Бібліотечному фахівцю

Картотека - сукупність певним чином організованих карток.
Розділи сайту

Закрити 1. Офіційна інформація

Закрити 2. Бібліотеки України

Закрити 3. Національні бібліотеки

Закрити 4. Сторінка дослідника

Закрити 5. Методисти рекомендують

Закрити 6. Статистична аналітика

Закрити 7. Бібліотечна планета

Закрити 8. Бібліолоція

Закрити 9. Бібліографи презентують

Мастрід

Закрити Інновації/проекти

Закрити Бібліотечний простір

Закрити ЕСМаР

Закрити Лауреати конкурсу

Закрити Нагороди і звання

Нове на сайті
Інформація від майстра
Відвідувачі

   відвідувачі

   відвідувачів online


Page Rank Check
Новини

У Львові сьогодні розпочнеться "Літо з бібліотекою"

webmaster, 05/06/2009 × 23:37

1 червня у Львові з нагоди Міжнародного дня захисту дітей Центральна бібліотека для дітей м. Львова та Шевченківська районна адміністрація організовують флеш-моб “Літо з бібліотекою - це супер!”, який перетвориться у святкову феєрію “Країна дитинства - країна добра!”.

На учасників чекає захопливий бібліотечний квест “По солодкому сліду”.

Найбільш кмітливі зможуть позмагатися у ерудит-вікторині “Знаю все на світі”, літературному міксі “Відгадай героя”. Також програму доповнять веселі забави, рухливі ігри, творчі завдання. Волонтери разом з бібліотекарями відвідають вихованців дитячого притулку і проведуть для них різноманітні пізнавально-розважальні заходи.

Джерело: http://zaxid.net

27 травня – Всеросійський день бібліотек та День бібліотек Киргизтану!

webmaster, 27/05/2009 × 18:43

Вітаємо колег!

Бібліотека – одне із найголовніших джерел отримання інформації, починаючи від древніх фоліантів і до виходу в Інтернет. Це свято відзначають не тільки бібліотечні працівники, але і всі ті, хто не уявляє свого життя без книги, хто пов’язаний із читанням, знаннями, просвітою.

Всеросійський день бібліотек встановлено Указом Президента РФ у 1995 році. Ця дата приурочена до дня заснування імператрицею Катериною ІІ у 1795 році першої державної загальнодоступної бібліотеки Росії – Імператорської публічної бібліотеки, нині – Російської національної бібліотеки.

День бібліотек Киргизтану встановлено Постановою Уряду Киргизької Республіки від 17 червня 2008 року. Ця дата приурочена до дня відкриття 27 травня 1902 року у Киргизстані першої загальнодоступної бібліотеки.

джерело: http://www.mignews.com.ua

У Львівських дитячих бібліотеках почалася акція "Привіт боржникові!"

webmaster, 21/05/2009 × 13:50

Вперше у Львові Центральна дитяча бібліотека започаткувала реверс-акцію "Привіт боржникові!". Акція триватиме від 18 до 25 травня в усіх дитячих бібліотеках міста.

Протягом тижня читачі матимуть нагоду "безболісно" повернути заборговані книги до бібліотеки. Відвідувачів не сваритимуть, не позбавлятимуть читацьких прав, а навпаки - подякують за повернені книги й підготують цикл цікавих заходів і маленькі сюрпризи. Як повідомили у центральній дитячій бібліотеці, акція "Привіт боржникові!" не буде тижнем покарання, а стане справжнім святом для читачів.

Програма реверс-акції "Привіт боржникові!":

  • 18.05 Волонтерський флеш-моб "Повернімо книгу" (16.00-18.00),
  • 19.05 Гра-пошук "Спокута перед книгою" (13.30 та 16.00),
  • 20.05 Рекламний мікс "Книжкове розмаїття" (протягом дня),
  • 21.05 Інтерактивна майстерня "Від читання до творчості" (протягом дня),
  • 22.05 Літературний квест "Під бібліотечним дахом" (16 00),
  • 24.05 Огляд експозиції "Бібліотечна книга: нарешті вдома!" (протягом дня),
  • 25.05 Лототрон "Сюрприз" (13.30 та 16.00).

Джерело: http://zaxid.net

Свято української книги

webmaster, 21/05/2009 × 13:46

22 травня в м. Арцизі пройде Свято української книги, під час якого буде здійснено благодійну акцію – безкоштовну передачу нових українських книг Арцизькій ЦБС і сільським бібліотекам.

До складу організаційного комітету виставки-форуму, який очолює директор ОДНБ ім. М. Горького заслужений працівник культури України О.Ф. Ботушанська, увійшли президент Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів О.В. Афонін, директор Книжкової палати України ім. І. Федорова доктор технічних наук, професор М.І. Сенченко, директор Одеської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М. Грушевського Ю.С. Амельченко, кандидат технічних наук, член ученої ради бібліотеки В.Г. Денисов, керівники управлінь Одеської облдержадміністрації та виконкому Одеської міської ради, діячі науки, культури, представники громадських організацій міста й області.

Оргкомітет виставки звертається до видавництв Одеси, авторів, письменників з пропозицією дарувати свої твори для подальшої передачі їх у сільські бібліотеки області, дитячі будинки, школи – інтернати.

На виставці-форумі буде організовано конкурс "Краща книга виставки-форуму 2009". Головна мета конкурсу – поліпшення книговидання та книгорозповсюдження, підвищення рейтингу української книги за рахунок зростання її змістової і поліграфічної якості, посилення інтересу читачів до української книги.

Під час роботи виставки-форуму експонуватимуться книжково-ілюстративні виставки:

  • “З глибин віків: українські книги XVI-XIX століть” (відділ рідкісних видань і рукописів ОДНБ імені М. Горького, вул. Пастера, 13);
  • “Книги одеських письменників” (головний читальний зал ОДНБ ім. М. Горького, вул. Пастера, 13);
  • “Краща книга виставки-форуму 2009” (аванзал ОДНБ імені М. Горького, вул. Пастера, 13).

Запрошуємо всіх бажаючих відвідати Х Всеукраїнську виставку-форум “Українська книга на Одещині».

Джерело: http://mincult.kmu.gov.ua

Х Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині».

webmaster, 21/05/2009 × 13:44

З 21 по 23 травня 2009 року пройде ювілейна загальнодержавна культурно-просвітницька акція – Х Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині».

Метою проведення заходу є збереження та примноження духовного й культурного надбання українського народу, створення сприятливих умов для видання та популяризації української книги, поповнення бібліотек Південного регіону новими виданнями.

Серед видавництв, які постійно беруть участь у виставці: “Наукова думка” НАН України, ТОВ “Академвидав”, “Мистецтво”, “Либідь”, “Картографія”, “Мапа”, ТОВ “Видавничий Дім “Києво-Могилянська академія”, “Юніверс” (Київ), “Університетська книга” (Суми), “Економічна думка” (Тернопіль), “Ліпс” ЛТД (Запоріжжя) та ін. Вони представлятимуть наукову, довідково-енциклопедичну, навчальну, дитячу, художню книгу, видання, присвячені історії та культурі України, фольклору українського народу, питанням економіки, педагогіки, літературознавства, мистецтва, філософії та релігії, книги патріотично-громадянської тематики, картографічні видання, мультимедійні навчально-ігрові програми для дітей, поштові листівки тощо.

Цього року вперше виставці-форуму передує конкурс читацьких рецензій українських книжкових новинок 2007-2008 рр. До участі в конкурсі може долучитися кожен читач бібліотеки. За підсумками конкурсу кращі роботи будуть відзначені премією “Читач року”.

Серед головних культурних подій виставки: круглий стіл “Видавнича справа України в умовах світової кризи” за участі директора Книжкової палати України ім. І. Федорова доктора технічних наук, професора М.І. Сенченка, президента Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів О.В. Афоніна, директора видавництва “Наукова думка” НАН України І.Р. Алєксєєнка, директора видавництва “Мистецтво” Н.Д. Прибєги та ін. книговидавців, бібліотекарів, громадських діячів, книгорозповсюджувачів; семінар для бібліотечних фахівців “Особливості опису стародруків”; видавець, член оргкомітету літературного конкурсу М. Кравченко представлятиме переможців Всеукраїнського конкурсу романів, кіносценаріїв та п’єс „Коронація слова” Андрія Кокотюху та Галину Вдовиченко; відбудуться: презентація нових творів Одеської обласної організації Національної спілки письменників України, зустрічі з видавцями; автограф-сесії; літературно-музичні вечори за участі художників, народних артистів України; конкурс на кращу книгу виставки-форуму тощо.

Одеська державна наукова бібліотека ім. М. Горького презентуватиме бібліографічний покажчик “Глобальні зміни клімату на землі: фактори, факти і прогнози” до проголошеного ООН року боротьби зі зміною клімату.

Бібліотекам Львівщини подарують 50 комплектів мистецьких видань

webmaster, 18/05/2009 × 18:01

У межах акції "Мистецька бібліотека" бібліотеки Львівщини отримають 50 комплектів мистецьких видань. Підбірки включають "Український живопис ХІХ-ХХ ст.", "Український модернізм 1910-1930 рр", "Національний художній музей України" тощо (20 видань). Загальна вартість комплекту – 700 у.о. Усі книги, що входять у комплект, виданні за спонсорські кошти. Ці видання отримають бібліотеки – районні, міські, обласні, а також музеї, заклади культури.

Докладніше на сайті: http://www.zaxid.net

Затверджено програму «Українська книга» на 2009 рік

webmaster, 12/05/2009 × 12:08

28 квітня т.в.о. Голови Державного комітету телебачення та радіомовлення Анатолій Мураховський підписав наказ №171, яким затвердив програму «Українська книга» на 2009 рік.
До остаточного переліку потрапили 78 видань, затверджених колегією Держкомтелерадіо 26 березня, а також 46 видань, по яких у комітету залишається кредиторська заборгованість перед видавництвами і друкарнями за 2008 рік. Нагадаємо, що спершу до проекту програми колегія Держкомтелерадіо внесла 86 видань.
Загальний наклад видань за програмою становить 472,4 тис. примірників, вартість - 20 млн гривень, з яких 3,8 млн гривень - на покриття кредиторської заборгованості за 2008 рік.
Джерело: http://telekritika.ua/

Програма "Українська книга" на 2009 рік розміщена на сайті Держкомтелерадіо (Видавнича справа / Книговидання):
http://comin.kmu.gov.ua/

На Вінниччині розширюється мережа євроінфопунктів

webmaster, 08/05/2009 × 10:56

На Вінниччині розширюється мережа євроінфопунктів, метою яких є підвищення рівня обізнаності громадськості з питань європейської та євроатлантичної інтеграції. Відкриття таких пунктів ініційовано Центром європейської інформації у м. Вінниці, що адмініструється громадською організацією «Вінницький регіональний центр інформації "Креатив" та Вінницькою обласною універсальною науковою бібліотекою ім. К.А. Тімірязєва за підтримки Міжнародного фонду "Відродження". У 2008 році такі євроінфопункти були відкриті у м. Бар, Тростянець, Козятин та Тульчин Вінницької області.

У квітні 2009 р. у Крижополі та Мурованих Курилівцях відбулося офіційне відкриття євроінфопунктів на базі районних бібліотек за участю представників громадських організацій, навчальних закладів, місцевої громади та влади.

Новостворені пункти європейської інформації надаватимуть доступ усім зацікавленим особам до інформаційних ресурсів та електронних баз даних матеріалів щодо інституцій Європейського Союзу, економіки, політики, освітніх та культурних процесів в країнах Європи, можливостей навчання, участі в наукових, молодіжних та інших програмах, політики європейської та євроатлантичної інтеграції України та багатьох інших питань.

Центр Європейської інформації у м. Вінниця надає консультаційну та методичну підтримку таким пунктам.

Джерело: http://www.vin.gov.ua/ Центр європейської інформації у м. Вінниці http://www.eurocenter.vn.ua/

Презентовано "Абетку" для людей з вадами зору

webmaster, 08/05/2009 × 10:08

7 травня у Львові представлено вперше виготовлену на теренах України, та й на теренах пострадянського простору "Абетку" змішаним брайлівсько-плоскодрукованим шрифтом. Ця книга адресована дітям з сімей незрячих батьків, а також батькам, у кого незрячі діти.
"Абетка" вийшла завдяки безкорисливій праці обласної організації Українського товариства сліпих спільно з Канадським фондом підтримки місцевих ініціатив у межах реалізації проекту "Пізнаємо світ на дотик".
Тираж абетки складатиме 300 екземплярів і розповсюджуватиметься серед сімей незрячих та спеціалізованих бібліотек.

Докладніше на сайті: http://www.zaxid.net/

„Видавництво Старого Лева” презентуватиме новинки

webmaster, 06/05/2009 × 17:37

Під час ІІІ фестивалю дитячого читання "Форум видавців - дітям", львівське "Видавництво Старого Лева", яке спеціалізується на дитячій літературі, встановить власний рекорд – презентує одразу шість новинок.

Серед книг: „Чудеса Маленького Міста” Ґурама Петріашвілі - „грузинського Андерсена” (серія „Казки Старого Лева”),
„Сорокопуди, або як Ліза і Стефа втекли з дому” Івана Андрусяка (серія "Обережно: дівчатка!"),
„Нові пригоди Солом'яника та Бляшаного Лісоруба” американського класика Лімана Френка Баума (серія „Дивовижні світи”).

Презентує „Видавництво Старого Лева” й нову серію „Чотири лапи”, книжки у якій розповідатимуть про братів наших менших. Перша ластівка - „Пригоди та походеньки Барда” литовського письменника Йонаса Авіжюса у перекладі Дмитра Чередниченка.

Оновлені перевидання двох популярних книг Туве Янсон з її ж ілюстраціями - „Мемуари Тата Мумі-троля” і „Небезпечне літо”.

У програмі "Форуму видавців - дітям" також кілька майстер-класів у рамках "Творчої майстерні Старого Лева" - від авторів та художників "Видавництва Старого Лева", а також кілька масштабних акцій.

За матеріалами: http://www.zaxid.net/

У Львові відбулася акція "Читаймо дітям вголос!"

webmaster, 06/05/2009 × 17:23

В рамках фестивалю дитячого читання "Форум видавців - дітям" у Львівській обласній бібліотеці для дітей відбулася акція "Читаймо дітям вголос!". Акцію провели два львівські дитячі видавництва - "Добра читальня" та "Видавництво Старого Лева" з метою популяризації читання.

В рамках акції поетеса, дитяча письменниця Мар’яна Савка зачитала дітям уривки казок. Також пройшов конкурс між батьками, ті, які краще зачитали уривок з казки, отримали в подарунок книжки.

Мар’яна Савка зазначила, що на сьогодні слід активніше популяризувати читання серед дітей та саму книгу. Вона розповіла «рецепт» зацікавлення дітей до читання: «Потрібно читати дітям невеличкі уривки, закінчувати на найцікавішому і відкладати читання на потім, аргументуючи це тим, що зараз немає часу, таким чином у дітей це викликатиме бажання дізнатися закінчення».

Джерело: http://obk.lviv.ua/

ФЕСТИВАЛЬ ДИТЯЧОГО ЧИТАННЯ "ФОРУМ ВИДАВЦІВ - ДІТЯМ"

webmaster, 06/05/2009 × 17:217-9 травня 2009 р. у Львові відбудеться Фестиваль дитячого читання «Форум видавців – дітям». Організаторами фестивалю є Львівська міська рада і громадська організація «Форум видавців».
Фестиваль проводиться за сприяння Львівської обласної ради , Львівської ОДА.

Серед основних заходів Фестивалю:

Тиждень читання в школах та бібліотеках м. Львова
3-я Спеціалізована дитяча книжкова виставка-ярмарок
Заключний етап Всеукраїнського конкурсу читання «Книгоманія»
Церемонія нагородження переможців конкурсу «Найкращий читач України-2009»
Фестиваль-парад літературних героїв
Конкурс «Найкраща дитяча книжка Фестивалю»
Конкурс малюнка «Я люблю читати!»
Конкурс фотографій «Читаюча родина»
Акція «Книжка від зірки»
Конкурс для ерудитів «Візьми, читай!»
Благодійна акція «Подаруй дитині книжку»
Міжнародна науково-практична конференція «Дитина читає…»
Майстер-класи.
Детальніша інформація на сайті: http://www.bookforum.com.ua/
Програма фестивалю дитячого читання: http://kultura.lviv.ua/

Львів отримав статус культурної столиці українського туризму»

webmaster, 29/04/2009 × 12:20

Львів першим отримав статус культурної столиці українського туризму. Таке рішення було прийнято Радою з питань туризму та курортів при Державній службі туризму і курортів в рамках спеціальної програми популяризації внутрішнього культурного туризму.

Як ішлося на прес-конференції в УКРІНФОРМі, основними підставами такого досягнення стали понад 100 щорічних фестивалів у Львові, 60 музеїв, 100 храмів різних конфесій. За останні 2 роки потік туристів у місто збільшився на 40 відсотків, торік він становив 1,5 млн осіб.
На кожний міський фестиваль, згідно зі статистичними даними, приїжджають близько 10 тисяч туристів з різних країн.

Відповідно до останніх даних (рейтингу відомої аудиторської компанії KPMG), Львів є одним із 30 найбільш привабливих міст світу для розвитку ІТ-технологій.

У Львові, вперше в Україні, засновано ряд міських фестивалів - Свято Кави, Шоколаду, Пампушки, День батяра, фестивалі Етновир, Країна мрій, міжнародний театральний фестиваль золотий Лев, молодіжний театральний фестиваль Драбина, які уже стали традиційними для жителів та гостей міста.

В рамках програми підготовки до Євро-2012 у Львівській області розроблено понад 20 нових туристичних маршрутів.

Конкурс на визначення культурної столиці України проводиться вперше, проте організатори мають намір зробити його щорічним, участь у конкурсі можуть брати участь всі міста України.

За матеріалами: http://www.ukrinform.ua/, http://news.liga.net/, http://culture.unian.net/

Сьогодні – Всесвітній день книги і авторського права

webmaster, 23/04/2009 × 11:28

З ініціативи ЮНЕСКО, щороку 23 квітня відзначається як Всесвітній день книги та авторського права.

З нагоди всята свої привітання висловили Президент України Віктор Ющенко, т.в.о. Голови Держкомтелерадіо Анатолій Мураховський.

23 квітня о 10:00 в УкрІнформ у Києві відбудеться прес-конференція "Книга і віртуальний простір". У прес-конференції беруть участь: професор Національного університету "Києво-Могилянська академія" (НаУКМА), головний редактор інтернет-видання "ЛітАкцент" Володимир Панченко; поет, прозаїк, літературний критик Іван Андрусяк; письменник, журналіст Артем Захарченко.

23-24 квітня у Харкові відбудеться ХI Міжнародний фестиваль «Світ книги-2009».

За матеріалами: http://comin.kmu.gov.ua/, http://www.kreschatic.kiev.ua/, http://www.bukvoid.com.ua/

Письменницький автопробіг-2009

webmaster, 21/04/2009 × 11:21

23 квітня, у Всесвітній день книжки, в Києві відбудеться традиційний святковий ПИСЬМЕННИЦЬКИЙ АВТОПРОБІГ-2009: УДАРИМО АВТОПРОБІГОМ ПО БЕЗКНИЖЖЮ ТА НЕХЛЮЙСТВУ!

Письменники проситимуть депутатів призначити цей день державним святом.

Другий рік поспіль в екіпажах автомобілів та з прапорами проїдуть вулицями Києва такі письменники та поети: Марія Матіос, Тарас Федюк, Ірен Роздобудько, Брати Капранови, Дмитро Стус, Сашко ЛірникЛариса Денисенко, Дмитро Лазуткін, Сергій Пантюк, Світлана Поваляєва, Борис Гуменюк, Антон Санченко, Володимир Арєнєв, Анатолій Дністровий.

Як повідомляє організатор пробігу – газета “Друг читача”, маршрут пролягатиме вулицями: Сагайдачного, Хрещатик, бульвар Шевченка, Пушкінська, Прорізна, Грушевського.

Програма автопробігу на сайті: http://vsiknygy.net.ua/index.php?module=posters&id=284

Бібліотечні новини Дніпропетровська

webmaster, 16/04/2009 × 12:25

Дніпропетровська влада розробила і впровадила програму, за допомогою якої книги дитячих бібліотек можна читати в інтернеті.

"Радує факт, що в Дніпропетровську не скоротилася мережа бібліотек для дітей та для дорослих. Безпосередньо дніпропетровським ноу-хау можна назвати програму, за допомогою якої кожен бажаючий може читати книги дитячих міських бібліотек в мережі Інтернет. Електронною бібліотекою може похвалитися далеко не кожне місто України", – сказала заступник міського голови Дніпропетровська І. Зайцева.

Згідно з соціальними нормативами розміщення бібліотек, у Дніпропетровську необхідно створити бібліотеки ще в 4-х районах міста. Не вистачає саме бібліотек для дорослих.

У 2009 р. на закупівлю книг дніпропетровські бібліотеки отримали 1,66 млн. грн. Середня вартість книги на січень 2009 р. становила близько 40 грн.

Також в 2009 році міська влада планує відремонтувати 10 бібліотек Дніпропетровська.

За словами заступника начальника управління культури Дніпропетровської міськради Майї Бойко, в Дніпропетровську, як і в Україні загалом, не вистачає бібліотечних фахівців.

За матеріалами ІА "Новий міст": http://www.new-most.info/

Відбувся брифінг та пряма телефонна лінія заступника Міністра культури і туризму Ольги Бенч

webmaster, 16/04/2009 × 10:57

14 квітня в Клубі Кабінету Міністрів України відбулися брифінг та пряма телефонна лінія заступника Міністра культури і туризму Ольги Бенч.

На початку брифінгу Ольга Бенч підкреслила, що питання підтримки і розвитку галузі культури в сільській місцевості є одним з найважливіших пріоритетів Міністерства культури і туризму України.

Заступник Міністра зауважила, що в нових економічних умовах в Україні склалася непроста ситуація в галузі культури, зокрема сільської. "Якщо за радянські часи всі клуби, бібліотеки, музеї, школи естетичного виховання фінансувалися з державного бюджету, то від моменту розмежування бюджетного кодексу Міністерство культури і туризму мало можливість підтримати тільки поповнення фондів бібліотек та деякі заходи".

У підпорядкуванні МКТ знаходиться тільки шість бібліотек. Загалом же їх по Україні 18 тисяч, з них – 15 тисяч сільських. Вони фінансуються або мають фінансуватися з місцевого бюджету. "Але це не означає, що Мінкультури не долучається до роботи з ними, – сказала Ольга Бенч. – Торік ми з честю виконали програму на 28 мільйонів гривень з поповнення фондів бібліотек україномовними книжками, спрямувавши кошти на закупівлю книжок для 515 бібліотек АР Крим, 367 – Донецької, 372 – Луганської, 649 – Харківської областей". Всього у 2008 році закуплено літератури для 2907 публічних бібліотек, з них – для 1917 сільських. Оскільки на 2009-й рік у зв'язку з фінансово-економічною ситуацією статті поповнення бібліотек немає, заступник Міністра висловила сподівання на поновлення її наступного року.

Ольга Бенч також повідомила, що МКТ щороку, відповідно до постанови Кабінету Міністрів «Про підготовку фахівців для роботи в сільській місцевості», отримує від обласних управлінь культури квоту на навчання дітей із сільської місцевості у вищих навчальних закладах. Відповідно до цієї постанови, навчальним закладам ІІІ-ІV рівнів акредитації у 2008 році встановлено квоти на навчання за цільовими направленнями з регіонів України в кількості 225 осіб.

Забезпечити дійову підтримку сільської культури має Закон про культуру, проект якого опрацьований і невдовзі буде поданий до Верховної Ради.

Повний текст статті за адресою: http://mincult.kmu.gov.ua/mincult/uk/publish/article/146263

Незабаром відкриється Всесвітня електронна бібліотека

webmaster, 13/04/2009 × 12:12

Урочиста церемонія відкриття першої Всесвітньої електронної бібліотеки (ВЕБ), презентація її веб-сайту (worlddigitallibrary.org) відбудеться в Парижі в штаб-квартирі ЮНЕСКО 21 квітня.

В рамках цього проекту рідкісні книги, манускрипти, карти, плакати, марки, фільми, аудіо і відеозаписи, фотографії і інші матеріали, що зберігаються в національних бібліотеках низки країн, у тому числі в США, переведені в цифровий формат і будуть розміщені в інтернеті, – розповіла журналістам представник Бібліотеки Конгресу США Дженніфер Гейвін.
Ознайомитися з ними зможе будь-який користувач інтернету. В даний час каталог Всесвітньої електронної бібліотеки складається з 1 тис екземплярів, хоча він постійно поповнюється. Пошук на веб-сайті можна буде вести на семи мовах, у тому числі на російській.

Як розповіла Гейвін, ВЕБ спочатку створювалася на базі Бібліотеки Конгресу США, в якій на сьогоднішній день зберігається 26 мільйонів одиниць документів. Проте за останні чотири роки до проекту приєдналися бібліотеки і національні архіви низки інших країн, у тому числі Російська національна бібліотека, Російська державна бібліотека і Президентська бібліотека імені Єльцина.

Джерело: http://hitech.newsru.com/

Національна бібліотека у Відні створює архів ресурсів австрійського інтернету

webmaster, 13/04/2009 × 12:08

Австрійська Національна бібліотека у Відні розпочала архівацію ресурсів австрійського інтернету. В рамках проекту планується зібрати дані з усіх сайтів домена .at, кількість яких становить близько 800 тисяч. У поле пошуку включені також сайти доменів .eu, .org, .net, якщо їх зміст пов'язаний з Австрією.

За оцінками експертів, через 5 років архів досягне розміру 80 терабайт. Дані будуть зберігатися не в самій бібліотеці, а в Австрійському федеральному обчислювальному центрі.

Зібрані бібліотекою веб-дані не будуть доступні он-лайн. Бажаючим потрібно буде відвідати національну бібліотеку, попрацювати за спеціальними комп’ютерами і роздрукувати інформацію, що зацікавила.

Джерело: http://hitech.newsru.com/

Четвертий весняний книжковий ярмарок “Медвін”

webmaster, 06/04/2009 × 14:52

З 2 по 5 квітня у Києві завершив свою роботу четвертий весняний Київський книжковий ярмарок «Медвін», Асамблея фантастики «Портал» та Християнського літературного фестивалю.

Свою продукцію на ярмарку представили понад 300 видавництв України, Росії та Білорусі. Відвідувачам було запропоновано літературу різної тематики: дитячу, шкільні підручники, класичні та сучасні твори, наукові дослідження, фантастику.

У межах виставки відзначили переможців конкурсу короткого роману “Євро формат-2008”, президентом якого є письменник Андрій Курков. Широку діяльність розгорнула асамблея фантастики “Портал” на чолі з почесним президентом Сергієм Дяченком.

Упродовж чотирьох днів відбулися десятки презентацій нових книжок, автограф-сесій сучасних українських авторів – Андрія Куркова, Андрія Кокотюхи, Валентина Бадрака, Лесі Романчук, Олександра та Наталки Шевченків, Володимира Сердюка, Андрія Коваленка, Юлії Бурковської та ін.

Крім того, 4 квітня проведено День дитячої книжки. До 60-річчя Ради Європи та 20-річчя Конвенції ООН про права дитини організатори підготували акцію "Будуємо Європу для дітей і разом із дітьми".

Джерело: http://culture.unian.net/
http://www.bukvoid.com.ua/

Програма заходів:
http://www.medvin.kiev.ua/calendar/2009/7/Programma/

StartПопередні10 previous pages [ 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ] 5 next pagesНаступніEnd

Актуальна інформація

Вітаємо шановних відвідувачів на сайті, який супроводжує науково-методичний відділ Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого (НБУ ім. Ярослава Мудрого). Наш відділ є науково-методичним та інформаційно-консультативним центром для публічних бібліотек України, а також співпрацює з бібліотеками різних типів і форм власності.

Пам'ятайте, що наповнення цього сайту - наша спільна робота. Якщо Ви маєте матеріали, що можуть зацікавити бібліотечну спільноту, або бажаєте підняти актуальну тему - чекаємо Ваших пропозицій на адресу method@nplu.org.

Шановні колеги! Якщо у вас змінилися реквізити (адреса, e-mail, URL, телефон тощо) надішліть повідомлення для відповідних коректив на сторінці сайту „Бібліотеки України”.


Вітаємо
For Librarians
Библиотекарю
ПошукГолосування
На вашу думку, якість роботи працівника насамперед залежить від:
 
кваліфікації та освіти
стажу роботи
креативності та творчості
особистісно-професійного розвитку
можливості кар’єрного зростання
Результати