Бібліотечному фахівцю

Надання бібліотекам методичної допомоги покладається на бібліотеки - науково-методичні центри.
Розділи сайту

Закрити 1. Офіційна інформація

Закрити 2. Бібліотеки України

Закрити 3. Національні бібліотеки

Закрити 4. Сторінка дослідника

Закрити 5. Методисти рекомендують

Закрити 6. Статистична аналітика

Закрити 7. Бібліотечна планета

Закрити 8. Бібліолоція

Закрити 9. Бібліографи презентують

Мастрід

Закрити Інновації/проекти

Закрити Бібліотечний простір

Закрити ЕСМаР

Закрити Лауреати конкурсу

Закрити Нагороди і звання

Нове на сайті
Інформація від майстра
Відвідувачі

   відвідувачі

   відвідувачів online


Page Rank Check
Запитання-відповіді


В цьому розділі можна поставити фахові питання. Шановні колеги, просимо попередньо переглянути вже розміщені матеріали.
P.S.: Питання "де знайти в електронному вигляді, в інтернеті, в бібліотеці" вважаються тролінгом і видаляються.
P.P.S.: Увага! З метою надання більш чітких відповідей, просимо в питаннях конкретизувати регіон, вид Вашої бібліотеки за призначенням (публічна, спеціальна, спеціалізована) та за значенням (обласна, міська, районна, селищна, сільська).
3P.S.: Питання також можна направляти на адресу method@nplu.org
4P.S: Питання, що стосуються роботи ЕСМаР, надсилайте на ecmap@nplu.org

Питання №1063 Tanya 07/12/2010 × 14:31

Районна влада планує закриття центральнної районної бібліотеки для дітей та дорослих аргументуючи це тим, що ми обслуговуємо міське населення. Дякуємо.

Не зрозуміли, за що.
Питання №1062 raisa 07/12/2010 × 12:27
Підскажіть будь ласка, як планувати основні показники роботи бібліотеки(ЦБС), якщо працівники в районі працюють на 0,75% ставки, на селі 0,25% ставки? Навантаження, охоплення населення , нормативи роботи ніхто не відміняв. Дякую.
При плануванні роботи варто керуватися Типовими нормами часу на основні процеси бібліотечної роботи, затвердженими Наказом Міністерства культури і туризму України від 29.12.2008 р. № 1631/0/16-8, які призначені для визначення штатної кількості працівників бібліотек, планування роботи, видачі нормованих завдань національних і державних бібліотек, які відносяться до сфери управління Міністерства культури і туризму України і рекомендовані для застосування у публічних бібліотеках сфери впливу Міністерства культури і туризму (п.1.1). http://profy.nplu.org/articles.php?lng=uk&pg=83
Думаємо, що обслуговування населення має залишитися найважливішою складовою діяльності публічної бібліотеки, а от інші напрямки роботи вже планувати відповідно до кількості робочих годин.
Питання №1061 Tatiana 07/12/2010 × 11:40
Шановні колеги ! Допоможіть знайти інформацію про програмний пакет "MARC" .Що це за пакет ?
Формат MARC є стандартом баз даних для бібліотек, і на його основі функціонують такі відомі електронні бібліотеки, як, наприклад, Бібліотека Конгресу США.
Питання №1060 Katarina 07/12/2010 × 09:33
http://hadiachlibrary.narod.ru
Доброго дня шановні колеги! Будемо дуже Вам вдячні , якщо  допоможете з пошуком інформації  на такі теми- кваліфікаційні  вимоги до бібліотечних посад та положення  про оплату праці.
Ми неодноразово давали відповідь на це питання. Можна скористатися пошуком в правій стороні екрану.
Питання №1059 Natalia 06/12/2010 × 16:20
Добрый день где можно найти информацию по созданию центра правовой информации может какие-то методические рекомендации. Заранее большое спасибо.
Інформації щодо створення центрів правової інформації досить багато в Інтернеті. Напр. http://librportal.org.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=121&Itemid=169
Питання №1058 lasha 06/12/2010 × 15:49
Говорят, постановление № 1073 отменили с 1 декабря. И библиотеки будут сокращать, вроде было распоряжение Кабмина. Это правда? В Интернете не могу найти.
Текст проекту розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження Плану заходів з підготовки та внесення змін до деяких нормативно-правових актів щодо удосконалення надання бюджетними установами якісних послуг, гарантованих державою" можна прочитати на Форумі видавців. На сайті Української бібліотечної асоціації та на сайті Профспілки працівників освіти і науки Ви можете ознайомитися із матеріалами обговорення даного проекту.
Питання №1057 Lyuda 06/12/2010 × 14:38
Чи повинен працівник Інтернет-центру районної біблітеки заводити читацькі формуляри на користувачів? Якщо так, то чи можна замінити їх журналом відвідувань із зазначенням мети візиту? Буду вдячна за пораду.
Якщо Інтернет-центр районної біблітеки виділено в окремий структурний підрозділ, то варто заводити читацькі формуляри на користувачів. Якщо комп’ютери розміщені у читальному залі, то, очевидно, відвідувачі Інтернету вже зареєстровані як користувачі цього підрозділу.
Питання №1056 katja 06/12/2010 × 13:37
Шановні колеги! Ви неодноразово давали пояснення щодо надання матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань для гардеробниць, прибиральниць, інженерів та інших небібліотечних працівників згідно з Постановою КМУ від 30.08.2002р. № 1298. А зараз при перевірці ревізори вимагають повернути ці кошти від небібліотечних працівників, тому що така категорія працівників в постанові не прописана. Ніякі посилання на колективну угоду не діють. Підкажіть, будь ласка, як надалі обстоювати цю надбавку для небібліотечних працівників? Дякую.
На нашу думку посилатись на саму Постанову КМУ, адже у п.4 чітко вказано:
4. Надати право керівникам місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, при яких створені централізовані бухгалтерії, керівникам бюджетних установ, закладів та організацій в межах фонду заробітної плати, затвердженого в кошторисах доходів і видатків:
б) надавати працівникам матеріальну допомогу, в тому числі на оздоровлення, в сумі не більше ніж один посадовий оклад на рік, крім матеріальної допомоги на поховання; ( Підпункт "б" пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1970 ( 1970-2002-п ) від 25.12.2002 ).
Можливо, Ви надали матеріальну допомогу як для вирішення соціально-побутових питань, а не на оздоровлення або більше ніж 1 посадовий оклад на рік.
Питання №1055 tata 06/12/2010 × 12:15
Відділ культури вимагає до плану роботи ЦБС подати так званий  "фінансовий план платних послуг" по кожній бібліотеці- філії. На яких документах та економічних розрахунках  він повинен базуватися і розраховуватися ?
Згідно Закону України Про бібліотеки і бібліотечну справу (N 32/95-ВР від 27.01 1995 р. із змінами) бібліотеки мають право встановлювати перелік платних послуг. Їх перелік визначає Постанова Кабінету Міністрів України від 5 червня 1997 року N 534 "Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися закладами культури і мистецтв, заснованими на державній і комунальній формі власності" . З 1 січня 2010 року було збільшено перелік платних послуг бібліотек (державних та комунальних), яких держава звільнила від сплати ПДВ. Повний перелік послуг бібліотек, які звільнені від ПДВ, зазначено в пп. 5.1.23 п.5.1 ст.5 Закону України «Про податок на додану вартість».
Стосовно економічних розрахунків слід звернути увагу на Постанову Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2002 р. N 228 «Порядок складання, розгляду, затвердження та основні вимоги до виконання кошторисів бюджетних установ».
Див. також статтю " Питання діяльності установ культури"/ Бюджетна бухгалтерія" № 42 від 15.11.2010
Питання №1054 Olga 06/12/2010 × 10:54
Шановні колеги! В який розділ таблиць ББК для публічних бібліотек систематизувати книги по адміністративному судочинству. Дякуємо.
67.301
Питання №1053 Nataliya 04/12/2010 × 19:06
Добрий день. Чи є якась офіційна підстава (держ. наказ, розпорядження) для зняття 50-відсоткової надбавки "за особливі умови праці". Про це нас, бібліотекарів ОУНБ, активно попереджає наша дирекція? А як воно насправді?
Така офіційна підстава нам не відома. Тому слідкуйте за сайтом, якщо, не дай Боже, таке відбудеться, ми обов’язково повідомимо.
Питання №1052 galina 03/12/2010 × 15:54
Які можуть  бути  платні  послуги  в дитячій  бібліотеці. Дякую!
Ми не зовсім володіємо специфікою діяльності бібліотек для дітей. Проте Ваше питання нас зацікавило, адже діти фінансово неспроможні оплачувати послуги. Звернулись на сайти Національної бібліотеки для дітей, львівської обласної бібліотеки, херсонської тощо. Навіть слова послуга не має, є лише запрошення відвідати бібліотеку і реклама всього найліпшого, що пропонує бібліотека для дітей – клуби, вітальні, конкурси тощо. Проте знайшли послуги, які навіть шокували. Наприклад, прослуховування грамплатівок. Зважаючи, що грамплатівка це той же документ, тільки аудіовізуальний і бібліотека має забезпечити техніку для його використання, то за аналогією, перегляд журналу в читальному залі має бути теж платним. Ну, а що вже говорити про таку послугу, як консультація психолога, навіть не можемо уявити. Тому рекомендуємо звернутись до методичного центру - Національної бібліотеки для дітей.
Питання №1051 Tatiana 03/12/2010 × 14:42
Будь-ласка , роз"ясніть як може сільська бібліотека. яка отримує 300 грн.від надання платних  послуг , отримувати заробітну плату за надання цих послуг з цієї суми ? ( Див. статтю із журнала " Бюджетна бухгалтерія" № 42 від 15.11.2010 " Питання діяльності установ культури" стор.14-15)
Статтю прочитали і рекомендуємо прочитати її всім, хто ще має бажання впроваджувати платні послуги. Проте не зрозуміли у чому сенс питання, адже у статті дуже чітко все прописано.
Питання №1050 Iruna 03/12/2010 × 14:42
Шановні колеги! Прошу дати роз’яснення щодо нарахування стажу роботи, який дає право на доплату за вислугу років /підстава Порядок виплати доплати за вислугу років працівникам державних і комунальних бібліотек, затверджений постановою Кабміну від 22 січня 2005 р. № 84/. Бухгалтерія нашого закладу, який відноситьсядо комунальної власності (ОУНБ), трактує п. 3 порядку що до стажу роботи, що дає право на встановлення даного виду доплат зараховується час роботи працівника тільки в державних і комунальних бібліотеках. Мені здається, що це право мають державні і комунальні бібліотеки, а до стажу зараховується час роботи в бібліотеках України, Союзу різного відомчого підпорядкування, але відповідно до переліку посад.
У п. 3 дуже чітко вказано « До стажу роботи, що дає право на встановлення доплати за вислугу років, зараховується: час роботи в бібліотеках України, колишнього Союзу РСР на зазначених у переліку посадах». До речі, термін роботи саме в комунальних бібліотеках буде незначним, адже вони не так давно офіційно визначені.
Питання №1049 Tatiana 03/12/2010 × 14:34

Чому зникли запитання , які були задані в листопаді ?

На жаль, ми не отримали відповіді на це запитання від адміністраторів. Лише сподіваємося, що в майбутньому така ситуація не повториться. Виставляємо запитання загальним списком.

Питання 1102a || Tatyana 01/12/2010 × 09:37 || Де знайти зразок положення про юнацьку кафедру в центральній районній бібліотеці? Дякую.

Щодо розробки положення про кафедру по обслуговуванню юнацтва центральної районної бібліотеки радимо звертатися до відповідного методичного центру – обласної бібліотеки для юнацтва, або у Державну бібліотеку України для юнацтва: http://www.4uth.gov.ua.

Питання 1101a || Svitlana 30/11/2010 × 11:10 || Який документ регламентує навантаження на бібліотекаря юнацької кафедри в ЦБС?

Пропонуємо скористатись документом „Типові норми часу на основні процеси бібліотечної роботи”, розділ 4.1 „Обслуговування користувачів”, пункти 17 та 18 http://profy.nplu.org/articles.php?lng=uk&pg=83.

Питання 1100a || Tatiana 29/11/2010 × 12:54 || Скільки екземплярів книг повинно бути перевірено за один день під час переобліку книжкового фонду при зміні бібліотечного працівника сільської бібліотеки- філіалу , якщо працівник працює на 0.5 ставки посадового окладу ?

Всі процеси мають відбуватися згідно чинних нормативів. Тому див. „Типові норми часу на основні процеси бібліотечної роботи”, розділ 3: „Організація бібліотечного фонду”, Таблиця 3 „Інвентаризація бібліотечного фонду”: http://profy.nplu.org/articles.php?lng=uk&pg=83. За допомогою цього документа Ви можете самостійно вирахувати кількість видань, які Ви маєте облікувати, виходячи з Вашого особистого бюджету робочого часу.

Питання 1099a || Tatiana 29/11/2010 × 12:50 || Постановою № 1073 від 30.09.2009 " Про підвищення заробітної плати працівникам бібліотек " встановлено надбавку за особливі умови роботи ? Що вважати за особливі умови роботи і чи є вони для тих , хто працює на 0.5 ставки ?

На подібні питання надавили відповіді неодноразово. Варто звернутися до консультації, розміщеної на нашому сайті, яка містить тлумачення цього документу: http://profy.nplu.org/faq.php?lng=uk&pg=1286. Також радимо більш ретельно ознайомитися з текстом згаданої постанови: http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=1073-2009-%EF, де Ви знайдете відповідь за Ваш запит.

Питання 1097a || Alina 26/11/2010 × 17:21 || Доброго дня! Порадьте, будь-ласка, де можна знайти кваліфікаційні вимоги до посади головного інженера або інженера-програміста в центральній бібліотеці ЦБС. Дякую. Аліна.

Пропонуємо познайомитися з виданням „Інформатизація бібліотек: Законодавчі, інструктивно-регламентуючи та методичні матеріали: Довідкове видання”: http://profy.nplu.org/download.php?lng=uk, де є деякі примірні посадові інструкції співробітників відділу інформатизації (головного інженера, інженера). Див. С. 117-118.

Питання 1096a || Lyudmila 26/11/2010 × 15:11|| http://www.library.alexandriya.com/ || Шановні колеги! Згідно наказу Державного казначейства України № 312 від 2 вересня 2010 року "Про зміни до інструкції з бухгалтерського обліку необоротних активів бюджетних установ" бібліотеки повинні переоцінити свої книжкові фонди. Скажіть, будь ласка, чи існує інструкція по методиці переоцінки літератури, яка за новими правилами повинна обліковуватися без копійок? Дякуємо за відповідь

Зважаючи на те, що згаданий наказ виданий Держказначейством України, ми очікуємо, що бухгалтерії мають одержати відповідні інструкції від цієї установи.

Питання 1095a || Alisa 26/11/2010 × 14:02 || Добрый день! Подскажите пожалуйста, кто должен разрабатывать положения об отделах, положения о системе каталогов и картотек и должностные инструкции работников отделов библиотеки. Заранее благодарны за ответ e

Див. Наказ Мінпраці України № 336 від 29.12.2004 р. „Про затвердження Випуску 1 "Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності" Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників”

Питання 1093a || Nadin 26/11/2010 × 12:11|| Скажите пожалуйста Отдел комплектования и обработки литературы должен ли проводить различные семинары или практические занятия для библиотекарей структурных подразделений?

Відділ комплектування та обробки, як і всі інші структурні підрозділи бібліотеки, відповідає за важливу ділянку роботи. В практиці роботи будь-якого відділу виникають цікаві виробничі моменти. Працівниками запроваджуються певні інновації, які вони знаходять і в процесі підвищення кваліфікації; узагальнюючи власний досвід. Можливо технологічні процеси і не варто розглядати дуже скрупульозно, проте мабуть варто аби колеги про них мали уявлення.

Якщо бібліотека є методичним центром, то такі заходи є обов’язковими.

Робота відділу комплектування цікава іншим фахівцям бібліотеки ще й тим, що саме до нього всі книжкові новинки надходять першими.

Бажаємо Вам творчих успіхів!

Питання 1092a || Dana 25/11/2010 ? 23:39 || Доброго дня, шановні колеги. Підкажіть чи можуть мені надати посаду головного бібліотекаря при наявності вільної посади. У мене сер.-спец. освіта і 18 років бібліотечного стажу. Завчасно вдячна Вам за консультацію. Щасти Вам у всьому!

У „Довіднику кваліфікаційних характеристик професій працівників” Випуск 81 „Культура та мистецтво” (Затвердженого Наказом Міністерства культури і мистецтв України № 168 від 14.04.2000 р.)для головного бібліотекаря кваліфікаційні вимоги передбачають „повну вищу освіту відповідного напряму підготовки” і т.д.

Але, у вступі до Довідника (п. 11) зазначено, що "особи, які не мають відповідної освіти або стажу роботи, встановлених кваліфікаційними вимогами, але мають достатній практичний досвід та успішно виконують у повному обсязі покладені на них завдання та обов'язки, можуть бути, як виняток, залишені на займаній посаді або призначені на відповідні посади за рекомендацією атестаційної комісії".

Питання 1091a || Masha 25/11/2010 ? 20:57 || Шановні колеги! Скажіть будь - ласка, скільки читачів повинно бути на 1.0 ставку? Чи може бібліотекар мати 200 читачів і мати 1.0 ставку?

Навантаження на 1 ставку залежить не тільки від кількості читачів, а й від інших складових діяльності працівника. Див. „Типові норми часу на основні процеси бібліотечної роботи (затверджені наказом Міністерства культури і туризму України від 29.12.2008 №1631/0/16-8)”.

Питання 1090a || автор Irina 25/11/2010 ? 15:57 || Шановні колеги! Підскажіть, будь ласка, де можна познайомитися із типовим положеннями про інформаційну та довідково-бібліографічну діяльність бібліотеки

Типового положення немає. Кожна бібліотека розробляє власне положення, враховуючи визначену місію, особливості діяльності, кадрові ресурси тощо.

Питання 1088a || Oksana 24/11/2010 × 19:01 Доброго дня! Скажіть, будь ласка, чи маю я право отримувати надбавку за особливі умови роботи у розмірі 50 відсотків посадового окладу, передбачену постановою Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2010 року, №1073 «Про підвищення заробітної плати працівникам бібліотек», якщо я працюю у міській лікарні на 0,5 ставки бібліотекарем, при цьому навчаюсь на 4 курсі за спеціалізацією: «Вчитель української мови та літератури. Редагування освітніх видань»? У виплаті надбавки мені відмовляють спираючись на лист від начальника УОЗ ОДА, яка, у свою чергу, дає таке роз’яснення: «…надбавка за особливі умови роботи та за вислугу років здійснюється тільки тим працівникам, які займають посади, що затверджені переліком постанови Кабінету Міністрів України від 22 січня 2005 року №84 «Про затвердження порядку виплати доплати за вислугу років працівникам державних і комунальних бібліотек» та, які працюють в державних і комунальних бібліотеках і проводять та виконують роботу визначену пунктом 1 постанови №1073. Крім цього на посади, які затверджені переліком постанови №84 повинні зараховуватися спеціалісти з вищою та середньою спеціальною освітою, що передбачено Законом України «Про бібліотеки і бібліотечну справу». Бібліотекарі, які працюють в медичних закладах, не виконують роботу, яка визначена постановою №1073 та не мають такого навантаження в роботі, яке передбачене наказом Міністерства вищої та середньої спеціальної освіти СРСР від 22 грудня 1978 р №1175, а також необхідно зазначити, що на ці посади, в основному, зараховані працівники, які не мають спеціальної освіти. Отже, виплата надбавок цим працівникам, згідно з вище зазначених постанов, в охороні здоров’я не повинна здійснюватися… » Цього листа датовано 05.03.2010 р. Тому дуже прошу Вас відповісти на моє запитання. Завчасно дякую за відповідь.

Ми знайшли інший документ – Спільний наказ Міністерства праці та соціальної політики України та Міністерства охорони здоров'я України № 308/519 від 05.10.2005 (Із змінами) № 308/519 „Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту населення”, відповідно у п. 1.4. зазначено „Оплата праці керівників, фахівців, технічних службовців і робітників закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту населення, що не передбачені цими Умовами (педагогічних працівників, працівників культури, сільського господарства та інших), здійснюється відповідно до умов оплати праці аналогічних категорій працівників відповідних галузей бюджетної сфери.

До речі, Закон України „Про бібліотеки і бібліотечну справу” не визначає освітній рівень працівників бібліотек.

Питання 1087a || Svitlana 24/11/2010 × 10:47 || Скажіть, будь ласка, якщо шифрується дитяча література (казки) 82.93 то це значить, що вона не художня? Дякую за відповідь!!!!!!!!!!!

Індексу 82.93 не існує.

За індексом 82 „Фольклор. Фольклористика” збираються твори народної творчості, які побутують в усній традиції (билини, думи, народні балади, казки, легенди, перекази, усні розповіді, міфи, частівки, притчі, приказки, прислів’я, анекдоти і т.п.) та дослідження про них; твори авторів, творчість яких знаходиться на грані фольклору та літератури і праці про них, пісенники без нот.....

Твори письменників, створені на фольклорній основі, твори стародавнього періоду і середніх віків, що дійшли до нас у стародавній або середньовічній редакції відносяться до розділів художньої літератури.

Спеціальне типове ділення -93 Хрестоматії. Книги для читання. Адаптовані видання.

// Бібліотечно-бібліографічна класифікація: Робочі таблиці для масових бібліотек (М.,1997)

Відповідно, народні казки систематизуються як твори фольклору; авторські казки – художня література.

Питання 1086a || Elena 24/11/2010 × 10:41 || Скажите, пожалуйста, ежегодная материальная помощь на социально-бытовые нужды выплачивается всем библиотечным работникам или выборочно, по усмотрению руководителя и когда?

Ми неодноразово відповідали на подібні запитання. Можете переглянути питання 1046, 1033, 962, 791, 793, 532...

Питання 1085a || Skarlet_71 24/11/2010 × 09:52 || Шановні колеги! Скажіть будь ласка, для нормування плану роботи бібліотеки - філії який номер норми брати згідно типових норм для визначення часу складання гранту. Дякуємо

Типові норми часу на основні процеси бібліотечної роботи (затверджені наказом Міністерства культури і туризму України від 29.12.2008 №1631/0/16-8) у п.1.5.передбачають „На роботи з розробки програм ....... за одиницю вимірювання прийнято один документ або один авторський аркуш...”

У п.1.6. зазначено „Бібліотекам надається право розробляти та впроваджувати в установленому порядку власні норми часу, якщо вони відповідають більш високій продуктивності праці, або зміст технічного процесу має підвищену складність та більшу деталізацію, визначені цими Типовими нормами”

Питання 1084a || nina 23/11/2010 × 20:55 || Подскажите , пожалуйста, куда зашифровать административное судопроизводство и хозяйственно-процессуальный кодекс. Спасибо!

Х 301.011-93 Адміністративне судочинство
Х 310-324 Господарсько-процесуальний кодекс

За таблицями для масових бібліотек:

ББК 67.301 – адміністративне судочинство
ББК 67.310 – господарсько-процесуальний кодекс

Питання 1082a || Tetyana 19/11/2010 × 15:35 || Доброго дня! ПІдкажіть будь ласка: 1.Чи потрібно заключати договір оренди з сільськими радами щодо приміщень, в яких знаодяться бібліотеки-філії ЦБС? 2. Чи потрібно поновлювати договори оренди з установами, які орендують приміщення в ЦБС з 2005 р. В договорі оренди вказано пункт, в якому вказано у разі відсутності заяв з обох сторін, то договір вважається продовженим (пункт 7.3 договору). Дякую.

Ці питання внормовані Цивільним кодексом України: http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=435-15 та Законом України „Про оренду державного і комунального майна” : http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=2269-12.

Питання 1083a || ta_shia 22/11/2010 × 14:19 Подскажите, в каком размере должна выплачиваться материальная помощь на оздоровление библиотекарю, работающему на 0,5 ставки. ( 100% оклада или 50 % оклада???)

Див. Постанову Кабінету Міністрів від 30 серпня 2002 р. N 1298 "Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери", пункт 4 : http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=1298-2002-%EF

Питання 1081a || Lera 19/11/2010 × 13:20 || Шановні колеги!Ми працюємо над створенням корпоротивної мережі публічних бібліотек міста.Чи маємо ми право в рамках цієї мережі створити електронну базу даних читачів?Чи не буде це всупереч законам України?

Якщо Ви маєте на увазі єдиний читацький квиток для всіх бібліотек міста, то чому б і ні? Так працюють публічні бібліотеки за кордоном.

Будь-яка автоматизована бібліотека має власні БД користувачів. Ми ж не думаємо, що Ви маєте намір виставити їх у мережі.

Щодо „корпоративної мережі публічних бібліотек міста”, може поділитеся досвідом?

Наша електронна пошта method@nplu.org

Питання 1079a || Natalia 19/11/2010 × 10:26 || Я працюю методистом у методичному центрі відділу освіти. Веду роботу з бібліотечним фондом відділу освіти. Чи має бути передбачено півставки бібліотекаря саме для роботи з основним фондом відділу освіти?

Освітянські бібліотеки мають власну специфіку роботи. Методичним центром для таких бібліотек є Державна науково-педагогічна бібліотека ім. В. Сухомлинського, компетентні довідки надає також профспілка працівників освіти і науки України http://pon.org.ua

Питання 1078a || Natali 19/11/2010 × 01:32 || які матеріали є на тему діяльність вашої бібліотеки в галузі рекомендаційної бібліографії і як можливо їх отримати через интернет

З роботою науково-бібліографічного відділу Національної парламентської бібліотеки України стисло можна ознайомитися на сайті Бібліотеки http://www.nplu.org/ua/about/struktura/nbv.html

Питання 1077a || yulia 17/11/2010 × 10:49 || Скажіть будь ласка, чи можливо виплачувати заробітну плату працівникам централізованої бухгалтерії за рахунок спеціального фонду??? Якими положеннями керуватися, якщо це можливо????Дякую.

Це питання поза зоною компетенції професійної довідки. Радимо звертатися у відповідні фінансові органи Вашого регіону.

Питання 1076a || Oksana 17/11/2010 × 10:16 || Доброго дня, шановні колеги! Розробляємо Положення про депозитарій краєзнавчої літератури. Знайшли старе положення за 1985 рік. Підкажіть, будь ласка, чи були зразки цих положень десь надруковані. У цьому положенні робиться посилання на ГОСТ 7.31-81, але, вважаємо, що на сьогодні він є недійсним. Який ДСТУ зараз використовується при роботі з особливо рідкими та цінними виданнями. Дякуємо за відповідь

Положення про систему депозитарного зберігання бібліотечних фондів України затверджене наказом Міністерства культури і мистецтв України № 570 від 02.12.1996 року на сьогоднішній день чинне.

При роботі з рідкісними та цінними виданнями варто дотримуватися ДСТУ, що регламентують роботу бібліотек в цілому. Серед них можна виокремити ДСТУ ГОСТ 7.1-87:2008 Книжкові пам’ятки: Загальні вимоги

Питання 1075a || Ivan 16/11/2010 × 16:49 || Доброго дня! Чи можливе встановлення інженеру-програмісту одночасно надбавка за складність, напруженість у роботі та доплата за збільшення обсягу роботи у розмірах до 50% посадового окладу?

Радимо ще раз перечитати Наказ Міністерства культури і туризму України № 745 від 18. 10. 2005 р. Зокрема п. 3.

Питання 1074a || lida 16/11/2010 × 14:11 || Доброго дня! Чи може бути директором ЦБС людина з спеціальною освітою, але не вищою, маючи при цьому стаж роботи 33 роки.Активна, ініціативна, виграє для бібліотеки гранти. Дякую

Згідно розділу 5 „Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників Випуск 81 "Культура та мистецтво" кваліфікаційні вимоги до директора (завідувача) бібліотеки, централізованої бібліотечної системи (ЦБС) наступні: „Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Післядипломна освіта в галузі управління. Стаж бібліотечної роботи за професіями керівників нижчого рівня: для магістра - не менше 1 року, спеціаліста - не менше 3 років”: http://lawua.info/bdata2/ukr2267/. Але за рішенням атестаційної комісії може бути прийнято рішення про дозвіл обіймати посаду директора ЦБС особі, яка не повністю відповідає кваліфікаційним вимогам ( в даному випадку не має вищої освіти) , але виконує посадові обов’язки у повному обсязі та володіє відповідними людськими та професійними якостями.

Питання 1073a || aaa 16/11/2010 × 08:51 Я працюю зав.біб-кою на 0.75 ставки. Скажіть будь ласку , як рахується трудовий стаж?

Трудовий стаж нараховується так само, як і за повну ставку.

Питання 1072a || Tatyana 15/11/2010 × 15:56|| http://Kodima_biblio@mail.ru || Якій тарифний розряд присвоїти завідуючій відділом комплектування і обробки літератури, якщо в неї немає спеціальної освіти (стаж роботи бібліотекарем 20 років). Дякую.

Тарифні розряди регулюються Наказом Міністерства культури і туризму України № 745 від 18. 10. 2005 року, який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 27. 10. 2005 р. за № 1285/11565 «Про впорядкування умов оплати праці працівників культури на основі Єдиної тарифної сітки” (див.: http://profy.nplu.org/!site/official/o_opl-pr.htm), див. Додаток 3: „СХЕМА тарифних розрядів посад (професій) професіоналів, фахівців, керівників інших структурних підрозділів, технічних службовців і робітників культури, Таблиця 1.

В той же час, рішення про присвоєння тарифного розряду співробітника приймає керівник установи.

Питання 1071a || Olena 15/11/2010 × 11:58 || Доброго дня? Скажіть будь-ласка, чи існують кваліфікаційні вимоги до завідуючого відділом інформаційних технологій і які вони? Дякуємо!

Ми не знаємо кваліфікаційних вимог до завідувача відділу інформаційних технологій, але загальні вимоги до завідувача відділу бібліотеки можна подивитися у „Довіднику кваліфікаційних характеристик професій працівників: Випуск 8. "Культура та мистецтво", розділ 7: http://lawua.info/bdata2/ukr2267

Питання 1070a || lasha 15/11/2010 × 11:06 || Доброго дня! 1.Підкажіть, будь ласка, чи можна вважати ксерокопію у оправі рівноцінною заміною втраченої книги? Бо її життєздатність значно коротша за книгу. Якщо це право бібліотеки- вирішувати , що саме приймати, чи достатньо прописати це положення у правилах користування? 2.Чи має право бібліотека зробити страхову копію поодиноких видань, які мають великий попит? Яким чином обліковуються дублетні копії? Дякую.

Рівноцінною заміною втраченої книги можна вважати її ксерокопію в оправі.

Бібліотека має право робити страхову копію, але її потрібно поставити на облік як традиційний документ.

Питання 1069a || Alla 14/11/2010 × 18:54 || Добрий день.Підкажіть будь ласка, займається художник РЦБС ще й оформленням всіх 90 бібліотек які є в районі: написанням тематичних поличок, книжкових виставок, оформленням різних альбомів для бібліотекарів, оформленням стендів,куточків та багато іншого. Чи надає допомогу сільським бібліотекам? Дякую.

На жаль, ми не можемо відповісти, адже ми не читали посадової інструкції художника РЦБС.

Питання 1068a || nadin 13/11/2010 × 15:50 || подскажите пожалуйста где можно купить новый справочник библиотекаря в Крыму

Дивіться сайти книготорговельних кампаній. Можливо, Вам допоможуть фахівці Кримська республіканська установа "Універсальна наукова бібліотека імені І.Я. Франка" (комплектатори).

Питання 1067a || Olga 11/11/2010 × 13:21 || Ув. коллеги! Кто делал индексацию фонда с пересчётом цен на книги без копеек? (Согласно приказу Госуд. казначейства от 2.09.10г. №312). Помогите разобраться, как быть с книгами, которые стоят, например, 10копеек? В какую сторону их округлять? Ставить цену 1грн., или 0 копеек? Может, у кого-то есть инструкции или пояснительные записки?

Зважаючи на те, що це питання стосується бухгалтерської діяльності, вважаємо за доцільне звернутися за роз’ясненнями до бухгалтера, бо на нашу думку, тут потрібна консультація безпосередньо Держказначейства України.

Питання 1066a || Olga 11/11/2010 × 10:29 || Шановні колеги! В який розділ таблиць ББК для публічних бібліотек систематизувати книгу:Полная энциклопедия карточных игр.-Х.,2007. Дякуємо.

Ч515.9я9+Я922 – для наукових бібліотек
7.056я92 – для масових бібліотек

Питання 1064a || Luba 09/11/2010 × 16:06 || Доброго дня. Скажіть будь-ласка, чи є вікові обмеження для посади бібліотекаря ІІ категорії.(МВО).

Трудові відносини регламентує Кодекс законів про працю України: http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=322-08. Інформації щодо вікових обмежень для посади бібліотекаря ІІ категорії ми не зустрічали.

Питання 1063a || Nataliya 09/11/2010 × 13:07|| http://om222.blogspot.com/ || Доброго дня, підкажіть, будь ласка, як можна замовити і отримати в електрон. вигляді публікації з переліку? мене цікавлять №5, 6, 8.

Із згаданими публікаціями можна ознайомитися в кабінеті бібліотекознавства НПБУ (кімната 9).

Питання 1062a || Inna 09/11/2010 × 11:30 || Добрий день. Підскажіть, як зашифрувати книги "Оперативно-розшукова діяльність (загальна частина)", "Документознавство. Зразки документів праводілової сфери". Дякую.

Х 301. 162. 04 Оперативно-розшукова діяльність
Х – 8 Юридичне документознавство.

Правознавство-Документи-Зразки

ББК для масових бібліотек (російською мовою):

1. 67. 311 – Уголовно-процесуальное право
2. 67-8 - Право. Образцы документов

Питання 1059a || alla 05/11/2010 × 14:09 || Шановні колеги! Підкажіть будь ласка яка нора ширини проходів між книжковими стелажами і яка допустима висота стелажів по нормах пожарної безпеки. Якими нормативними документами користуватись. Дякую.

Нормативний документ, це «Правила пожежної безпеки в Україні», затверджені наказом Міністерства з надзвичайних ситуацій України від 19.10.2004р №126, та «Правила техники безопасности в библиотеках», затверджені Міністерством культури СРСР 1 .ІХ. 1975р. Зважаючи, що витяги з цих двох документів представлені у довідковому виданні «Документні ресурси бібліотек», підготовленому НПБУ та розміщеному на сайті за адресою http://profy.nplu.org/download.php?lng=uk, то «ширину нори» Ви знайдете самостійно.

Питання 1058a || Проконсультуйте, будь-ласка, чи має право директор бібліотеки ВНЗ (не наукова бібліотека), досягнувши пенсійного віку і не маючи наукового звання, оформити собі наукову пенсію. Дякую.

І на якій підставі? Див. відповідь на питання 1056

Питання 1057a || Olena 05/11/2010 × 11:46 || Шановні колеги! Дякую Вам за відповідь, але прошу уточнити. Чи зараховується до бібліотечного стажу роботи навчання у вищому навчальному закладі на стаціонарній формі навчання, якщо людина працювала до навчання в бібліотеці та була прийнята на роботу до бібліотеки за направленням одразу після навчання.

Чи має право працівник зарахувати 4 роки навчання до бібліотечного стажу роботи та на доплату за вислугу років?

Шановна пані Олена! Ми не є юристами, ми лише підказуємо, де можна знайти потрібну інформацію. Перечитайте уважно статтю 56 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 5 листопада 1991 року № 1788-XII., яка так і називається « Види трудової діяльності, що зараховується до стажу роботи, який дає право на трудову пенсію».

Питання 1056a || valentuna 05/11/2010 × 09:44 || Добрий день! Якщо я працюю у науковій бібліотеці науково-дослідного інституту понад 15 років на посадах провідного бібліографа і зав.наукової бібліотеки, то чи маю право отримувати наукову пенсію.

По-перше, не впевнені, що Ваша бібліотека є дійсно науковою. Питання надання бібліотеці статусу «наукової» регламентує Закон України «Про наукову і науково-технічну діяльність» ( 1977-12 ) (із змінами і доповненнями). Так, Законом вводиться державна атестація наукових організацій всіх форм власності, що внесені або претендують на внесення до Державного реєстру наукових установ, яким надається підтримка держави (включає їх до реєстру Міністерство України у справах науки і технологій). Тому лише декілька бібліотек (зокрема НБУ ім. Вернадського, Державна науково-педагогічна бібліотека ім. В.Сухомлинського та Державна наукова сільськогосподарська бібліотека української академії аграрних наук) дійсно пройшли державну атестацію і мають статус наукових бібліотек.

По-друге, наскільки Ваша робота відповідає вимогам наукового працівника? Чи оговорена Ваша наукова робота Положенням про бібліотеку чи відділ? Чи відображена Ваша наукова діяльність у посадовій інструкції? Які Ви маєте наукові роботи, чи брали участь в міжнародних наукових конференціях тощо?

Тому рекомендуємо більш детально вивчити інформацію щодо наукової пенсії, ознайомившись з Законом України „Про наукову та науково-технічну діяльність” (http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?page=1&nreg=1977-12).

Питання 1055a || Darina 04/11/2010 × 21:14 || Доброго вечора. Мене цікавить таке питання, на якій підставі можуть знизити заробітну плату, якщо порушень з боку працівника не було згідно законодавству? працюю в сільській бібліотеці.

Що значить «знизити заробітну плату»?

Питання 1054a || Svetlana 04/11/2010 × 11:26 || Доброго дня, шановні колеги! Скажіть, будь-ласка, яку валюту Ви вносите до електронного каталогу при описі ретро фонду (мається на увазі, чи проводити Ви індексацію на гривні в книжках де валюта вказана в рос. крб.).

При ретрокаталогізації документів в зоні стандартного номера та умов придбання після ISBN (ISSN) включається інформація про ціну така, яка зазначена на документі.

Питання 1050a || Katalina 03/11/2010 × 09:22|| http://vin-library.do.am || Доброго дня, шановні колеги. Просила б отримати відповідь на таке запитання від юриста-практика. Наша ЦБС є юридичною особою. Засновником є районна рада. Фінансування заробітної плати,енергоносіїв проводиться через централізовану бухгалтерію районного відділу культури і туризму. З сільськими радами бібліотеки-філії щорічно заключають договори аренди приміщень(1 грн.), договори на оплату енергоносіїв. Ми не можемо юридично вирішити питання про проведення поточних ремонтів бібліотек. Згідно бюджетного кодексу не може бути фінансування з двох джерел бюджету. Чи має право адміністрація ЦБС чи відділ культури проводити поточні ремонти, якщо так, то які юридичні документи для цього потрібні і хто повинен виділяти кошти на ремонти приміщень.?

Все, що можна відповісти, зважаючи, що питання викладено дуже незрозуміло:

  1. бібліотеки –філії, що знаходяться в сільській місцевості, не мають права укладати договори про оренду. Такі угоди укладає ЦБС в особі її директора.
  2. Що значить договори на оплату енергоносіїв?
  3. Поточні ремонти відповідно до законодавства (див. напр.., Цивільний кодекс), здійснює орендар. Див. також Закон «Про оренду державного та комунального майна». Можливо, Вам краще зателефонувати за номером (44) 278-86-30. З повагою, вчений секретар НПБУ Н.І. Розколупа.
Питання №1048 Lina 03/12/2010 × 14:06
Добрий день! Скажіть будь ласка, на основі яких документів і хто саме розробляє положення про відділи обласної бібліотеки. Дякую.
Питання №1047 nadin 29/10/2010 × 19:03
скажите пожалуйста где можно посмотреть или почитать про комплектования детской библиотеки, и где найти про методику проведения библиографического обзора для детей?

Рекомендуємо звернути увагу на електронний варіант журналу "Світ дитячих бібліотек" http://www.chl.kiev.ua/Default.aspx?id=5073 та "Бібліотечна планета" http://profy.nplu.org/, а також на статті за адресами:

http://www.chl.kiev.ua/Default.aspx?id=3626
http://dlib.eastview.com/browse/doc/20573750
http://parents.lodb.org.ua/uploads/files/masova_robota.pdf
http://dilovod.com.ua/publ/stati/statti/bibliografichna_i_informacijna_robota/4-1-0-8

Також пропонуємо скористатися сторінкою сайту "Бібліографічний ярмарок" - http://profy.nplu.org/articles.php?lng=uk&pg=69

Питання №1046 Tatiana 28/10/2010 × 23:18
Доброго дня!Дайте,будь ласка, відповідь : чи має право прибиральниця бібліотеки на отримання матеріальної  допомоги для вирішення соціально-побутових питань?Дякую!

Див. відповідь 1025.

Питання №1045 dmutro 28/10/2010 × 18:00
 здрастуйте! дайте відповідь на питання:Поняття політичного конфлікту, його функції.

Див. попередню відповідь.

Питання №1044 olexandr 28/10/2010 × 17:53
Визначте місце науки про політику в системі інших суспільних наук (соціологія,філософія,психологія,історія,географія,правознавство,антропологія)

Звертаємо Вашу увагу: наша довідка спрямована на допомогу професійній діяльності бібліотечних спеціалістів.

Питання №1043 natalia 28/10/2010 × 15:35
Шановні колеги! Не можу знайти навчальну літературу на тему "Ділова іноземна мова". Якщо маєте можливість, надайте такий перелік. буду Вам дуже вдячна

Звертаємо Вашу увагу! Формат нашої довідки спрямований на виконання професійних запитів. Радимо скористатися Інтернетом.

Питання №1042 Iryna 28/10/2010 × 14:59

Шановні колеги! Допоможіть, будь ласка, знайти необхідні документи для оприбуткування літератури.  Після розірвання в 2004році договору "Про надання освітніх послуг між двома навчальними закладами" в приміщенні однієї з бібліотек навчального закладу залишився фонд бібліотеки іншого навчального закладу, якого на сьогодняшній день юридично  не існує.  За допомогою яких документів можна поставити на баланс  безхозний фонд.

У вирішенні цього питання допоможуть документи: Інструкція з бухгалтерського обліку необоротних активів бюджетних установ, затверджена наказом Держказначейства N 64 від 17.07.2000 (із змінами), І Інструкція з інвентаризації матеріальних цінностей, розрахунків та інших статей балансу бюджетних установ, затверджена наказом Головного управління державного казначейства України N 90 від 30.10.98 (із змінами).

Питання №1041 Svitlana 28/10/2010 × 11:26

Доброго дня!

Шановні колеги допоможіть будь-ласка...

Де можна знайти перспективний план по переобліку?

 Дуже дякую за відповідь!

Перспективний план переобліку розробляє бібліотека.

Питання №1040 Attany 27/10/2010 × 11:37
Добрый день! Мы сейчас редактируем 63 отдел СКС. Скажите, что делать с индексом 63.3(2), как его сопоставить с 63.3(4Укр), 63.3(4Рос). Как правильно шифровать историю Киевской Руси, СССР, Украины и России? Мы пользуемся Средними таблицами ББК.

Індекс 63.3(2) залишається для загальних робіт з історії СРСР з періодом 63.3(2)6. За Середніми таблицями під цим індексом збирається література з історії Росії 20 ст., а ми цю літературу збираємо під індексом 63.3(4РОС)6.
Література з історії країн, які входили до складу СРСР, розподілена за територіальними типовими діленнями.
Наприклад: історія Азербайджану 20 ст. 63.3(5АЗЕ)6,
історія Литви 20 ст. 63.3(4ЛИТ)6
історія Казахстану 20 ст. 63.3(5КАЗ) 6 і т.д.
Це стосується і історії України 20 ст. 63.3(4УКР)6.

За Середніми таблицями література з історії Київської Русі збирається під індексом 63.3(4РОС)411, але ми цю літературу збираємо під індексом 63.3(4УКР)41 та дублюємо в історію Росії під індексом 63.3(4РОС)414.
Історія СРСР (загальні роботи) 63.3(2)6. Основні ділення див. Середні таблиці ББК.
Історія України 63.3 (4УКР). Основні ділення див. Середні таблиці ББК.
Історія Росії 63.3(4РОС). Основні ділення див. Середні таблиці ББК.

Головний бібліотекар ВК Різніченко С.О.
Питання №1039 Hanna 27/10/2010 × 11:08
Шановні колеги! Прошу розкрити такі питання: В інструкції з бухгалтерського обліку необоротних активів бюджетних установ (зі змінами, внесеними згідно з Наказом Державного казначейства № 312 від 2.09.2010) пункт 1.20 (глави 1)  Облік необоротних активів ведеться в повних гривнях, без копійок. Сума копійок, сплачених за придбання необоротних активів, відноситься на видатки установи.       Питання: Як бути з книгами, ціна яких на сьогоднішній день складає 0,3 копійки, 30 копійок? Як провести списання таких книг? Як подавати документи на списання до бухгалтерії? 2.      У наказі № 311 від 2.09.10 Про внесення змін до Інструкції з інвентаризації матеріальних цінностей, розрахунків та інших статей балансу бюджетних установ у розділі 1 пункт 1.5 підпункт 1.5.3 йдеться про проведення інвентаризації “один раз у п’ять років або протягом п’яти років з охопленням інвентаризацією щорічно не менше 20 відсотків одиниць бібліотечного фонду із обов’язковим завершенням розпочатої інвентаризації цього майна в структурному підрозділі (у матеріально відповідальної особи) протягом тридцяти днів”   Питання: роз’ясніть, будь ласка, як  підпункт 1.5.3  практично стосується бібліотек з фондом більше одного мільйона одиниць. Дякую.

Списання "таких" книг проводиться традиційно, згідно Типової інструкції про списання…. Акти про списання та списки подаються до бухгалтерії, яка відповідно до змін вище названої Інструкції (N 64 від 17.07.2000) веде облік необоротних активів в повних гривнях (тобто сума заокруглюється і проставляється без копійок).
Щодо другої частини запитання, стосовно змін до Інструкції з інвентаризації.. (N 90 від 30.10.98). Ми не маємо повноважень коментувати подібні офіційні документи. Зважаючи на те, що це питання може бути нагальним для багатьох бібліотек, рекомендуємо звернутися до видавника Інструкції - Головного управління державного казначейства України.

Питання №1038 Bulya 26/10/2010 × 20:31
Уважаемые коллеги!При списывании журналов, мой директор сомневается в необходимости их списывания.Подскажите, где можно найти документальное подтверждение срока хранения журналов и срок после которого их можно списать.

Періодичні видання в бібліотеці списуються на підставі закінчення строку зберігання. Термін зберігання періодичних видань визначається бібліотекою самостійно, враховуючи профіль, специфіку комплектування, актуальність, цінність, ефективність використання видання, технічні умови зберігання тощо. Також бібліотека вирішує щодо зберігання обов'язкового примірника періодичних видань.
Сьогодні терміни зберігання регламентуються КЕКом (кодом економічної класифікації: за яким кодом придбана періодика – 1131 (короткотривале зберігання), чи 2110 (довготривале, аналогічне обліку книжкового фонду).

Питання №1037 iryna 26/10/2010 × 16:07
Шановні колеги! Допоможіть, будь ласка, знайти положення про відділи, про методичну роботу районної дитячої бібліотеки, про каталоги та картотеки, про краєзнавчу роботу бібліотеки. Дякую.

Радимо ознайомитися з відповідями на подібні запитання: 997, 836, 749, 527, 415, 204, 174.
А також з наступними документами: "Положення про систему каталогів і картотек ЦБС", “Положення про краєзнавчу роботу бібліотек системи Міністерства культури і мистецтв України”, затвердженого наказом Міністерства культури і мистецтв України № 314 від 11 червня 1996 р. тощо.

Питання №1036 narina 26/10/2010 × 14:54

Как правильно зашифровать (ББК) росийскую художественную литературу

Художню літературу класифікують в розділ 84 – художня література (твори).
84(2Рос) – Твори літератури Росії. Література народів Росії в цілому.
84(2Рос=Рус) – Твори російської літератури.
84(2Рос=Рус)1 – Твори російської літератури до 1917 р.
84(2Рос=Рус)6 – Твори російської літератури ХХ ст. (1917 – ).
(Детальніше див. “Библиотечно-библиографическая классификация: Рабочие таблицы для массовых библиотек. – М. :Либерея, 1997).

Питання №1035 Apostle 25/10/2010 × 19:14
Доброго дня! Скажіть, будь ласка, на який ще документ, крім "Правил користування...", можуть посилатися бібліотеки, щоб пояснити, чому в санітарний день користувачі не обслуговуються. Дякую.
Зверніть увагу на iнструктивно-методичнi рекомендацiї Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського «Санітарно-гігієнічна обробка документів, каталогів та засобів їх зберігання в бібліотеках», та на список рекомендованої літератури.
Питання №1034 Swetlana 25/10/2010 × 16:40
Добрий день! Підкажіть будь ласка на якому тарифному розряді повинен працювати завідувач бібліотеки педагогічного коледжу, якщо має вищу бібліотечну освіту і стаж роботи 20 років. До цього працювала бібліотекарем 1 категорії. В бібліотеці зареєстровано 1030 читачів. Скільки  бібліотекарів на посаді "провідний бібліотекар" може працювати в такій бібліотеці? Чи є доплата за завідування в такій бібліотеці? Дуже дякую за відповідь.
Тарифний розряд визначається згідно наказу МКіТ України № 745 від 18.10.2005 «Про впорядкування умов оплати праці працівників культури на основі Єдиної тарифної сітки» (із змінами, внесеними згідно з наказами МКіТ). Кількість посад "провідний бібліотекар" визначає керівник бібліотеки. Щодо доплати за завідування в такій бібліотеці див. п. 58 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти (у редакції згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 24.02.2005 р. № 118) у загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладах, або відповіді на аналогічні питання на сайті, скориставшись послугою «пошук» на титульній сторінці нашого сайту.
Питання №1033 Irina 25/10/2010 × 15:43
Шановні колеги! Просимо Вас пояснити дію ст. 30, (останню її частину), Закону України "Про бібліотеки і бібліотечну справу" "Працівники бібліотек мають право на допомогу на оздоровлення при наданні щорічної відпустки у розмірі посадового окладу, а також матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань та доплату за вислугу років у розмірах та порядку, що встановлюються Кабінетом Міністрів України". У цій статті не сказано, чи є ці виплати обов*язковими. Разом з тим, у ст. 38 Закону України "Про державний Бюджет України на 2010 рік" передбачено "За рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам ... частини другої статті 30 Закону України про бібліотеки і бібліотечну справу", (як сказано у цій статті). Просимо Вашого роз*яснення, згідно цих законів.
Ми не маємо повноважень щодо трактування законів. Проте, якщо «Закон – це нормативний акт вищої юридичної сили, який регулює найважливіші суспільні відносини» (див. Юридичну енциклопедію) то хіба треба писати про обов’ язковість його виконання?
Питання №1032 Yulya 25/10/2010 × 13:45
Скажіть, будь ласка, де можна скачати статтю Дубова С.В. Інформаційні ресурси Інтернет як пізнавальне середовище професійної соціалізації документознавців. Дякую!!!
Якщо скачати, то тільки в Інтернеті. Наприклад, http://mdgu-kid.at.ua/load/2-2-2
Питання №1031 Larisa 25/10/2010 × 13:19
К вопросу 1030: Азрилиян Александр Николаевич (http://books.yandex.ru/author.xml?authorid=4447019)

Питання №1030 alla 25/10/2010 × 12:29
Шановні колеги! Допоможіть знайти повне імя редактора Большого Экономического словаря Азрилиян А.Н.
Питання №1029 Irina 25/10/2010 × 11:47
Доброго дня! Підскажіть, будь ласка, які процеси роботи повинен виконувати  відділ розмножувальної техніки (ксерокс) і як правильно розрахувати норми часу цього відділу.k
Питання №1028 Swetlana 22/10/2010 × 15:22

Бухгалтерія мотивує тим, що людина, яка переїзжає з однієї філії в іншу не відпрацьовує вісім годин.  І вважають таку ситуацію порушенням законодавтсва. Хоча прибиральниця працює в одній філії (згідно графіка) з 8-30 до 12-30, а в іншій з 14-00 до 18-00

На таку мотивацію потрібен дуже серйозний документ, і, мабуть, не один. Наприклад офіційну карту вашого міста, розклад руху місцевого транспорту, також офіційно затвердженого, висновок комісії НОТ, створеної за наказом засновника бібліотеки, яка замірить секундоміром кілометраж від одного філіалу до іншого, швидкість пересування (пішки, велосипедом, автівкою, маршруткою), звичайно з врахуванням погоди, взуття, марки машини тощо. До речі, графік роботи підписувала офіційна людина чи стороння, якій бухгалтерія не довіряє?
Питання №1027 Swetlana 22/10/2010 × 13:04

Добрий день. Скажіть будь ласка, чи є порушенням, якщо прибиральниця в МЦБС працює у двох філях, в кожній з яких оформлена на  0,5 ставки, згідно штатного розпису. В нас вимагають окрему людину на кожну філію.

Вимагають на підставі якого документа?

Питання №1026 Iruna 21/10/2010 × 15:48
Чи є законним позбавлення премії з нагоди 70-річчя з часу заснування бібліотеки та Всеукраїнського дня бібліотек заступника директора з наукової роботи управлінням культури і туризму ОДА (аргументація: довідка КРУ про фінансові порушення в частині преміювання). Проте Кодекс законів про працю України (ст. 133), говорить про те що карають заступників у "розмірі заподіяної з їх вини шкоди". Я ж, як заступник з наукової роботи, не фігурую в довідці КРУ, не брала і не беру участі у розподілі премій.

Формат нашої довідки розрахований на професійні запитання. Щодо Вашої ситуації, рекомендуємо звернутися до профспілки.

Питання №1025 Iruna 21/10/2010 × 15:40
Прошу надати роз’яснення щодо змін зазначени в Законі України "Про бібліотеку і бібліотечну справу" від 21.05.09 щодо узаконення надання працівникам бібліотек права на допомогу на оздоровлення при наданні щорічної відпустки, а також матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань. Постанова Кабінету Міністрів України від 30.09.2009 № 1062 затвердила порядок виплати доплати за вислугу років, на оздоровлення і вирішення соціально-побутових питань згідно переліку посад. Чи правильно ми розуміємо, що не всі працівники бібліотеки мають право на ці доплати (йде мова про техперсонал, працівників бухгалтерії, комп’ютерщиків)?

"Ці доплати" працівникам бібліотеки (техперсонал, працівники бухгалтерії, комп’ютерщики) виплачуються згідно Постанови КМ України N 1298 від 30 серпня 2002 р. "Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери" (із змінами) "в межах фонду заробітної плати" (див. п. 4).
Див. також відповідь № 926.

Питання №1024 Irina 21/10/2010 × 11:52
Підкажіть чи є коментарі до міжнародної конференції "Крим 2010" на тему: "Наше професійне майбутнє. Британська точка зору". (на українській чи російській мовах)

Рекомендуємо скористатися можливостями Інтернету. Ми не відслідковували коментарів з цієї теми.

Питання №1023 Svitlana 21/10/2010 × 11:45
Підскажіть де можна подивитись матеріал для написання курсової роботи "Впровадження нових форм та методів у шкільній бібліотеці"? Дякую!

Рекомендуємо скористатися фондами бібліотек та Інтернетом, використавши ключові слова.

Питання №1022 Glorij 21/10/2010 × 11:00
Доброго дня, підкажіть будь -ласка, чи може бібліотекар сільської бібліотеки отримати зав.бібліотекою. Якими документами регламентується підвищення категорії.

У нас виникли зустрічні запитання: бібліотека знаходиться в складі ЦБС чи є самостійною, хто складає штатний розпис, яка кількість читачів та населення, чи відповідають обов'язки бібліотекаря згідно посадової інструкції до посади зав. бібліотекою згідно кваліфікаціних вимог.

Питання №1021 Irina 21/10/2010 × 10:43

 Чи допускається списання втраченої літератури при планових переобліках  фонду у бібліотеках - філіалах

Див. п. 12 Типової інструкції про порядок списання матеріальних цінностей з балансу бюджетних установ, затвердженої наказом Державного казначейства України та Міністерства економіки України №142/181від 10.08.2001р. (із змінами).

Питання №1020 Nataliya 20/10/2010 × 09:30
Уважаемые коллеги! При переоценке стоимости (индексировании цен) документов, необходимо ли проставлять измененные цены на всех книгах, как требует того бухгалтерия? На какие документы можно сослаться ? Огромное Вам спасибо за помощь.

На який документ посилається бухгалтерія у прийнятті такого рішення? І чи входять такі вимоги до її повноважень?

Питання №1019 Olga 20/10/2010 × 08:20

Шановні колеги!  Де можна знайти зразок річного структурного плану відділу комплектування та обробки літератури ЦБС.   Дякуємо.  

Типового плану роботи відділу комплектування та обробки літератури ЦБС, який можна було б взяти за основу – немає. Розробити його потрібно самостійно, врахувавши завдання та особливості діяльності ЦБС, економічний та культурний профіль регіону, що обслуговується, функції та завдання відділу, ретельно переглянути технологічні аспекти Типових норм часу на основні процеси бібліотечної роботи, затверджені наказом МКТ України від 29.12. 2008 №1631/0/16-08 http://profy.nplu.org/articles.php?lng=uk&pg=83), тощо.
Можливо Вам стане в пригоді розділ Планово-звітна документація.

Питання №1018 Nina 19/10/2010 × 22:09
http://nina-zuravel@mail.ru
Уважаемые коллеги! Подскажите, пожалуйста, в какой раздел таблиц ББК для массовых библиотек шифровать книги по анатомии и физиологии человека. Спасибо.

Анатомія і гістологія людини – ББК 28.706
Фізіологія людини – ББК 28.707.3
Загальне: Біологія людини – ББК 28.70

Головний бібліотекар ВК Домотенко Т.
Питання №1017 oksana 19/10/2010 × 16:14
доброго дня! підкажіть будь - ласка, районна бібліотека по статуту  є комунальною власністю районної ради, але знаходиться в одному приміщенні з будинком культури.директор будинку культури  заявляє, що наша організація перебуває в них на оренді , умовну 1 гривня, і що ми не маємо права здавати свої приміщення в оренду. прошу вас яким чином встановити істину 

Відповідно до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (із змінами), майном, яке перебуває у комунальній власності територіальної громади (або у спільній комунальній власності територіальних громад), розпоряджається (у т. ч. приймає рішення щодо здачі його в оренду) відповідна рада.

Питання №1016 Irina 19/10/2010 × 13:23
Уважаемые коллеги! В 2008 году проведена полная инвентаризация библиотечного фонда. Однако, сейчас получен приказ о новой инвентаризации фонда в связи с приказом Госказначейства № 312 от 02.09.2010 г. И сроки определены до 31.12.2010 г. Насколько правомочен такой приказ? Просто переоценка фонда бухгалтерию не устраивает.

Ми не зрозуміли на підставі якого пункту наказу N 312 від 02.09.2010 "Про затвердження Змін до Інструкції з бухгалтерського обліку необоротних активів бюджетних установ", бухгалтерія наполягає на переінвентаризації фонду. Рекомендуємо звернути увагу бухгалтера на Типові норми часу на основні процеси бібліотечної роботи, затверджені наказом МКТ України від 29.12. 2008 №1631/0/16-08 http://profy.nplu.org/articles.php?lng=uk&pg=83), і на основі цих норм зробити невеличкий розрахунок вартості проведення даної роботи.

Питання №1015 Nadin 19/10/2010 × 12:00
скажите пожалуйста существуют ли нормы на списание литературы, в бухгалтерии ответили что у них нет таких норм, а мне очень нужно знать какое количество может списать одна библиотека - филиал, или на какую сумму разрешено списывать?

Вважаємо за доцільне звернути увагу бухгалтера на Типову інструкцію про порядок списання матеріальних цінностей з балансу бюджетних установ, затвердженою наказом Державного казначейства України та Міністерства економіки України №142/181від 10.08.2001р. (із змінами). Зокрема на п. 11. Також див. "Консультації".

Питання №1014 Lidia 19/10/2010 × 08:53
Добрий день шановні колеги!
Нас цікавить якою на сьогоднышный день Інструкцією потрібно користуватися для обліку роботи методичного відділу ЦМБ, зокрема, нас цікавить оформлення виходів в структурні підрозділи з наданням методичної і практичної допомоги. До цього часу ми користуємося "Организация работи ЦБС" (2-ге видання 1985 року)

Рекомендуємо і далі користуватися вказаним виданням.

StartПопередні10 previous pages [ 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 ] 10 next pagesНаступніEnd

Актуальна інформація

Вітаємо шановних відвідувачів на сайті, який супроводжує науково-методичний відділ Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого (НБУ ім. Ярослава Мудрого). Наш відділ є науково-методичним та інформаційно-консультативним центром для публічних бібліотек України, а також співпрацює з бібліотеками різних типів і форм власності.

Пам'ятайте, що наповнення цього сайту - наша спільна робота. Якщо Ви маєте матеріали, що можуть зацікавити бібліотечну спільноту, або бажаєте підняти актуальну тему - чекаємо Ваших пропозицій на адресу method@nplu.org.

Шановні колеги! Якщо у вас змінилися реквізити (адреса, e-mail, URL, телефон тощо) надішліть повідомлення для відповідних коректив на сторінці сайту „Бібліотеки України”.


Вітаємо
For Librarians
Библиотекарю
ПошукГолосування
На вашу думку, якість роботи працівника насамперед залежить від:
 
кваліфікації та освіти
стажу роботи
креативності та творчості
особистісно-професійного розвитку
можливості кар’єрного зростання
Результати