Бібліотечному фахівцю

Бібліотека - забезпечує акумуляцію і загальнодоступність документально-інформаційних ресурсів
Розділи сайту

Закрити 1. Офіційна інформація

Закрити 2. Бібліотеки України

Закрити 3. Національні бібліотеки

Закрити 4. Сторінка дослідника

Закрити 5. Методисти рекомендують

Закрити 6. Статистична аналітика

Закрити 7. Бібліотечна планета

Закрити 8. Бібліолоція

Закрити 9. Бібліографи презентують

Мастрід

Закрити Інновації/проекти

Закрити Бібліотечний простір

Закрити ЕСМаР

Закрити Лауреати конкурсу

Закрити Нагороди і звання

Нове на сайті

Виставлено:

[24.09.2017]

Статті з зарубіжних фахових періодичних видань 3 квартал, 2017 р.

Виставлено:

[23.08.2017]

Тенденції розвитку публічних бібліотек зарубіжних країн

[21.06.2017]

Статті з зарубіжних фахових періодичних видань 2 квартал

[09.06.2017]

Бібліотечна планета, номер 2 за 2017 рік

[04.04.2017]

Сучасний літературний процес: Бібліотека. Книга. Читач

[28.03.2017]

Статті з зарубіжних фахових періодичних видань 1 квартал, 2017 р.

[14.03.2017]

Cписок нових надходжень до сектору організації професійної самоосвіти у I кварталі 2017 року

[13.03.2017]

Бібліотечна планета, номер 1 за 2017 рік

[08.02.2017]

Інформаційно-аналітичний бюлетень: СОЦІОЛОГІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ В БІБЛІОТЕКАХ (Випуск 48)

[25.12.2016]

Бібліотечна планета, номер 4 за 2016 рік

[16.12.2016]

Статті з зарубіжних фахових періодичних видань 4 квартал, 2016 р.

[01.12.2016]

Інформаційно-аналітичний бюлетень: СОЦІОЛОГІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ В БІБЛІОТЕКАХ (Випуск 47)

Інформація від майстра
Відвідувачі

   відвідувачі

   відвідувачів online


Page Rank Check
Запитання-відповіді


В цьому розділі можна поставити фахові питання. Шановні колеги, просимо попередньо переглянути вже розміщені матеріали.
P.S.: Питання "де знайти в електронному вигляді, в інтернеті, в бібліотеці" вважаються тролінгом і видаляються.
P.P.S.: Увага! З метою надання більш чітких відповідей, просимо в питаннях конкретизувати регіон, вид Вашої бібліотеки за призначенням (публічна, спеціальна, спеціалізована) та за значенням (обласна, міська, районна, селищна, сільська).
3P.S.: Питання також можна направляти на адресу method@nplu.org
4P.S: Питання, що стосуються роботи ЕСМаР, надсилайте на ecmap@nplu.org

Питання №871 Tina 27/06/2010 × 11:18
Чи можливо і де можна отримати  другу вищу освіту за фахом "Бібліотекар" дистанційно? Дякую за увагу.
Ми не маємо такої інформації, знайшли тільки дистанційні курси підвищення кваліфікації. Можливо відгукнуться колеги, які мають більш конкретну інформацію
Питання №870 Tina 27/06/2010 × 11:05
Подскажите, пожалуйста, какие есть документы, защищающие школьную библиотеку от перемещения её и хранилища учебников в сараи, подвалы, и другие места, далёкие от званий учреждений культуры!!!
Згідно Ст.18. Закону України «Про бібліотеки і бібліотечну справу» «Облік, зберігання та використання документів, що знаходяться в бібліотечних фондах, здійснюються відповідно до правил, затверджених спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері культури, та встановлених стандартів, технічних умов, інших нормативних документів» .
Крім того в ст. 27 чітко вказано, що «забороняється переміщення бібліотек без надання рівноцінного упорядкованого приміщення для обслуговування користувачів бібліотеки, роботи працівників, зберігання бібліотечних фондів.»
Тому рекомендуємо переглянути збірник «Документні ресурси бібліотек (законодавчі, інструктивно - регламентуючі та методичні матеріали)», розміщений за адресою http://profy.nplu.org/download.php?lng=uk , звернути увагу на У розділ та переглянути окремі документи «Правила пожежної безпеки в Україні», «Правила техники безопасности в библиотеках», КЗОТ тощо.
Радимо Вам також звернутися до фахівців Профспілки працівників освіти і науки України http://pon.org.ua
Питання №869 sarkult 25/06/2010 × 16:19

Прошу Вас надати консультацію: В сільскій філії ЦБС працює бібліотекар на 1,0 ст. при середньорічних показниках книговидачі 252 читача та книговидачі 5274 примірника. Чи можливо перевести працівника на 0,5 ст.? Якщо це можливо, яким документом це регламентується?

Це абсолютно можливо, особливо, якщо обслуговування 252 читачів є єдиною професійною функцією бібліотекаря. Перегляньте план роботи та розрахуйте витрати часу згідно Типових норм часу на основні процеси бібліотечної роботи. Виконання бібліотекою й інших функцій (соціокультурної, соціальної, тощо) є підставою для отримання повної ставки бібліотекаря.
Питання №868 Natalia 24/06/2010 × 14:18
http://cbs.alchevsk.com.ua

Здравствуйте, уважаемые коллеги!

Централизованная бухгалтерия отдела культуры требует от сотрудников нашей ЦБС выполнения следующих процедур:

 - на время очередного тарифного отпуска заведующей библиотекой-филиалом составлять акт о передаче материальных ценностей на библиотекаря библиотеки-филиала;

 - по окончании отпуска осуществлять обратную передачу.

Ответьте, пожалуйста, обязательно ли поступать именно таким образом?

Заранее благодарны.

Цікаво, на який документ посилається бухгалтер Вашої установи. У всяк випадку в «Інструкції з інвентаризації матеріальних цінностей….» серед причин ми не знайшли і згадки про інвентаризації у випадку чергової відпустки відповідальної особи.
На практиці це виглядає дещо інакше. Зав. бібліотекою визначає працівника, який має заміщати у випадку її відсутності. Це повинно бути обов'язково внесено до посадової інструкції працівника, який до речі за це отримує додатковий розряд (+1).
Питання №867 Olga 24/06/2010 × 12:49
Підкажіть, будь ласка, де можна знайти Перелік програм, підручників та навчально-методичних посібників, рекомендованих Міністерством освіти і науки України для використання у навчальних закладах у 2010/11 навчальному році
     І ще: яку максимальну кількість годин педагогічного навантаження на рік може мати бібліотекар професійного ліцею, працюючи на повну ставку? Дякую!
Щодо першого запитання, то мабуть краще переадресувати його до МОН України?
Щодо другої частини Вашого запитання, то ми, чесно, не знаємо. Але хороші віртуальні довідки з подібними запитаннями знайшли. Радимо Вам звернутися до фахівців Профспілки працівників освіти і науки України http://pon.org.ua або Київської міської організації профспілки працівників освіти і науки України http://profspilka.kiev.ua
Питання №865 miram 22/06/2010 × 21:51
Здравствуйте! Работаю зав. библиотекой в техникуме. Подскажите, чем регламентируется выплата оздоровительных для нас и их нам заплатят как и преподавателям обязательно, или же как и раньше при наличии средств (не получаем уже 2 года). Спасибо.
Відповідь на питання 299 - http://profy.nplu.org/guestbk.php?lng=uk&pg=1038
Питання №864 Olga 22/06/2010 × 16:07
Добрий день! Скажіть будь ласка, чи діє "Приказ Минвуза СССР от 22.12.1978 №1175 Об утверждении типовых штатов библиотек высших и средних специальных учебных заведений": По состоянию на 12 октября 2006 г. Якщо ні, де можна знайти типовий штат бібліотеки ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації?  Де можна знайти нормативно-правову документацію на такі спеціальні бібліотеки?
Ми не фахівці в питаннях спеціальних бібліотек, тому рекомендуємо звернутися до методичного центру - бібліотеки Максимовича
Питання №863 Lilya 22/06/2010 × 11:15
Подскажите пожалуйста
Продолжительность основного отпуска библиотекарям 24 или 28 календарных дней, и если библиотекарь оформлен на пол ставки, на какое количество дней отпуска он может расчитывать?
Відповідно до закону України «Про відпустки», працівникам надається щорічна основна відпустка тривалістю не менше як 24 календарні дні за відпрацьований календарний рік.
Як компенсація за виконаний обсяг робіт, ступінь напруженості, складність, самостійність у роботі, необхідність періодичного виконання службових завдань понад установлену тривалість робочого часу працівникам з ненормованим робочим днем відповідно до п. 2 ст. 8 закону «Про відпустки» може надаватися щорічна додаткова відпустка тривалістю до семи календарних днів. Причому конкретна тривалість додаткової відпустки встановлюється колективним договором за кожним видом робіт, професій та посад чи трудовим договором з урахуванням фактичного завантаження й кола покладених на працівника обов'язків, залежно від часу зайнятості працівника на роботах з ненормованим видом праці.
Міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади за узгодженням з відповідними профспілками надано право затверджувати орієнтовний перелік робіт, професій, посад працівників з ненормованим робочим днем.
Питання №862 Olga 22/06/2010 × 09:46
Доброго дня! Скажіть, будь ласка, скільки скільки годин на рік може читати бібліотекар професійно-технічного навчального закладу, працюючи на повну ставку? Дякую!
На нашу думку це залежить від того, наскільки читання є вашим улюбленим заняттям. Особисто я читаю весь вільний час.
Питання №861 PanBibliotekar 18/06/2010 × 22:23
http://panbibliotekar.blogspot.com/
Доброго дня!«Книгознавство, бібліотекознавство, бібліографознавство» включено до спеціальності «Соціальні комунікації». На сторінці ВАКу переглянув новий перелік фахових видань і не знайшов «Бібліотечного вісника», «Вісника Книжкової палати»... У нас тепер новий список ваківських видань?
Шановний Пане бібліотекарю! Дійсно, згідно наказу Вищої атестаційної комісії України від 14 грудня 2007 р. «Книгознавство, бібліотекознавство, бібліографознавство» включено до спеціальності «Соціальні комунікації і історія». (http://www.vak.org.ua/docs//news/nakaz_zmin_spec.pdf). Перераховані Вами видання, як чинні до 01.08.2010 р. розміщені на сайті ВАКу у Переліку фахових видань, розділі «Історія» .
Питання №860 alla 17/06/2010 × 20:55
В ответе на вопрос 783 было указано, что 50% надбавки библиотекарю за особые условия труда платят за то, что библиотекарь должен работать на 30% больше принятого графика работы и рабочий день библиотекаря должен быть в один из выходных дней (суббота, воскресенье ). Где можно найти законное подтверждение этому ответу? Спасибо за ответ.

Рекомендуємо: "Організація роботи ЦБС", параграф 5, стор.17. Якщо будете мати ще час, подивіться більш сучасні матеріали стосовно організації роботи публічних бібліотек, ІФЛА, тощо.
Конкретний режим робочого часу встановлюється в локальних нормативних актах: колективному договорі, правилах внутрішнього розпорядку, графіку змінності або в індивідуальному трудовому договорі (див. КЗПП ст.13 , а також ст. 68, Закон України "Про колективні договори", ст.7).
Врешті решт, на всяк випадок нагадуємо, що бібліотека - це інформаційний центр, а бібліотекарі начебто ще і лоцмани у бурхливому морі інформації…

Питання №859 Elena 17/06/2010 × 18:06
50% надбавки библиотекарям.
Ответ на вопросы
469, 783 и консультация "Надбавки" не дают ответ на многие вопросы. Например : отдел комплектования, методист, библиограф за что получают надбавку 50  %. Библиотекарь, исходя из ответа на вопрос 783,отрабатывает ее работая   
в общепринятые выходные и график работы не сопадает с графиками работы предприятий . Какие законодательные акты могут помочь разобраться?
  Спасибо.

Колеги! Є Постанова КМУ №1073 від 30.09.2009 р. "Про підвищення заробітної плати бібліотечним працівникам", де визначено - "надбавка за особливі умови роботи". Згідно Постанови "працівники державних і комунальних бібліотек, які провадять культурну, освітню, інформаційну, науково-дослідну, методичну діяльність та займають посади, включені до переліку посад згідно з додатком до Порядку виплати доплати за вислугу років працівникам державних і комунальних бібліотек, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 січня 2005 р. № 84, встановлена надбавка за особливі умови роботи у розмірі 50 відсотків посадового окладу".
Все. Крапка.
Пропонуємо повернутись до виконання своєї роботи, за яку ви отримуєте 50 % доплати, а не займатись у робочий час «законотворчою» діяльністю.

Питання №858 Sandrafill 17/06/2010 × 15:30
В Крыму, Судаке ежегодно проходит библиотечный форум.Попасть туда не так легко,так как дорого для рядового библиотекаря.Такое впечатление,что туда едут только состоятельные "библиотекари",которые не прочь большее время отдохнуть на пляже.А пользы от таких форумов рядовым библиотекам ноль. Лучше бы за эти деньги, которые тратятся на такие мероприятия,помогли бы программы и компьютерную технику закупить в библиотеки.

Питання не в ціні. Питання у тому, з чим хоче поїхати «рядовий бібліотекар» на міжнародну конференцію. Пропонуємо написати доповідь, узагальнити власний досвід з питань інформатизації власної бібліотеки, вислати на конкурс, або на УБА, отримати грант за інноваційний підхід і стати учасником конференції. Перед цим рекомендуємо ознайомитись з матеріалами конференцій, до речі, вони публікуються як в електронному варіанті, так і в журналі «Наукові і технічні бібліотеки», Впевнені, що опрацювання цих документів дозволить Вам зрозуміти реальну цінність цих професійних зібрань. Якщо у Вас ще залишаться питання, рекомендуємо з пропозиціями звертатись безпосередньо до організаторів конференції (головний організатор - ДПНБ Росії).

Питання №857 viktoriy 17/06/2010 × 11:09

в нашій районній бібліотеці планується реорганізація відділу обслуговування, а саме,злиття фонду читального залу та абонементу. І снуватиме один відділ.  Якими нормативними документами регламентується цей процес і чи доцільно проводити таку реорганізацію в районній бібліотеці?

наперед вдячна.

Реорганізація відділу обслуговування здійснюється на основі наказу директора.
Про доцільність проведення такого процесу можна дізнатися аналізуючи ефективність роботи відділів.
Зазначимо, що після об'єднання двох відділів, необхідно буде внести зміни в штатний розпис, структуру бібліотеки, Положення про бібліотеку тощо.

Питання №856 ulia 16/06/2010 × 16:06

Может ли библиотекарь ОУЗ получать материальную помощь к отпуску (постановление КМУ № 84 от 22.01.2010 " Про затверження Порядку виплати доплати за вислугу років прцівникам державних і комунальних бібліотек").

Может ли методист по библиотечнім фондам, работающий в методическом центре получать надбавку  в размере 50% (постановление КМУ №1073 от 30.09.2009 "Про підвищення зароботної платні працівникам бібліотек")

Дія постанови КМУ N 1062 від 30.09.2009 "Про доповнення постанови Кабінету Міністрів України від 22 січня 2005 р. N 84" поширюється на бібліотекарів ЗНЗ.

Дія постанови КМУ №1073 від 30.09.2009 "Про підвищення заробітної плати працівникам бібліотек" не поширюється на методистів з бібліотечних фондів методичних центрів (за умови, що методичний центр не є структурним підрозділом бібліотеки).

Питання №855 Nusya 16/06/2010 × 12:14
Добрий день. Шановні колеги, таке питання. Я працюю у бібліотеці музичної школи. Яким чином ведеться облік у таких бібліотеках і якими законами України можна користуватися при веденні обліку у бібліотеках музичних шкіл. Буду дуже вдячна за відповідь.

Облік у таких бібліотеках ведеться традиційно, як і в публічних бібліотеках. Обов'язково ведеться "Книга сумарного обліку бібліотечного фонду" та "Інвентарна книга" (ознайомтеся з "Інструкцією з обліку документів, що знаходяться в бібліотечних фондах", затвердженої наказом МКТ України від 03.04.2007 № 22 (http://profy.nplu.org/!site/official/i_oblik.htm).
Користуватися потрібно відповідними чинними офіційними документами. Дивіться розділи "Офіційна інформація", "Консультації" та "Запитання-відповіді" з теми, яка Вас цікавить.

Питання №854 Elena 15/06/2010 × 18:27
Надбавка библиотекарям за особые условия труда - 50%.
Что это за условия, расшифруйте подробнее

Зауважте, що ми відповідали на подібні запитання. Тому ще раз радимо прочитати консультацію "Надбавка за особливі умови роботи" (зверніть увагу на друге речення) або відповідь 469.

Питання №853 wasylyna 15/06/2010 × 17:15
питання 849. Додаток. Згідно статті 22 Бюджетного кодексу України головним розпорядником бюджетних коштів є також Національна Академія наук України (до якої належить ЛННБ ім. В. Стефаника) і згідно пунтку 4 даної статті :
1) розробляє план своєї діяльності
2) розробляє на підставі плану проект кошторису та бюджетні запити
3) отримує бюджетні призначення і доводить їх до розпорядника нижчого рівня
4) затверджує кошториси розпорядників нижчого рівня
5) здійснює контроль
6) отримує звіти
отже для порівняння також завтерджує бюджет (наприклад) і у бібліотеці ім. Вернадського (м. Київ), але там таких проблем немає , виникає питання : таке нарахування оздоровчих в в бібліотеці ім. В.Стефаника це свавілля чи дискримінація?????????

Вибачте, але ми не є Контрольно-ревізійним управлінням, і немаємо повноважень вирішувати подібні спірні питання.

Питання №852 wasylyna 15/06/2010 × 16:53
питання 849. Таке нарахування оздоровчих вони мотивують тільки датою прийому на роботу , з урахуванням дати декретної відпустки та відпусток за свій рахунок (якщо такі були). Дані подає відділ кадрів згідно трудової книжки та наказів щодо  декрету або відпусток за власний рахунок. Про інші можливі документи нам не повідомляють , в кодексі законів про працю я такої інформації не бачу , можливо є якась інформація в бюджетному кодексі ? Прохання , якщо є інформація яка стосується конкретної проблеми , надайте адресу сайту з вказаними юридичними документами , або хоча б назву і рік видання такого документу. Дякую
Питання №851 Olga 15/06/2010 × 16:16

Добрий день!

Какие меры можно применить к читателю, за несвоевременную сдачу учебника на абонементе (библиотека учебного заведения)?

Що в таких випадках передбачено у Правилах користування бібліотекою даного навчального закладу, які розроблені на основі Типових правил користування бібліотеками в Україні, затвердженими наказом МКМ N 275 від 05.05.99 (із змінами, внесеними згідно з Наказом Мінкультури N 319 від 25.05.2001 )?

Питання №850 Nataliya 15/06/2010 × 15:01
Підскажіть , де можна знайти оновлене актуальне  Положення проРЦБС та посадові інструкції на працівників РЦБС,Центральної районної бібліотеки.

Див. відповідь 836.

Питання №849 wasylyna 15/06/2010 × 14:50
Добрий день! Працюю у ЛННБУ ім. В.Стефаника .
Знаю, що  є обов’язковова виплата допомоги на оздоровлення під час щорічної відпустки у розмірі посадового окладу та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань  працівникам бібліотек (Постанова КМ від 30.09.2009 р. №1062). Нам повідомили , що нарахувати оздоровчі зможуть тільки в тому випадку якщо працівник піде у відпустку не раніше ніж у день дати прийому на роботу, незважаючи на стаж роботи (тобто , якщо працівник влаштувався на роботу 2 жовтня 1990 р. [20 років трудового стажу], а піде у відпустку в липні 2010  то оздоровчі  не нарахують , а для того щоб нарахували оздоровчі треба йти у відпустку не раніше 2 жовтя 2010. Чи є для юридичні підстави для такого нарахування?

А на який документ посилаються, повідомивши Вам про вище сказане?

Питання №848 Marina 15/06/2010 × 12:00

Получается можно выплачивать материальную помощь для решения социально-бытовых вопросов на усмотрение директора библиотеки?

"за рішенням керівника бібліотеки".

Питання №847 Marina 15/06/2010 × 09:30
Добрый день!Подскажите пожайлуста, какие вопросы можно отнести к социально-бытовым для  выплаты помощи работникам библиотек?

У постанові КМУ від 30 вересня 2009 р. N 1062 "Про доповнення постанови Кабінету Міністрів України від 22 січня 2005 р. N 84" сказано, що "… виплачується … матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань …", а які питання відносять до соціально-побутових в постанові не роз'яснюється.

Питання №846 Nadin 11/06/2010 × 11:22
Подскажите пожалуйста после децентрализации как и кто пополняет ушедшие библиотеки, в библиотечной системе пополнял и обрабатывал книги отдел комплектования и обработки, а как после децентрализации будут поступать книги?

Перечитайте документ про децентралізацію ЦБС, кому делеговані ці обов'язки після того як бібліотека вийшла зі складу ЦБС.

Питання №845 Inna 11/06/2010 × 09:00

Роз`ясніть , будь-ласка, хто має право на матеріальну плату на оздоровлення, тільки бібліотекарі чи і інші працівники

Відповідь на це запитання читайте у постанові КМУ від 30 вересня 2009 р. N 1062 "Про доповнення постанови Кабінету Міністрів України від 22 січня 2005 р. N 84".

Питання №844 Inna 10/06/2010 × 21:59
http://bibl-kiv.org.ua
Добрий день. Скажіть, будь ласка, чи може головний бібліотекар районної бібліотеки для дорослих нести матеріальну відповідальність за книжковий фонд та платні послуги відділу обслуговування?

А що записано у Вашій посадовій інструкції?
Крім того, про матеріальну відповідальність сказано у статті Н. Розколупи "До проблем обліку бібліотечних фондів" (Бібліотечна планета. – 2006. – № 2. – С. 11-14) // http://profy.nplu.org/!site/publication/lp-32.pdf,
та в "Юридичній консультації" ((Бібліотечна планета. – 2008. – № 4. – С. 35-36) // http://profy.nplu.org/file/lp-42.pdf.

Питання №843 Nata 10/06/2010 × 16:32

Дайте будь ласка тлумачення державним і комунальним бібліотекам .

В Україні розрізняють державну, комунальну та приватну форми власності. Основними нормативно-правовими актами, якими врегульовано відносини, пов'язані з правом власності, є Конституція України (254к/96-вр) та Цивільний кодекс України (435-15), якими закріплено право державної, комунальної та приватної власності. Радимо ознайомитися з Конституцією України, зокрема зі ст. 13, 41, 142, 143 та ст. 325-327 Цивільного кодексу України.
Відповідно до Закону України "Про бібліотеки і бібліотечну справу" (із змінами) ст. 12 "Бібліотеки можуть створюватися на основі усіх форм власності, передбачених законами України. Засновниками бібліотек можуть бути органи державної влади, органи місцевого самоврядування, самоврядні організації, фізичні та юридичні особи, у тому числі іноземні, в порядку, передбаченому законом". Ст. 26 Закону: "Основними джерелами фінансування бібліотек державної і комунальної форм власності є кошти відповідно державного та місцевих бюджетів; бібліотек, заснованих на інших формах власності, - кошти засновників".

Питання №842 marina 10/06/2010 × 11:09
Де можна знайти зразок читацького формуляру для дорослих і для дітей?

Раніше був ГОСТ 7.35-81 «Библиотечная документация. Первичные учетные документы. Требования к оформлению бланков», де було представлено зразок формуляра читача (дорослого, читача дошкільного віку та школяра). Нового подібного стандарту немає.
Тому, рекомендуємо на основі старого зразка, враховуючи зміни, що відбулися протягом останніх років, взявши до уваги форму 6- НК, розробити відповідно до нових документів та затвердити зразок читацького формуляра.

Питання №841 Olga 10/06/2010 × 09:45

Добрый день!

  Сейчас по штату в библиотеке работают: зав.библиотекой, библиограф, два библиотекаря (читателей -1300, книговыдача - 40000, книжный фонд - 70000).  Могут ли сократить должность зав. библиотекой или одного сотрудника? Подскажите, где можно найти штатное расписание  библиотеки ВУЗ І-ІІ уровня акредитации?

Нагадуємо, що ми не обізнані зі специфікою роботи вузівських бібліотек.
Радимо ознайомитися з Типовим положенням про бібліотеку вищого навчального закладу Міністерства освіти України, затвердженого наказом МОН № 155 від 30.04.1998 року, а також скористатися посиланням:
http://www.library.kpi.ua/html/arhiv/arh202/ch9.1.htm

Питання №840 cultura 09/06/2010 × 15:36
Які зауваження були до першого конкурсного проекту "Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до інтернету" Юр’ївської РЦБС Дніпропетровської області ?

На жаль, ми не входимо до складу комісії, яка оцінює і визначає переможців конкурсу з організації нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету, що проводиться в рамках програми "Бібліоміст".

Питання №839 Ira 09/06/2010 × 14:45

Добрий день!

Працюю  в сільській бібліотеці. Щорічно обслуговую 600користувачів і книговидача становить 12600.Маю вищу  економічну  освіту. Стаж  роботи 13років.Чи  маю  я право  бути  завідуючою  філіалом.Дякую.

На нашу думку, за кількісними показниками Ви маєте право бути завідувачем філіалу.
Але потрібно врахувати, що прописано у Вашій посадовій інструкції (завдання, обов'язки тощо), чи відповідає вона кваліфікаційним характеристикам до завідувача філіалу бібліотеки згідно "Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників" (Випуск 81 "Культура та мистецтво"), затвердженого наказом МКМ України від 14.04.2000 N 168, за погодженням з Міністерством праці та соціальної політики України.

Питання №838 Olga 09/06/2010 × 10:21

Добрый день!

     Влияют ли  на тарифный разряд библиотекарей и категорию библиотеки дополнительные работы: ввод в электронный каталог библиотечной программы Ирбис книг и периодики,  сканирование книг и перевод их в электронный формат ( по показателям библиотека относится к V группе ). Могут ли по этой группе быть ведущие библиотекарь и библиограф, если они соответствуют требованиям квалификационного справочника?

У своїх відповідях ми можемо керуватись лише регламентуючими документами.
Це наказ № 745 МКТ України "Про впорядкування умов оплати праці працівників культури на основі Єдиної тарифної сітки" № 745 від 18.10.2005 (із змінами) та Типові норми часу на основні процеси бібліотечної роботи, затвердженими наказом МКТ України від 29.12.2008.
У кожному випадку є свої відомчі особливості, про які ви не сказали, та реальна ситуація на місцях. Наприклад, чи були ці додаткові роботи внесені до посадових інструкцій, який реальний відсоток часу вони займають в бюджеті робочого часу, які процеси є основними тощо.
На нашу думку, ці додаткові роботи не впливають на визначення категорії бібліотеки, а введення у штатний розпис нових посад, підвищення розрядів чи додаткової оплати "за збільшення обсягу виконуваних робіт" (якщо Ви це доведете, посилаючись на Типові норми часу) цілком залежить від керівництва.

Питання №837 irina 08/06/2010 × 16:24
Підкажіть, будь ласка, як обраховуються норми навантаження чисельності прибиральниць в бібліотеці та їх чисельності, враховуючи необхідність не лише миття підлоги, а й вологого перетирання книжкового фонду. Чи можна вважати це додатковим навантаженням до встановлених норм прибирання кв. метрів полощі приміщення бібліотеки?

Дивіться консультацію "Санітарно-гігієнічні норми".

Питання №836 Misha 08/06/2010 × 14:39
Підскажіть де можна знайти нові Положення про структурні підрозділи ЦРБ ?

Нових типових положень про структурні підрозділи ЦРБ немає При розробці можна скористатися (як зразок) положеннями про структурні підрозділи окремих бібліотек, що виставлені в мережі Інтернет (використавши пошукові системи).

Питання №835 Olga 08/06/2010 × 14:18

Добрий день! У меня два вопроса.

Каким Положением должна руководствоваться  библиотека ВУЗ І-ІІ уровня акредитации (о ВУЗ или ПТУЗ)

Какие показатели влияют на определение категории библиотеки?

З першим запитанням зверніться до науково-методичного центру для бібліотек вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів у відповідному регіоні.
Щодо другого – див. додаток 7 до наказу № 745 МКТ України "Про впорядкування умов оплати праці працівників культури на основі Єдиної тарифної сітки" № 745 від 18.10.2005 (із змінами).

Питання №834 Olga 07/06/2010 × 12:27
Працюючи на посаді бібліотекаря професійного ліцею (під час декретної відпустки постійного працівника), читаю години англійської мови (290 годин на рік). Чи зараховується цей час до педагогічного стажу?

Пропонуємо ознайомитися з такими офіційними документами:
Порядок виплати надбавок за вислугу років педагогічним та науково-педагогічним працівникам навчальних закладів і установ освіти, затвердженого постановою КМ України від 31 січня 2001 р. N 78,
Перелік посад педагогічних та науково-педагогічних працівників, затвердженого постановою КМ України від 14 червня 2000 р. N 963,
Інструкція про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 р. № 102.

Також прочитайте консультації, розміщені на сайті Профспілки працівників освіти і науки України за адресами: http://pon.org.ua/socialny-zahyst/oplata-praci/453-zapituyete-vidpovidayemo.html
http://pon.org.ua/socialny-zahyst/robochiy-chas/49-robota-za-sumisnictvom-pracivnikiv-profspilkovikh.html
Питання №833 Inna 04/06/2010 × 20:21

Добрий день! Шановні колеги, підкажіть будь ласка, згідно з яким кодом економічної класифікації здійснюється закупівля брошур?

Дякую!

Відповідно до підпункту 1.1. "Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету", затвердженої наказом Державного казначейства України від 25.11.2008 N 495, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27.01.2008 за N 79/16095, яка набуває чинності з 01.01.2010 р., "видатки на поповнення музейних фондів, книг для бібліотечних фондів, придбання та випуск підручників для бібліотечних фондів навчальних закладів" здійснюються за кодом 2110 "Придбання обладнання і предметів довгострокового користування".

Питання №832 Svitlana 04/06/2010 × 11:19

Доброго дня шановне панство!

Підскажіть, будь ласка, де знайти будь яку інформацію про формування та використання документних ресурсів публічної бібліотеки.

Дякую за відповідь

Зважаючи на те, що формат нашої довідки не дозволяє висвітлити увесь курс занять з питань формування і використання документних ресурсів, тому задане запитання умовно розділимо на три складові:
перша: законодавче забезпечення (н.: збірник "Документні ресурси бібліотек" (законодавчі, інструктивно-регламентуючі та методичні матеріали / Нац. парлам. б-ка України. – К., 2006. – 158 с.));
друга: теоретичні засади викладені в підручниках (н.: підручники, в яких висвітлено питання формування, зберігання, використання бібліотечних фондів, каталогізації, обслуговування користувачів, бібліографії тощо);
третя: практичні доробки бібліотек з цих питань (н.: скористайся пошуковою системою Інтернету та ключовими словами).

Взагалі, рекомендуємо звернутися до бібліотеки – методичного центру регіону, в якому Ви мешкаєте.

Питання №831 lara 02/06/2010 × 16:26
Проконсультуйте щодо правильності вживання терміну "селище" чи "селище міського типу" в географічній рубриці, в прикладах з я знайшла, що вживається "селище" d

ДЗ "НПБ України" при формуванні предметних рубрик користується "Інформаційно-пошуковим тезаурусом", що створений фахівцями НПБ України. До "Інформаційно-пошукового тезаурусу" включено термін "селище", а також "село".
Н.: Авдіївка, селище (Днц Ясинуватський р-н). Балки, село (Вн Барський р-н).
Кожна бібліотека може формувати географічні рубрики самостійно, якщо не користується "Інформаційно-пошуковим тезаурусом".

Питання №830 natalya 02/06/2010 × 15:38
  Уважаемые коллеги!            
В соответствии с Постановлением КМ Украины № 1062 от 30.09.2009 г. работникам библиотек предоставляются два вида материальной помощи: на оздоровление и для решения социально-бытовых вопросов. Просим разъяснить порядок предоставления такой помощи. Выплачивается ли в этом году помощь в размере оклада или в меньшем объеме в соответствии с отработанным временем с 1 января 2010 года? В каких случаях и кому предоставляется помощь для решения социально-бытовых вопросов?  На какие документы можно нам ссылаться?
С ув. директор библиотеки ПГАСА Дорофеева Н.А.
 

Див. відповідь № 727, 789, 791, 793.

Питання №829 Olga 02/06/2010 × 15:06

Доброго дня!

Скажіть будь ласка, чи має право керівництво вищого навчального закладу І-ІІ рівнів акредитації понизити розряди працівникам бібліотеки: зав. бібліотекою, провідний бібліограф, провідний бібліотекар, бібліотекар - з 11 на 9, з 9 на 8 при таких показниках: кількість читачів - по єдиному читальному білету - 1250 чит., книговидача - 20000 кн. Також всі робітники працюють в системі ІРБІС ( модуль каталогізація) і  відповідають вимогам кваліфікаційних характеристик професій. 

Див. п. 3, 7 наказу МКТ України "Про впорядкування умов оплати праці працівників культури на основі Єдиної тарифної сітки" № 745 від 18.10.2005 (із змінами).

Питання №828 Olga 01/06/2010 × 16:07
Подскажите пожалуйста, положена ли дополнительно должность заведующей библиотеки в ВУЗе при численности работников: 2 библиотекаря, 1 библиограф. Количество читателей - 2.500, книговыдача - 20.000, книжный фонд - 70.000. На какие документы ссылаться?

Питання поставлено некоректно. На жаль ми не зрозуміли, хто відповідає за роботу бібліотеки: складає план та звіт роботи, несе відповідальність за комплектування та збереження бібліотечного фонду тощо.
Можливо, ми не розуміємо специфіку роботи вузівської бібліотеки, тому рекомендуємо звернутися до методичного центру вузівських бібліотек.

Питання №827 1966192 01/06/2010 × 15:18
Доброго дня! Я працюю в публічній бібліотеці районного маштабу. У мене таке запитання (працівники бібліотеки працюють на селі на 0,25% заробітної плати в центральних бібліотеках на 0,75%) як здійснити передачу книжкового фонду 7490 примірників за 2 години робочого часу? Оплата праці виділяється тільки на одного працівника? Дякую.

Якщо вже оформлені результати переобліку (інвентаризації), то передачу книжкового фонду можна здійснити за 2 год. робочого часу. Якщо ж потрібно провести переоблік, щоб передати фонд новому працівнику, рекомендуємо ознайомитися з Типовими нормами часу на основні процеси бібліотечної роботи, затвердженими наказом МКТ України від 29.12.2008 (розділ "Організація бібліотечного фонду") та вирахувати скільки часу витратиться на цей процес роботи.
Крім того, прочитайте юридичну консультацію Н. Розколупи (Бібліотечна планета. – 2008.– №4. – 2008. – С. 35-36) http://profy.nplu.org/file/lp-42.pdf

Питання №826 Skarlet_71 01/06/2010 × 14:03

Шановні колеги!

Бібліотекою підготовлений до видання краєзнавчий покажчик, бібліографічні описи охоплюють книги та статті з 2001 року по 2009 рік. Книги з 2001 по 2008 описані за  ГОСТОМ 7.1-84, а 2009 рік - за ДСТУ-ГОСТ 7.1:2006. Чи потрібно превести бібілографічний опис книг 2001 - 2008 року  до нового стандарту? Ці доцільніши їх залишити  описом старого стандарту?

Дякуємо за відповідь.

На нашу думку, доцільніше зробити так як Ви пропонуєте: залишити бібліографічний опис книг 2001-2008 рр. за правилами опису старого стандарту (зазначивши про це в примітках). А в подальшому складати бібліографічний опис відповідно до правил нового стандарту.

Питання №825 Olga 01/06/2010 × 11:39
Добрый день! Подскажите пожалуйста, где можно найти нормы списания ветхой литературы?

Офіційних подібних нормативів в Україні немає. За рекомендаціями ІФЛА списання документів у публічній бібліотеці має становити до 8 % від загального фонду, а не від нових надходжень.
Застаріла література списується, враховуючи потреби в цьому самої бібліотеки. Можливо, обсяг такої літератури занадто великий, якщо це не здійснювалось планомірно і систематично, тоді варто скласти перспективний план роботи з цього напряму.
Списання літератури здійснюється відповідно до вимог Типової інструкції про порядок списання матеріальних цінностей з балансу бюджетних установ, затвердженої наказом Державного казначейства України та Міністерства економіки України № 142/181 від 10.08.2001. Див. п. 11, де сказано не про кількість примірників, а про суму.

Питання №824 Inna 31/05/2010 × 15:39
http

Уважаемые коллеги! Подскажите пожалуйста, проводится ли тендер на покупку брошюр? Сумма выделенная на пополнение брошюрного фонда для детской библиотеки 170 тыс. грн. спасибо!

Нагадуємо, що згідно "Інструкції з обліку документів, що знаходяться в бібліотечних фондах", затвердженої наказом МКТ України від 03.04.2007 N 22, "брошура – книжкове видання обсягом від чотирьох до сорока восьми сторінок". Тобто, ми не бачимо різниці між закупівлею книг і брошур.

Звертаємо також Вашу увагу на п.7 "Положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти", затвердженого Постановою КМ України від 17.10.2008 N 921:
"Дія цього Положення не поширюється на випадки, коли предметом закупівлі є:
книговидавнича продукція, що закуповується безпосередньо бібліотеками".

Питання №823 oksana 31/05/2010 × 13:09
Доброго дня! чи враховується нагрузка читачів і книговидача  для нараховування зарплати заступнику директора  ЦБС по роботі з дітьми, завідуючій дитячою бібліотекою і ще, хто  в ЦРБ  відповідає за інвентаризацію.чи має бухгалтер до цього відношення.дякую.

Якщо у посадових інструкціях вище названих посад вказано обслуговування як основний робочий процес, то чому б і ні? Проте, якщо виконуються інші функції, рекомендуємо визначити трудозатрати на їх виконання, скориставшись «Типовими нормами часу на основні процеси бібліотечної роботи», які і призначені «для визначення штатної кількості працівників бібліотек, планування роботи…»
Щодо другого питання уважно перечитайте Іструкцію з інвентаризації матеріальних цінностей, розрахунків та інших статей балансу бюджетних установ, затвердженою наказом Головного управління Державного казначейства України від 30.10.1998 № 90, зокрема п. 1.10, 1.11.

Питання №822 marina 30/05/2010 × 12:38
Де в Інтернеті можна знайти ББК Росії? Так як українських немає і очевидно не скоро будуть?

Рекомендуємо скористатися пошуковими системами Інтернету (н.: «Google») та ключовими словами (н.: електронний варіант таблиць ББК). Так, українських таблиць немає.

Питання №821 Alla 30/05/2010 × 10:46
Уважаемые коллеги! Подскажите пожалуйста, есть ли какая-нибудь методика (критерии) оценки редких книг?

Зважаючи на те, що немає офіційного роз'яснення щодо методики (критеріїв) оцінки рідкісних книг, рекомендуємо скористатися ДСТУ ГОСТ 7.87:2008 "Система стандартів з інформації, бібліотечної та видавничої справи. Книжкові пам'ятки. Загальні вимоги" (ГОСТ 7.87—2003, ДТ).

StartПопередні10 previous pages [ 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 ] 10 next pagesНаступніEnd

Актуальна інформація

Вітаємо шановних відвідувачів на сайті, який супроводжує науково-методичний відділ Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого (НБУ ім. Ярослава Мудрого). Наш відділ є науково-методичним та інформаційно-консультативним центром для публічних бібліотек України, а також співпрацює з бібліотеками різних типів і форм власності.

Пам'ятайте, що наповнення цього сайту - наша спільна робота. Якщо Ви маєте матеріали, що можуть зацікавити бібліотечну спільноту, або бажаєте підняти актуальну тему - чекаємо Ваших пропозицій на адресу method@nplu.org.

Шановні колеги! Якщо у вас змінилися реквізити (адреса, e-mail, URL, телефон тощо) надішліть повідомлення для відповідних коректив на сторінці сайту „Бібліотеки України”.


Вітаємо
For Librarians
Библиотекарю
ПошукГолосування
Які фактори найбільше впливають на рівень мотивації високоефективної роботи?
 
матеріальні (заробітна плата, надбавки,доплати, премії тощо)
моральні (грамоти, відзнаки, подяки тощо)
психологічні (сприятливий психологічний клімат, стосунки з колегами тощо)
організаційні (умови праці, графік роботи, розширення сфери діяльності тощо)
Результати