Бібліотечному фахівцю

Генеральний каталог відображає весь фонд конкретної бібліотеки
Розділи сайту

Закрити 1. Офіційна інформація

Закрити 2. Бібліотеки України

Закрити 3. Національні бібліотеки

Закрити 4. Сторінка дослідника

Закрити 5. Зарубіжний досвід

Закрити 6. Статистична аналітика

Закрити 7. Бібліотечна планета

Закрити 8. Бібліолоція

Закрити 9. Бібліографи презентують

Закрити Методисти рекомендують

Мастрід

Закрити Інновації/проекти

Закрити Бібліотечний простір

Закрити ЕСМаР

Закрити Нагороди і звання

Закрити Переможці конкурсів

Нове на сайті
Інформація від майстра
Відвідувачі

   відвідувачі

   відвідувачів online


Page Rank Check
Бібліотекар України || Ukraine librarian || Библиотекарь Украины

Інформація Березень

Зверніть увагу!

Постанова КМ України "Про припинення використання Бібліотечно-бібліографічної класифікації та впровадження Універсальної десяткової класифікації" від 22 березня 2017 р. № 177 - http://www.kmu.gov.ua

***

Зверніть увагу!

06.04 – 07.04.2017 відбудеться Х Всеукраїнська науково-практична конференція «Бібліотека і книга в контексті часу». Тема року – «Бібліотеки України в контексті євроінтеграційних процесів». [докладна інформація]

***

VIVAT, колеги!

Отримали плани на 2017р. від Житомирської ОУНБ ім. О. Ольжича, Черкаської ОУНБ ім.Т.Г.Шевченка, Рівненської ОУНБ, Херсонської ОУНБ ім. О.Гончара, Тернопільської ОУНБ, Закарпатської ОУНБ, Одеської ОУНБ ім. М.С. Грушевського, Сумської ОУНБ , Чернігівської ОУНБ ім. В.Г.Короленка.

Отримали звіти від Житомирської ОУНБ ім. О. Ольжича, Рівненської ОУНБ, Закарпатської ОУНБ ім. Потушняка, Черкаської ОУНБ ім. Т.Г. Шевченка, Кіровоградської ОУНБ ім. Д.І. Чижевського, Сумської ОУНБ

***

Шановні друзі!

Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого розпочинає новий проект – блог ”Публічна бібліотека об’єднаної територіальної громади”. Це інформаційно-комунікативна платформа, контент якої має практичну цінність для бібліотек об’єднаних територіальних громад.

Ми запрошуємо практиків поділитися власним досвідом, обговорити актуальні проблеми та спільно віднайти шляхи їх вирішення.

Заходьте до нас за посиланням http://oth.nplu.org/

Адреса для листування oth@nplu.org

***

УВАГА!

20 січня 2017 року в Міністерству культури України на стратегічній сесії щодо децентралізації у сфері культури визначено матрицю реформи, операційні цілі та завдання на 2017 рік [читати].

***

УВАГА!

Відповідно до наказів Міністерства культури України від 25.11.2016 № 1103 «Про зміну назви Національної парламентської бібліотеки України», від 06.12.2016 № 1155 «Про затвердження Статуту Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого» з 14.12.2016 року НПБУ має нове найменування - Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого.

***

УВАГА!

1. «Про основні пріоритети діяльності Міністерства культури на 2017-2020 роки та налагодження ефективної співпраці з місцевими структурними підрозділами у галузі культури в умовах децентралізації». Нарада в Міністерстві культури 29.ХІ.2016

2. «Про затвердження типових форм з обліку та списання основних засобів суб’єктами державного сектору та порядку їх складання» Наказ Міністерства фінансів від 13 вересня 2016 року № 818 (Зверніть увагу на Акт списання вилучених документів з бібліотечного фонду).

3. Відповідно до наказу ДП «УкрНДНЦ» від 22 серпня 2016 року за № 244, прийнято національні нормативні документи України, гармонізовані з міжнародними та європейськими нормативними документами [ докладно ]

4. Постанова КМ України "Про ефективне використання державних коштів" від 11 жовтня 2016 р. № 710

XVII Читання академіка В. І. Вернадського НАН України, Комісія з розробки наукової спадщини академіка В. І. Вернадського НАН України, НБУВ

Електронний каталог бібліотеки: ефективне використання в професійній діяльності - Вебінар, КЗК «ДОУНБ»

Роль і місце бібліотек регіону в умовах утворення ОТГ та у формуванні обізнаних і активних спільнот - Школа керівника, Вінницька ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва

Бібліотеки області в контексті адміністративно-територіальної реформи – Вебінар, КЗ СОР «Сумська ОУНБ»

Бібліотеки та авторське право: взаємодія в правовому полі - Інтерактивна конф., Херсонська ОУНБ ім. О. Гончара

Особливості сьогодення в роботі з бібліотечними фондами - День професійного спілкування, Херсонська ОУНБ ім. О. Гончара

Міжрегіональний форум бібліотек Півдня України - Херсонська ОБД ім. Дніпрової Чайки, МФ КНУКіМ, бібліотеки для дітей, шкільні бібліотеки

Бібліотека як складова туристичного простору - Семінар-практ. , КЗ «ЗОУНБ» ЗОР

Фаховий пошук в мережі Інтернет - Вебінар , ОУНБ ім. Д.І.Чижевського

Соціальні сервіси для організації віртуальних виставок у бібліотеках - Вебінар, Тернопільська ОУНБ

Публічна бібліотека як інформаційно-культурний центр місцевої громади – Обл. семінар, Київська ОБД

Бібліотека і молодь: пошук інноваційної моделі співпраці - Обл. семінар Івано-Франківська ОБЮ

Харківщина туристична. Бібліотеки і туризм – Семінар, Харківська ОУНБ

Бібліотечна мережа Буковини: звітуємо, аналізуємо, пропонуємо - Школа директорів, Чернівецька ОУНБ ім. М. Івасюка >Бібліотеки регіону: трансформація, тенденції розвитку в сучасних умовах – Обл. семінар Чернігівська ОУНБ ім. В. Г. Короленка

Академія бібліотечного лідера - Семінар-практ., КЗ «Рівненська ОУНБ» РОР

Читаємо в мережі: використання Facebok для реклами бібліотеки – Вебінар, Харківська ОУНБ

Інноваційна діяльність бібліотек -Проблемно-цільове навчання, КЗ «Рівненська ОУНБ» РОР

Роль та місце бібліотеки у житті місцевої громади - Школа сучасного бібліотекаря, Тернопільська ОБД

Бібліотеки Одещини: сучасні аспекти та напрямки діяльності в умовах децентралізації - Обл. семінар, Одеська ОУНБ, ОБЮ

База даних користувачів на допомогу формуванню e-mail-розсилок - Практ. Заняття, Чернігівська ОУНБ ім. В. Г. Короленка

Організація діяльності бібліотек з юнацтвом в сучасних умовах - День сільського бібліотекаря, Одеська ОБЮ ім. В. Маяковського

Публічна бібліотека в умовах інформаційної війни - Тренінг з інформаційної безпеки для бібліотекарів , ЛОУНБ ім. Горького


4 остані новини

Основні ідеї та ініціативи Міністерства культури по реалізації державної культурної політики

Прес-служба Міністерства культури України, 23/03/2017 × 15:18

Книговидання та книгорозповсюдження, реформування наукових інституцій, Національне бюро програми ЄС «Креативна Європа», підвищення якості культурних послуг в місцевих громадах… Про ці та інші питання йшла мова 22 березня на черговому засіданні Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності. Основні ідеї та ініціативи, які впроваджує Мінкультури України, забезпечуючи таким чином виконання Програми Кабінету Міністрів України та вирішення тих завдань, яких вимагає українське суспільство, представив Міністр культури України Євген Нищук. Детальніше див. http://mincult.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=245218489&cat_id=244895180 .

... / ... Read more...

Україна вирішила відмовитися від радянського бібліотечного класифікатора

, 22/03/2017 × 15:44

Кабінет Міністрів на своєму засіданні в середу, 22 березня, вирішив перевести українські бібліотеки на використання універсальної десяткової класифікації (УДК) замість бібліотечно-бібліографічної класифікації (ББК).

«В Україні для систематизації видавничої продукції паралельно використовують дві системи: УДК і ББК. Система УДК - світова, її використовують 130 країн, ББК - це радянська розробка 60-х років минулого століття, яка і зараз має офіційний статус у Росії», – сказав голова Державного комітету з питань телебачення і радіомовлення Олег Наливайко під час обговорення.

Постанова передбачає відмову від використання бібліотечно-бібліографічної класифікації та поступове переведення бібліотек-користувачів на універсальну десяткову класифікацію як міжнародну систему.

Зауважимо, що УДК заснована на таблицях за ієрархічним принципом поділу від загального до конкретного з використанням цифрового десяткового коду. Його радянський аналог ББК використовує таблицю класифікації і побудований за ієрархічним принципом, однак за іншою методологією.

... / ... Read more...

Книжковий магазин показав книги, написані жінками

webmaster, 14/03/2017 × 09:23

Цікава подія відбулась у книжковому магазині «Loganberry Books» ( Клівленд, США).

Усі книги, написані письменниками-чоловіками, були перевернуті корінцями до стіни, щоб проілюструвати, наскільки в літературному світі більше чоловіків, ніж жінок. В результаті цієї акції у багатьох просто «відкрилися очі», явивши враженим читачам чесний погляд на гендерну нерівність в літературі.

Як розповіла виданню «BuzzFeed» засновниця і власниця книгарні Харрієт Логан: «Я працюю книгопродавцем вже більше 20 років, і щороку я витрачаю час і зусилля на те, щоб висвітлити працю жінок в літературі… В цьому році мені захотілося зробити щось інше, щоб познайомити читачів не тільки з хорошими творами жінок, а й показати гендерну невідповідність в письменницькій галузі. На людину, якій намагаються донести праці авторів-жінок, це справляє просто ефект шоку ».

За оцінками пані Логан, лише 37% художніх творів в її магазині написані жінками. До стіни корінцями було повернуто близько 10 000 томів, написаних чоловіками.

«Реакція клієнтів була фантастична і тепла, - розповіла Гаррієт. - Багато людей просто стояли там, дивлячись в простір і хитали головами ».

Крім того, пані Логан повідомила, що вона вже бачила результати впливу її проекту далеко за межами книгарні. «Вчитель-чоловік з Сент-Огастіна, штат Флорида, розповів мені, що в своєму класі в березні він також перевернув усі книги, написані чоловіками, і провів бесіду з учнями про гендерний дисбаланс у такій важливій освітній галузі», - сказала вона.

... / ... Read more...

Київська книгарня почала роздавати книги задарма

Вечірній Київ, 13/03/2017 × 09:08

До чого тільки не вдаються у Києві аби заохотити людей читати! От уже знана багатьом книголюбам затишна книгарня-кав'ярня "Моя книжкова полиця" розпочала роздавати книги задарма.

- Мабуть, ми збожеволіли! Ми просто дуже любимо книжки і знаємо, що мрія кожної книжки бути прочитаною. І от вже майже рік ми красиво продавали найкращі українські книги. Але цього нам виявилось замало. Ми вирішили здолати останні відмовки! *надто дорого* *наступного місяця* *сьогодні просто подивлюсь* Моя КНИЖКОВА ПОЛИЦЯ об’єдналась з найкращими українськими видавцями, щоб запустити неймовірний безстроковий флешмоб #БЕРИ_ЧИТАЙ. Ми створили базу з найактуальніших, найновіших книг від українських видавництв, аби давати їх БЕЗКОШТОВНО! - пояснють свою задумку у книгарні.

Взяти участь у флешмобі дуже просто. Ви просто приходите до книгарні, обираєте книгу з наявних на флешмоб-полиці і забираєте її додому. З вас всього-навсього чекін у книгарні (натискаєте check in під назвою події) та пост у фб, де вказуєте, яку книгу Ви собі обрали, тегаєте видавництво й додаєте хештег флешмобу.

ВСЕ! Тепер ваші друзі знають, де на них чекає КРУТА БЕЗКОШТОВНА КНИЖКА! Прочитали книжку - принесли й обміняли на наступну!

Підтримати незвичну акцію иврішили найкращі українські видавництва: "Наш Формат", "Видавництво 21", "Видавництво Анетти Антоненко", "Komubook", "Видавництво Івана Малковича "Абабагаламага" / Ababahalamaha Publishers", "Видавництво Старого Лева", "Видавництво Vivat", "Книголав", Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля".

... / ... Read more...


Актуальна інформація

Вітаємо шановних відвідувачів на сайті, який супроводжує науково-методичний відділ Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого (НБУ ім. Ярослава Мудрого). Наш відділ є науково-методичним та інформаційно-консультативним центром для публічних бібліотек України, а також співпрацює з бібліотеками різних типів і форм власності.

Пам'ятайте, що наповнення цього сайту - наша спільна робота. Якщо Ви маєте матеріали, що можуть зацікавити бібліотечну спільноту, або бажаєте підняти актуальну тему - чекаємо Ваших пропозицій на адресу method@nplu.org.

Шановні колеги! Якщо у вас змінилися реквізити (адреса, e-mail, URL, телефон тощо) надішліть повідомлення для відповідних коректив на сторінці сайту „Бібліотеки України”.


Вітаємо
For Librarians
Библиотекарю
ПошукГолосування
Які фактори найбільше впливають на рівень мотивації високоефективної роботи?
 
матеріальні (заробітна плата, надбавки,доплати, премії тощо)
моральні (грамоти, відзнаки, подяки тощо)
психологічні (сприятливий психологічний клімат, стосунки з колегами тощо)
організаційні (умови праці, графік роботи, розширення сфери діяльності тощо)
Результати