Бібліотечному фахівцю

Бібліотека - забезпечує акумуляцію і загальнодоступність документально-інформаційних ресурсів
Розділи сайту

Закрити 1. Офіційна інформація

Закрити 2. Бібліотеки України

Закрити 3. Національні бібліотеки

Закрити 4. Сторінка дослідника

Закрити 5. Методисти рекомендують

Закрити 6. Статистична аналітика

Закрити 7. Бібліотечна планета

Закрити 8. Бібліолоція

Закрити 9. Бібліографи презентують

Мастрід

Закрити Інновації/проекти

Закрити Бібліотечний простір

Закрити ЕСМаР

Закрити Лауреати конкурсу

Закрити Нагороди і звання

Нове на сайті

Виставлено:

[27.11.2018]

Семінар «Актуальні питання охорони книжкових пам’яток».

[09.11.2018]

Сучасні тенденції розвитку публічних бібліотек і бібліотечної справи у зарубіжних країнах

[04.10.2018]

Бібліотечна планета, номер 3 за 2018 рік

[15.06.2018]

Бібліотечна планета, номер 2 за 2018 рік

[14.03.2018]

До відома авторів журналу

[13.03.2018]

Бібліотечна планета, номер 1 за 2018 рік

[28.12.2017]

Публічна Бібліотека І Реалізація Завдань Соціальної Політики

[28.12.2017]

Бібліотечна планета, номер 4 за 2017 рік

[28.12.2017]

Статті з зарубіжних фахових періодичних видань 4 квартал, 2017 р.

[20.10.2017]

Cемінар для бібліографів «Основні напрями бібліографічної роботи: теорія і практика».

[06.10.2017]

Бібліотечна планета, номер 3 за 2017 рік

[24.09.2017]

Статті з зарубіжних фахових періодичних видань 3 квартал, 2017 р.

[23.08.2017]

Тенденції розвитку публічних бібліотек зарубіжних країн

[21.06.2017]

Статті з зарубіжних фахових періодичних видань 2 квартал

[09.06.2017]

Бібліотечна планета, номер 2 за 2017 рік

[04.04.2017]

Сучасний літературний процес: Бібліотека. Книга. Читач

Інформація від майстра
Відвідувачі

   відвідувачі

   відвідувачів online


Page Rank Check
Новини

Україна - почесний гість ХХI Московської міжнародної книжкової виставки-ярмарку

http://comin.kmu.gov.ua/, 01/09/2008 × 12:10

Цього року почесним гостем XXI Московської міжнародної книжкової виставки-ярмарку обрано Україну (ХХІ ММКВЯ). За роки незалежності Україна втретє матиме такий статус. Минулого року - у Рік української книги - наша держава була почесним гостем на міжнародних книжкових форумах у Мінську та Варшаві.

Організацію і проведення всіх заходів на ХХІ ММКВЯ Уряд України доручив Державному комітету телебачення і радіомовлення України.

Україна на виставці матиме окремий, 58, павільйон, який за часів Радянського Союзу належав Українській Радянській Соціалістичній Республіці. Загальна площа павільйону перевищує 1,5 тис. кв. метрів.

Українська експозиція складатиметься з понад 4 тисяч назв книг, які упродовж 2006-2008 років видали понад 200 українських видавництв різної форми власності. Це найкращі зразки поліграфічної продукції України, вони складають виставковий фонд Держкомтелерадіо. Тематика видань різноманітна – підручники для шкіл і вузів, прозаїчні і поетичні твори класиків і представників сучасної української літератури, праці з історії, філософії, пізнавальна і дитяча література. Також свої книжкові новинки на виставці реалізовуватимуть більше 20 українських видавництв.

У програмі, яка представлена Україною на Московській виставці, передбачені автограф-сесії і зустрічі з сучасними українськими письменниками – Марією Матіос, Андрієм Курковим, Ірен Роздобудько, Галиною Тарасюк, Андрієм Кокотюхой тощо. Під час роботи виставки відбудуться «круглі столи», тематика яких достатньо різноманітна: «Про перспективи розвитку книговидання і проблеми читання на територіях країн пострадянського суспільства», «Українська література російською мовою», «Читання як об'єктивний чинник розвитку книжкового ринку» .

У рамках виставки відбудеться близько 40 презентацій книжкових новинок – Національного атласу України державного науково-виробничого підприємства «Картографія», книги «Українське козацтво» видавничого дому «Києво-Могилянська Академія», видання ««Пересопницкое Евангелие» видавництва «АДЕФ – Україна», серії книг «Бібліотека Шевченківського комітету» за участю лауреатів Національної премії імені Тараса Шевченка, серії книг для українців зарубіжжя «Пізнай Україну» видавництва «Букрек», збірки поетичних творів відомих поетів України, Білорусі і Росії в оригіналах і в перекладах на три мови видавництва «Книга» та багато інших.

Подією XXI ММКВЯ обіцяє стати і презентація книги «Петербурзькі повісті» Миколи Гоголя (видавництво «ГРАНІ-Т»). Унікальні ілюстрації до книги 20 років тому створив львівський художник Юрій Чаришніков. Книга «Петербурзькі повісті» Миколи Гоголя отримала Гран-прі Міжнародного конкурсу «Мистецтво книги» серед країн СНД в Москві і Гран-прі конкурсу «Краща книга України», який було засновано Державним комітетом телебачення та радіомовлення України.

Джерело: http://comin.kmu.gov.ua/

Московська книжкова виставка збере представників усіх країн СНД

http://www.rian.ru/, 29/08/2008 × 15:27

Вперше усі країни СНД і Балтії візьмуть участь в ХХІ Московській міжнародній книжковій виставці-ярмарку, яка відбудеться з 3 по 8 вересня на території Всеросійського виставкового центру (ВВЦ).

Почесним гостем Московського ярмарку вперше стане Україна, якій виділено окремий павільйон. 4 вересня буде оголошено Днем України.

За словами організаторів, на виставку з’їдуться представники понад 2,5 тисяч видавництв та інших організацій і близько 300 тисяч гостей. Загальна виставкова площа становитиме 33,5 кв. м. Понад 180 тисяч нових книг розмістяться в шести павільйонах ВВЦ.

В рамках ярмарку відбудуться круглі столи і семінари, а також церемонії нагородження переможців Національного конкурсу «Книга року-2008», Щорічного конкурсу книжкової ілюстрації «Образ книги», Міжнародного конкурсу «Мистецтво книги» держав-учасників СНД і Першого Всеросійського конкурсу «Моя сімейна бібліотека». Вчетверте проведуть виставку-ярмарок «Читай-но», на якій буде представлена освітня і дитяча література.

Докладніше на сайті: http://www.rian.ru/

Міністр культури і туризму України Василь Вовкун: 500 українських книг у кожну бібліотеку Криму 22 серпня 2008

http://mincult.kmu.gov.ua, 27/08/2008 × 14:57

22 серпня відбулося засідання Експертної ради Міністерства культури і туризму України з питань відбору книг для поповнення фондів публічних бібліотек в рамках виконання «Державної програми розвитку і функціонування української мови на 2004-2010 роки», затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 2 жовтня 2003 р. № 1546.

Під час засідання розглядалися пропозиції від видавництв щодо придбання україномовної літератури для поповнення бібліотечних фондів. Станом на 21 серпня 118 видавництв запропонували 1766 назв видань (у загальній кількості). З цих пропозицій Експертна рада відбере кращі твори національної та світової художньої літератури, довідкові, науково-популярні видання різних галузей знань. На централізоване придбання видань, які поповнять бібліотечні фонди країни, «Державною програмою розвитку і функціонування української мови» на 2008 рік передбачено 28 мільйонів гривень. До Національної парламентської бібліотеки було надано по одному примірнику всіх видань, запропонованих видавництвами для придбання.

Перед засіданням Ради відбулася прес-конференція Міністра культури і туризму України Василя Вовкуна, на якій він, зокрема, зазначив, що особлива увага у питанні поповнення бібліотечних фондів україномовною літературою приділяється Криму. Попри поширену думку про те, що мешканці півострова надають перевагу культурі сусідньої держави, в Криму існує великий попит і на українську культуру, і на українську літературу як її складову. Про це свідчить і звернення Міністра культури і мистецтв АР Крим Олександра Єрмачкова до Міністра культури і туризму України, в якому, зокрема, говориться: «В АР Крим функціонує 690 публічних бібліотек, у тому числі – 4 республіканських, 10 центральних міських, 14 центральних районних, 96 міських філіалів, 48 дитячих, 3 юнацьких, 515 сільських. Загальний бібліотечний фонд складає 11,6 млн. примірників. У тому числі, лише 13,3% – українською мовою. Проте, результати моніторингу, проведеного в бібліотеках АР Крим, показали підвищення читацького попиту на україномовну літературу».

Суттєве оновлення та поповнення фондів публічних бібліотек Криму сучасною книжковою продукцією українською мовою передбачено Указом Президента України від 20 листопада 2007 року № 1122/2007 «Про деякі заходи щодо розвитку гуманітарної сфери в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі».

25 грудня 2007 року на колегії Міністерства культури і туризму після розгляду питання про стан виконання «Державної програми розвитку і функціонування української мови на 2004-2010 роки» було прийнято рішення: при реалізації цієї Програми особливу увагу звернути на поповнення фондів публічних бібліотек АР Крим та передбачити книги для поповнення фонду бібліотеки Українського культурно-інформаційного центру в м. Севастополі. На поповнення бібліотек Криму україномовною літературою буде виділено 10 мільйонів гривень. Завдяки цим коштам кожна бібліотека півострова отримає до 500 нових книг. Міністр також повідомив, що з метою врегулювання суспільних відносин в галузі бібліотечної справи та приведення у відповідність до сучасних реалій діючого Закону України «Про бібліотеки і бібліотечну справу» Міністерством культури і туризму підготовлено проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про бібліотеки і бібліотечну справу».

Суть цього законопроекту полягає в наступному:
– удосконалення термінології в галузі бібліотечної справи;
– удосконалення механізму формування бібліотечних фондів;
– врегулювання питань щодо впровадження сучасних технологій в діяльності бібліотечних закладів.

Джерело: http://mincult.kmu.gov.ua

На «Московську прем’єру» – в обмін на книгу

www.rian.ru/, 27/08/2008 × 13:41

Завдяки альтернативному способу – народній акції «Подаруй місту книгу про кіно» – можна буде отримати запрошення на VI фестиваль вітчизняного кіно «Московська прем’єра». Акція відбудеться в бібліотеці кіномистецтва імені Ейзенштейна 27–30 серпня. Книги, які принесуть читачі, поповнять фонд бібліотеки.

Джерело: www.rian.ru/

У Червоноградській центральній бібліотеці встановили комп’ютерну програму для людей з вадами зору

http://www.zik.com.ua/, 26/08/2008 × 11:39

В Інтернет - центрі, що розміщений в центральній бібліотеці у Червонограді, на одному з комп’ютерів встановили нову програму для людей з вадами зору. Про це 22 серпня повідомив кореспондент ЗІКу.

За словами директора централізованої бібліотечної системи міста Червонограда Надії Покотило, спеціальну програму для людей з обмеженням зору, яка перетворює текст у звукове повідомлення, безкоштовно встановив Львівський УТОС згідно з виграним грантом.

Довідка ЗІКу.
Інтернет-центр у Центральній міській бібліотеці Червонограда відкрили 19 грудня 2006 року, щоб усі читачі бібліотеки безкоштовно користувалися Всесвітнім «павутинням». Цей подарунок червоноградська бібліотека отримала, ставши переможцем конкурсу проектів «Інтернет для читачів публічних бібліотек» (LEAP – V), який проводить Посольство США в Україні.

Джерело: http://www.zik.com.ua/

Бібліотека імені Достоєвського переїжджає до нового приміщення

http://day.kmv.gov.ua/, 22/08/2008 × 14:39

Центральна районна бібліотека імені Ф.М.Достоєвського (вул. Освіти, 14, Солом’янський р-н м. Києва) переїжджає до нового просторого приміщення в кінці вересня цього року на Всеукраїнський день бібліотек. Про це повідомив перший заступник голови КМДА Денис Басс.

«Нинішньому приміщенню бібліотеки майже 60 років, там працює єдина перевантажена зала. Незручності як для бібліотекарів, так і для самих відвідувачів. Восени цього року вона уже прийматиме читачів у новому, вдвічі більшому приміщенні сусіднього будинку на вул. Освіти 14-А. Його збудували за рахунок інвесторів. Це перша бібліотека в Києві, яку модернізували та перевели у нове просторе приміщення, за останні 10 років», – розповів Денис Басс.

За його словами, розширення площі бібліотеки з 455 кв. м. до 982 кв. м. дасть можливість об’єднати усі її відділи в єдиному закладі. Окрім того, тепер тут працюватиме кілька окремих зал, де розміститься Інтернет-центр, відділ ділової інформації, історико-краєзнавчий відділ тощо. Це також дасть можливість проводити літературні масові заходи без порушення звичайного режиму роботи бібліотеки.

Джерело: http://day.kmv.gov.ua/

Бібліотеки Одеси поповняться україномовною літературою

http://www.odessa.ua, 22/08/2008 × 13:33

70 тисяч гривень з цільового фонду Одеси направлено на придбання україномовної літератури для міських бібліотек. До дня Незалежності України Централізовані бібліотечні системи міста Одеси поповнять свої фонди україномовної літератури.

Кошти на придбання літератури виділені з цільового фонду міста у розмірі 70 тисяч гривень розпорядженням Одеського міського голови.

70 тисяч гривень будуть перераховані управлінню з питань культури і мистецтв Одеської міської ради для подальшого перерахування по 35 тисяч грн.:

- КУ "Централізована міська бібліотечна система для дорослих";

- КУ "Централізована міська бібліотечна система для дітей".

Джерело: http://www.odessa.ua

Мер Одеси відзначив заслуги одеського бібліотекаря

http://www.osvita.org.ua/, 22/08/2008 × 13:10

Мер Одеси Едуард Гурвіц нагородив Почесною відзнакою "Подяка" завідуючу бібліотекою - філією №45 Централізованої бібліотечної системи для дітей Марію Суховецьку. Про це повідомляє управління інформації Одеської міськради.

Нагорода присвоєна "за багаторічну сумлінну працю, значний особистий внесок у розвиток бібліотечної справи в Одесі й з нагоди ювілею від Дня народження".

Джерело: http://www.osvita.org.ua/

sdf

webmaster, 30/04/2010 × 11:31

sdf

dfgdfg

webmaster, 30/04/2010 × 11:30

dfgdfgdfg

fgdfdfg

webmaster, 30/04/2010 × 11:30

zxcvzxcvxc

sampl

webmaster, 30/04/2010 × 11:28

dfgdfgdfg

gfhgfhgfh

webmaster, 30/04/2010 × 11:23

retretreterfgh fg h gfh

"Форум видавців – дітям" стартує у Львові

webmaster, 30/04/2010 × 10:37

Сьогодні у Львові стартував „Форум видавців - дітям”. „Форум видавців - дітям” – один з найбільших дитячих книжкових ярмарків Східної Європи, під час якого відбудеться 238 заходів, серед них - ярмарок, виставки, конкурси, майстер-класи, науково-практична конференція. «Читати – це класно» – таким є гасло цьогорічного дитячого свята книжки у Львові.

Протягом трьох днів «Форуму видавців-дітям 2010» відвідувачі матимуть змогу побачити Спеціалізований дитячий книжковий ярмарок, в якому візьмуть участь понад 40 видавництв дитячої літератури та книгарень. Також пройде конкурс «Найкраща дитяча книжка Форуму», під час якого дитяче журі, що складатиметься з переможців Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач України-2009/2010», обиратимуть найкращу книжку серед новинок видавництв-учасників.

Ярмарок відбудеться з 29 квітня до 1 травня. Почесними гостями Форуму будуть Василь Вірастюк, Ірена Карпа, Сігуте Ах (Литва) та Віктор Морозов.

Програма заходу розміщена за адресою: http://www.zaxid.net/newsua/2010/4/28/122022/

Сьогодні у Львові стартував „Форум видавців - дітям"

webmaster, 29/04/2010 × 15:08

„Форум видавців - дітям” – один з найбільших дитячих книжкових ярмарків Східної Європи, під час якого відбудеться 238 заходів, серед них - ярмарок, виставки, конкурси, майстер-класи, науково-практична конференція. «Читати – це класно» – таким є гасло цьогорічного дитячого свята книжки у Львові. Почесними гостями Форуму будуть Василь Вірастюк, Ірена Карпа, Сігуте Ах (Литва) та Віктор Морозов. Протягом трьох днів «Форуму видавців-дітям 2010» відвідувачі матимуть змогу побачити Спеціалізований дитячий книжковий ярмарок, в якому візьмуть участь понад 40 видавництв дитячої літератури та книгарень. Також пройде конкурс «Найкраща дитяча книжка Форуму», під час якого дитяче журі, що складатиметься з переможців Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач України-2009/2010», обиратимуть найкращу книжку серед новинок видавництв-учасників. Ярмарок відбудеться з 29 квітня до 1 травня. Програма заходу розміщена за адресою: http://www.zaxid.net/newsua/2010/4/28/122022/

Сьогодні у Львові стартує „Форум видавців - дітям"

webmaster, 29/04/2010 × 14:14

„Форум видавців - дітям” – один з найбільших дитячих книжкових ярмарків Східної Європи, під час якого відбудеться 238 заходів, серед них - ярмарок, виставки, конкурси, майстер-класи, науково-практична конференція. «Читати – це класно» – таким є гасло цьогорічного дитячого свята книжки у Львові. Почесними гостями Форуму будуть Василь Вірастюк, Ірена Карпа, Сігуте Ах (Литва) та Віктор Морозов. Протягом трьох днів «Форуму видавців-дітям 2010» відвідувачі матимуть змогу побачити Спеціалізований дитячий книжковий ярмарок, в якому візьмуть участь понад 40 видавництв дитячої літератури та книгарень. Також пройде конкурс «Найкраща дитяча книжка Форуму», під час якого дитяче журі, що складатиметься з переможців Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач України-2009/2010», обиратимуть найкращу книжку серед новинок видавництв-учасників. Ярмарок триватиме до 1 травня. Програма заходу розміщена за адресою: http://www.zaxid.net/newsua/2010/4/28/122022/

ytyuuiuiui

webmaster, 28/04/2010 × 17:30

jgh;kg;lk

Національная бібліотека Австралії використовує відкритий код

webmaster, 28/04/2010 × 15:54

Національна бібліотека Австралії зробила вибір на користь платформи з відкритим вихідним кодом при створенні пошукової системи. Пошукова система Trove забезпечує доступ до більш ніж 90 млн одиниць зберігання, отриманих з понад 1000 бібліотек і культурних установ зі всієї країни.

Проектна група з 5 розробників використовувала SOLR 1.4, заснований на Lucene 2,9, для організації пошуку в основній бібліографічній базі даних і архіві веб-сторінок і MySQL 5 для управління даними.

Пошукова система була створена на базі проекту з оцифрування газет, реалізація якого почалася 2 роки тому з використанням Lucene 2,9. Це ПО дає можливість реалізувати оптичне розпізнавання символів для автоматичного перетворення зображень газет у цифровий формат. Дрібний шрифт і нечіткість друку деяких сторінок зробили процес перетворення складним і не завжди точним. У результаті більше 5000 користувачів онлайн допомагали виправляти отриманий текст.

Детальніше за адресою: http://cnews.ru/news/line/index.shtml?2010/04/28/388712
StartПопередні10 previous pages [ 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ] НаступніEnd

Актуальна інформація

Вітаємо шановних відвідувачів на сайті, який супроводжує науково-методичний відділ Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого (НБУ ім. Ярослава Мудрого). Наш відділ є науково-методичним та інформаційно-консультативним центром для публічних бібліотек України, а також співпрацює з бібліотеками різних типів і форм власності.

Пам'ятайте, що наповнення цього сайту - наша спільна робота. Якщо Ви маєте матеріали, що можуть зацікавити бібліотечну спільноту, або бажаєте підняти актуальну тему - чекаємо Ваших пропозицій на адресу method@nplu.org.

Шановні колеги! Якщо у вас змінилися реквізити (адреса, e-mail, URL, телефон тощо) надішліть повідомлення для відповідних коректив на сторінці сайту „Бібліотеки України”.


Вітаємо
For Librarians
Библиотекарю
ПошукГолосування
На вашу думку, якість роботи працівника насамперед залежить від:
 
кваліфікації та освіти
стажу роботи
креативності та творчості
особистісно-професійного розвитку
можливості кар’єрного зростання
Результати