Бібліотечному фахівцю

Бібліотека - забезпечує акумуляцію і загальнодоступність документально-інформаційних ресурсів
Розділи сайту

Закрити 1. Офіційна інформація

Закрити 2. Бібліотеки України

Закрити 3. Національні бібліотеки

Закрити 4. Сторінка дослідника

Закрити 5. Зарубіжний досвід

Закрити 6. Статистична аналітика

Закрити 7. Бібліотечна планета

Закрити 8. Бібліолоція

Закрити 9. Бібліографи презентують

Закрити Методисти рекомендують

Мастрід

Закрити Інновації/проекти

Закрити Бібліотечний простір

Закрити ЕСМаР

Закрити Нагороди і звання

Закрити Переможці конкурсів

Нове на сайті
Інформація від майстра
Відвідувачі

   відвідувачі

   відвідувачів online


Page Rank Check
Консультації

Закрити  Стандарти

НПБУ отримала відповідь на лист стосовно надання для фонду Бібліотеки міжнародних стандартів від Державного підприємства «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації і якості». В листі повідомляється:

«Всі згадані стандарти є гармонізованими з міжнародними стандартами і прийняті в Україні методом підтвердження, який не передбачає перекладу та видання стандартів. Передбачений лише  друк підтверджувальних повідомлень у офіційному виданні національного органу стандартизації (Інформаційний покажчик «Стандарти»), який національна парламентська бібліотека регулярно отримує.

 Відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України від 26.11.2014 №1163-р ДП «УкрНДНЦ» визначено таким, що виконує функції національного органу стандартизації.

03.01.2015 р. набрав чинності Закон України «Про стандартизацію», в якому визначено функції та завдання національного органу стандартизації.

У п.2  ст.24 цього закону зазначено: «Видання, відтворення і розповсюдження документів міжнародних та регіональних організацій стандартизації, членом яких є національний орган стандартизації, здійснюються зазначеним органом відповідно до правил таких організацій».

Україна має статус члена в ISO і має право розповсюджувати на своїй території копії міжнародних стандартів згідно з Політикою розповсюдження публікацій ISO та захисту авторського права ISO- ISO POCOSA 2012.

Відповідно до зазначеного документу здійснюється захист офіційних копій стандартів ISO, а також формується ціна на міжнародні стандарти – ISO визначає рекомендовану ціну та відсоток ліцензійних відрахувань (роялті) п.6b ISO POCOSA 2012.

Національні стандарти, гармонізовані з міжнародними і прийняті в Україні методом підтвердження теж захищені авторським правом ISO і теж розповсюджуються за рекомендованими цінами ISO з обов’язковою сплатою ліцензійних відрахувань (п.7.2 с ISO POCOSA 2012).

У п.3.1 ISO POCOSA 2012 визначено, що публікації ISO та національні прийняття або їх частини, повинні бути недоступними для третіх сторін безкоштовно, тільки у разі однозначного дозволу Ради ISO або з метою подальшого розроблення національних стандартів.

Дана норма не стосується національних стандартів, гармонізованих з міжнародними і прийнятими в Україні методами перекладу або передруку.

Враховуючи викладене, за нагальної потреби, пропонуємо придбати ДСТУ ISO 2789:2016, ДСТУ ISO 16439:2016 та ДСТУ ISO 1162062016 на загальних підставах.

З повагою

В.о. генерального директора                           Д.В. Сазонов


Дата створення:02/12/2016 × 10:00Дата оновлення:02/12/2016 × 10:00Роздрукувати статтю


Актуальна інформація

Вітаємо шановних відвідувачів на сайті, який супроводжує науково-методичний відділ Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого (НБУ ім. Ярослава Мудрого). Наш відділ є науково-методичним та інформаційно-консультативним центром для публічних бібліотек України, а також співпрацює з бібліотеками різних типів і форм власності.

Пам'ятайте, що наповнення цього сайту - наша спільна робота. Якщо Ви маєте матеріали, що можуть зацікавити бібліотечну спільноту, або бажаєте підняти актуальну тему - чекаємо Ваших пропозицій на адресу method@nplu.org.

Шановні колеги! Якщо у вас змінилися реквізити (адреса, e-mail, URL, телефон тощо) надішліть повідомлення для відповідних коректив на сторінці сайту „Бібліотеки України”.


Вітаємо
For Librarians
Библиотекарю
ПошукГолосування
Які фактори найбільше впливають на рівень мотивації високоефективної роботи?
 
матеріальні (заробітна плата, надбавки,доплати, премії тощо)
моральні (грамоти, відзнаки, подяки тощо)
психологічні (сприятливий психологічний клімат, стосунки з колегами тощо)
організаційні (умови праці, графік роботи, розширення сфери діяльності тощо)
Результати