Бібліотечному фахівцю

Типові правила користування бібліотеками затверджуються Міністерством культури України.
Розділи сайту

Закрити 1. Офіційна інформація

Закрити 2. Бібліотеки України

Закрити 3. Національні бібліотеки

Закрити 4. Сторінка дослідника

Закрити 5. Зарубіжний досвід

Закрити 6. Статистична аналітика

Закрити 7. Бібліотечна планета

Закрити 8. Бібліолоція

Закрити 9. Бібліографи презентують

Закрити Методисти рекомендують

Мастрід

Закрити Інновації/проекти

Закрити Бібліотечний простір

Закрити ЕСМаР

Закрити Нагороди і звання

Закрити Переможці конкурсів

Нове на сайті
Інформація від майстра
Відвідувачі

   відвідувачі

   відвідувачів online


Page Rank Check
Методисти рекомендують - Бібліотеки та питання професіоналізації кадрів

Нове інформаційне середовище вже призвело до суттєвих змін діяльності бібліотечних працівників і визначило нові вимоги до професії бібліотекаря. Фаховий рівень працівників бібліотек має піднятися до світових стандартів, а доля бібліотек в прийдешньому інформаційному суспільстві великою мірою залежить від самих бібліотекарів .Стає все більш очевидним, що перевагу перед іншими матимуть ті бібліотеки, які вклали значні кошти у відбір та підготовку співробітників більш зорієнтованих на впровадження і виконання нових послуг, які ми сьогодні ще називаємо новаційними.

Професіоналізація бібліотечних кадрів, удосконалення системи підвищення кваліфікації, що визначається нормативно-правовими актами як міжнародного, так і локального характеру,  є одним з найважливіших напрямків бібліотечної справи сьогодення. Підтвердженням цьому є величезна кількість  публікацій цієї тематики  як у вітчизняній, так і зарубіжній пресі.

Представлені матеріали з фахових видань, на думку укладачів,  представляють найбільший інтерес для зацікавлених бібліотечних працівників. У випадку, коли стаття є в електронному доступі, дано посилання на відповідний ресурс, інформація щодо умов отримання публікації або видання.

У розділах бібліографічні описи статей розташовані в алфавітному порядку. Зібраний матеріал охоплює останні шість років (2009-2015 рр..).

Кадри бібліотечних працівників. Бібліотечна професія. Кар'єрне зростання.

До даного блоку відносяться статті, присвячені історії розвитку та трансформації архетипу академічного бібліотекаря; теоретичним та практичним проблемам формування кадрових ресурсів бібліотек; бібліотечній професіології; комплексним дослідженням кількісних та якісних характеристик,  перспективам розвитку кадрового потенціалу.

Бібліотеки та питання професіоналізації кадрів | .pdf, 651 kb


Дата створення: 04/01/2013 × 16:04
Дата оновлення: 12/05/2016 × 22:05
Категорія: Методисти рекомендують
Сторінка переглянута 6043 разів

Роздрукувати статтю Роздрукувати статтю

Коментарі до цієї статті


Актуальна інформація

Вітаємо шановних відвідувачів на сайті, який супроводжує науково-методичний відділ Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого (НБУ ім. Ярослава Мудрого). Наш відділ є науково-методичним та інформаційно-консультативним центром для публічних бібліотек України, а також співпрацює з бібліотеками різних типів і форм власності.

Пам'ятайте, що наповнення цього сайту - наша спільна робота. Якщо Ви маєте матеріали, що можуть зацікавити бібліотечну спільноту, або бажаєте підняти актуальну тему - чекаємо Ваших пропозицій на адресу method@nplu.org.

Шановні колеги! Якщо у вас змінилися реквізити (адреса, e-mail, URL, телефон тощо) надішліть повідомлення для відповідних коректив на сторінці сайту „Бібліотеки України”.


Вітаємо
For Librarians
Библиотекарю
ПошукГолосування
Які фактори найбільше впливають на рівень мотивації високоефективної роботи?
 
матеріальні (заробітна плата, надбавки,доплати, премії тощо)
моральні (грамоти, відзнаки, подяки тощо)
психологічні (сприятливий психологічний клімат, стосунки з колегами тощо)
організаційні (умови праці, графік роботи, розширення сфери діяльності тощо)
Результати