Бібліотечному фахівцю

стелаж – конструкція (пристрій) для зберігання книжок та інших матеріальних цінностей
Розділи сайту

Закрити 1. Офіційна інформація

Закрити 2. Бібліотеки України

Закрити 3. Національні бібліотеки

Закрити 4. Сторінка дослідника

Закрити 5. Зарубіжний досвід

Закрити 6. Статистична аналітика

Закрити 7. Бібліотечна планета

Закрити 8. Бібліолоція

Закрити 9. Бібліографи презентують

Закрити Методисти рекомендують

Взаємодія

Закрити Інновації/проекти

Закрити Бібліотечний простір

Закрити Відкритий форум

Закрити Переможці конкурсів

Закрити Планування

Закрити Посміхніться

Нове на сайті
Інформація від майстра
Відвідувачі

   відвідувачі

   відвідувачів online


Page Rank Check
Запитання-відповіді


В цьому розділі можна поставити фахові питання. Шановні колеги, просимо попередньо переглянути вже розміщені матеріали.
P.S.: Питання "де знайти в електронному вигляді, в інтернеті, в бібліотеці" вважаються тролінгом і видаляються.
P.P.S.: Увага! З метою надання більш чітких відповідей, просимо в питаннях конкретизувати вид Вашої бібліотеки за призначенням (публічна, спеціальна, спеціалізована) та за значенням (обласна, міська, районна, селищна, сільська).

Питання №2729 Kristina 15/08/2012 × 11:44

Добрый день! У нас в публичной библиотеке нет телефонной сети, зато есть проводная (радиотрансляционная) сеть, причём работающая... Мы хотим отказаться об оплате за радио, и поставить телефон лучше... Но нам этого не разрешают делать, мотивируя: 1) что радиосеть - это необходимо по обязательным(!) нормам, согласно ОТ и ГО и от него нельзя отказываться и выключать; 2) сущ. технические нормы, где положено 3 радиоточки на 3 читальных зала и прочее... ; 3) для установки телефон-точки "для "основних засобів" діє мораторій" аж до 2014 года... Так ли это?.. Почему нельзя?.. Какие и где существуют эти нормы обязательные (в том числе и технические)?.. правда ли, что действует мораторий, что ничего нельзя закупать?.. И сколько тогда по техническим нормам нужно установить телефон-точек (и тел/аппаратов), если радиоточек (и радио) - тоже 3 в 3-х залах?.. Чем следует руководствоваться или как?.. Ждём ваших подробных разъяснений

Ваш запит стосується сфери цивільного захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного, природного та військового характеру. Ці питання врегульовані низкою документів. Радіоточки як і інші засоби зв’язку в бібліотеках виконують функцію оповіщення та інформування населення (див. ст. 7 Закону України «Про правові засади цивільного захисту» (Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1859-15); ст. 8 Закону України «Про захист населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру» (Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1809-14); ст. 5 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про порядок проведення евакуації населення у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру» (Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1432-2001-%D0%BF); ст. 5 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про організацію оповіщення і зв'язку у надзвичайних ситуаціях» (Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/192-99-%D0%BF ). У ст. 17 зазначеної постанови зазначено, що «Оповіщення населення здійснюється дистанційно за допомогою електросирен, мережі радіомовлення всіх діапазонів частот і видів модуляції та телебачення…у запису мережею радіомовлення, яке означає "Увага всім!". Крім того, ст. 27 того ж документу зобов’язує «Усі місцеві органи виконавчої влади, підприємства, установи і організації незалежно від форми власності і господарювання… забезпечити всі виробничі, службові та адміністративні приміщення, а також приміщення навчальних і лікувальних закладів радіотрансляційними точками (радіоприймачами відповідного діапазону для районів, де немає проводового мовлення) для гарантованого приймання програм державного радіомовлення… Забороняється відключати радіотрансляційні точки та абонентські лінії, через які здійснюється запуск електросирен від мереж державного радіомовлення, демонтувати вуличні гучномовці без погодження з відповідними органами ЦО та НС». Тому, вважаємо, що радіоточки мають бути в усіх приміщеннях бібліотеки. Щодо третього пункту Вашого запитання, на нашу думку, - це може бути рішення Ваших місцевих органів влади.
Питання №2728 ANNA 15/08/2012 × 11:07

Скажите, а нужны ли вообще будь-какие книги до 1975 года в публичной библиотке? кто ж ими пользуется? а тем более плюс ко всему исходя из ихнего санитарного состояния вцелом?.. Может их всё же стоит убрать, списать?.. от "греха" подальше... Может есть какие нормы от какого года должны находиться книги в публичной библиотеке?.. Как его лучше быть?.. Разъясните более подробно, пожалуйста...

В Україні немає документів, які б регламентували обмеження термінів зберігання документів та обов’язкове їх вилучення після певного терміну їх використання в бібліотечних закладах. За кордоном вилучення документів у публічних бібліотеках становить 3-5% від загального фонду. Проте, ІФЛА (Міжнародна Федерація Бібліотечних Асоціацій та Установ) рекомендує щорічно списувати 8% бібліотечного фонду. Не можна категорично стверджувати, що всі книги до 1975 року видання мають бути вилучені. При формуванні фондів слід враховувати багато чинників. Радимо переглянути матеріали, розміщені на нашому сайті, які допоможуть Вам прийняти виважене рішення щодо подальшої організації Вашого фонду: 1. Публічна бібліотека: місія : З досвіду різних країн. Погляд методиста.-К., 2004; 2. Формування бібліотечного фонду. Маркетинговий підхід: Примірна тематика семінарів працівників районних і міських бібліотек.- Вип. 1.- К., 2006: (Режим доступу: http://profy.nplu.org/download.php?lng=uk).
Питання №2727 zanna 14/08/2012 × 20:21
Здравствуйте! Я работаю 10 лет зав. филиалом в "ЦБС для детей"., образование среднее-специальное, общий библиотечный стаж  25 лет. Вопрос: могу ли я перейти на должность ведущего библиотекаря или зав. сектором ? если да, то на основании какого документа. Спасибо.
Насамперед, це залежить від наявності відповідної вакансії в штатному розписі та відповідності працівника вимогам, зазначеним у "Довіднику кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 81 "Культура та мистецтво"(Режим доступу: http://www.jobs.ua/ukr/dkhp/articles-2364/).
Питання №2726 Galina 14/08/2012 × 12:42
Скажіть, будь ласка, коли можна брати працівника на посаду тимчасово відсутнього працівника у звязку з пологами: з дня відкриття листка непрацездатності чи після закінчення листка непрацездатності до дня фактичного виходу на роботу останнього. Завчасно дякую за відповідь.
Термін відсутності працівниці у зв'язку із пологами та відпусткою по догляду за дитиною слід розділити на 2 частини: 1) оформлення відсутності працівниці у зв'язку з вагітністю та пологами (термін відсутності зазвичай триває 126 календарних днів (70 днів до і 56 - після пологів) - оформляється на підставі відповідно заповненого листка непрацездатності. На цей час на посаду особи, яка знаходиться на лікарняному, можна прийняти іншого працівника як за тимчасовим трудовим договором, так і строковим трудовим договором (визначеним в главі 3 Кодексу Законів про працю України (Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/322-08/page?text=%E4%EE%E3%EB%FF%E4%F3); 2) оформлення відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, яка надається з дня, в який працівниця повинна була вийти на роботу після відсутності у зв'язку з вагітністю та пологами (на наступний день після припинення дії листка тимчасової непрацездатності). На цей час на посаду працівниці, яка знаходиться у відпустці по догляду за дитиною, можна прийняти іншого працівника за строковим трудовим договором (визначеним в главі 3 КЗпП), про що робиться застереження в заяві працівника, трудовому договорі та наказі про прийняття на роботу. Тимчасовий трудовий договір виключаємо. Застережння полягає в тому, що працівник Х призначається на посаду на період відпустки для догляду за дитиною працівника Y до його виходу на роботу.
Питання №2725 Lyubka 13/08/2012 × 11:16
Я теж хочу, що ви надіслали методику проведення комплексної перевірки роботи ЦБС. Дякую.
Див. відповідь на запит 2705.
Питання №2724 Yuliya 13/08/2012 × 10:05

Будь ласка, надайте консультацію з такого питання, як правильно написати індекс ББК художніх творів сучасних українських письменників 84(4Укр)6 чи 84.4Укр6? Дякуємо

Використовується перший варіант - 84(4Укр)6. Гол. бібліотекар В. М. Логвінова
Питання №2723 ViVi 10/08/2012 × 15:02
Добрий день. Як правильно написати довідку  про наслідки комплексного вивчення діяльності бібліотеки?
Див. відповідь на запит 2705.
Питання №2722 Maya 10/08/2012 × 13:18
http://odessacmbsbaby.blogspot.com/
Добрий день. Чи є в Україні затверджений "Кодекс професійної етики бібліотекаря"?
30 травня 1996 р. конференцією Української Бібліотечної Асоціації був затверджений "Кодекс етики бібліотекаря". Радимо принагідно ознайомитись із матеріалом "Проект кодексу етики для бібліотекарів ІФЛА", розміщеним на блозі «Творчість та інновації в українських бібліотеках» Посольства США в Україні (Режим доступу: http://libinnovate.wordpress.com/2011/11/29/) та новим дописом про Всесвітній конгрес бібліотекарів та інформаційних працівників та Генеральну конференцію та засідання асамблеї ІФЛА (Міжнародної федерації бібліотечних асоціацій та установ) «Сучасні бібліотеки – надихають, дивують, відкривають нові можливості», які проходять саме зараз у м. Гельсінкі (Фінляндія) і триватимуть до 16 серпня. Радою ІФЛА затверджений Міжнародний кодекс етики бібліотекаря та інформаційного працівника (Режим доступу: http://libinnovate.wordpress.com/).
Питання №2721 natasha 09/08/2012 × 15:46
Підскажіть, будь ласка, до якого  законодавчого акту можна звернутися при відмові перевода працівника сільської бібліотеки на повну ставку? Дякую
Перевести працівника на повну ставку можна лише за певних умов: відповідне фінансування, наявність цієї ставки у штатному розписі, достатній обсяг навантаження тощо. Також не зрозуміло, хто кому відмовив: працівник відмовляється переходити на повну ставку чи керівництво відмовило працівникові? У Вашому запиті недостатньо інйформації для надання відповіді у межах чинного законодавства.
Питання №2720 SVITLANA 09/08/2012 × 14:51
Спасибі за відповідь на моє питання № 2713 від 07.08.2012 р.Хотілося б уточнити, на який саме рахунок: бюджетний чи спецрахунок необхідно перераховувати кошти, отримані як пеню за несвоєчасне повернення книг до бібліотеки. Свого часу спецрахунок було відкрито для коштів, отриманих від надання додаткових платних коштів. Чи можна кошти, отримані у якості пені, використовувати на придбання нових книг? З повагою Г. С. В.
Це питання в межах компетенції бухгалтерії та казначейства. Вони мають вирішити його самостійно.
Питання №2719 viktoriya 09/08/2012 × 14:29
Я працюю в Центральній районній бібліотеці на посаді провідного бібліотекаря. Дайте ,будь-ласка, відповідь. Чи потрібно писати заяву на отримання матеріальної допомоги на оздоровлення окремо від заяви на чергову відпустку , чи оздоровчі нараховуються разом з відпускними?Наперед вдячна. 
Матеріальна допомога на оздоровлення нараховується лише згідно з заявою працівника. Заяву про надання матеріальної допомоги на оздоровлення працівник може написати як одночасно із заявою про надання відпустки, так і окремо (на окремому аркуші).
Питання №2718 Taniy 09/08/2012 × 13:18

Добрый день! Подскажите, пожалуйста, в какие сроки должна проводиться инвентаризация основного фонда библиотеки объемом в 5 млн?


С уважением,

Татьяна

Вимоги до проведення інвентаризації регулюють наступні документи: 1)"Інструкція по інвентаризації основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів і документів та розрахунків", згідно з якою "Проведення інвентаризації...бібліотечних фондів [відбувається] - за рішенням керівника підприємства один раз на п'ять років або щорічно з охопленням інвентаризацією не менше 20 відсотків одиниць бібліотечного фонду з обов'язковим завершенням розпочатої інвентаризації цього майна в структурному підрозділі (у матеріально відповідальної особи) протягом тридцяти днів" (Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z0202-94). 2) "Інструкція з інвентаризації матеріальних цінностей, розрахунків та інших статей балансу бюджетних установ (із змінами)" (Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z0728-98); 3)"Типовими нормами часу на основні процеси бібліотечної роботи" (Режим доступу: http://profy.nplu.org/articles.php?lng=uk&pg=83). Час на проведення інвентаризації Ви маєте розрахувати самостійно, виходячи із своїх можливостей: визначити обсяг кадрових ресурсів, які можуть бути задіяні в інвентаризації, та фонду, який їй підлягає. При цьому зауважимо, що інвентаризація може проводитися як традиційним способом, так і в автоматизованому режимі за допомогою сканера (за умови штрихкодування документів).
Питання №2717 Lyudmila 09/08/2012 × 10:27
Чи повернуть платні послуги бібліотекам України?
Надання платних послуг в бібліотеках не відмінено жодним документом. Постанова N 1271 від 12 грудня 2011 р. "Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися закладами культури, заснованими на державній та комунальній формі власності" (Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1271-2011-%D0%BF) скасовує попередній документ - постанову Кабінету Міністрів України від 5 червня 1997 р. N 534 "Про затвердження Переліку платних послуг, які можуть надаватися закладами культури і мистецтв, заснованими на державній та комунальній формі власності" і регламентує новий "Перелік..."
Питання №2716 Katerina 08/08/2012 × 11:15
Де можна знайти методичні рекомендації по підготовці та оформленню книжкових виставок? Чи потрібно робити паспорт книжкової виставки у дитячій бібліотеці? Наперед вдячна за  поради.
Книжкова (книжково-ілюстративна) виставка – базовий і найпопулярніший засіб розкриття фондів. Виставки можуть бути: Хронологічні (поточні та ретроспективні); Змістовні (тематичні: універсальні та галузеві); Кількісні (великі, локальні, маленькі, одного документу (однієї книги, одного журналу, однієї статті тощо); Адресні (стаціонарні, виїзні, пересувні, кільцеві); Часові (регулярні, одноразові); Жанрові(змішані, журнальні, серійні, аудіовізуальних матеріалів тощо); Топографічні (що відбуваються у визначеному структурному підрозділі); Організаційні (самостійні та ті, що є складовою частиною комплексних заходів); Конструктивні (ординарні, планшети, розвали, вітрини); За характером (краєзнавчі, галузеві, захолення та дозвілля; виставка – презентація власних бібліотечно-бібліографічних послуг, що надаються користувачам бібліотек; однієї книги, персоналій тощо). Наводимо деякі загальні поради щодо оформлення виставок: Назва виставки: влучність, цікавість, точність висловів, інтрига; Сезонність; Читацьке призначення; Звернення; Розділи виставки мають дотримуватися певній логіці : від загального до конкретного і навпаки; Цитати; Відсилка до розділів класифікаційної системи, де міститься додаткова література; Бібліографія за темою виставки (якщо є) або цікаві пристатейні списки; Кольорова гама має сприяти візуальному сприйняттю виставки; Аксесуари (георгіївська стрічка – виставка до Дня Перемоги, штучні квіти – до 8-го березня, червоні серця – валентинки – до Дня Св. Валентина, указка, макет щоденника або класного журналу, дошка та крейда – до Дня знань – 1 вересня або до Дня вчителя тощо). Нестандартність назв і принципів підбору літератури (Наприклад: виставка «Дует» (виставка творів письменників-сестер (Шарлотта та Емілія Бронте), братів (брати Вайнери, Стругацькі, брати Грімм) батьків і дітей, подружжя (Анн і Серж Голон, Тетяна та Сергій Дяченки), дуети письменників: І. Ільф та Є. Петров, Генрі Лайон Олді (О. С.Ладиженський та Д. Є Громов); Авторство виставки. Крім цього, щодо пошуку інформації з організації та оформлення книжкових виставок варто: а) звернутися за методичною допомогою у Вашу регіональну обласну універсальну накову бібліотеку; б) проаналізувати досвід колег, здійснивши пошук в інтернеті, скориставшися ключовими словами; в) а головне - зрозуміти, що виставкова робота, це індивідуальний або колективний творчий процес і будь-які рекомендації варті переосмислення та доопрацювання у відповідності із потребами Ваших користувачів та Вашими можливостями (наявність відповідних стелажів, відповідних бібліотевних фондів та площі бібліотечного приміщення). Пам'ятайте, що книжкова або книжково-ілюстративна виставка - це не прикраса приміщення, яка має бути довготривалою і незмінною. Це, насамперед, засіб підтримки зацікавленості у бібліотечних послугах наявних користувачів та шлях до залучення нових потенційних друзів бібліотеки. Із зразком паспорта виставки можна ознайомитися тут: http://ru.calameo.com/read/0008150120ae416b669b8. Крім цього, деякі поради та рекомендації розміщені на нашому сайті: (Режим доступу: http://profy.nplu.org/articles.php?lng=uk&pg=615).
Питання №2715 SILVIA 08/08/2012 × 07:58

Доброго дня ! Підкажіть , будь ласка, законодавчу базу для встановлення санітарного дня в бібліотеці. Спасибі.

Ми неодноразово відповідали на подібні запити. Зверніться, будь ласка, до відповідей на запитання 1035, 1351, 1959, 2046.
Питання №2714 Irina 07/08/2012 × 17:39
Доброго времени суток уважаемые коллеги)Проходит ли аттестацию библиотекарь, который прошел дистанционное обучение в Институте последипломного образования Национальной Академии Руководящих Кадров Культуры и Искусства (г. Киев)?заранее спасибо
Після підвищення кваліфікації працівник не підлягає атестації протягом 1-го року. Радимо переглянути п. 1. 4. «Положення про проведення атестації працівників підприємств, установ, організацій та закладів галузі культури» (Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z1023-07).
Питання №2713 SVITLANA 07/08/2012 × 11:41
Як можна приходувати та використовувати пеню за несвоєчасно здані до бібліотеки книги? Г. С. В.
Оприбуткування та використання пені в межах компетенції бухгалтерії, діяльність якої регламентується "Типовим положенням про бухгалтерську службу бюджетної установи" (Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/59-2011-%D0%BF), де зазначено, що "Бухгалтерська служба відповідно до покладених на неї завдань...забезпечує...складення економічно обґрунтованих калькуляцій собівартості послуг, ...бере участь у роботі з оформлення матеріалів щодо нестачі, крадіжки грошових коштів та майна, псування активів"... Не зважаючи на вищевикладене, наводимо фрагмент відповіді інтернет-приймальні Міністра культури України (питання та відповіді за лютий 2012 року): "Проте, на сьогодні відсутня процедура реалізації даної норми закону" (Режим доступу: http://mincult.kmu.gov.ua/mincult/uk/publish/article/272733). (Йдеться про статтю 20 Закону України "Про бібліотеки і бібліотечну справу", яка надає право бібліотекам самостійно "визначати види та розміри компенсації шкоди, заподіяної користувачами бібліотек, у тому числі пені за порушення термінів користування документами (Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/32/95-%D0%B2%D1%80).
Питання №2712 raisa 07/08/2012 × 07:28
Доброго дня! Підскажіть будь ласка,як мені прийняти людину в бібліотеку де штатної одиниці немає , а підприємство спонсорський внесок внесли на заробітну плату бібліотекаря на село де бібліотеки немає .Населення в селі -240 .Дякую.
Суть Вашого запиту не зрозуміла. Конкретизуйте чи уточніть питання.
Питання №2711 ANNA 05/08/2012 × 13:39

Скажите, имеют ли право (в т.ч. законно и на основании каких законов, актов и пр.) библиотеки записывать и обслуживать детей и взрослых, если же они из других городов, посёлков, - и ихняя регистрация (прописка) там, - а здесь они - временно (на каникулах или в гостях на период отпусков), и к тому же если они как из Украины, так и с других стран?.. - но все они хотят взять литературу на дом, на пляж и т.д... Как быть?.. А тем более ведь документ (праспорт, свидетельство) или же же денежный эквивалент - законодательно отменили и запретили - и мы не имеем право бртать взалог книги пусть даже документ... (а тем более сейчас будь-где документы запрещены брать и оставлять - это как личная неприкосновенная собственность, и даже, к примеру, предъявляя контролёру тр-та или дежурному инспектору, - нужно только из своих рук и никак не иначе!)... Разъясните, пожалуйста, что нужно делать и как его быть?.. С уваж,

Згідно із статтею 19 Закону України «Про бібліотеки і бібліотечну справу» бібліотечні заклади «забезпечують реалізацію прав громадян на бібліотечне обслуговування, встановлених цим Законом» (Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/32/95-%D0%B2%D1%80) .У статті 20 зазначеного Закону регламентовані права бібліотек самостійно «визначати при наданні користувачам бібліотеки документів розмір коштів, що передаються бібліотеці як забезпечення виконання зобов'язань щодо повернення одержаних у бібліотеці документів, у випадках, передбачених правилами користування бібліотеками; визначати види та розміри компенсації шкоди, заподіяної користувачами бібліотек, у тому числі пені за порушення термінів користування документами». Жодних обмежень (реєстрація за місцем проживання (прописка), вік тощо) щодо користування бібліотеками не існує. Іноземці, які знаходяться в Україні на законних підставах, користуються. Див. «Типові правила користування бібліотеками в Україні» (Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z0449-99). Проте, пункт 2.9. зазначеного документу розкриває особливості обслуговування осіб, що тимчасово проживають в зоні обслуговування бібліотеки: «Особи, які тимчасово проживають у зоні обслуговування бібліотечного закладу, мають право користуватися тільки його читальними залами або одержати документи додому у порядку, зазначеному в пункті 2.7 Типових правил. ( Пункт 2.9 із змінами, внесеними згідно з Наказом Мінкультури N 319 ( z0538-01 ) від 25.05.2001 )». Оскільки механізм застосування застави у бібліотеках не визначений, рекомендуємо вам книги із фондів бібліотеки під заставу не видавати.
Питання №2710 mota 04/08/2012 × 10:39
здравствуйте. Работаю библиотекарем 24 года в лицее(бывшее ПТУ), через год собиралась на пенсию по выслуге лет. Прочитала в газете, что по новому законодательству принятому в Украине в 2011г. ,пенсия по выслуге лет не положена ,так как библиотека лицея не является юридическим лицом.Так ли это? И на основании какого документа.спасибо  
Насамперед, зауважимо, що право на цей вид пенсії має не загальне коло громадян, як на пенсії за віком, а лише окремі категорії працівників, перелік яких установлено в статтях 52, 54 і 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» (Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1788-12/page2), а також в інших спеціальних нормативних актах. Уважно перечитайте зазначений Закон – посада бібліотекаря відсутня. Якщо Ви маєте на увазі передостанній абзац ст. 52 та пункт е) статті 55, де зазначена категорія «працівники освіти», то тут мається на увазі лише педагогічний склад навчальних закладів.
StartПопередні10 previous pages [ 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 ] 10 next pagesНаступніEnd

Актуальна інформація

Вітаємо шановних відвідувачів на сайті, який супроводжує методичний відділ Національнальної парламентської бібліотеки України (НПБУ). Наш відділ є науково-методичним та інформаційно-консультативним центром для публічних бібліотек України, а також співпрацює з бібліотеками різних типів і форм власності.

Пам'ятайте, що наповнення цього сайту - наша спільна робота. Якщо Ви маєте матеріали, що можуть зацікавити бібліотечну спільноту, або бажаєте підняти актуальну тему - чекаємо Ваших пропозицій на адресу method@nplu.org.

Шановні колеги! Якщо у вас змінилися реквізити (адреса, e-mail, URL, телефон тощо) надішліть повідомлення для відповідних коректив на сторінці сайту „Бібліотеки України”.


Вітаємо
For Librarians
Библиотекарю
ПошукГолосування
Який показник є зараз кращим індикатором діяльності бібліотеки?
 
кількість користувачів
кількість відвідувань
кількість книговидачі і відвідувань
кількість читачів і книговидачі
процент охоплення населення
кількість заходів на сайт бібліотеки
Результати