Бібліотечному фахівцю

Каталогізація - сукупність процесів, що забезпечують створення і функціонування бібліотечних каталогів
Розділи сайту

Закрити 1. Офіційна інформація

Закрити 2. Бібліотеки України

Закрити 3. Національні бібліотеки

Закрити 4. Сторінка дослідника

Закрити 5. Методисти рекомендують

Закрити 6. Статистична аналітика

Закрити 7. Бібліотечна планета

Закрити 8. Бібліолоція

Закрити 9. Бібліографи презентують

Мастрід

Закрити Інновації/проекти

Закрити Бібліотечний простір

Закрити ЕСМаР

Закрити Лауреати конкурсу

Закрити Нагороди і звання

Нове на сайті

Виставлено:

[15.06.2018]

Бібліотечна планета, номер 2 за 2018 рік

[15.06.2018]

Cписок нових надходжень до сектору організації професійної самоосвіти у ІІ кварталі 2018 року [14.03.2018]

До відома авторів журналу

[13.03.2018]

Бібліотечна планета, номер 1 за 2018 рік

[28.12.2017]

Публічна Бібліотека І Реалізація Завдань Соціальної Політики

[28.12.2017]

Бібліотечна планета, номер 4 за 2017 рік

[28.12.2017]

Статті з зарубіжних фахових періодичних видань 4 квартал, 2017 р.

[20.10.2017]

Cемінар для бібліографів «Основні напрями бібліографічної роботи: теорія і практика».

[06.10.2017]

Бібліотечна планета, номер 3 за 2017 рік

[24.09.2017]

Статті з зарубіжних фахових періодичних видань 3 квартал, 2017 р.

[23.08.2017]

Тенденції розвитку публічних бібліотек зарубіжних країн

[21.06.2017]

Статті з зарубіжних фахових періодичних видань 2 квартал

[09.06.2017]

Бібліотечна планета, номер 2 за 2017 рік

[04.04.2017]

Сучасний літературний процес: Бібліотека. Книга. Читач

Інформація від майстра
Відвідувачі

   відвідувачі

   відвідувачів online


Page Rank Check
Запитання-відповіді


В цьому розділі можна поставити фахові питання. Шановні колеги, просимо попередньо переглянути вже розміщені матеріали.
P.S.: Питання "де знайти в електронному вигляді, в інтернеті, в бібліотеці" вважаються тролінгом і видаляються.
P.P.S.: Увага! З метою надання більш чітких відповідей, просимо в питаннях конкретизувати регіон, вид Вашої бібліотеки за призначенням (публічна, спеціальна, спеціалізована) та за значенням (обласна, міська, районна, селищна, сільська).
3P.S.: Питання також можна направляти на адресу method@nplu.org
4P.S: Питання, що стосуються роботи ЕСМаР, надсилайте на ecmap@nplu.org

Питання №6458 raisa 12/01/2017 × 14:25
Доброго дня підкажіть  будь-ласка ,як правильно вести картотеку єдиного читача.Дякуємо.
Відповідь. Пропонуємо отримати практичну консультацію у найближчому методичному центрі, а також ознайомитись із методичними рекомендаціями «Технологічні аспекти обслуговування користувачів» на нашому сайті (розділ Матеріали, лінк Рекомендації /Режим доступу: http://profy.nplu.org/file/tech-aspect.pdf ).
Питання №6457 Svitlana 12/01/2017 × 09:08
Чи є підстави у керівництва університету (Тернопільський педагогічний університет ім. В. Гнатюка) зменшити зарплату працівникам бібліотеки з січня місяця на 50 %?
Відповідь. Звертаємо увагу на окремі норми трудового законодавства: 1) положення ч. 4 ст. 97 Кодексу законів про працю України (КЗпП) про те, що власник або уповноважений ним орган чи фізична особа не має права в односторонньому порядку приймати рішення з питань оплати праці, що погіршують умови, встановлені законодавством, угодами, колективним договором;

2) вимогу ст. 103 КЗпП та ч. 2 ст. 29 Закону України «Про оплату праці» про необхідність повідомлення працівників про запровадження нових або зміну діючих умов оплати праці у бік зменшення (погіршення) не пізніш як за два місяці до їх запровадження або зміни.

У свою чергу Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко доручив негайно реагувати на скарги щодо невиконання рішень Уряду про підвищення мінімальної зарплати до 3200 грн. Передбачено, що у кожній області буде створена міжвідомча робоча група для моніторингу ситуації із виконання рішення Уряду щодо підвищення мінімальної заробітної плати з 1 січня 2017 року до 3200 грн та миттєвого реагування на скарги громадян щодо порушення керівниками підприємств їхніх трудових прав/Режим доступу: http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=249646859&cat_id=244276429
Питання №6456 ivanna 12/01/2017 × 07:28
http://biblio-stor.cv/ua
Доброго дня, шановні колеги! Вітаємо вас з новорічно-різдвяними святами. Бажаємо всім миру і злагоди! З Новим роком до нас прийшли нові проблеми: у зв'язку з об'єднанням громад у районі з'явились проблеми у фінансуванні бібліотечних установ. В одній із громад планується закриття двох бібліотек з трьох існуючих. Запитання: чи мають вони право на це без згоди на те Міністерства культури (бібліотеки є в базовій мережі закладів культури як філії ЦБС).  Друге запитання: бібліотеки-філії ЦБС, які знаходяться в населених пунктах, де не утворена громада фінансуються з районного бюджету. Оскільки коштів в районному бюджеті катастрофічно не вистачає на фінансування всіх установ і комунальних закладів районної ради, нас спонукають до проведення оптимізації (пропонують скоротити штатну чисельнісь працівників ЦРБ і сільських філій, або ж закривати бібліотеки в населених пунктах ). Чи правомірні дії керівництва районної ради і чи розпорядження районної адміністрації і рішення сесії районної ради є підставою для керівника ЦБС провести оптимізацію у бібліотечних закладах своєї ЦБС? Прошу надіслати відповідь на електронну пошту.Ситуація дуже напружена і складна. Заздалегідь дякую за допомогу!
Відповідь. 1. Нажаль, мають. На сесії місцевої ради може бути прийнято обґрунтоване рішення щодо ліквідації (реорганізації) бібліотек. Відповідно до рішення сесії зав. відділу (сектору) культури здійснює необхідні заходи щодо виключення з переліку закладів культури базової мережі району даних бібліотек згідно вимог чинного законодавства. Мінкультури здійснює виключення бібліотек з базової мережі згідно подання від центрального органу виконавчої влади, де мають бути зазначені причини та обґрунтування необхідності такого виключення. У разі відсутності причин та обґрунтування необхідності виключення бібліотек із мережі – Мінкультури може відмовити.

2. Часто для місцевої влади процес «оптимізації» означає не що інше, як скорочення, а в кращому випадку – об’єднання чи реорганізацію саме закладів культури. Наявність відповідного розпорядження районної адміністрації і рішення сесії районної ради є підставою для керівника ЦБС провести оптимізацію у бібліотечних закладах своєї ЦБС.

Додатково див. відповідь на питання № 6457.

P.S. Адрес ел. скриньки не надано.
Питання №6455 Olga 11/01/2017 × 19:14
Доброго дня! Допоможіть, будь ласка, розібратися: я працюю завідувачем шкільної бібліотеки, але окрім цього викладаю художню культуру у цьому ж таки навчальному закладі. Годин у мене 9 на тиждень. Чи вважається моя робота сумісництвом?
Відповідь. Пропонуємо ознайомитись із п. 3 ПЕРЕЛІК У робіт, які не є сумісництвом (див. Додаток до Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій,затверджено Наказом Мінпраці України, Мінюстом України, Міністерством фінансів України від 28.06.1993 N 43 /Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z0076-93 ).
Питання №6454 Ludmila 11/01/2017 × 08:16
Чи має право районна бібліотека (якщо так, то на основі чого) розподіляти літературу, отриману по державній програмі "Українська книга" та Наказу Міністерства культури в бібліотеки об"єднаних територіальних громад, які вийшли з централізованої бібліотечної системи?
Відповідь. Партію книг, виданих за програмою «Українська книга», Ви отримуєте із супровідними документами. Дане питання маєте узгодити з регіональною ОУНБ. Книжкова продукція, випущена за державним замовленням, розповсюджується шляхом безоплатної передачі відповідно до розподілу, що здійснюється державним замовником з урахуванням результатів попереднього вивчення потреби у такій продукції, для поповнення фондів публічних бібліотек (у т.ч. ПБ ОТГ).
Питання №6453 Olena 10/01/2017 × 16:52
Добрий день!
Можливо ви мені допоможете  у питанні працевлаштування у бібліотеку. Я закінчила Українську Академію Друкарства у 2002 році за спеціальністю Товарознавство книжкової продукції (колишнє книгознавство). Пять років ми вивчали все, що стосується бібліотечної діяльності, нас запевняли, що ми зможемо працювати в усіх підприємствах, які стосуються кінцевого етапу видавничого процесу (магазини, бібліотеки, гуртово-роздрібні підприємства). Так сталося, що живу у місті , де таких підприємств мало і тому перший час працювала на видавництві та в готелі. Потім пішла у декрет, досить затяжний, маю трьох дітей. Нещодавно звільнилося місце у бібліотеці, але дирекція відповіла, що тепер на посаду бібліотекаря беруть з дипломом філолога або бібліотекаря. Як довести, що я бібліотекар з вищою освітою? Адже це не написано в дипломі. Виписка до диплому чомусь не допомагає.
Не розумію. І дуже розчарована. Невже таке може бути?
Відповідь. Бібліотечні фахівці мають вищу бібліотечно-інформаційну освіту зі спеціальності "Книгознавство, бібліотекознавство, бібліографознавство" або «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа». За відсутності фахівців Ваш диплом і диплом філолога мають рівні шанси під час працевлаштування у бібліотеку.
Питання №6452 ANNA 10/01/2017 × 08:56
Доброго дня шановні колеги. Як діяти в такому випадку: спеціаліст бібліотеки з вищою бібліотечною освтою вирішив отримати  післядипломну освіту іншого напряму. Чи оплачує установа навчальні відпустки? Дякую.
Відповідь. Чинне законодавство зобов’язує кожного роботодавця (незалежно від виду його діяльності та форми власності) створювати працівникам, які навчаються без відриву від виробництва, необхідні умови для поєднання роботи з навчанням (ст. 202 КЗпП). Пропонуємо ознайомитись із ст. 15 ЗУ «Про відпустки» у редакції від 11.06.2016 р. /Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/504/96-%D0%B2%D1%80.
Питання №6451 Olga 06/01/2017 × 09:20
Шановні колеги! З Різдвом Христовим! Благополуччя, здоров'я, радості Вам і Вашим родинам! Підкажіть, будь ласка, якщо на абонемент приходить користувач з новим біометричним паспортом, в якому немає прописки, як діяти бібліотекарю? Дякуємо.
Відповідь. Відповідно п.9 ПРАВИЛ реєстрації місця проживання (затверджено Постановою КМУ від 2 березня 2016 р. № 207 /Режим доступу: http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/207-2016-%D0%BF ): відомості про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання вносяться до паспорта громадянина України у формі картки (зразка 2015 року) - шляхом внесення інформації до безконтактного електронного носія, який імплантовано у такий паспорт, у разі наявності робочих станцій та підключення органу реєстрації до Єдиного державного демографічного реєстру . У разі не підключення органу реєстрації до Реєстру особі видається довідка про реєстрацію або зняття з реєстрації місця проживання, а внесення інформації до безконтактного електронного носія здійснюється територіальним підрозділом ДМС на підставі такої довідки.
Питання №6450 natalia 04/01/2017 × 15:13
Скажіть будь ласка, а де можна подивитися єдину тарифну сітку оплати праці, яка за станом на 1,01,2017
Відповідь. Пропонуємо ознайомитись із Постановою КМ України «Про оплату праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 28 грудня 2016 р. № 1037 Режим доступу: http://www.kmu.gov.ua/control/ru/cardnpd?docid=249637026 .
Питання №6449 oksana 04/01/2017 × 11:13
http://polonne-crb.at.ua
Підкажіть, будь - ласка . вдповідно до змін  в порядку призначення керівників закладів культури, чи призначається на конкурсній основі завідуюча  бібліотеки - філії на селі чисельністю 3 тис. осіб
Відповідь. відповідно до пункту 5 Перехідних положень Закону України №955 від 28.01.2016 конкурсна процедура може не застосовуватися для призначення керівників комунальних бібліотек у територіальних громадах з населенням до 5 тисяч жителів.
Питання №6448 oksana 04/01/2017 × 11:09
http://polonne-crb.at.ua
Доброго дня, шановні колеги!!! З Новим роком,  та Різдвом Христовим!!!  Просимо, вас ,допомогти розібратися в ситуації, яка склалася  в нашій бібліотеці при написанні річного звіту. Справа в тому, що  відповідно до рішення 60-ї позачергової сесії Полонської міської ради VІ скликання від 10 липня 2015 року №7 «Про реорганізацію міських бібліотек №1, №2» та за попередньої згоди Міністерства культури України від 04.06.2015 року №86/9/46-15 «Щодо об’єднання бібліотек»
мала відбутись реорганізація вищевказаних бібліотек шляхом приєднання до районної бібліотеки
 Згідно додатків  до рішення 60-ї сесії Полонської міської ради VІ скликання від 10 липня №7 створено комісію по реорганізації бібліотеки №1 та бібліотеки №2 та проведена інвентаризація закріпленого за даними установами майна та опечатано приміщення бібліотек. Відповідно до чинного трудового законодавства працівники були звільнені відповідно до рішення сесії з 1 вересня 2016 року. Однак процес передачі Полонською міською радою майна в 2015 році для центральної районної бібліотеки не було здійснено, бо  міською радою на сесію районної ради не надано проекти рішень для проведення відповідної майнової передачі з балансу міської на баланс районної ради(ЦРБ була комунальною власністю районної ради на той час).  Рішення про передачу майна  на баланс центральної бібліотеки прийнято в березні 2016 року, що дало можливість провести відповідну процедуру в 2016 році. В бланках 6 - нк за 2015 рік  по міських бібліотеках №1 та №2  зафіксовано кількість бібліотечних фондів даних закладів на кінець року, так як процес передачі майна не було завершено в 2015 році. Оскільки  не було рішення про передачу майна та фондів в 2015 році до центральної бібліотеки,не можливим було приєднання фонду міських бібліотек до центральної бібліотеки , що й не було відображено в  6 - нк за 2015 рік. При складанні річного звіту за 2016 рік   виникли труднощі щодо відображення фондів ліквідованих бібліотек в статистичних бланках 6 - нк, адже на 01.01.2016 року ми зафіксували їх як такі,  що закріплені за міськими уже ліквідованими на сьогодні бібліотеками. В бланках 6 - нк за 2016 рік нам потрібно  відобразити вибуття фондів з неіснуючих бібліотек. Порадьте, будь - ласка як грамотно  відобразити рух фонду в бланках статистичної звітності.
Відповідь.Дякуємо за привітання!

Як Ви зазначили, рішенням 60-ї сесії Полонської міської ради було створено комісію з реорганізації. Саме ця комісія мала провести у бібліотеках повну інвентаризацію основних засобів, нематеріальних активів, запасів, грошових коштів, документів та розрахунків з перевіркою їх фактичної наявності та документального підтвердження. При проведенні інвентаризації бібліотечних фондів мали бути оформлені групові інвентаризаційні описи. Після звірки в бухгалтерії мали скласти Акт приймання-передачі.

Міська ОТГ , яка прийняла за актом передані матеріальні цінності, повинна була організувати їх бухгалтерський та оперативний облік відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку в державному секторі. Це стосується і сумарного обліку БФ.
Питання №6447 natalia 03/01/2017 × 16:17
Доброго дня!  Я працюю на 75% ставки у центральній районній бібліотеці. Чи можу я розраховувати на підвищення зарплати, в зв'язку з підвищенням мінімальної?
Відповідь. З 1 січня 2017 року працівник, у тому числі у бюджетній сфері, буде отримувати заробітну плату 3200 грн на місяць. У разі роботи на умовах неповного робочого часу мінімальна заробітна плата виплачується пропорційно до виконаної норми праці (0,75).
Питання №6446 TAMARA 03/01/2017 × 13:56
С Новым годом, дорогие коллеги! Всем здоровья, счастья, творческого вдохновения! Подскажите, пожалуйста, как зашифровать книгу, освещающую историю Одесского мореходного училища (120 лет), если в неё включены и архивные документы, о очерки, и воспоминания, и фотографии разных лет. В ней в равной степени содержатся архивные материалы и повествовательная часть. Спасибо большое за вашу огромную помощь! С уважением. Тамара.
Відповідь. За таблицями ББК для масових бібліотек книга, що висвітлює історію Одеського морехідного училища буде мати класифікаційний індекс:

39.4р21(4УКР - 4ОДЕ – 20д)17г.

Гол. бібліотекар ВК – Коваль Т.
Питання №6443 Viktoriya 03/01/2017 × 13:24
Добрий день! Вітаю Вас з Новорічними святами! До Вас звертається керівник ММО шкільних бібліотекарів. Будь ласка, розвійте наші хвилювання щодо підвищення окладу шкільних бібліотекарів. Звернулася за посиланнями, якими Ви відповіли на питання №, але остаточної  ясності це не внесло. Дайте конкретну відповідь: "Підвищення педпрацівників буде стосуватися шкільних бібліотекарів?. На скільки?" І чого нам очікувати? Буду дуже вдячна за відповідьe
Відповідь. Підвищення стосується посадових окладів педагогічних працівників навчальних закладів. Оплата праці бібліотекарів навчальних закладів здійснюється відповідно до умов оплати праці працівників культури, згідно із положеннями статті 17 Закону України «Про оплату праці» від 24 березня 1995 р.№ 108/95-ВР.
Питання №6442 Ivanna 03/01/2017 × 10:03
Які роботи для бібліотекаря не є сумісництвом? Дякую.

Відповідь. Пропонуємо ознайомитись із відповіддю на питання № 6288.
Питання №6441 ljudmula 03/01/2017 × 09:52
http://lrb.pp.ua
Добрий день, шановні колеги! Вітаю з Новим Роком!Скажіть, будь ласка, хто має підписувати контракт з директором ЦБС: районна рада чи відділ культури ( повноваження делеговані районною радою). Конкурс і організацію конкурсної комісії проводив відділ культури.І хто вважається органом управління згідно Закону України щодо контрактної форми роботи в сфері культури - районна рада чи відділ культури. Я - директор ЦБС, центральна районна бібліотека - комунальна власність, бібліотека - не юридична особа, підпорядковується відділу культури.  Дякую!
Відповідь. Дякуємо за привітання!

Відповідь Ви отримаєте ознайомившись із «Положенням про порядок призначення керівників закладів культури, що перебувають у спільній власності територіальних громад сіл, селищ … району» (затверджується рішенням сесії).

Зазвичай контракт підписується з новообраним директором ЦБС та головою районної ради строком на 5 (п’ять) років.
Питання №6440 Nataliya_Petrova 02/01/2017 × 15:13
Чи зараховується в якості підвищення кваліфікації для шкільного бібліотекаря стажування у бібліотеці педагогічного училища
Відповідь. Пропонуємо ознайомитись із ст. 6 ЗУ «Про професійний розвиток працівників» (редакція від 01.01.2013 /Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/4312-17). Також, відповідно п.4.4. Положення про проведення атестації працівників підприємств, установ, організацій та закладів галузі культури (затверджено Наказом МКТ від 16.07.2007 N 44) працівник подає до атестаційної комісії документи, що засвідчують зростання його фахового і кваліфікаційного рівня.
Питання №6439 Ilona 02/01/2017 × 10:05
Чи потрібно включати бібліотекаря-сумісника у графік відпусток на 2017 рік? Дякую.

Відповідь. Графік відпусток має складатися на всіх працівників, прийнятих за трудовим договором, в тому числі на сумісників та тимчасових працівників, на працівників, з якими укладено строкові трудові договори. У різі якщо трудовий договір укладено з працівником після затвердження графіка відпусток, до нього може бути внесено відповідні зміни та доповнення.
Питання №6438 Dana 30/12/2016 × 04:27
Де можна знайти офіційне визначення творчої діяльністю в бібліотеках? Дуже дякую.
Відповідь. Не лише в бібліотеках: творча діяльність - індивідуальна чи колективна творчість, результатом якої є створення або інтерпретація творів, що мають культурну цінність (див. п. 2 Розділ X Прикінцеві положення ЗУ «Про культуру» від 14.12.2010 № 2778-VI, із змінами /Режим доступу: http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/2778-17/page2 ).
Питання №6436 Tana 28/12/2016 × 11:51
Доброго дня! Скажіть будь-ласка, який термін використання підручників з професійної підготовки у ПТНЗ? Оновлення фонду  підручників  за останні роки було незначне, тому ми користуємося підручниками, яким по 20 і більше років. У звітності вимагають вказати причини використання таких підручників. Можливо є якесь положення відносно використання підручників у профтехосвіті? Дякую!
Відповідь. Дане питання поза межами нашої компетенції. Пропонуємо переадресувати запит до місцевого навчально-методичного (науково-методичного) центру (кабінету) професійно-технічної освіти.
Питання №6435 Vera 27/12/2016 × 02:49
Чи має самостійна бібліотека в ОТГ заповнювати звіт 6-нк?

Відповідь. Так, має. Звіт за формами N 6-НК, N 80-а-рвк та Інструкції щодо їх заповнення поширюється на державні, публічні та інші бібліотеки незалежно від підпорядкування.
Питання №6434 Svitlana 26/12/2016 × 11:17
Доброго дня, шановні колеги. Допоможіть, будь ласка з таким питанням.Ми - центральна районна бібліотека (не ЦБС, громада не створена) , яка знаходиться у селищі міського типу (в нашому підпорядкуванні є сільські бібліотеки, яким ми надаємо методичну допомогу, координуємо їх діяльність, централізовано обробляємо літературу ). Знаходимось поза групою по оплаті праці.Структура  ЦРБ складається  з відділу обслуговування, відділу обробки та комплектування літератури, методико-бібліографічного відділу. В результаті чисельних скорочень на протязі останніх років, на сьогоднішній день, залишились працювати тільки завідуючі відділами. Керівництво  наполягає, що якщо  в  підпорядкуванні немає підлеглих, то посада автоматично не може називатись  "завідуюча відділом", а  працівник стає просто "бібліотекарем" з відповідним розрядом оплати праці. Але ж об'єм  роботи працівника не тільки не зменшився, а й збільшився, так як доводиться виконувати навантаження і фунції   всього відділу.  Чи можливо змінити назву "завідуючий відділом" на "првідний бібліотекар,провідний  редактор" з оплатою праці за 10-12 розрядом?  Також "завідуючі сільськими бібліотеками" мають стати "бібліотекарями", якщо вони працюють в одній особі? Дякую.
Відповідь. Дозволимо нагадати, що про зміну істотних умов праці – систем та розмірів оплати праці, пільг, зміну розрядів і найменування посад та інших – працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці (ч. 3 ст.32 КЗпП). Можливо зав. відділом варто запропонувати посаду гол. бібліотекаря? Якщо зав. сільських бібліотек переводять на посади бібліотекарів, то відповідно змінюються обсяг їх посадових обов’язків.
Питання №6433 Olena 26/12/2016 × 10:38
Дуже прошу роз’яснити різницю між суміщенням і сумісництвом. Бібліотекар може працювати за суміщенням? Дякую.
Відповідь. Бібліотекар може працювати за суміщенням і сумісництвом. Найголовнішою відмінністю суміщення від сумісництва є час виконання роботи: за сумісництвом працівник виконує роботу у вільний від основної роботи час, а за суміщенням професій (посад) – у той самий проміжок робочого часу, що відведений для основної роботи.
Питання №6432 ANNA 26/12/2016 × 10:05
Доброго дня!
Шановні колеги. Перш ніж задавати запитання, будь ласка, перевірте на орфографію(питання 6430). Вибачте!!! Нам дуже соромно за наших колег.
Відповідь. Нам також прикро.rolleyes
Питання №6431 Ekaterina 23/12/2016 × 12:56
Доброго дня! Скажіть, будьласка, чи на головного бібліографа є план по читачах, книговидачі, відвідуванності, якщо він працює з сайтом бібліотеки, яким користуються сотні тисяч віртуальних користувачів? Дякую.
Відповідь. Якщо посадова інструкція головного бібліографа розроблена відповідно до «Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (випуск 81. Культура і мистецтво. Розділ «Бібліотеки, централізовані бібліотечні системи»), затверджений наказом Міністерства культури і мистецтв України № 168 від 14 квітня 2000 р. – навантаження по читачам та книговидачі має бути відсутнє.
Питання №6430 Victoriy 22/12/2016 × 21:11
Здравствуйте, хотела у вас спросить такой вопрос.
После принятия Бюджета 2017 и повышения минимальной заработанной платы до 3200 грн., мои сотрудники начали возмущаться, т.к. техперсонал и завидущей хозяйством будут на ровне с библиотекарям получать, хотя у техперсонала 1 трафный раздряд у завидущей хозяйством 7, подскажите есть ли тарифная сетка и где ее можно посмотреть ? и будет ли у всех заработная плата 3200 грн.
Спасибо за ответ, вы всегда нам помогаете
Відповідь. Пропонуємо ознайомитись із Наказом МКТ України «Про впорядкування умов оплати праці працівників культури на основі Єдиної тарифної сітки» від 18.10.2005 N 745 /Режим доступу: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z1285-05/page та Додатком 3 до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 р. № 1298 /Режим доступу: http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/1298-2002-%D0%BF/page3 .
Питання №6429 Julie 22/12/2016 × 09:52
Скільки потрібно годин або хвилин на 1 повідомлення на блог по нормах?
Відповідь. Залежить від обсягу інформації. Пропонуємо скористатись «Типовими нормами часу на основні процеси бібліотечної роботи» (затверджено Наказом Міністерства культури і туризму України | №1631/0/16-08 від 29.12.08 /Режим доступу: http://udpu.org.ua/files/biblioteka/Zagdoc/Tupovinormushasy.pdf ).

Додатково див. відповідь на питання № 3146.
Питання №6428 lilit 21/12/2016 × 08:52
Доброго дня, шановні колеги!

Відомий колумбійський письменникГарсія Габріель Маркес раніше позіціонувався на автора Гарсіа Габріель Маркес. Зараз же ми за Державною програмою отримали книгу "Кохання під час холери" і в цьому виданні автор Маркес Габріель Гарсія. На яке прізвище  орієнту-ватись в подальшому прикладі?

Відповідь. Гарсіа Маркес, Габріель.
Питання №6427 TAMAPA 20/12/2016 × 11:26
Добрый день, уважаемые коллеги! Помогите, пожалуйста, правильно зашифровать книгу следующего содержания: история среднего военного учебного заведения, которое существовало в Одессе в 30-40-е гг. XX века. Включены воспоминания выпускников и значительный объём архивных документов. Большое спасибо за ваш труд! С уважением. Тамара.
Відповідь. Відповідно до Вашого запиту за таблицями ББК для наукових бібліотек документи такого змісту збираються під індексом : Ц439.8г(4УКР-4ОДЕ-2Од) - Військові навчальні заклади - Історія - Одеса, місто (Україна) - 1930-1940рр.

У таблицях для масових бібліотек - 68.49(4УКР-4ОДЕ-2Од)3

Зав. відділу каталогізування - С.В.Білик

Питання №6426 Ira 19/12/2016 × 14:09
Добрий день! Скажіть будь-ласка чи буде помилкою, якщо книги при списанні до 1990 року індексувати не кожний документ, а кількість, яка вказана в акті. Дякую.
Відповідь. Так, буде помилкою. Наказом Міністерства фінансів «Про затвердження типових форм з обліку та списання основних засобів суб’єктами державного сектору та порядку їх складання» від 13 вересня 2016 року № 818 затверджено форму Акту списання вилучених документів з бібліотечного фонду. Опис на вилучення документів з бібліотечного фонду передбачає графу «Вартість за одиницю», відповідно вказується саме проіндексована вартість.
Питання №6425 Olena 15/12/2016 × 11:45
Добрий день, скажіть будь ласка, чи належить оператору комп'ютерного набору, матеріальна допомога на оздоровлення і 4 дні до відпустки за роботу за комп'ютером?
Якщо так то можете номер закону написати, так як мені чомусь не матеріальну допомогу не 4 дні до відпустки мені не дають

Відповідь. Працівникам, які працюють не менш як половину тривалості робочого дня на електронно-обчислювальних машинах, надано право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці тривалістю до чотирьох календарних днів згідно з підрозділом “Інші види виробництв” розділу XXII “Загальні професії за всіма галузями господарства” Списку виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, що дає право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.11.97 р. № 1290. Додатково можете ознайомитись із Листом Мінсоцполітики від 24.12.2013 р. № 152/13/82-13, де роз’яснюються окремі кілька питання щодо надання відпусток /Режим доступу: http://www.profiwins.com.ua/...

Матеріальна допомога передбачена Ст. 30 ЗУ «Про бібліотеки і бібліотечну справу» (від 27.01.1995 № 32/95-ВР, із змінами), Колективним договором, проте допомога може бути надана лише в межах фонду заробітної плати, затвердженого в кошторисах доходів і видатків установи. Додатково див. відповіді на питання № 2430, 2476, 3977.

Питання №6424 Olga 15/12/2016 × 10:48
http://derachi-cbs.edu.kh.ua
Підскажить будь ласка,хто повинен складати рекомендаційні списки літератури-відділ обслуговання чи бібліограф центральної бібліотеки?
Відповідь. Складати рекомендаційні списки літератури мають працівники згідно своїх посадових інструкцій, проте , на нашу думку, варто об’єднати зусилля: обслуговування знає запити і інтереси користувачів, а бібліограф грамотно складе список з анотаціями.
Питання №6423 Olga 14/12/2016 × 14:02
http://biblio.co.ua/
Шановні колеги!
Повідомте будь ласка, яким чином бібліотека вузу може допомогти науковцю отримати DOI на публікацію?
Відповідь. На жаль ми не маємо такого досвіду, тому пропонуємо проконсультуватись з фахівцями методичного відділу наукової бібліотеки ім. М. Максимовича Київського національного університету ім.Т.Г.Шевченка, яка здійснює загальне методичне керівництво бібліотеками вищих навчальних закладів ІІІ та IV рівнів акредитації всіх систем та відомств: http://www.library.univ.kiev.ua/ukr/about/metod.php3
Питання №6422 Olena 14/12/2016 × 13:46
Доброго дня, шановні колеги! Останнім часом чую про необхідність переходу з січня 2017 р. на УДК з ББК (стосовно публічних б-к). Ось і у вас на сторінці є такі запитання (№№ 6787, 6346). Розтлумачте, будь ласка, наскількі актуальні такі чутки і чим вони спричинені?
Відповідь. На цей час ми не маємо жодного офіційного документа щодо впровадження УДК замість ББК в практику публічних бібліотек, тому і не можемо тлумачити актуальні чутки.
Питання №6421 TAMAPA 14/12/2016 × 10:17
Добрый день, уважаемые коллеги! Подскажите, пожалуйста, как правильно зашифровать генеалогическое повествование, т.е. книгу, содержащую и архивную информацию, и воспоминания, и фотографии,  посвящённые родословной. Книга написана в публицистическом стиле, но насыщена архивными документами. 63.214  или 84(4Укр=рос)6, или как-то иначе? Большое спасибо за помощь!  С уважением. Тамара.
Відповідь. Така література збирається під індексом 63.214
Питання №6419 Liliya 14/12/2016 × 08:27
Доброго дня!
Допоможіть вирішити таке питання: як правильно систематизувати художні твори письменників Австрії та Австралії? 84(4АВТ) - Австрія, 84(8АВС) - Австралія чи 84(4АВС), 84(8АВС)?
Дякую!
Гарного дня!
Відповідь 84(4АВТ) - Австрія, 84(8АВС) - Австралія
Питання №6417 Mariya 13/12/2016 × 14:00
Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, де в Києві можна пройти курси з підвищення кваліфікації бібліотекарю коледжа, ми ВСП університета,може до них звернутися?Дякуємо!
Відповідь: Інститут післядипломної освіти Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв є правонаступником Інституту підвищення кваліфікації працівників культури (Адреса: 01015, м. Київ, вул. Лаврська 9, корпус 7,тел./факс:(044) 280-34-04))
Питання №6416 sussana 13/12/2016 × 08:37
http://ounb.km.ua

Доброго дня, шановні колеги! Просимо Вашої допомоги у вирішенні питання: чи є потреба в визначенні другого галузевого шифру в художньому історичному творі+ 63.3(4УКР)61, або  якщо твір про Чорнобиль у художній інтерпритації  84(4БЕЛ)6 +галузевий шифр "31.47".

        З вдячністю та повагою.k

Відповідь. За методикою систематизації другий галузевий індекс на художні твори , присвячені окремим темам, не потрібен. Зав. сектором відділу ВОК Ляшенко Л.Б.
Питання №6415 Tatyana 12/12/2016 × 14:30
Доброго дня! Підкажіть, чи вважаються електронними документами, виставлені на сайті бібліотеки, створені працівниками списки, покажчики, презентації і чи потрібно їх облікувати у сумарній книзі?
Відповідь. Див. відповідь на питання 6409, а також ГОСТ 7.20-2000, ”Інструкцію з обліку документів, що знаходяться в бібліотечних фондах”, затверджену Наказом міністерства культури і туризму України №22 від 03.04. 2007р., бо ми так і не зрозуміли, яким чином Ви хотіли обліковувати документи у сумарній книзі, не провівши їх через індивідуальний облік.
Питання №6414 Tatyana 12/12/2016 × 12:13
http://lib-krm.org
Шановні колеги! Питання щодо заповнення форми звітності 6-НК. У ІІ розділі "Користувачі...." у графі 8  - загальна кількість відвідувань (включає в себе і звернення на веб - сайт і кількість відвідування масових заходів), а графи  9 та 10  - в тому числі?
Щиро дякую. З повагою, Тетяна.
Відповідь. Див. наказ МК від 05.12.2007р. №75. (Режим доступу http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/z1385-07). У графі 10 таблиці №ІІ форми 6-НК відсутня позначка «в тому числі».
Питання №6413 Svitlana 08/12/2016 × 16:01
Доброго дня!
Підкажіть будь ласка, у системі ЕСМАР, розділ "Користувачі. Відвідування. Звернення" графа "Населення зони обслуговування", якщо звіт за 2016 рік то потрібно подавати цифру станом на 1 січня 2016 року чи станом на 31 грудня 2016 року?
Дякую за допомогу!
Відповідь. Не думаємо, що різниця у кількості жителів між цими двома датами більше допустимої статистичної похибки.
Питання №6412 sussanna 07/12/2016 × 14:06

Доброго дня, шановні колеги! Просимо Вашої допомоги у вирішенні питання:  чи є потреба у визначенні  другого галузевого шифру у художньому історичному творі  + "63.3(4УКР)61",або якщо твір про Чорнобиль в художній інтерпритації - крім "84(4БЕЛ)6" добавити галузевий шифр "31.47"? З вдячністю та повагою SUSSANA.

Відповідь. За методикою систематизації другий галузевий індекс на художні твори, присвячені окремим темам, не потрібен.
Питання №6411 Slezka 07/12/2016 × 11:11
Доброго дня, шановні колеги! З наближенням звітного періоду, просимо надати пояснення: кому, за якими формами і відповідно до яких розпорядчих документів повинні звітуватись  бібліотеки, які увійшли до складу ОТГ, а також які залишились поза межами ОТГ. Особливо це стосується "Зведення річних звітів..." та ЕСМАР.
Відповідь. Див. п.4.1 наказу МК від 05.12.2007р. №75. (Режим доступу http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/z1385-07) і бажано дотримуючись вказаних термінів подачі документів.
Питання №6410 Olena 07/12/2016 × 09:51
http://indentkn.blogspot.com/
Підкажіть, будь ласка, який індекс присвоїти виданням творів Альфреда Ґонґа, Пауля Целана, Іммануеля Вайсгласа. Дякую.k
Відповідь. Попри те, що ці автори є уродженцями м. Чернівці, вони писали свої твори німецькою мовою, хоча і жили у різних країнах Європи та США. Тому індекси наступні:

Твори Пауля Целана 84(4авт) ; Іммануеля Вайсгласа – 84(4рум); Альфред а Ґонґа - 84(0)9 –німецькомовна література(твори письменників, що проживають у різних країнах, але пишуть однією мовою).

Зав. сектором відділу ВОК Ляшенко Л.Б.
Питання №6409 Lesya 03/12/2016 × 17:03
Доброго дня. Допоможiть, пiдскажiть. Я директор ЦРБ а колега - директор музею i з нами на сьогоднiшнiй день контракт так i не заключили i процедура ще навiть не розпочиналася. Пiдскажiть, що буде , якщо так i не заключать контракт в цьому роцi???
Відповідь. Загальне керівництво бібліотеками та координацію їх роботи здійснює центральний орган виконавчої влади. Керівники державних та комунальних закладів культури призначаються на посаду шляхом укладення з ними контракту строком на п’ять років за результатами конкурсу. І саме орган управління здійснює організацію та проведення конкурсного добору. Якщо орган управління не здійснює відповідних заходів, Ви працюєте у звичайному режимі.
Питання №6408 Alesija 03/12/2016 × 16:37
Подскажите что делать. Я имею высшее библиотечное образование, стаж более 15 лет в библиотеках. В нашем городе не могу найти работу по образованию. Но знаю, что в библиотеке работают библиотекари, давно уже, не имея никакого образования вообще. Как только закончили школу так и работают в библиотеке. Лет 20 так точно. Можно как то по закону требовать  место в библиотеке, хотя бы на пол ставки. Вопрос 6376 я читала, но там у человека экономическое образование и + аттестация была пройдена успешно. Здесь аттестации не было никогда, я интересовалась в самих библиотекарей и образование только средняя школа.                     Спасибоk.
Відповідь. Питання працевлаштування бібліотечних працівників поза межами нашої компетенції .
Питання №6407 nataliya 02/12/2016 × 12:54
Шановні  колеги,  будь ласка  відправте  мені  на  мою ел. пошту зразок плану  підготовки заходу  та  проведення  заходу. Дякую.
Відповідь. 1. План підготовки заходу маєте розробити самостійно, враховуючи потреби власної бібліотеки і колективу. Наприклад, План може передбачати графи як: № з/п; Назва процесу, операції; Відповідальний; Дата виконання.

2. Замість Плану проведення заходу оформлюється Паспорт масового (творчого) заходу. Додатково пропонуємо ознайомитись із методичними рекомендаціями методично-бібліографічного відділу Хмельницької міської централізованої бібліотечної системи «Вимоги часу – нові форми роботи» за посиланням: http://ru.calameo.com/read/0031951147f232b5c4d0d.
Питання №6406 lilit 01/12/2016 × 11:54
Доброго дня шановні колеги!

Чи є потреба у допису дублетної літератури в читацькі  алфавітні каталоги? Чи достатньо запису у генеральному та електронному каталогах? Просимо дати відповідь на  питання про актуальність застусування в роботі  книги "Техника работы областной библиотеки":инструкция и методические указания.-М.:Книга,1970.-232 с. 

З повагою та вдячністю LILIT.

Відповідь. Навіщо Вам продовжувати читацький алфавітний каталог, якщо створено ЕК? 2. Рекомендуємо звернутись до Положення про систему каталогів і картотек бібліотеки (або Положення про читацький алфавітний каталог). 3. Стосовно "Техники работы областной библиотеки":инструкция и методические указания : на нашу думку технологічні аспекти бібліотечної справи за останні 50 років значно змінилися, але окремі технологічні процеси здійснюються відповідно вищезазначеного профдовідника.
Питання №6405 Maryna 01/12/2016 × 08:15

Доброго дня! Підкажіть будь ласка, як правильно закласифікувати матеріал про волонтерство.

Відповідь :

60.5 Соціальна допомога. Соціальна робота. Волонтерство

Гол. б-р ВК - С.О.Різніченко
Питання №6404 LINA 30/11/2016 × 08:47
Доброго дня! Чи правомірна вимога керівництва про те щоб міська бібліотека працювала без вихідного дня?
Відповідь. Правомірна, якщо цього потребує Ваша громада і штат бібліотеки дозволить це реалізувати.
StartПопередні10 previous pages [ 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ] 10 next pagesНаступніEnd

Актуальна інформація

Вітаємо шановних відвідувачів на сайті, який супроводжує науково-методичний відділ Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого (НБУ ім. Ярослава Мудрого). Наш відділ є науково-методичним та інформаційно-консультативним центром для публічних бібліотек України, а також співпрацює з бібліотеками різних типів і форм власності.

Пам'ятайте, що наповнення цього сайту - наша спільна робота. Якщо Ви маєте матеріали, що можуть зацікавити бібліотечну спільноту, або бажаєте підняти актуальну тему - чекаємо Ваших пропозицій на адресу method@nplu.org.

Шановні колеги! Якщо у вас змінилися реквізити (адреса, e-mail, URL, телефон тощо) надішліть повідомлення для відповідних коректив на сторінці сайту „Бібліотеки України”.


Вітаємо
For Librarians
Библиотекарю
ПошукГолосування
На вашу думку, якість роботи працівника насамперед залежить від:
 
кваліфікації та освіти
стажу роботи
креативності та творчості
особистісно-професійного розвитку
можливості кар’єрного зростання
Результати