Бібліотечному фахівцю

Користування бібліотечними послугами є добровільним і здійснюється на умовах і у порядку, передбачених правилами бібліотеки.
Розділи сайту

Закрити 1. Офіційна інформація

Закрити 2. Бібліотеки України

Закрити 3. Національні бібліотеки

Закрити 4. Сторінка дослідника

Закрити 5. Зарубіжний досвід

Закрити 6. Статистична аналітика

Закрити 7. Бібліотечна планета

Закрити 8. Бібліолоція

Закрити 9. Бібліографи презентують

Закрити Методисти рекомендують

Взаємодія

Закрити Інновації/проекти

Закрити Бібліотечна статистика

Закрити Бібліотечний простір

Закрити Відкритий форум

Закрити Переможці конкурсів

Закрити Планування

Закрити Посміхніться

Нове на сайті
Інформація від майстра
Відвідувачі

   відвідувачі

   відвідувачів online


Page Rank Check
Запитання-відповіді


В цьому розділі можна поставити фахові питання. Шановні колеги, просимо попередньо переглянути вже розміщені матеріали.
P.S.: Питання "де знайти в електронному вигляді, в інтернеті, в бібліотеці" вважаються тролінгом і видаляються.
P.P.S.: Увага! З метою надання більш чітких відповідей, просимо в питаннях конкретизувати вид Вашої бібліотеки за призначенням (публічна, спеціальна, спеціалізована) та за значенням (обласна, міська, районна, селищна, сільська).

Питання №2864 libifua 17/10/2012 × 15:55
http://http://lib.if.ua/
Шановні колеги!
Скажіть , будь ласка, чи є у вас збірник Постанов і Розпоряджень Уряду УРСР за 1987 рік ? А саме нас цікавить Розпорядження Уряду від 14.04.1987 р. № 211-р.
Дякуємо.
Відповідь. Звертаємо Вашу увагу, що до 1979 р. видання мало назву - «Збірник постанов і розпоряджень уряду УРСР», а з 1979р.– «Зібрання постанов уряду УРСР». Добірка знаходиться в Відділі зберігання документних ресурсів НПБУ за адресою: вул. Боричів узвіз,13, Київ-70, 04070.
Пр. бібліотекар відділу обслуговування користувачів – Царан Т.М.
Питання №2863 Olena 17/10/2012 × 14:47

Доброго дня! Просимо допомоги у вирішенні питання про те, хто повинен затверджувати акти на вилучення літератури з бібліотечних фондів. До цього часу дані акти затверджував директор районної бібліотеки, головний бухгалтер говорить, що має затверджувати начальник відділу культури і туризму. В інструкціях , які у нас є, не вказано хто має підписувати.

Дякуємо.

Відповідь. Пропонуємо познайомитись з Положенням (Порядком) списання майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Вашої області. Даний документ врегульовує питання затвердження Актів на списання. В більшості випадків Акти на списання, складені за встановленими нормативно-правовими актами, типовими формами, затверджуються керівником суб’єкта господарювання (директором бібліотеки) та засвідчуються печаткою суб’єкта господарювання. Враховуючи скасування Типової інструкції про порядок списання майна бюджетних установ (Наказ Міністерства фінансів від 14.10.2011 N 1297) директор бібліотеки має отримати дозвіл (або погодження) на списання майна від засновника. Дозвіл на списання з балансів установ майна надається керівнику за погодженням з головою (заст. голови, нач. управління культури), або радою в залежності від вартості матеріальних цінностей та причин списання. Внутрішнє погодження оформляється візою, яка складається із особистого підпису візуючого (заст. голови або начальник відділу культури і туризму),дати.
Питання №2862 Inna 17/10/2012 × 13:42
Добрий день! Скажіть будь-ласка, чи звільняються від проходження атестації працівники районної бібліотеки, які пройшли курси підвищення кваліфікації протягом останніх п'яти років. Дякую!!!
Відповідь. Згідно п. 1.4. «Положення про проведення атестації працівників підприємств, установ, організацій та закладів галузі культури» (затверджено Наказом МКіТ 16.07.2007 N 44 ) атестації не підлягають лише: «Працівники, які працюють на посаді менше одного року після підвищення кваліфікації» /Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z1023-07 .
Питання №2861 marina 17/10/2012 × 10:17
Шановні колеги!Підкажіть ,будь ласка, як правильно підрахувати кількість користувачів за календарний рік в бібліотеці  вищого навчального закладу I-II рівня акредитації. Оскільки учбовий рік розпочинається в вересні і закінчується в травні, чи враховувати (за календарний рік) тих, хто закінчив навчання. Дякуємо.
Відповідь. Публічні бібліотеки України при визначенні кількості читачів за календарний рік керуються Міждержавним стандартом ГОСТ 7.20-2000 «Бібліотечна статистика». У розділі 7 «Облік користувачів бібліотек і органів НТІ» чітко вказано: «Облік загального числа читачів проводиться за числом читачів, які обслуговуються всіма структурни¬ми підрозділами бібліотеки й зареєстровані у єдиній реєстраційній картотеці або єдиній БД читачів» /Режим доступу: http://library.tup.km.ua/about_library/metodob/Buleten02/bul2_1.htm.
Питання №2860 lilya 17/10/2012 × 10:06
Доброго дня!Якими керуватись нормативними документами:терміни зберігання документів відділу комплектування, в т. ч. фактури, документи про передплату періодичних видань та інші документи. 
Дякуємо!
Відповідь. Терміни зберігання документів чітко визначені в номенклатурі справ (НК) - систематизованому списку найменувань справ (папок, тек) із зазначеним терміном зберігання, який має кожна бюджетна установа. Типову НС розробляють організації вищого рівня і надсилають підвідомчим установам. Додатково див. відповідь на питання № 1980.
Питання №2859 irina 16/10/2012 × 19:48
Добрий вечір! Скажіть будь-ласка, у зв'язку з Законом України "Про захист персональних даних", чи має право бібліотекар (абонемент) заповнюючі формуляр на читача, питати та записувати домашню адресу, паспортні дані (рік народження, ідентифікаційний номер),  дом. або моб. телефон?
Відповідь.Лист надіслано 26.10.2012 о 12.06.
Питання №2858 Tetjana 16/10/2012 × 18:14
Доброго вечора! Допоможіть, будь ласка, підібрати літературу для реферату на тему "Техніко-економічні аспекти в бібліотекознавстві"
Відповідь. Наша довідка розрахована на спеціалістів-практиків публічних бібліотек України. Рекомендуємо самостійно провести добір інформаційних ресурсів, які задовольнять викладачів учбового закладу в розкритті заданої теми, або звернутись до Об'єднаної довідкової служби бібліотек України — українського корпоративного проекту з віртуального обслуговування користувачів /Режим доступу: http://chl.kiev.ua/cgi-bin/sp/index.php
Питання №2857 Maruna 16/10/2012 × 15:36
Доброго дня ! Будь ласка, не могли б ви надіслати паспорт масового заходу та паспорт книжкової виставки. Дякую
Відповідь. Паспорт надіслано 17.10. о 15.40. Додатково див. відповідь на питання № 2847.
Питання №2856 nataliya 16/10/2012 × 15:22
Шановні  колеги, будь ласка  дайте  відповідь  на   запитання, хто  повинен робити  індексацію  фонду, після  децентралізації  ЦБС  фонди  передали  на  сільські  ради,  головний  бухгалтер  сільської  ради  наказує  працівникам  бібліотек  робити  індексацію  фонду.  чи  прав  головний  бухгалтер?
Відповідь. Індексація балансової вартості основних фондів підприємств, організацій та установ України проводилась у чотири етапи – у 1992, 1993, 1995 та 1996 роках. Ця процедура регламентувалась Постановами Кабміну( окремі – вже втратили чинність). На нашу думку, це обопільний процес, який передбачає зусилля як з боку бухгалтерії, так і бібліотечних працівників. Додатково див. відповіді на питання № 2256, 2366.
Питання №2855 swetlana 16/10/2012 × 14:53
Як правильно створити картотеку доукомплектування?
Відповідь. Формування картотеки здійснюється шляхом виявлення лакун і видань в недостатній кількості для обслуговування читачів та абонентів. На картці, вміщеній в картотеку, наводяться - дата, бібліографічний опис видання, структурний підрозділ бібліотеки, відмітка про причину відмови та вказується необхідна кількість примірників даного документу. Для багатотомник, періодичних і триваючих видань - відомості про томи (випуск, номери). Також, необхідно передбачити графу відміток про дату та джерела отримання документів . Картки розставляються за галузями знань відповідно до системи класифікації, яка використовується Вашою бібліотекою.
Питання №2854 kateruna 16/10/2012 × 12:51
Повідомте, будь-ласка, якщо відомо, хто з бібліотек України надає користувачам електронні реєстраційні документи. Як інші бібліотеки діють при оформленні реєстраційних послуг користувачам після введення в дію Постанови КМУ №1271
Відповідь. Переведення в автоматизований режим процесів книговидачі та обслуговування всіх користувачів обумовило впровадження електронного читацького квитка. Послуги з оформлення електронних реєстраційних документів користувачів бібліотек надаються в значній кількості бібліотек, наприклад: НПБ України /Режим доступу: http://nplu.org/ua/services/services-a.htm , Дніпропетровська ОУНБ /Режим доступу: http://www.libr.dp.ua/services.html , Кіровоградська ОУНБ /Режим доступу: http://library.kr.ua/about/servises.html , Луганська ОУНБ /Режим доступу: http://www.library.lg.ua/rus/uslugi_more.php, Кримська республіканська установа УНБ /Режим доступу: http://www.franko.crimea.ua/info/porobsl.html , Наукова бібліотека Національного університету "Києво-Могилянська академія"/Режим доступу: http://www.library.ukma.kiev.ua/index.php?id=89#c175 та ін.
Питання №2853 Svitlana 16/10/2012 × 10:40
Шановні колеги!Будь ласка, надайте нам інформацію щодо нових Типових штатів обласних наукових бібліотек. Чи є інформація про розробку Типових штатів для централізованих бібліотечних систем? Дякуємо за увагу.
Відповідь. На сьогоднішній день видано наказ МК України «Про затвердження примірної структури та примірних штатних розписів комунальних бібліотек» від 22.08.2012 р. № 900 /Режим доступу: http://mincult.kmu.gov.ua/mincult/uk/publish/article/298225.
Питання №2852 Marina 16/10/2012 × 09:24
 Який повинен бути штат працівників в бібліотеці ВНЗ І-ІІ рівня акредитації? Який нормативний документ регулює дане питання?
Відповідь. Пропонуємо ознайомитись з Листом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України Щодо штатних нормативів вищих навчальних закладів I - II рівнів акредитації від 04.10.2011 N 1/11-9213 /Режим доступу: http://document.ua/shodo-shtatnih-normativiv-vishih-navchalnih-zakladiv-i-ii-ri-doc74102.html . Додатково див. відповідь на питання № 2553.
Питання №2851 lina 16/10/2012 × 08:41
Добрий депьнь! Підкажіть будь-ласка як правильно поставити на  сумарний облік видання що продовжуються в ЦБС. які надійшли з обласної бібліотеки.Дякуємо за відповідь.
Відповідь. Згідно п. 4.1. Інструкції з обліку документів, що знаходяться в бібліотечних фондах, затверджену Наказом МКіТ України від 03.04.2007 N 22: «Сумарний облік здійсню¬ється партіями на підставі супровідних документів (рахунок-фактура, опис, накладна, реєстр, акт і т. ін.).» /Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z0530-07 .
Питання №2850 Larisa 16/10/2012 × 08:01

Доброго дня! Скажіть будь ласка, чи повинна профспілкова організація затверджувати  статут ЦБС?

Якщо так, чи обов'язково збирати колективні збори?

Дякуємо!

Відповідь. Повноваження профспілкової організації чітко визначені Законом України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» від 15.09.1999 № 1045-XIV (із змінами) /Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1045-14 Бібліотека діє на основі статуту (положення),що затверджується її засновником (засновниками) (див.Ст.12 ЗУ «Про бібліотеки і бібліотечну справу»).
Питання №2849 Olga 15/10/2012 × 13:57
Добрый день! Подскажите пожалуйста в какой отдел ББК для массовых библиотек зашифровать книгу: В.Ван-Желен "Кволитизм". За ранее Вам благодарна.
Відповідь. За таблицями ББК для масових бібліотек: 60.56 –Соціологія сфер суспільного життя; 65.011.3 – Економічна теорія. Добробут населення
Гол. бібліотекар - Різніченко С.О.
Питання №2848 Valentyna 15/10/2012 × 11:11
Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, як правильно скласти бібліографічний опис комбінованого видання. Наприклад: "Компьютерная газета", "hi-Tech", "Chip". До цих видань додаються диски. Вказуємо, наприклад, "64с. : іл. + 1 електрон. опт. диск"  в зоні фізичної характеристики як відомості про супровідний матеріал, так? Чи можна робити БО на диск, який додається. Це буде аналітичний опис?
Відповідь.Згідно з ДСТУ ГОСТу 7.1 : 2006 при складанні запису, до якого додаються диски, в зоні фізичної характеристики використовують пункт 6.3.3.5, тобто зазначений Вами приклад вірний: 64с. 6 іл. + 1 CD-ROM.
Інформацію про супровідний матеріал можна подати в зоні примітки або описати на нижчому рівні багаторівневого опису.
За наявності необхідних бібліографічних відомостей на супровідний матеріал можна скласти опис як на самостійний об’єкт.
Гол. бібліотекар - О.Хасанова.
Питання №2847 svitlana 15/10/2012 × 09:30
Доброго дня шановні колеги.Прошу надіслати паспорт масового заходу та паспорт книжкової виставки. Заздалегідь вдячна.
Відповідь. Паспорт книжкової виставки передбачає: період та місце експонування виставки; її назву та підрозділи, галузі знань, представлених документів (у т.ч. їх кількість), звернення, цитати, види, відсилки до СБА бібліотеки; використання допоміжних засобів (артефактів, ретрозасобів тощо); читацьке цільове призначення; ефективність; засоби реклами виставки (якщо є); П.І.Б. відповідального співробітника, який готував виставку. Паспорт масового заходу надіслано 16.10. о 13.47.
Питання №2846 Olga 13/10/2012 × 10:04
Добрый день! На книги, принятые от читателей взамен утерянных, составляется один акт (который содержит сведения об утерянных книгах и о принятых взамен книгах) либо два акта на поступление и выбытие?
Відповідь. Загальний акт має відображати "Зошит видань, одержаних від читачів замість загублених", додаткові акти - про вилучення загубленої читачами літератури та про прийняття на баланс видань, що надійшли замість загублених. Рекомендуємо розробити технологічну інструкцію, яка б закріпила процеси заміни книг, загублених читачами.
Питання №2845 Natalya 12/10/2012 × 13:56
Доброго дня. Я маю вищу бібліотечну освіту.  По 2000 рік працювала завбібліотекою у школі. Далі - з 2000 по 2011 рік не працювала в бібліотечній галузі.  У 2011 році я знову стала працювати бібліотекарем (в методкабінеті на 0,75 посадового окладу). В методкабінет мене прийняли на посаду "бібліотекар".  Чи можна мені атестуватися на посаду "провідний бібліотекар", якщо стаж бібліотечної роботи в мене 18 років, в методкабінеті - 1 рік, а стаж перерваний. Курси буду проходити в січні 2013р. Підкажіть, будь ласка,  в яких документах це підтверджено, якщо маю на це право?  І напишіть, будь ласка, чи маю я право бути завбібліотекою? І які умови для цього потрібні? Заздалегідь вдячна.
Відповідь. Враховуючи значну перерву в бібліотечному стажі Вам необхідно не лише опанувати нові знання, навички (процеси автоматизації, розробку та реалізацію програм розвитку бібліотеки, питання адвокації тощо), але й продемонструвати їх атестаційній комісії, яка має право рекомендувати підвищити Вам кваліфікаційну категорію, включити до кадрового резерву (див. «Положенням про проведення атестації працівників підприємств, установ, організацій та закладів галузі культури», затверджене Наказом Міністерства культури і туризму України 16.07.2007 N 44 (із змінами) /Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/z1023-07 . У той же час , провідний бібліотекар повинен мати повну або базову вищу освіту відповідного напряму підготовки, стаж роботи за професією бібліотекаря 1-ї категорії не менше 1-го року, курси підвищення кваліфікації (згідно «Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 81 "Культура та мистецтво", затвердженого наказом Міністерства культури і мистецтв України 14.04.2000 р. N 1680.
.
StartПопередні10 previous pages [ 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 ] 10 next pagesНаступніEnd

Актуальна інформація

Вітаємо шановних відвідувачів на сайті, який супроводжує методичний відділ Національнальної парламентської бібліотеки України (НПБУ). Наш відділ є науково-методичним та інформаційно-консультативним центром для публічних бібліотек України, а також співпрацює з бібліотеками різних типів і форм власності.

Пам'ятайте, що наповнення цього сайту - наша спільна робота. Якщо Ви маєте матеріали, що можуть зацікавити бібліотечну спільноту, або бажаєте підняти актуальну тему - чекаємо Ваших пропозицій на адресу method@nplu.org.

Шановні колеги! Якщо у вас змінилися реквізити (адреса, e-mail, URL, телефон тощо) надішліть повідомлення для відповідних коректив на сторінці сайту „Бібліотеки України”.


Вітаємо
For Librarians
Библиотекарю
ПошукГолосування
Який показник є зараз кращим індикатором діяльності бібліотеки?
 
кількість користувачів
кількість відвідувань
кількість книговидачі і відвідувань
кількість читачів і книговидачі
процент охоплення населення
кількість заходів на сайт бібліотеки
Результати