Бібліотечному фахівцю

Бібліотечна система України - розгалужена мережа бібліотек різних видів, заснованих на різних формах власності
Розділи сайту

Закрити 1. Офіційна інформація

Закрити 2. Бібліотеки України

Закрити 3. Національні бібліотеки

Закрити 4. Сторінка дослідника

Закрити 5. Методисти рекомендують

Закрити 6. Статистична аналітика

Закрити 7. Бібліотечна планета

Закрити 8. Бібліолоція

Закрити 9. Бібліографи презентують

Мастрід

Закрити Інновації/проекти

Закрити Бібліотечний простір

Закрити ЕСМаР

Закрити Лауреати конкурсу

Закрити Нагороди і звання

Нове на сайті
Інформація від майстра
Відвідувачі

   відвідувачі

   відвідувачів online


Page Rank Check
Новини

Підбито підсумки Всеросійського конкурсу бібліотечних проектів та ідей з підтримки і розвитку читання.

НАРБС, 15/12/2008 × 12:11

Організатори конкурсу: Міністерство культури РФ, Міжрегіональний центр бібліотечного співробітництва, Фонд "Пушкінська бібліотека".
На конкурс надійшло 94 проекти, які експерти розглянули і обговорили на засіданні ради. Експертна рада одноголосно вирішила відмітити призами наступні проекти:

1. Перший приз – участь в роботі 75-ої Генеральної конференції ІФЛА в Мілані (серпень, 2009) – присуджений проекту "Фестиваль "Томська книга", який представлено Томською ОУНБ ім. О.С.Пушкіна. В 2009 р. проект відмітить своє 10-ліття і є яскравим прикладом реалізації довгострокової комплексної програми з просування до читача найкращих книг з усіх галузей знань, які виходять на території області і країни.

2. Другий приз – участь в роботі 16-ої Міжнародної конференції "Крим-2009" (Україна, Судак, червень, 2009) – присуджений проекту "Інтелектуальна кава", представлений Національною бібліотекою Удмуртської Республіки.

3. Третій приз – участь у Всеросійській конференції РБА у Вологді (2009) – присуджений проекту «Не будь лузером! Читай!», представлений МУК «Муніципальне об'єднання бібліотек м. Єкатеринбургу».

Стаття розміщена за адресою: http://www.chtenie-21.ru/main/news/2027

Прилуки: Мандрівка у Країну закону, права і моралі

НАРБС, 12/12/2008 × 11:59

Традиційно упродовж останніх років дитяча бібліотека знайомить своїх юних читачів з найголовнішим документом, у якому виписані дитячі права, - Декларацією прав дитини. Не виключенням став і цей рік. Чергова зустріч-заняття під назвою «Мандрівка у Країну закону, права і моралі» зібрала у книгозбірні найактивніших відвідувачів - учнів 4 класу НВК №15 (вчитель Людмила Панченко).

Знайомство дітей з власними правами цього разу відбувалося у незвичній, цікавій і, найважливіше, доступній та зрозумілій для малечі формі. Дівчаткам і хлопчикам розповідали про їхні права лялькові герої з улюблених дитячих казок. Казкова ж вікторина дозволила перевірити, наскільки вдалим та ефективним виявилося заняття.

Тамара ЖУК,
газета „В двух словах”
Адреса статті: http://cityukraine.info/?citynews=28652

«Ужгородський книжковий Миколай»

НАРБС, 12/12/2008 × 11:15

«Ужгородський книжковий Миколай» уже став не тільки доброю традицією, але й родзинкою Закарпаття. Та проведення книжкового ярмарку в сьогоднішніх умовах справа непроста, тим паче – на громадських засадах, що й поставило перед організаторами питання про його доцільність.

Тим не менше у передмиколаївські дні зустріч читаючих закарпатців із книжкою таки відбудеться. До Ужгорода завітає київське видавництво «Книга роду», яке також привезе новинки своїх партнерів зі столиці, які ніколи не продавалися в закарпатських книгарнях.

Тож 11-12 грудня всі бажаючі зможуть ознайомитися з ними в Закарпатській обласній універсальній бібліотеці. Окрім виставки-продажу відбудуться і творчі зустрічі. У четвер о 16.00 – презентація найцікавіших київських новинок. А в п’ятницю о 16.00 – зустріч з Галиною Родіною, директором Всеукраїнського рейтингу «Книжка року».

Джерело: http://zik.com.ua/

Ужгород: Депутати облради презентували бібліотекам краю фотоальбом "Замки Закарпаття"

НАРБС, 12/12/2008 × 11:04

Автор:

У приміщенні Закарпатської обласної універсальної наукової бібліотеки відбулася презентація фотоальбому “Замки Закарпаття” видавництва “Краєвиди Карпат”, який вийшов за особистої підтримки депутата Закарпатської обласної ради Івана Балоги та за сприяння депутатів Віктора Трикура й Володимира Чубірка.

Сорок примірників видання “Замки Закарпаття” подаровані бібліотекам області. Внесок депутатів облради в життя бібліотек краю викликає повагу.
Так, це не перший подарунок протягом цього року для бібліотек області від депутатів обласної ради. Добірки класиків зарубіжної та української літератури вже отримали обласна бібліотека для дітей та юнацтва, бібліотека-філія с. Мала Копаня Виноградівського району (в рамках огляду конкурсу „Сільська бібліотека року”).

А обласна універсальна наукова бібліотека одержала, крім добірок літератури, – 6 комп’ютерів, якими безкоштовно користуються відвідувачі Інтернет-центру бібліотеки.

Анна Романенчук

Постiйна адреса статтi: http://zakarpattya.net.ua/news/31331.html

Вітаємо колег!!!

НАРБС, 08/12/2008 × 12:26

Вітаємо колег з отриманням звання „Заслужений працівник культури України” (Указ Президента України № N 1061/2008 від 21.11.2008 р.):

Бур’ян Ларису Миколаївну – завідувачку відділу Одеської державної наукової бібліотеки імені М. Горького
Лепілкіну Ольгу Григорівну – директора Житомирської обласної бібліотеки для дітей
Джерело: http://zakon1.rada.gov.ua/

Про заходи щодо проведення новорічних і різдвяних свят для дітей

НАРБС, 08/12/2008 × 12:24

Указ Президента України N 1103/2008 від 27.11.2008 р. (Витяг).
З метою забезпечення належної організації дитячого відпочинку та оздоровлення у новорічні і різдвяні свята 2009 року п о с т а н о в л я ю:

1. Кабінету Міністрів України, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям забезпечити:
... відвідання школярами під час зимових канікул театрів, кінотеатрів, музеїв, бібліотек, інших закладів культури та організацію для них екскурсій, туристичних поїздок Україною; фінансування заходів, передбачених цією статтею.
Джерело: http://zakon1.rada.gov.ua/

Бібліотека рівних можливостей

НАРБС, 08/12/2008 × 11:40

Чернігівську обласну бібліотеку для дітей ім. М.Островського та обласний центр медико-соціальної реабілітації дітей-інвалідів "Відродження" пов'язує творча співпраця.

Спочатку працівники бібліотеки відвідували центр з цікавими творчими акціями, а тепер діти віком від 2 до 16 років разом з батьками вперше відвідали бібліотеку.
Діти із задоволенням познайомилися з незвичайними книжками-іграшками: книжками-гойдалками, книжками з оченятами, книжкою-годинником тощо. Побачили вони також книжку-велетня і книжку-малюка. Діти разом з батьками подивилися лялькову виставу "Коза-дереза" бібліотечного театру "Пізнайко".
Батьків познайомили з правилами користування бібліотекою, розповіли про найцікавіші заходи, про літературу, яка буде їм корисною.

Джерело: http://cult.gov.ua/

У Черкасах відкриють інтернет-центри

НАРБС, 03/12/2008 × 17:44

Орієнтовно у лютому наступного року у Черкасах відкриють чотири Інтернет-центри при міських бібліотеках, а у читальних залах з’явиться близько 20 електронних книг. Із міського бюджету на ці нововведення виділили 180 та 40 тисяч гривень відповідно.

Електронні книги будуть використовуватись у читальних залах для дефіцитної літератури. За виділені міським бюджетом 40 тисяч гривень закуплять близько 20 таких книг.

Інтернет-центри працюватимуть у Центральній бібліотеці для дітей (вул. Сєдова), у Бібліотеці-філії № 2 для дітей (вул. Сумгаїтська), у Бібліотеці-філії № 2 для дорослих (вул. Шкільна) та у Бібліотеці-філії № 7 для дорослих (вул. Пацаєва). Ці центри охоплять близько 15 тисяч користувачів – відвідувачів цих бібліотек.

Нагадаємо, що уже кілька років у бібліотеці ім. Л.Українки працює Інтернет-центр, який створили завдяки гранту Американського Посольства. Дія угоди припиняється 31 січня наступного року, але обладнання центру передається на баланс бібліотеки, тому Інтернет-центр діятиме і надалі.

Джерело: http://www.ckrada.com/

Президентська бібліотека в Санкт-Петербурзі відкриється в травні 2009

НАРБС, 26/11/2008 × 18:45

Відкриття Президентської бібліотеки імені Бориса Єльцина в Санкт-Петербурзі відбудеться в кінці травня 2009 року.

Усі будівельні роботи планується закінчити в травні, після чого розпочнеться оснащення бібліотеки, розміщення бібліотечних фондів, значна частина яких буде в електронному вигляді. Триватиме процес оцифровки, встановлення електронного обладнання.

В першу чергу електронна бібліотека поповнюватиметься матеріалами Російського державного історичного архіву, а також провідних національних бібліотек.

Президентська бібліотека розміститься в приміщенні Синоду.

Джерело: http://www.strana.ru

Відкрився 60-ий Франкфуртський міжнародний книжковий ярмарок

НАРБС, 17/10/2008 × 11:55

З 15 до 19 жовтня у Франкфурті-на-Майні відбудеться наймасштабніша книжкова подія Європи – Франкфуртський міжнародний книжковий ярмарок. Цього року він святкуватиме 60-річний ювілей.

Щороку на ярмарку обирають країну-почесного гостя. Цьогоріч такою стала Туреччина.

Участь України (учетверте, перший раз у 2004 р.) у цьому престижному міжнародному заході забезпечує Державний комітет телебачення та радіомовлення України.
Національний стенд формуватимуть як за рахунок книг, випущених за бюджетною програмою «Українська книга» у 2006-2008 роках, так і з видань, наданих видавництвами і видавничими організаціями з усіх регіонів України.

Заплановано також цілу низку презентацій українських книг: М.В. Гоголя «Петербургские повести» («Грані-Т»); чотиритомного видання матеріалів Конгресово-президентської Комісії США «Великий голод в Україні 1932-1933 років» (Видавничий дім «Києво-Могилянська академія»); альбомів про Україну та путівників по Україні: «Україна. Природа, традиції, культура», «Автомобільна прогулянка Україною», «Коло вічності Українських Карпат» та ін. («Балтія-Друк»); серії книг «Бібліотека Шевченківського комітету», книг видавництв «Мистецтво», «Либідь», «Етнос».

Традиційно на Національному стенді України відбудеться День української книги за участю працівників Генерального консульства України у м. Франкфурті-на-Майні, керівників Державного комітету телебачення та радіомовлення, представників української делегації видавців, ЗМІ, української громади, учасників та відвідувачів ярмарку. В рамках Дня української книги буде організовано благодійну акцію передачу літератури для поповнення бібліотечних фондів місцевої української громади.

Джерело: http://ukr.pik.demo.team.com.ua/

В Києві відбулася акція в підтримку Полтавської дитячої бібліотеки

НАРБС, 17/10/2008 × 11:43

16 жовтня кияни взяли активну участь у зборі книг для бібліотеки, постраждалої внаслідок рейдерського захоплення і вивезення книг.
Київські ліцеїсти в сквері біля Золотих Воріт побудували "книжкові ворота". Завдяки акції "Київська брама" вони зібрали 50 ящиків книг, які відправили в Полтавську дитячу бібліотеку.

Джерело: Обзор. – 2008. – 17 октября
15 минут. – 2008. – 17 октября

У Пекіні відкрита бібліотека для сліпих

НАРБС, 16/10/2008 × 09:48

Бібліотека для людей з вадами зору, що складається з електронних книг, тематичних лекцій і музичних записів, була відкрита при Національній бібліотеці Пекіна.

Люди з вадами зору зможуть скористатися 200 електронними виданнями, 500 аудіо- та 500 відеопрограмами, що охоплюють такі галузі знань, як історія Китаю, література, медицина. Щорічно планується поповнювати бібліотеку більш ніж 700 новими матеріалами.

Сліпі люди становлять близько чверті непрацездатного населення Китаю. Загалом у країні налічується майже 17 мільйонів людей, які страждають від хвороб зору.

Джерело: http://health.intermedia.org.ua/

Запроваджено щорічну премію Президента України «Українська книжка року»

НАРБС, 15/10/2008 × 12:05

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ № 928/2008
Про щорічну премію Президента України «Українська книжка року»
З метою гідного відзначення авторів і видавництв, які зробили значний внесок у популяризацію української книжки та розвиток вітчизняної видавничої справи, постановляю:
1. Заснувати щорічну премію Президента України «Українська книжка року» (далі – премія).
Установити, що щорічно присуджується три премії за видатні досягнення у галузі художньої літератури, за вагомий внесок у розвиток українознавства, за сприяння у вихованні підростаючого покоління.
2. Кабінету Міністрів України:
розробити та подати у місячний строк проект Положення про щорічну премію Президента України «Українська книжка року»; передбачити при доопрацюванні проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2009 рік», у проектах законів про Державний бюджет України на 2010 та наступні роки видатки на виплату щорічних премій Президента України «Українська книжка року».
Джерело: http://www.president.gov.ua/

"Єльцинська бібліотека" отримала статус національної і законне право копіювати книги

НАРБС, 14/10/2008 × 10:40

Держдума РФ в третьому читанні ухвалила законопроект, який надає Президентській бібліотеці імені Бориса Єльцина статусу національної і дозволяє їй і двом іншим національним бібліотекам робити електронні копії будь-яких книг через два роки після надходження.

Тепер оцифровувати книги мають право три книгосховища: Російська державна бібліотека, Російська національна бібліотека і Президентська бібліотека імені Бориса Єльцина. Спочатку в електронний формат будуть переведені бібліотечні раритети. Зроблені в трьох бібліотеках електронні копії буде дозволено передавати в інші книгосховища.

Поправки до закону "Про бібліотечну справу" були прийняті в першому читанні в липні. А на початку вересня ряд відомих літераторів надіслали лист керівництву країни з проханням не допустити прийняття Держдумою цих поправок. Письменники побоювалися, що після легалізації оцифрування, їх авторські права обмежаться двома роками, а твори потраплять в "піратський обіг".

До другого читання депутати додали в проект закону положення, яке гарантує, що виготовлення і надання читачам електронних копій книг буде обмежено. Зокрема, читати твори авторів, права яких захищені відповідно до ГК РФ, на екрані буде дозволено лише в стінах трьох національних бібліотек і без можливості копіювання.

Джерело: http://www.newsru.com/

Зустріч з радником Посольства США в Кримській республіканській бібліотеці

НАРБС, 06/10/2008 × 11:58

7 жовтня 2008 р. в Кримському республіканському закладі «Універсальна наукова бібліотека ім. І.Я.Франка» відбудеться зустріч з радником Посольства США Крістофером Фітцджеральдом.

Планується розглянути ряд питань про співпрацю Посольства США з бібліотеками Криму, зокрема, про відкриття інтернет-центрів за підтримки американського посольства. Крім цього, сторони також обговорять програму Всеукраїнського семінару «Бібліотечне обслуговування дітей і підлітків в США: інноваційні програми і кращий досвід», який відбудеться у Феодосії 8-9 жовтня. Крім того, радник Посольства США передасть літературу бібліотекам Криму.

Джерело: http://www.franko.crimea.ua/

Катерина Ющенко відкрила першу в Україні спеціалізовану музейну бібліотеку

НАРБС, 06/10/2008 × 11:18

Голова Наглядової ради Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000» пані Катерина Ющенко відкрила першу в Україні спеціалізовану музейну бібліотеку.

У церемонії, яка відбулася в приміщенні програм Фонду «Україна 3000», також взяли участь Міністр культури і туризму України Василь Вовкун, Голова Наглядової ради ЗАТ «Мандарин Плаза» Вагіф Алієв, начальник головного управління культури і мистецтв при КМДА Світлана Зоріна, керівник Департаменту культурологічних програм Фонду «Україна 3000» Владислав Піоро, фахівці музейної галузі України.

Проект ініціювали в 2007 році Міжнародний благодійний фонд «Україна 3000» та Український центр розвитку музейної справи.

Спеціалізована музейна бібліотека створена з метою надання доступу до інформації з актуальних питань музейної сфери для фахівців та студентів ВНЗ профільних спеціальностей. Спектр видань, зібраних у бібліотеці, дуже широкий: від загальнотеоретичних праць, присвячених ролі та завданню музеїв в сучасному світі, стратегії їх розвитку, до видань прикладного характеру, вузькофахового спрямування – робота із громадськістю, планування і створення виставок, реставрація та консервація цінностей, особливості планування та будівництва нових музейних приміщень і багато іншого.

Пріоритетами у діяльності бібліотеки визначені:
збір іноземної літератури з новітніх галузей музейного знання (музейний менеджмент, маркетинг, PR, фандрейзинг, інформаційні технології, музейна педагогіка тощо);
збір друкованих та електронних видань українських музеїв (каталогів, альбомів, наукових вісників, підсумкових матеріалів конференцій, буклетів тощо);
передплата провідних іноземних та міжнародних періодичних видань з музейної проблематики.

На сьогодні фонд бібліотеки нараховує понад 1 500 одиниць зберігання. Це, зокрема, література та періодичні видання, а також матеріали на електронних носіях з України, Росії, країн Америки та Європи. Електронний каталог бібліотеки розміщується й періодично оновлюється на Музейному порталі України.
Серед планів на найближчу перспективу – організація дистанційного обслуговування для фахівців музейної справи у регіонах України.

Джерело: http://www.ukraine3000.org.ua/

Безплатний Інтернет для користувачів бібліотек

НАРБС, 02/10/2008 × 15:36

На базі Центральної бібліотеки ім. Бевза Вінницької міської централізованої бібліотечної системи відкрився інформаційний центр. За рахунок спонсорських коштів для бібліотеки придбано 8 комп’ютерів, за бюджетні кошти — відремонтовано приміщення бібліотеки та придбано програмне забезпечення. Ця бібліотека стала третьою у місті, на базі якої створено інформаційний центр, загалом же у 3-х бібліотеках встановлено 25 комп’ютерів.

Читачі бібліотек мають можливість користуватися усіма послугами, які надає світова мережа. Дорослі користувачі за комп’ютером можуть безплатно провести одну годину на добу, маленькі читачі – 30 хвилин.

«Для того, щоб скористатися інтернет-послугою, необхідно бути читачем бібліотеки, таким чином ми залучаємо людей до читальних залів, – каже заступник міського голови Микола Гунько. — Думаю, що протягом двох років ми зробимо замкнену систему для того, аби, перебуваючи в одній бібліотеці міста, можна було скористатися послугами іншої, тобто усі бібліотеки будуть мати інформаційний зв’язок між собою».

На базі централізованої бібліотечної системи працює Центр сучасної культури, мов та мистецтв, робота якого полягає у поповненні книжкових фондів бібліотек міста за допомогою міжнародних інституцій. «Сьогодні ми отримали книжки на німецькій мові про Німеччину на загальну суму 5 тис. євро, – розповідає начальник управління культури Ірина Френкель. — Наразі вивчаємо попит наших читачів на такі книги». За інформацією управління у справах ЗМІ та зв’язків з громадськістю міської ради.

Джерело: http://www.vmr.gov.ua/

Вітаємо!!! Чернігівська обласна бібліотека для дітей ім. М.Островського святкувала своє 110-річчя

НАРБС, 02/10/2008 × 12:24

На честь 110-річчя бібліотеки пройшла ювілейна конференція “Діти і бібліотека в сучасному світі знань та інформації”. В ній взяла участь завідувачка науково-методичного відділу Національної бібліотеки України для дітей Тетяна Кузилова, директор обласної бібліотеки для дітей ім.М.Островського Лисенко Наталя, заступники директорів по роботі з дітьми ЦБС (Центральна бібліотечна система) області. Заступники директорів по роботі з дітьми Ічнянської ЦБС, Прилуцької районної ЦБС, Корюківської ЦБС виступили з цікавими повідомленнями з актуальних питань бібліотечної роботи з дітьми – краєзнавства, екології, культурно-освітньої роботи.

Після конференції відбулося свято “Віват, бібліотеко !”. Як завжди, гарною піснею привітали рідну бібліотеку юні бандуристи міської школи мистецтв, а юні танцюристи клубу спортивного танцю “Альтаїр” представили “Вальс” і “Румбу”. Прозвучали щирі слова вдячності, було багато квітів і подарунків.

Джерело: http://cult.gov.ua/

Вітаємо!!! Чернігівська обласна наукова медична бібліотека відзначила 75-річчя

НАРБС, 02/10/2008 × 12:17

Під час урочистостей з нагоди ювілею неодноразово звучало слово «вперше». Саме ЧОНМБ першою в колишньому Радянському Союзі стала центром науково – медичної інформаційної служби, ініціатором створення мережі бібліотек при районних і міських лікувальних закладах (нині в області функціонує 38 закладів, які щорічно обслуговують 21 тисячу читачів). Першою створила предметний каталог - взірець для багатьох бібліотек України. А в 1994 році однією з перших серед споріднених закладів започаткувала електронний каталог за тоді ще новою автоматизованою комп’ютерною програмою MARK.
У 2000 році взяли курс на комп’ютеризацію бібліотечних процесів, першими запровадивши сучасну програму «Ірбіс».

Як наголосила заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Галина Василькова, історія створення цього поважного закладу є невід»ємною складовою історії медицини краю. Протягом 75 років бібліотека виконує одне із складних і актуальних завдань – інформаційне забезпечення всіх категорій спеціалістів галузі: організаторів охорони здоров’я, науковців, лікарів – практиків, середнього медичного персоналу, студентів вузів та медичних училищ. Окрім того, ведеться ґрунтовна робота з медичного краєзнавства, започаткована колишнім директором Матвієм Дулею – співавтором ґрунтовної праці «З історії медицини Чернігівщини».

Джерело: http://upi.org.ua/

Вітаємо!!! 60-річчя з дня створення Чернігівської міської централізованої бібліотеки ім. М.Коцюбинського

НАРБС, 02/10/2008 × 12:09

Чернігівська міська централізована бібліотека ім. М.Коцюбинського напередодні Всеукраїнського дня бібліотек відзначила свій подвійний ювілей – 60-річчя з дня створення бібліотеки та 55-річчя присвоєння цій бібліотеці імені Михайла Коцюбинського.

В урочистій атмосфері зібралися запрошені гості, бібліотекарі міста та делегація з Білорусі. Присутні ознайомились з історією заснування та розвитку бібліотеки. З 1948 року, коли була заснована бібліотека, кількість читачів зросла зі 130 осіб до майже 37 тисяч, кількість книжок із 700 до 500 тисяч примірників. З часом відбуваються зміни, але ті, на кому тримається вся бібліотечна система – бібліотекарі, і тоді, і зараз вчать любити, цінувати книжки та знання, здобуті з них.

Директор Ніна Власенко привітала працівників бібліотеки, вручила відзнаки найкращим. За її словами, бібліотека постійно працює над своїм іміджем, її колектив надає методичні рекомендації колегам, проводить семінари по підвищенню кваліфікації працівників.

Ніна Власенко висловила велику вдячність керівництву міської ради, депутатам, спонсорам, меценатам за підтримку та вагомий внесок у розвиток бібліотечної системи. Не забули й про місцевих авторів, які презентують свої книги бібліотеці. З привітальним словом виступила заступник міського голови Оксана Тунік-Фриз. Вона наголосила на тому, що бібліотекарі беруть велику участь у вихованні дітей та мають значний вплив на формування творчої особистості. А батьки, в свою чергу, повинні виховувати в своїх дітях любов, шанобливе ставлення до книги та знань, які вона дає.

Кращим працівникам бібліотеки були вручені Почесні грамоти міської ради, обласної державної адміністрації та грамоти управління культури міської ради. Чимало добрих слів та найкращих побажань лунало в цей день на адресу хранителів духовної спадщини, освіти, науки і культури.

Джерело: http://cult.gov.ua/news/

Вітаємо!!! Луцька бібліотека з польською читальнею відзначила 40-ліття

Філіал № 6 Луцької міської централізованої бібліотечної системи, де розташована польська читальня, відзначила 40-річний ювілей від часу створення. Як зазначила завідувачка книгозбірні Катерина Гримарович, згідно з паспортом каталогу бібліотека створена у 1968 році. Відтоді і створено книжковий фонд.

Довідково:
30 червня 2005 року в центрі Луцька за сприяння генерального консула Республіки Польща у Луцьку Войцеха Галонзки відкрили «Польську бібліотеку та читальню». Загальний фонд бібліотеки нараховує до 10 тисяч книжок, а також є комп’ютер, телевізор, відеомагнітофон та інші технічні засоби.

Джерело: http://volynnews.com/
StartПопередні10 previous pages [ 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ] 3 next pagesНаступніEnd

Актуальна інформація

Вітаємо шановних відвідувачів на сайті, який супроводжує науково-методичний відділ Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого (НБУ ім. Ярослава Мудрого). Наш відділ є науково-методичним та інформаційно-консультативним центром для публічних бібліотек України, а також співпрацює з бібліотеками різних типів і форм власності.

Пам'ятайте, що наповнення цього сайту - наша спільна робота. Якщо Ви маєте матеріали, що можуть зацікавити бібліотечну спільноту, або бажаєте підняти актуальну тему - чекаємо Ваших пропозицій на адресу method@nplu.org.

Шановні колеги! Якщо у вас змінилися реквізити (адреса, e-mail, URL, телефон тощо) надішліть повідомлення для відповідних коректив на сторінці сайту „Бібліотеки України”.


Вітаємо
For Librarians
Библиотекарю
ПошукГолосування
Які фактори найбільше впливають на рівень мотивації високоефективної роботи?
 
матеріальні (заробітна плата, надбавки,доплати, премії тощо)
моральні (грамоти, відзнаки, подяки тощо)
психологічні (сприятливий психологічний клімат, стосунки з колегами тощо)
організаційні (умови праці, графік роботи, розширення сфери діяльності тощо)
Результати