Бібліотечному фахівцю

каталог – систематизований перелік документів б/ф із зазначенням місць їх зберігання, що ведеться на паперових картках або в електронній формі
Розділи сайту

Закрити 1. Офіційна інформація

Закрити 2. Бібліотеки України

Закрити 3. Національні бібліотеки

Закрити 4. Сторінка дослідника

Закрити 5. Зарубіжний досвід

Закрити 6. Статистична аналітика

Закрити 7. Бібліотечна планета

Закрити 8. Бібліолоція

Закрити 9. Бібліографи презентують

Закрити Методисти рекомендують

Взаємодія

Закрити Інновації/проекти

Закрити Бібліотекарі України

Закрити Бібліотечний простір

Закрити ЕСМаР

Закрити Переможці конкурсів

Нове на сайті
Інформація від майстра
Відвідувачі

   відвідувачі

   відвідувачів online


Page Rank Check
Запитання-відповіді


В цьому розділі можна поставити фахові питання. Шановні колеги, просимо попередньо переглянути вже розміщені матеріали.
P.S.: Питання "де знайти в електронному вигляді, в інтернеті, в бібліотеці" вважаються тролінгом і видаляються.
P.P.S.: Увага! З метою надання більш чітких відповідей, просимо в питаннях конкретизувати регіон, вид Вашої бібліотеки за призначенням (публічна, спеціальна, спеціалізована) та за значенням (обласна, міська, районна, селищна, сільська).
3P.S.: Питання також можна направляти на адресу method@nplu.org
4P.S: Питання, що стосуються роботи ЕСМаР, надсилайте на ecmap@nplu.org

Питання №669 Lyda 12/02/2010 × 12:03

Доброго дня. Я цього року закінчую навчатись на бібліотекаря, працюю в бібліотеці уже третій рік. По закінченню навчання мені додадуть більший розряд чи він встановлюється тільки після атестації

Встановлювати вищий кваліфікаційний розряд (категорію) має повноваження керівництво бібліотеки.
Згідно п. 1.4 наказу МКТ "Про затвердження Положення про проведення атестації працівників підприємств, установ, організацій та закладів галузі культури" № 44 від 16.07.2007, атестації Ви не підлягаєте.

Питання №668 Lyudmila 12/02/2010 × 10:07

Дуже дякую за відповідь на питання 663.

Питання №667 Svitlana 11/02/2010 × 15:18
Яким чином можна придбати ,,Робочі таблиці ББК.-К.,1997''(друкований чи електронний варіант)?

Зазначені Вами ,Робочі таблиці ББК.- К., 1997'' нам не відомі. Натомість існують “Библиотечно-библиографическая классификация: Рабочие таблицы для массовых библиотек” (М.:Либерея, 1997) та "Доповнення і виправлення до ББК" (К., 1992).

Придбати “ББК: Рабочие таблицы для массовых библиотек" можна через українські книготорговельні фірми, які співпрацюють з російськими. Наприклад: видавничо-книготорговельна фірма "Ельга-Н" (тел./факс (044) 483-83-13, 489-55-09, e-mail: info@elga.kiev.ua), "Ідея" (http://www.idea.com.ua/) тощо.

Питання №666 skarlet_71 11/02/2010 × 08:57

Шановні колеги!

ДАЙТЕ ВІПОВІДЬ ЯКЕ НАВАНТАЖЕННЯ НА ОДНОГО БІБЛІОТЕЧНОГО ПРАЦІВНИКА БІБЛІОТЕК ВСІХ СИСИТЕМ ПОВИННО БУТИ, ЗГІДНО ЯКОГО НОРМАТИВНОГО ДОКУМЕНТУ.

ДЯКУЄМО ЗА ВІДПОВІДЬ.

На жаль, ми, як методичний центр бібліотек МКТ, не володіємо інформацією щодо бібліотек усіх систем.
Зверніть увагу, ми неодноразово надавали відповіді на такі запитання (див. консультацію "Норми книговидачі" http://profy.nplu.org/faq.php?lng=uk).

Питання №665 iwan 10/02/2010 × 15:02
Дуже потрібно коментар до трудового законодавства

Вам потрібно безпосередньо звернутися до бібліотеки та скористатися її фондами.

Питання №664 Katarina 10/02/2010 × 14:51
http://hadiachlibrary.narod.ru

Щиро дякуємо Вам  за надіслану інформацію!

 Саме зараз і складається наш колективний договір і ми будемо дуже вдячні ,якщо Ви відповісте на ще одне спірне питання -яка тривалість щорічної відпустки для бібліотечного працівника масової бібліотеки 24 чи 28 календарних днів? Від себе хочу  сказать ,Ваш сайт - справжній скарб!!!

Див. Закон України «Про відпустки» (ст. 6-8).

Питання №663 lyudmila 10/02/2010 × 13:32

Доброго дня шановні колеги!

  В своїй роботі ми керуємось плановими показниками, відповідно яких набрано штат бібліотеки. Щорічно планові показники виконуються та спостерігається перевиконання. Чи необхідно, відповідно перевиконанню, змінювати план показників (наприклад читачів) на наступний рік? Якщо так, то хто буде вводити нові штатні одиниці? Чи є відповідні офіційні документи?

Чому виникло таке запитання? Тому що від нас вимагають планувати показники не по нормах: дит.: чит.600, дор.:750, а по перевиконанню. Тоді виходить, що в кожній філії буде різне навантаження, бо перевиконання показників в бібліотеках різне (в одній філії на 100, а в іншій, наприклад на 1000). Виходить, що нормативи уже не діють?

Згідно і досі діючого документу («Тимчасові типові штати централізованих бібліотечних систем Міністерства культури СРСР», затверджених наказом № 53 Міністерства культури СРСР 29 січня 1979 р.) встановлене диференційоване (дорослі, діти, у сільській місцевості) навантаження на одного бібліотечного працівника. Відповідно до виконання цих нормативів вираховується кількість штатних одиниць для обслуговування користувачів.
Якщо кількість читачів більша, засновником бібліотеки (згідно цього ж документу) має додатково вводитись відповідно або штатна одиниця , або 0, 5 одиниці бібліотечного працівника. Можливий також варіант доплати працівникам «за розширення зони обслуговування або збільшення обсягу виконуваних робіт» згідно Наказу МКТ №745 «Про впорядкування умов оплати праці працівників культури на основі Єдиної тарифної сітки» від 18.10.2005 р.

Питання №662 Katarina 10/02/2010 × 09:39
http://hadiachlibrary.narod.ru

Добрий ранок!

Дякуємо за надану консультацію.просимо вибачення за опечатку -1100 ,це користувачів  а відвідування-3490 . за компютером ми проводимо  весь день з перервою на обід -1-год . За ці три роки всі вдягли окуляри іт.д.

А звернулись ми до вас  тому що прочитали відповідь на запитання  цитуємо:

"

Бібліограф ЦБС є відповідальним (керівником) центру регіональної інформації ЦБ і займається створенням електронних баз даних, чи передбачена в такому випадку додаткова оплата праці. На підставі чого?   Доплата до основної ставки працівників ЦБС, які працюють на комп’ютері, в т.ч. і створюють електронні бази даних, ведуть Інтернет-сторінку тощо, офіційно не передбачена. Керівництво бібліотеки може здійснювати їм доплату на основі загального положення про сумісництво у межах фінансування, у разі наявності вільних ставок), так і за рахунок платних послуг та ін. До того ж, працівники, що працюють на комп’ютерах мають право на скорочений робочий день, додаткові перерви через кожну годину тощо. У великих бібліотеках по мірі збільшення комп’ютерного парку, вводиться ставки операторів, інженерів тощо." Прокоментуйте будьласка  цю  інформацію.

Ми знайшли цю відповідь в архіві виконаних довідок, датовану 2003 роком. Саме тоді починали створюватись центри регіональної інформації за проектом фонду «Відродження», бази даних,надавалась техніка. Сьогодні ці обов’язки прописані у посадових інструкціях, робота на комп’ютерах стала виробничою необхідністю. Змінилась і сама техніка, адже дисплей 2010 р. має інші гігієнічні характеристики ніж 1998р. Рішення щодо пільг регламентуються Колективним договором. Крім вже вказаних законодавчих документів рекомендуємо ознайомитись з:
Кодексом законів про працю, ст. 51,
Постановою Кабінету Міністрів України "Про затвердження Переліку виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими умовами праці, робота в яких дає право на скорочену тривалість робочого тижня" № 163 від 21 лютого 2001 р.,
Наказом Міністерства праці та соціальної політики України "Про затвердження Порядку застосування Переліку виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими умовами праці, робота в яких дає право на скорочену тривалість робочого тижня N 122 від 23 березня 2001 р.

Питання №661 Mariya 09/02/2010 × 15:22

Чи актуально зараз присвоювати імена видатних людей краю бібліотекам, зокрема бібліотекам-філіям? Хто має повноваження присвоїти імя сільській бібліотеці-філії (районна рада, відділ культури чи сільська рада?) Де можна знайти  це Положення...?Дякую  за відповідь.

Радимо ознайомитися з Постановою Ради Міністрів УРСР "Про затвердження Положення про порядок найменування і перейменування державних підприємств, установ, організацій та інших об'єктів республіканського і місцевого підпорядкування" N 371 від 13.07.1981 р. (електронний варіант Положення розміщений на веб-сайті Верховної Ради в розділі "Законодавство України").

Питання №660 Katarina 09/02/2010 × 14:50
http://hadiachlibrary.narod.ru

Добрий день шановні колеги!

Я працюю завідуючою інтернет-центром  при районній бібліотекі протягом трьох років.на сьогодні наш  центр має 6 компютерів ,1100 відвідувачів протягом року .Мене цікавить питання - чи має право працівник інтернет-центру на  скорочений робочий день ,додаткові перерви  і тд. .велике прохання відповісти  із посиланням на конкретні  законодавчі документи.

Не думаємо, що працівник інтернет-центру має право на всі ті пільги, про які Ви згадали. Більш того, нас дуже вразило навантаження, з яким працює інтернет-центр. За Вашими даними – це 4 людини в день на 6 комп'ютерів. Щоб дати більш виважену оцінку навантаження, варто подивитись на Посадову інструкцію та визначити скільки часу Ви працюєте за комп'ютером.
Проте, звертаємо увагу на наступне: сьогодні повний робочий день за комп'ютером працюють бібліографи, методисти, каталогізатори, тому кожна бібліотека може самостійно визначити додаткові пільги в Колективному договорі, що не суперечить трудовому законодавству.

А щодо "конкретних законодавчих документів", даємо посилання на наступні:
Правила охорони праці під час експлуатації електронно-обчислювальних машин, затверджені наказом Міністерства праці та соціальної політики України № 21 від 10.02.99 р,
Державні санітарні правила і норми роботи з візуальними дисплейними терміналами електронно-обчислювальних машин (ДсанПіН 3.3.2.007-98),
Гігієнічні вимоги до організації роботи з візуальними дисплейними терміналами електронно-обчислювальних машин», затверджені постановою Головного державного санітарного лікаря України . № 7 від 10 грудня 1998 р.

Питання №659 Iryna 09/02/2010 × 09:53
Бібліотека у 2009 р. обслужила 920 читачів (570 дорослих і 350 дітей).Працює 2 працівники (0.75 ст. і 0.5 ст.). У ЦБС кажуть , що має бути не менше 500 читачів на одного працівника. Чи правильно це?

Якщо ми правильно зрозуміли, це сільська бібліотека-філія. За нормами, що діють сьогодні (Тимчасові типові штати централізованих бібліотечних систем Міністерства культури СРСР, затверджені наказом № 53 Міністерства культури СРСР 29 січня 1979 року):
на одну штатну одиницю (ставку) кількість читачів має становити 500 чоловік.
Але, ви працюєте не на повну ставку, тому відповідно необхідно вирахувати яка кількість читачів має бути на 0,75 і 0,5 ст.

Зверніть увагу: "У сільських бібліотеках-філіях при кількості читачів понад 500 і книговидач понад 10 тис. за рік до затвердженої по типовим штатам кількості бібліотечних працівників вводиться додатково ще 0,5 одиниці бібліотекаря на кожні наступні 250 читачів і 5 тис. книговидач за рік" (Тимчасові типові штати…).

Питання №658 Emilia 08/02/2010 × 15:55
Шановні колеги! Одержала відповідь на моє питання №654. Але я прошу сказати, що конкретно тут мається на увазі: електронний каталог книг, який виставляється і на сайті бібліотеки, чи електронний каталог в широкому розумінні слова (питання-відповідь №644). В інструкції щодо заповнення форми 6-нк роз"яснення не подається.
Питання №657 Ira 08/02/2010 × 15:17
У біб-ці працюють завідуюча - на 0.75 ст., біб-кар - на 0.5ст.Яка найменша кількість читачів допустима?

Див. консультації http://profy.nplu.org/faq.php?lng=uk

Питання №656 Polina 08/02/2010 × 11:32

nДоброго времени  суток,  уважаемые коллеги.

У нас возникла неоднозначная ситуация помогите пожалуйста разобраться. 

Наша библиотека является юридическим лицом в составе управления  культуры. Должна ли она составлять отчетность как юридическое лицо в налоговую инспекцию, пенсионный фонд и другие организации или отчет составляется от имени управления культуры. Управление культуры работает с централизованной  бухгалтерией, которая обслуживает все структурные подразделения. В библиотеке штатной единицы бухгалтера нет.

Налоговая инспекция настаивает на отчете от имени юридического лица, а бухгалтерия считает, что достаточно отчета управления. Как быть ? Чем руководствоваться в данной  ситуации? Рассчитываем на вашу  помощь. Заранее спасибо.

По-перше, якщо бібліотека дійсно має статус юридичної особи, то податкова, пенсійний фонд та інші організації вправі вимагати подання фінансової звітності.
По-друге, щодо організації бухгалтерського обліку дивіться ст. 8 (п. 4) Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" (із змінами).

Питання №655 srthuetydklhivmsdryh 08/02/2010 × 10:40
Чому не отримують доплату 50 % шкільні бібліотекарі?

З цим запитанням зверніться до МОН України або до ЦК профспілки працівників освіти і науки України.

Питання №654 Emilia 08/02/2010 × 10:39
Шановні колеги! Роз"ясніть, будь-ласка, як у формі звітності №6-нк правильно відображати електронні ресурси, а саме у графі "з них записів у електронному каталозі".

Згідно Форми звіту 6-нк

Питання №653 Ira 08/02/2010 × 09:55
Скажіть будь-ласка, як рахується стаж при зайнятості на 0.75 ставки?

Стаж роботи в разі неповної зайнятості працівника, рахується так само, як і при повній зайнятості.

Питання №652 nadezhda 06/02/2010 × 20:39

Уважаемые коллеги, какая периодичность проведения инвентаризации библиотечных фондов на сегодняшний день. Есть ли изменения.

Спасибо

Див. п. 16 «Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку бібліотечних фондів», затвердженими наказом Міністерства культури і туризму України 27.03.2008 N 321/0/16/-08 (із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства культури і туризму N 39/0/16-09 від 02.02.2009).

Питання №650 Nadezhda 03/02/2010 × 19:11
Уважаемые коллеги огромное спасибо за Вашу работу и такой нужный сайт. Меня интересует вопрос : есть ли дневник работы отдела комплектования и обработки литературы, и если есть где можно посмотреть образец. Спасибо

Відповідь: Щоденники роботи ведуть відділи, які обслуговують користувачів. Внутрішні відділи ведуть щоденний індивідуальний облік виконаних робіт у довільній формі, але, як правило, кожен працівник зазначає назву процесу, норму на одиницю, кількість одиниць виконаних за день, кількість витраченого робочого часу.

Це особливо стає нагальним, якщо відділ переходить на автоматизовані процеси, тоді ці дані можуть бути використані при розробці власних норм роботи.

Питання №649 ANNA 03/02/2010 × 16:00
Шановні колеги!Підкажіть, будь ласка,чи потрібно у бібліотеці навчального закладу вести журнал обліку книжкових виставок, де перераховуються назви всіх книжок, представлених на даній виставці.Дякуємо за відповідь.
Відповідь: Ми не наполягаємо, що це мусить бути саме Журнал обліку книжкових виставок. Проте, Типовими нормами на основні процеси бібліотечної роботи передбачається підготовка списку представлених на виставці документів.

Можливо, Ви і вважаєте облік книжкових виставок дуже трудомістким процесом, проте він має сенс не тільки для забезпечення збереження фонду, але й при виконанні, наприклад, довідок.

Питання №648 olena 03/02/2010 × 14:27
Підкажіть, будь ласка, якщо користувач загубив 3 книги - 20- 30-ти річної давності, то можна взяти нову книгу взамін 3?
Відповідь: Відповідно до п.3.5. Типових правил користування бібліотекою, затверджених Наказом Міністерства культури і мистецтв України № 275 від 05.05.1999 (із змінами) „Користувач, який втратив або пошкодив документ з фонду бібліотеки, а також одержаний через МБА, внутрішньосистемний книгообмін за домовленістю з бібліотекою-фондоутримувачем, повинен замінити його аналогічним чи документом, визнаним рівноцінним, або відшкодувати його ринкову вартість. Розмір відшкодування визначається бібліотекою”.
Питання №647 Emilia 03/02/2010 × 14:15
Шановні колеги! Скажіть, будь ласка, який строк зберігання читацьких формулярів у бібліотеках.
Відповідь: 3 роки після перереєстрації читачів і повернення книг (підстава: „Перелік типових документів, що створюються в діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування, інших установ, організацій і підприємств, із зазначенням термінів зберігання документів” затверджений наказом № 41 від 20.07.98 Головного управління при Кабінеті Міністрів України (Із змінами, внесеними згідно з Наказами Держкомархіву) „Про затвердження Переліку типових документів”.
Питання №646 Julia 03/02/2010 × 13:14
Шановні колеги, внесіть, будь ласка, ясність у таке питання: чи треба нараховувати знос (амортизацію) бібліотечних фондів? Якщо так, то як це відображається в обліку бібліотечного фонду, наприклад, в сумарних книгах (вартість партій надходження)?
Наша Феодосійська ЦБС користується «Методичними рекомендаціями з бухгалтерського обліку бібліотечних фондів», затвердженими Наказом Міністерства культури і туризму України 27.03.2008 N 321/0/16/-08 (із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства культури і туризму N 39/0/16-09 від 02.02.2009). Згідно з пунктом 13, знос (амортизація) на бібліотечні фонди для бібліотек групи А (що утримуються за рахунок бюджетних коштів) не нараховується.
У листі Міністерства фінансів України «Про надання зауважень» 16.11.2009 N 31-34000-30-5/31019 розглянуто ці Методичні рекомендації та пропонується внесення змін до деяких пунктів, але не до п. 13.
Проте у пункті 7.7 оновленої "Інструкції з бухгалтерського обліку необоротних активів бюджетних установ" (із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного казначейства N 526 від 22.12.2009), "знос... бібліотечних  фондів... нараховується у першому місяці передачі у використання об'єкта необоротних активів у розмірі 50 відсотків його первісної вартості та решта 50 відсотків первісної вартості - у місяці його ліквідації (списання з балансу)." При цьому бібліотеки не поділяються на групи залежно від форми власності чи господарювання.
Відповідь: Мусимо визнати, що відповісти на це питання ми сьогодні не готові. Ще не отримали відповіді на лист з проханням надати роз’яснення.
Питання №645 Lydmilka 03/02/2010 × 11:50
Допоможіть розібратися що таке 5% виробничих витрат у бюджеті робочого часу працівника бібліотеки. І якщо є то дайте зразок як правильно вираховувати робочі години за рік, скільки має бути резервного часу. Дуже дякую
У діючих українських документах відсутня позиція щодо 5% виробничих витрат у бюджеті робочого часу працівника бібліотеки. Тільки у П. 1.4. «Типових норм часу на основні процеси бібліотечної роботи» (Наказ Міністерства культури і туризму України за №1631/0/16-08 від 29.12.08) вказано, щоу цьому документі враховано час на підготовчо-заключні роботи, який становить 10% від оперативного часу. Наскільки ми знаємо, лише Державна бібліотека Білорусі пропонує 5% бюджету робочого часу враховувати як поправочний коефіцієнт на організаційні витрати при переключенні з процесу на процес .

Консультацію, щодо нормування робочого часу на рік, Ви можете отримати з статті Р. Миколенко «Планування бюджету робочого часу бібліотеки», що була опублікована в журналі "Бібліотечна планета" №4, 2007 (№38) http://profy.nplu.org/articles.php?lng=uk&pg=78

Питання №644 nataliya 03/02/2010 × 11:07
http://ounb.lutsk.ua
Доброго дня, шановні колеги! У нас виникли різні думки щодо електронного каталогу. Чи вірно те, що елетронний каталог бібліотеки складають  записи в електронних базах даних, які ведуться підрозділами? Наприклад: БД Нові надходження книг; БД Періодичні видання та статті із них; БД Ноти; БД Літ-ра іноземними мовами та інші. Дякую.
Відповідь: Бібліотечна енциклопедія (М.: Пашков дом, 2007) визначає електронний каталог як „бібліотечний каталог у машинозчитуваній формі, що працює в реальному режимі часу, доступний локальним та віддаленим користувачам бібліотеки. ЕК – основна підсистема автоматизованої бібліотечної системи і довідково-бібліографічного апарату бібліотеки. У ньому вміщені бібліографічні записи документів певного бібліотечного фонду чи кількох фондів із зазначенням їх місця зберігання”.
Питання №643 Nadya 02/02/2010 × 15:35
Підкажіть будь-ласка визначення покажчика літертаури
Відповідь: Відповідно до п. 4.3.1.14 ДСТУ 2394–94 „Інформація та документація. Комплектування фонду, бібліографічний опис, аналіз документів: терміни та визначення” покажчик – абетковий чи систематичний перелік предметів з посиланням на позицію кожного предмета в документі чи сукупності документів
Питання №642 Olga 02/02/2010 × 14:49
Підкажіть, будьте добрі, що являє собою бібліографічний покажчик?
Відповідь: ГОСТ 7.0-99 „Информационно-библиотечная деятельность, библиография. Термины и определения”, (прийнятий як міждержавний) визначає бібліографічний покажчик як „бібліографічний посібник значного об’єму із складною структурою і науково-довідковим апаратом” (п.3.3.2.4)
Питання №641 Olya 02/02/2010 × 14:39
Підкажіть, будь-ласка, хто має складати запитання для атестаційної комісії. Спасибі

В Положенні про проведення атестації, чітко не визначено, хто саме розробляє орієнтовні питання для працівників бібліотеки.

З власного досвіду можу сказати, що це швидше всього методисти, які готують питання загального характеру (законодавча база, стандарти, технологічні процеси, нові тенденції з кожного напряму роботи, знання сучасного літературного процесу тощо), які потім доповнюються і узгоджується з відповідним профспілковим органом і доводяться до відома працівників, які підлягають атестації, не пізніше ніж за місяць до її початку.

Питання №640 Julia 02/02/2010 × 14:36
Добрый день. У меня аналогический вопрос предыдущему, но стаж работы у меня 13 лет и 8 мес., а образование у меня тоже средне-специальное.
На ці аналогічні питання ми неодноразово відповідали Звичайно, при встановленні кваліфікаційного розряду (категорії) освіта до уваги береться. Кваліфікаційні вимоги визначені у«Довіднику кваліфікаційних характеристик професій працівників» (Вип.81. «Культура та мистецтво»). Кожній посаді відповідають визначені тарифні розряди. Право встановлювати тарифний розряд, призначати на посаду мають керівники установ (Згідно п. 3 наказу № 745) беручи до уваги обов'язково і рішення атестаційної комісії.
Питання №639 Slava 02/02/2010 × 14:31
Доброго дня! Я бібліограф зі стажем 17, 5 років. Чи можу я займати посаду головного або провідного спеціаліста, маючи сер.-спец. освіту? Щиро дякую.
Питання щодо того, чи маєте Ви право, чи ні, вирішує керівник установи, який прекрасно обізнаний з професійними можливостями працівника. Проте і він може дати цю роботу лише при наявності вакантної посади. Рекомендуємо ознайомитись з відповідями на аналогічні питання на http://profy.nplu.org/faq.php?lng=uk.
Питання №638 Yjlia 02/02/2010 × 14:14
Добрый день, уважаемые коллеги. Подскажите, пожалуйста, перечень вопросов на аттестацию библиотечных работников. Заранее благодарю.
Перелік питань на атестацію готує атестаційна комісія, на основі функцій і завдань, що виконує бібліотека.
Питання №637 Oksana 02/02/2010 × 10:39
Скажіть, будь ласка, у чому полягає різниця між інформаційним та бібліографічним бюлетнями?
Відповідь: Поняття „інформаційний бюлетень” та „бібліографічний бюлетень” державними стандартами не визначені. У підручнику Кравченко О.Л. „Типологія видань” (Луганськ, 2008) поняття „бюлетень” визначено як періодичне чи продовжуване видання, котре містить інформацію офіційного характеру, що відображає діяльність організації, яка його видає”.

На порталі української мови та культури http://www.slovnyk.net поняття „інформаційний бюлетень” має кілька значень „довідково-інформаційне видання, що його випускають організації, банки, біржі”, „стисле офіційне повідомлення про події, які мають суспільне значення”, „назва деяких періодичних видань”.

Проте, у бібліотечній практиці у відомостях, що відносяться до назви видання зустрічаємо словосполучення „бібліографічний бюлетень” (наприклад, як щорічне видання що продовжується й укладається на основі бібліографічних джерел бібліотеки).
Питання №636 Denis 02/02/2010 × 08:29
Доброго дня шановні колеги! Я працівник бібліотеки, працюю оператором комп’ютерного набору, працюю на дві бібліотеки – дорослу та дитячу, вони знаходяться в одному приміщенні, і при цьому отримую заробітну плату в розмірі 739 грн. Яке я маю право на підняття заробітної плати як оператор компютерного набору згідно постанов Кабінету Міністрів України? Надайте будьласка перелік професій. Чи маю я право на доплату яка стосується бібліотекарів "За особливі умови праці"?
Denis, ми вже дали Вам відповідь, вказавши відсилку на консультацію http://profy.nplu.org/faq.php?lng=uk, щодо Постанови Кабміну №1073. Якщо у Вашій трудовій книжці записана посада «оператор комп’ютерного набору», то Ви ніяким чином не причетні до культурної, освітньої, інформаційної, науково-дослідної, методичної діяльності, і не маєте права на доплату.
Питання №635 Nina 01/02/2010 × 20:38
Прошу разъяснить распространяется ли Постановление Кабмина №1073 на работников профсоюзной библиотеки  закрытого акционерного общества. Заранее благодарна.
Постанова №1073 стосується лише працівників державних і комунальних бібліотек, які провадять культурну, освітню, інформаційну, науково-дослідну, методичну діяльність та займають посади, включені до переліку посад згідно з додатком до Порядку виплати доплати за вислугу років працівникам державних і комунальних бібліотек, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 січня 2005 р. № 84.
Питання №634 VALENTINA 01/02/2010 × 13:10
Шановні  колеги!  чи вже визначено  переможців  1 туру   проекту "Бібліоміст"? Де можна  полбачити  таку  інформацію. Дякую
Ми не отримуємо такої інформації, а самостійно відслідковуємо її в Інтернеті. Успішного пошуку!
Питання №633 valentina 31/01/2010 × 13:33

Доброго дня! Підкажіть, будь-ласка, чи правомірне переведення працівників ЦБС на оплату 0,5 та 0,75 ставки з 1 січня 2010 року за мотивацією, що не має коштів в районному бюджеті через підвищення зарплати згідно Постанови Кабміну № 1062 від 30.09.09.

Див. відповідь на пит. 609

2. Чи має право заступник директора по роботі з дітьми райбібліотеки працювати на 0,5 ставки. Чи не є це порушенням законодавства про працю?

Якщо працює за сумісництвом, то це буде порушенням законодавства, якщо інші причини, то їх ще треба знати.
Питання №632 lyuba 29/01/2010 × 21:18
ДОБРИЙ ВЕЧІР!  Я ПРАЦЮЮ В ТУБЕРКУЛЬОЗНІЙ ЛІКАРНІ БІБЛІОТЕКАРЕМ.СТАЖ - 29 РОКІВ. МЕНІ БУХГАЛТЕРІЯ ЗАРАЗ ВІДМОВЛЯЄ У ПІДВИЩЕННІ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ НА 50 %, ЗГІДНО ПОСТАНОВИ ВІД 30.09.2009 РОКУ №1073. ВІДМОВОЮ Є ТЕ, ЩО  Я ОТРИМУЮ 30 % ЗА ШКІДЛИВІСТЬ ТА  20 % ДОПЛАТИ ЗА БІБЛІОТЕЧНИЙ СТАЖ, ЗГ. НАКАЗУ ЮЩЕНКА 2005 РОКУ. ІНШІ БІБЛІОТЕКИ В НАШОМУ МІСТІ ОТРИМАЛИ ПІДВИЩЕННЯ ЩЕ В ГРУДНІ 2009 РОКУ, А ТАКОЖ ОПЛАТУ ЗА СТАЖ І ШКІДЛИВІСТЬ. СКАЖІТЬ БУДЬ ЛАСКА, ЯКІ ДОКУМЕНТИ Я МАЮ НАДАТИ В БУХГАЛТЕРІЮ, КРІМ ПЕРЕЧИСЛЕНИХ НАКАЗУ І ПОСТАНОВИ. І ЧИ ПРАВОМІРНІ ДІЇ БУХГАЛТЕРА.КРІМ ТОГО, БУВ НАКАЗ ЩО БІЛІОТЕКАРЯМ ВИПЛАЧУЄТЬСЯ ДО ЩОРІЧНОЇ ВІДПУСТКИ ВИПЛАТА У РОЗМІРІ ПОДВІЙНОЇ СТАВКИ. ПІДКАЖІТЬ БУДЬ ЛАСКА ЯКИЙ ЦЕ №НАКАЗУ І ВІД ЯКОГО ЧИСЛА, КИМ ПРИЙНЯТИЙ.   ДЯКУЮ.
Див. в розділі "Консультації" "Надбавка за особливі умови роботи згідно Постанови № 1073". http://profy.nplu.org/faq.php?lng=uk&pg=1286.

Щодо другого питання див. ст.. 30 (Соціальні гарантії працівників бібліотек ) редакції Закону України «Про бібліотеки і бібліотечну справу» N 1388-VI ( 1388-17 ) від 21.05.2009 }: Працівники бібліотек мають право на допомогу на оздоровлення при наданні щорічної відпустки у розмірі посадового окладу, а також матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань та доплату за вислугу років у розмірах та порядку, що встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Питання №631 KATYA 29/01/2010 × 16:57

Шановні колеги, дякую за сайт, який мені часто допомагає в роботі.

Чи є подібний сайт для шкільних бібліотекарів?

Зараз сподіваюся на ваше роз'яснення з такого приводу.У Положенні про бібліотеку загальноосвітнього навчального закладу (наказ МОН №139 від 14.05.1999) сказано: "Бібліотечний працівник повинен мати спеціальну бібліотечну або педагогічну освіту". Чи не суперечить це Положення тим вимогам, що ставляться до бібліотекаря "Довідником кваліфікаційних характеристик професій працівників.Вип.81.Культура та мистецтво"?

Ми не вивчали Інтернет на предмет пошуку сайту для шкільних бібліотек, як і Положення про бібліотеку загальноосвітнього навчального закладу, тому не можемо дати ґрунтовної відповіді на питання. Проте "Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників.Вип.81.Культура та мистецтво" затверджено наказом МКіМ України № 168 від 14.04.2000.

Пропонуємо звернутись на інші сайти за юридичною консультацією. http://www.secretariat.com.ua/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=575&start=0 http://consulting.diva.by/showthread.php?t=5984

Питання №630 oli 29/01/2010 × 16:17
Відносно питання 629. Я не уточнила, що це бібліотека ЦБС, і те , що директор з апатією відноситься до роботи. Його обов"язки виконує інший працівник, що викликає лише роздратування інших. Одним словом, ні допомогти, ні порадити, ні показати своїм прикладом у неї не виходить. Години роботи пересижує, а обов"язки не виконує. Наперед дякую за пораду.
Звертаємо Вашу увагу, що віртуальна довідка «Запитання-відповіді» має давати відповіді на фахові питання.
Питання №629 oli 29/01/2010 × 15:50
Добрий день колеги! Чи може працювати директор бібліотеки, будучи на пенсії, на цій посаді. Дякую.
Такі питання вирішує засновник бібліотеки.
Питання №628 Galina 29/01/2010 × 12:46
Як описуються укази, постанови, закони, рішення  за новим ГОСТ - 2006. Дякую.
Формат віртуальної довідки не дозволяє оперативно дати подібну консультацію. Вона буде надрукована в наступному номері «Бібліотечної планети», а також у розділі «Консультація».
Питання №627 lena 29/01/2010 × 10:54
Підскажіть будь-ласка! В наказі Мінкультури № 67 від 11 жовтня 2007 року сказано бібліотекар має 8-9 розряд. А чим необхідно керуватися при встановленні 8 чи 9 розряду. Я бібліотекар маю 8 розряд, працюю 5 років. Бухгалтерія 9 розряд встановлювати не хоче.
Кожній посаді відповідають визначені тарифні розряди. Право встановлювати тарифний розряд мають керівники установ (Згідно п. 3 наказу № 745). Окрім цього береться до уваги рішення та рекомендації атестаційної комісії.
Питання №625 Tatyana 28/01/2010 × 11:58

К вопросу 610

Если речь идет об АРМ Книгообеспеченность в ИРБИС, советую обратиться к коллегам библиотеки Украинской инженерно-педагогической академии (Харьков)http://library.uipa.kharkov.ua/library/index.html

Публикация в журнале "Бібліотечний форум України" http://www.idea.com.ua/forum/viewtopic.php?t=747

Дякуємо
Питання №624 Elena 27/01/2010 × 16:48
Добрый день. Спасибо за ответ,  но  я все же задам опять вопрос, кто контролирует прием на работу  людей не имеющих специальности библиотекарь-библиограф? Вы ответили, что это исключение из правил, но у нас в городе это правило, главное, чтобы Вы были знакомы лично с руководителями библиотеки и тогда Вас  возьмут на работу. В противном случае ничего не светит, как пример зайдите на портал Службы занятости и сравните, сколько вакансий и сколько резюме по данной специальности по г.Кировограду. А как исключение из правил в библиотеках города работают от 60 лет и старше, пенсионеры которые зачастую на работу ходят, да толку от них никакого, всю работу за них выполняют молодые работники. В библиотеке Бойченко девчата 2 месяца работали бесплатно, чтобы их взяли на временную работу. И такой беспредел во всех библиотеках города, так кто должен контролировать и наводить порядок? Спасибо за ответ.
За організацію робочого процесу, у т.ч. прийом та звільнення працівників, несе відповідальність керівник бібліотеки.
Питання №623 Ira 27/01/2010 × 15:11
Який розмір щодо пільг для працівників біб-тек у сільській місцевості встановлено Кабінетом Міністрів?
http://profy.nplu.org/guestbk.php?lng=uk&pg=1447
Питання №622 Natalya 27/01/2010 × 13:10

Здравствуйте, уважаемые коллеги! Всегда внимательно читаем вашу страничку. Вопросов у нас много, и, как видим в вопросах-ответах, возникают постоянно.                Все документы о "Единой тарифной сетке", одоплатах  нам известны. Проблема в невыплате всех постановлений.

 Вузовская библиотека. На сегодняшний день (т.е.2 года) у нас  не действует "новая тарифная сетка"- оклады на 2007 год.. И доплачивать за прошедшее время не собираются( нет денег). Единая тарифная сетка - для кого?Она обязательна к применению?  Некоторым библиотекарям не выплачивается надбавка за стаж работы. Должны ли сделать перерасчет за октябрь-декабрь 2009 года 50% надбавку? Имеются ли примеры восстановления соответствия трудового законодательства? Что является руководством к исполнению для финансовых органов?  Всего доброго.

Відповідь: Шановні колеги! Наша довідка призначена для вирішення фахових питань, фінансові та юридичні питання знаходяться поза нашою компетенцією. Вважаємо, що вам зможуть допомогти Центральний комітет профспілки працівників освіти і науки України (http://pon.org.ua) або МОН України (можна вийти на сайт http://www.mon.gov.ua/main.php?query=social/zvinf/2009/04_09/ з цими питаннями). Врешті решт є методичний центр бібліотек ВНЗ.
Питання №621 ola 27/01/2010 × 11:51
Підкажіть будьте ласкаві чи можна в колективний договір внести правові підстави для звільнення бібліотечних працівників, які понад 10 років після виходу на пенсію працюють на посадах завідувачів відділів, секторів тощо?
П.Оla, будьте ласкаві, перечитайте КЗОТ та Закон України Про колективні договори і угоди (Ст.. 5. Співвідношення законодавства і колективного договору, угоди, трудового договору). Як можна внести у колективний договір «правові підстави», які відсутні у законодавстві?
Питання №620 Olga 27/01/2010 × 11:25
http://www.artbiblio.ucoz.org/
Підскажіть будь-ласка, ким і коли були затверджені  Типові посадові інструкції  бібліотечних працівників  ЦБС?
Відповідь: Вперше Типові посадові інструкції працівників ЦБС були розроблені в період централізації бібліотек СРСР Державною бібліотекою ім. В.І.Леніна та Державною публічною бібліотекою ім. М.Є.Салтикова-Щедріна. Сьогодні вимоги щодо посадових інструкцій дещо змінилися, тому можете скористатися зразками посадових інструкцій, які є у виданні

Пашутинський Є.К. Посадові інструкції: Освіта, культура, мистецтво. – 3-тє вид., стереотип. – К.: КНТ, 2009. – 232 с. – (Серія: Кадри підприємства)

або скористайтеся пошуковими системами.

Нагадуємо, що посадова інструкція розробляється на основі кваліфікаційних вимог залежно від завдань і конкретних обов’язків, які виконує працівник.

Питання №619 Denis 27/01/2010 × 10:00
Доброго дня шановні колеги! Я працівник бібліотеки, працюю оператором комп’ютерного набору, працюю на дві бібліотеки – дорослу та дитячу і при цьому отримую заробітну плату в розмірі 739 грн. Яке я маю право на підняття заробітної плати з гідно постанови Кабінету Міністрів України за особливі умови праці?
http://profy.nplu.org/faq.php?lng=uk&pg=1286
Питання №618 Alla 27/01/2010 × 09:48
Добрий день шановні колеги. Скажіть завідуюча відділу - пенсіонер до якого віку вона може займати цю посаду.
Вихід на пенсію не є підставою для звільнення. Ми вже неодноразово говорили про відсутність такого законодавчого документу. Більш того, якщо людина нормально працює, пройшла атестацію, не сидить на лікарняних, яку поважають читачі, то при чому тут пенсійний вік? http://profy.nplu.org/guestbk.php?lng=uk&pg=1443
StartПопередні10 previous pages [ 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 ] 9 next pagesНаступніEnd

Актуальна інформація

Вітаємо шановних відвідувачів на сайті, який супроводжує науково-методичний відділ Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого (НБУ ім. Ярослава Мудрого). Наш відділ є науково-методичним та інформаційно-консультативним центром для публічних бібліотек України, а також співпрацює з бібліотеками різних типів і форм власності.

Пам'ятайте, що наповнення цього сайту - наша спільна робота. Якщо Ви маєте матеріали, що можуть зацікавити бібліотечну спільноту, або бажаєте підняти актуальну тему - чекаємо Ваших пропозицій на адресу method@nplu.org.

Шановні колеги! Якщо у вас змінилися реквізити (адреса, e-mail, URL, телефон тощо) надішліть повідомлення для відповідних коректив на сторінці сайту „Бібліотеки України”.


Вітаємо
For Librarians
Библиотекарю
ПошукГолосування
Які фактори найбільше впливають на рівень мотивації високоефективної роботи?
 
матеріальні (заробітна плата, надбавки,доплати, премії тощо)
моральні (грамоти, відзнаки, подяки тощо)
психологічні (сприятливий психологічний клімат, стосунки з колегами тощо)
організаційні (умови праці, графік роботи, розширення сфери діяльності тощо)
Результати