Бібліотечному фахівцю

Комплектування БФ - відбір і планове придбання ресурсів, які за змістом відповідають задачам бібліотеки і потребам користувачів.
Розділи сайту

Закрити 1. Офіційна інформація

Закрити 2. Бібліотеки України

Закрити 3. Національні бібліотеки

Закрити 4. Сторінка дослідника

Закрити 5. Методисти рекомендують

Закрити 6. Статистична аналітика

Закрити 7. Бібліотечна планета

Закрити 8. Бібліолоція

Закрити 9. Бібліографи презентують

Мастрід

Закрити Інновації/проекти

Закрити Бібліотечний простір

Закрити ЕСМаР

Закрити Лауреати конкурсу

Закрити Нагороди і звання

Нове на сайті
Інформація від майстра
Відвідувачі

   відвідувачі

   відвідувачів online


Page Rank Check
5. Методисти рекомендують - ПБ для людей з обмеженими можливостями

Публічні бібліотеки для людей з обмеженими можливостями: досвід, можливості, перспективи.

Враховуючи наявність в Україні біля 2,7 млн. осіб з інвалідністю, великої кількості інших маломобільних громадян, необхідно відзначити велику соціальну значимість створення в суспільстві умов щодо забезпечення безперешкодного життєвого середовища для цих осіб, що в свою чергу є одним з основних елементів визнання рівності прав на їхнє повноцінне життя у суспільстві та створення державою реальних умов для реабілітації та соціальної інтеграції.

Серед закладів, які можуть надавати різнобічну інформацію про права і свободи людей з обмеженими можливостями, забезпечити їхнє інформаційне обслуговування, доступ до світу знань, задоволення потреб у спілкуванні та ін., одне з провідних місць посідають публічні бібліотеки. Але доводиться констатувати, що лише незначна кількість з них можуть в повній мірі задовольнити інформаційні потреби таких користувачів – цьому в першу чергу перешкоджає –, відсутність методичного супроводу; сучасних комп’ютерних технологій, спеціального обладнання та програмного забезпечення; обізнаності бібліотечних працівників з проблем інвалідності і не готовність та бажання працювати з такою специфічною аудиторією; пристосованості бібліотечних приміщень тощо.

Маємо надію, що надані матеріали – законодавча база, матеріали з фахових видань, періодичних видань, часописів близького зарубіжжя – представляють найбільший інтерес для зацікавлених професіоналів з бібліотечної справи для поглибленого вивчення цієї теми. У випадку, коли стаття або видання є в електронному доступі, дано посилання на відповідний ресурс, інформація щодо умов отримання публікації або видання. В розділах бібліографічні описи статей розташовані в алфавітному порядку.

Публічні бібліотеки для людей з обмеженими можливостями: досвід, можливості, перспективи. | .docx, 153 kb


Дата створення: 16/12/2014 × 23:48
Дата оновлення: 31/03/2017 × 10:05
Категорія: 5. Методисти рекомендують
Сторінка переглянута 2412 разів

Роздрукувати статтю Роздрукувати статтю

Коментарі до цієї статті


Актуальна інформація

Вітаємо шановних відвідувачів на сайті, який супроводжує науково-методичний відділ Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого (НБУ ім. Ярослава Мудрого). Наш відділ є науково-методичним та інформаційно-консультативним центром для публічних бібліотек України, а також співпрацює з бібліотеками різних типів і форм власності.

Пам'ятайте, що наповнення цього сайту - наша спільна робота. Якщо Ви маєте матеріали, що можуть зацікавити бібліотечну спільноту, або бажаєте підняти актуальну тему - чекаємо Ваших пропозицій на адресу method@nplu.org.

Шановні колеги! Якщо у вас змінилися реквізити (адреса, e-mail, URL, телефон тощо) надішліть повідомлення для відповідних коректив на сторінці сайту „Бібліотеки України”.


Вітаємо
For Librarians
Библиотекарю
ПошукГолосування
Які фактори найбільше впливають на рівень мотивації високоефективної роботи?
 
матеріальні (заробітна плата, надбавки,доплати, премії тощо)
моральні (грамоти, відзнаки, подяки тощо)
психологічні (сприятливий психологічний клімат, стосунки з колегами тощо)
організаційні (умови праці, графік роботи, розширення сфери діяльності тощо)
Результати