яткам України. Мистецтво: авторські статті з проблем мистецтва України. Матеріали про визначних діячів мистецтва України.
    Історія: авторські статті з проблем історії України. Матеріали про визначних діячів минулих епох. Геральдика: герби регіонів, міст, персональні герби, печатки.
    Краєзнавство: матеріали про заповідники України, культурну спадщину і туристичні ресурси всіх регіонів України. Замки та храми України (є пошук). Архітектура. Наука і техніка. Реставрація.
    Законодавство: закони, підзаконні акти, міжнародні документи щодо охорони, збереження, реставрації, використання об'єктів культурної спадщини.
    Мова: укр.
    Дата: 21.01.2004. Останній перегляд: 14.03.06

назад | на початок Design