Бібліотечному фахівцю

Комплектування БФ - відбір і планове придбання ресурсів, які за змістом відповідають задачам бібліотеки і потребам користувачів.
Розділи сайту

Закрити 1. Офіційна інформація

Закрити 2. Бібліотеки України

Закрити 3. Національні бібліотеки

Закрити 4. Сторінка дослідника

Закрити 5. Методисти рекомендують

Закрити 6. Статистична аналітика

Закрити 7. Бібліотечна планета

Закрити 8. Бібліолоція

Закрити 9. Бібліографи презентують

Мастрід

Закрити Інновації/проекти

Закрити Бібліотечний простір

Закрити ЕСМаР

Закрити Лауреати конкурсу

Закрити Нагороди і звання

Нове на сайті
Інформація від майстра
Відвідувачі

   відвідувачі

   відвідувачів online


Page Rank Check
Запитання-відповіді


В цьому розділі можна поставити фахові питання. Шановні колеги, просимо попередньо переглянути вже розміщені матеріали.
P.S.: Питання "де знайти в електронному вигляді, в інтернеті, в бібліотеці" вважаються тролінгом і видаляються.
P.P.S.: Увага! З метою надання більш чітких відповідей, просимо в питаннях конкретизувати регіон, вид Вашої бібліотеки за призначенням (публічна, спеціальна, спеціалізована) та за значенням (обласна, міська, районна, селищна, сільська).
3P.S.: Питання також можна направляти на адресу method@nplu.org
4P.S: Питання, що стосуються роботи ЕСМаР, надсилайте на ecmap@nplu.org

Питання №6703 Cabinet_avocat_JeanFranois_Bodet 20/07/2017 × 11:34
http://www.cabinet-bodet-avocat.fr/
Félicitaion pour ce site. Il est vachement excellent!
Питання №6702 Tania 19/07/2017 × 14:55
Доброго дня! У нас виникли труднощі зі списанням літератури. У 1991 році відбулася децентралізація районної бібліотечної системи і всі бібліотеки були передані сільським радам. Але одна з рад прийняла лише будівлю і працівника, а фонд – ні. Таким чином, бібліотечний фонд не стоїть на балансі сільської ради чи жодного органу, а висить у повітрі, не маючи власника. Тепер постало  питання про закриття бібліотеки, але списати її фонд неможливо, так як сільська рада, не будучи балансоутримавачем, не бажає затверджувати акти на списання літератури. У зв"язку з цим, запитання: хто має очолити комісію по списанню літератури? Який можна знайти вихід з цієї ситуації?
Питання №6701 logiciel_de_referencement_automatique_gratuit 19/07/2017 × 07:49
http://www.auto-ref.org/
Super site, moi aussi je le trouve carement bien !
Питання №6700 mary 18/07/2017 × 09:37
Доброго дня! В новій редакції переліку платних послуг, від 12.07.2017 р. є такий вид послуги з оформлення (комплектування) реєстраційно-облікових документів користувачів бібліотек (квитків, формулярів). Чи говорить це про те, що при запису та переєстрації користувачів до бібліотеки можно брати кошти за оформлення паперового, а не електронного документу (формуляр). Заздалегідь вдячні.
Відповідь. Так, послуга з оформлення реєстраційно-облікових документів користувачів бібліотек (у т.ч. паперових формулярів) може бути платною.
Питання №6699 serrurier_boissy_saint_lger 17/07/2017 × 21:41
https://www.serrurierconseils.com/serrurier-boissy-saint-leger/
Super votre site moi aussi j'adore !
Питання №6698 Svitlana 13/07/2017 × 20:59
Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, який механізм розподілу книг за державними програмами на бібліотеки ОТГ. Хто має передавати ОУНБ чи ЦРБ? На основі яких документів?
Відповідь. 1. Механізм потребує оновлення. Сподіваємось, що Державний комітет телебачення і радіомовлення України внесе певні уточнення до наказу від 28.11.2012 № 313.

2. Наголосимо, що публічні бібліотеки в ОТГ мають право на обов’язкове отримання книг за державними програмами. На сьогоднішній день дане питання вирішується по різному. Так, є ОУНБ, які самостійно здійснюють передачу книг до бібліотек в ОТГ, а є області, в яких цю функцію здійснюють ЦРБ.
Питання №6697 vera 13/07/2017 × 11:33
Яку категорію повинен мати директор публічної бібліотеки в ОТГ з базовою вищою освітою , до цього працювала просто бібліотекарем на 10 розряді.
Відповідь. 1. Можливо Ви мали на увазі тарифний розряд? Тарифний розряд директора ПБ в ОТГ визначається відповідно до наказу Міністерства культури України «Про впорядкування умов оплати праці працівників культури на основі Єдиної тарифної сітки» (від 18.10.2005, № 745, із змінами). Пропонуємо ознайомитись із Схемою тарифних розрядів посад керівних працівників бібліотек, централізованих бібліотечних систем (Таблиця 4) та роз’ясненнями вкінці таблиці /Режим доступу: http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/z1285-05/page4 .

2. Звертаємо Вашу увагу на наявність такого документу, як штатний розпис. У штатному розпису містяться назви посад, чисельність пeрсоналу і оклади пo кожній посаді.
Питання №6696 Sab 11/07/2017 × 20:58
Вітаю.
Підкажіть, будь ласка, чи робляться у книгах, що вилучаються з бібліотечного фонду, якісь спеціальні відмітки чи штампи, які б свідчили про списання книги? Дякую.
Відповідь. Рішення приймаєте самостійно. В окремих бібліотеках на титульній сторінці книги ставлять штамп «погашено», в інших - надривають перші сторінки книги або зрізають правий кут кількох сторінок, або перекреслюють титульну сторінку і т.п.
Питання №6695 Valentuna 11/07/2017 × 10:36
Доброго дня! Ми міська публічна бібліотечна система, згідно Постанови № 177 КМУ від 22 березня 2017 р., переходимо з ББК на УДК. Звертаємось до Вас стосовно класифікації УДК. Чи поділяється українська художня література на Твори української літератури з найдавніших часів до початку ХХ ст. і Твори української літератури ХХ ст.?
Відповідь. Шановні колеги, пропонуємо переадресувати запит до Книжкової палати України, адже Кабінет Міністрів України постановив, що відповідальною за методичне забезпечення впровадження Універсальної десяткової класифікації є державна наукова установа “Книжкова палата України імені Івана Федорова”.
Питання №6694 Rita 06/07/2017 × 11:36
За сімейними обставинами я хочу перенести щорічну відпустку, але директор бібліотеки проти. Як мені бути? Дякую за допомогу.

Відповідь. Право на відпустку у зручний для них час за їхнім бажанням мають певні категорії працівників. Пропонуємо ознайомитись з ч. 13 ст. 10 Закону України «Про відпустки» (№ 504, у редакції від 11.06.2016 /Режим доступу: http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/504/96-%D0%B2%D1%80 ). Підстави, відповідно яких роботодавець повинен перенести щорічну відпустку за заявою працівника на інший період зазначено у ч. 2 ст. 11 Закону № 504 .
Питання №6693 Zinaida 01/07/2017 × 17:40
Я маю вищу бібліотечну освіту. Працевлаштуючись до бібліотеки директор встановила випробувальний термін. Наскільки це законно, адже я фахівець? Дякую.
Відповідь.Пропонуємо ознайомитись із відповіддю на питання № 6588.
Питання №6692 Olesya 28/06/2017 × 15:03
Добрий день! Підкажіть, будь ласка, чи можна вважати масовими  заходами: 1) засідання клубу за інтересами; 2) заняття з вивчення іноземної мови, яке проводить бібліотекар; 3) заняття з вивчення іноземної мови, яке проводить волонтер бібліотеки.І якщо так, то чи потрібно їх теж облікувати у Паспорті масового заходу? Дякую!
Відповідь. 1. Публічна бібліотека має право самостійно розробляти свою облікову політику. Звертаємо увагу, що форми обліку мають передбачати можливість заповнення розділів річної звітності N 6-НК та електронної звітності ЕСМаР. Ці форми звітності передбачають такий показник, як кількість відвідувань масових заходах. Кількість присутніх на засіданнях Клубу, гуртків протягом року демонструє затребуваність послуг бібліотеки серед мешканців громади.

2. Ви можете обрати будь-яку форму обліку присутніх на засіданнях Клубу (або курсів). Це може бути Листок реєстрації, Паспорт засідань (може бути один на рік і в якому будете зазначати дати занять, кількість відвідувачів).
Питання №6691 Karina 24/06/2017 × 22:31
Чи можна звільнити вагітну працівницю (прибиральницю)у зв’язку з реорганізацією в бібліотеці. Бібліотека переходить до ОТГ і нас попередили про скорочення.
Відповідь. Відповідно до статті 184 Кодексу законів про працю України звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років, одиноких матерів при наявності дитини віком до чотирнадцяти років або дитини-інваліда з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов'язковим працевлаштуванням .
Питання №6690 Valentina 23/06/2017 × 10:45
Виникла нестандартна ситуація:  орендодавець в особі сільської ради відмовляє  в  оренді  приміщення  для сільської публічної бібліотеки. Бібліотека  є однією з  філій  ЦБС і була  розташована в аварійному буд.культури, який закрили і який був на балансі сільради. Іншого приміщення для бібліотеки  в селі немає. Виконком  сільської ради прийняв рішення про перенесення фонду сільської бібліотеки до шкільної і рекомендує нам провести всю організаційну роботу згідно законодавства ( працівник сільської бібліотеки буде звільнений за власним бажанням через глибоко пенсійний вік). В результаті  виходить бібліотека не публічно-шкільна, а  "шкільно-публічна",  хоча шкільного бібліотекаря беремо  на роботу  за сумісництвом. Чи можлива така форма обслуговування населення книгою, якщо керівництво школи не заперечує? Звіт будемо подавати як подавали (за публічну  і за шкільну окремо).
Відповідь. 1. Ми не зовсім зрозуміли ситуацію. Ви зазначили, що сільська бібліотека є філією ЦБС (районна чи міська?). Приміщення під бібліотеку орендоване. У подальшій оренді сільрада відмовила. Але ж майно бібліотеки у такому випадку сільраді не належить і вона ніяким чином не має права ним розпоряджатися (бібліотечним фондом, меблями та іншим майном, переведенням працівника. Дану проблему має вирішувати ЦБС або райрада (міськрада).

2. Нормативними актами існування "шкільно-публічної " бібліотеки не передбачено.
Питання №6687 Lyudmila 16/06/2017 × 12:47
http://www.vozcrb.host56.com
Шановні колеги, добрий день! Останні два місяці колектив районної бібліотеки працює на 0,75 ст. Скажіть, будь ласка, якої тривалості повинна бути відпустка за відпрацьований рік. В колективному договорі прописана тривалість відпустки 31 день. Заздалегідь вдячні за відповідь.
Відповідь. Якщо члени колективу працювали 10 місяців на повну ставку, а два місяці - на 0,75 ст., то вони мають право на відпустку тривалістю 31 день.
Питання №6686 olena 16/06/2017 × 07:26
Я перебуває у відпустці по догляду за дитиною до 3 років. Бібліотека має перейти до ОТГ. Можна вийти з відпустки на неповний день?
Відповідь. Якщо жінка перебуває у відпустці по догляду за дитиною до 3 років і отримує матеріальну допомогу на дитину, їй дозволяється працювати на умовах неповного робочого дня / тижня з відповідною зарплатою. Також вагітна жінка може просити встановити гнучкий робочий графік без зменшення кількості робочих годин, а молода мама за домовленістю з роботодавцем під час декретної відпустки може працювати дистанційно. Жінці з дитиною до 1,5 років дозволено годувати малюка під час робочого дня (кожні 3 години - перерва від 30 хвилин в залежності від кількості дітей).
Питання №6685 Alla 13/06/2017 × 00:25
Поясніть будь-ласка, хто має проплачувати повірку лічильників на воду – бібліотекарі чи Центральна бібліотека? І який інтервал між повіркою – 3, 4, 5 років? Дякуємо.
Відповідь. 1. Зазвичай відповідальність за своєчасність періодичної повірки (демонтаж, транспортування, монтаж) засобів вимірювальної техніки покладається на на суб’єктів господарювання, що надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання. Також, на час проведення періодичної повірки або ремонту засобу вимірювальної техніки виконавець встановлює тимчасовий засіб вимірювальної техніки. 2. Відповідно до Наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 13 жовтня 2016 року N 1747 – 4 роки .
Питання №6684 mary 12/06/2017 × 15:12
Доброго дня, шановні. Чи потрібно кожен місяць видавати наказ на надбавку бібліотекарям за особливі умови праці (Постанова Кабінету Міністрів України від 30.09.09 р. № 1073) Чи достатньо наказу на рік, якщо вона не змінюється протягом року? Дякую.
Відповідь. Достатньо наказу на рік, якщо на поточний рік Ви маєте затверджений штатний розпис та відповідний фонд оплати праці.
Питання №6683 Antonina 09/06/2017 × 13:01
Чи потрібно в сільській бібліотеці переходити на таблиці УДК?
Відповідь. Відповідно до Постанови КМУ від 22 березня 2017 р. № 177 впровадження Універсальної десяткової класифікації стосується всіх бібліотек в Україні.
Питання №6682 tanya 08/06/2017 × 14:50
http://library-kripa@ukr.net
Підкажіть, будь-ласка, якими нормативними документами треба керуватися при списанні періодичних видань з бібліотечного фонду? Чи прописані десь терміни зберігання періодичних видань та порядок вилучення застарілих за змістом та ветхих видань.
Відповідь.Див. відповідь на питання № 6034.
Питання №6681 Daryna 08/06/2017 × 13:02
Чи мали у травні бібліотекарям підвищити посадовий оклад, як іншим працівникам бюджетної сфери? Дякую.

Відповідь. Ні, законодавчого підвищення посадових окладів у травні 2017 року для працівників окремих галузей бюджетної сфери з оплатою за Єдиною тарифною сіткою розрядів і коефіцієнтів з оплати праці (ЄТС) не відбувалось.
Питання №6680 Natalia 08/06/2017 × 10:11
Уточнение к  вопросу  № 6678 :  внутренний прием, новая заведующая принимает библиотеку.
Відповідь. 1. Керівник ВНЗ під час звільнення зав. бібліотеки мав видати наказ про передачу справ. У такому наказі зазвичай зазначають: дату передачі; П. І. Б осіб, які передають і приймають справи. Якщо новий зав. бібліотеки ще не прийнятий на роботу, то в цьому ж наказі може бути призначена особа, яка відповідатиме за приймання справ і документів. До речі, такою особою може бути і бухгалтер.

2. Відповідно до п.7 Положення про інвентаризацію активів та зобов’язань (затверджено Наказом Міністерства фінансів України від 02.09.2014 № 879)у разі зміни матеріально відповідальних осіб, а також у разі зміни керівника колективу - передбачено проведення інвентаризації. Складають акт приймання-передачі . За зразок Акту приймання-передачі основних засобів можна використати форму, затверджену Наказом Міністерства фінансів України від 13.09.2016 № 818 /Режим доступу: http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/z1336-16#n141 ). Наявність Акту зможе підтвердити наявність або відсутність майна і документів (Книги сумарного обліку, Актів про вилучення БФ тощо). А це, у свою чергу, може бути причиною притягнення або не притягнення до відповідальності посадових осіб.
Питання №6679 Olena 07/06/2017 × 14:24
Виникло питання щодо розстановки книг в алфавітному каталозі: за якою буквою (Я чи М) в авторському гнізді АК ставити карточку на нигу: Кочерга І. Ярослав Мудрий? Дякуємо за відповідь.
Відповідь. Романтична драма І.Кочерги «Ярослав Мудрий» є художнім твором. Відповідно до правил розстановки в абеткових каталогах художні твори, назви яких починаються з імені історичної особи, розставляються на ім’я. Картка з бібліографічним описом даного видання буде розміщена на букву «Я».

Провідний бібліотекар ВК – Л.М.Раус.
Питання №6678 Natalia 07/06/2017 × 09:49
Добрый день!  Подскажите, пожалуйста, какими  нормативными  документами регламентируется  прием - передача  библиотечного фонда в библиотеках  учебных заведений.
Відповідь. Просимо уточнити, Ви маєте на увазі внутрішній прийом-передачу бібліотечного фонду чи передачу БФ між різними установами?
Питання №6677 Irina 02/06/2017 × 14:34
Хто встановлює для бібліотеки ліміт каси? Дякую.

Відповідь. Бібліотека встановлює ліміт самостійно на підставі касових оборотів за три будь-які місяці поспіль з останніх 12, що передують терміну всановлення (перегляду) ліміту. Питання в компетенції бухгалтерської служби.
Питання №6676 Valia 31/05/2017 × 12:16
Шановні колеги! працюємо у російській програмі ІРБІС. Чи можливе таке, що її можуть заблокувати так як заблокували російські соцмережі, пошту та пошукові системи?
Відповідь. На сьогоднішній день ми не можемо надати стверджуючу та безапеляційну відповідь.
Питання №6675 AnnaVictorovna 31/05/2017 × 10:14
Доброго дня, підкажіть будь ласка. Взяли на посаду "інженер - програміст", людини у якої не закінчене  вища освіта, вчитися на 3 курсі за спеціальністю, підкажіть будь ласка який йому треба ставити розряд?
Відповідь. Тарифний розряд інженера-програміста можете визначити у Схемі тарифних розрядів посад професіоналів, фахівців, керівників інших структурних підрозділів і технічних службовців, загальних для всіх бюджетних установ, закладів та організацій культури , Таблиця 2 у Додатку 3 до наказу Міністерства культури і туризму України 18.10.2005 N 745 /Режим доступу: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z1285-05/page3 .

У той же час, звертаємо увагу на кваліфікаційні вимоги до посади інженера-програмісті, які визначено у Випуску 1 "Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності" Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (затверджено Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 29 грудня 2004 року N 336 /Режим доступу: http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/FIN11827.html ).
Питання №6674 Vera 30/05/2017 × 18:39
Я є молодим керівником бібліотеки. Прошу підказати, до якої групи наказів я маю віднести наказ про створення робочої групи з розробки стратегічного розвитку бібліотеки (РБ, має статус юрособи)? Дякую.
Відповідь. До наказів з основної діяльності. Додатково звертаємо Вашу увагу на Типову інструкцію з діловодства у центральних органах виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих органах виконавчої влади (затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2011 р. N 1242 /Режим доступу: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/1242-2011-%D0%BF ) та ДСТУ 4163-2003 "Уніфікована система організаційно-розпорядної документації. Вимоги до оформлення документів"/Режим доступу: http://hrliga.com/docs/DSTU_4163-2003.htm .
Питання №6673 Daryna 29/05/2017 × 18:56
Чи має право міська бібліотека ввести до штату посаду організатора екскурсій (на 0,5 ст.)? Заздалегідь вдячні за обґрунтовану відповідь.
Відповідь. 1. При розгляді питання введення до штату бібліотеки нової не бібліотечної посади слід використовувати: Класифікатор професій ДК 003:2010, затверджений наказом Держспоживстандарту від 28.07.2010 р. № 327;

Додаток 3 «Схема тарифних розрядів посад (професій) професіоналів, фахівців, керівників інших структурних підрозділів, технічних службовців і робітників культури», Таблиця 1 до наказу Міністерства культури і туризму України 18.10.2005 N 745 /Режим доступу: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z1285-05/page3 ) для визначення тарифного розряду;

Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 1 "Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності" (затверджено Наказом Мінсопраці від 29.12.2004 N 336 /Режим доступу: http://www.uazakon.com/big/text15/pg1.htm ) для визначення кваліфікаційних вимог та складання посадової інструкції.

2. Звертаємо увагу, що на організатора екскурсій не поширюються надбавки і доплати, які є у бібліотечних працівників.
Питання №6672 Olena 26/05/2017 × 17:53
Просимо допомогти у такому питанні: у нас в районі діє 2 ОТГ одна сільська, інша – селищна. В сільській ОТГ 4 бібліотеки (колишні філії ЦБС), де працюють на 0,7 та 0,5 ставки. В селищній ОТГ перейшли кращі бібліотеки, в одній є Інтернет, комп’ютери. Як нам бути із опрацюванням бібліотечного фонду, враховуючи, що вже потрібно класифікувати за УДК? Як можна заключити договір, щоб класифікацією нових надходжень здійснювала для обох ОТГ головна селищна бібліотека? Заздалегідь вдячні.

Відповідь. Звертаємо вашу увагу на ЗУ «Про співробітництво територіальних громад» (від 17.06.2014 № 1508-VII /Режим доступу: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/1508-18 ). Зазначений Закон надає широкі можливості органам місцевого самоврядування спільно вирішувати актуальні питання місцевого значення. У вашому випадку співробітництво може здійснюватись відповідно до договорів про співробітництво. Співробітництво може передбачати делегування виконання окремих завдань. У такому випадку у Договорі зазначається перелік завдань (каталогізування БФ); обсяг коштів місцевих бюджетів, що передаються місцевому бюджету органу місцевого самоврядування суб’єкта співробітництва на виконання делегованих завдань; строк, на який делегуються завдання; форму і порядок звітування про стан виконання та фінансування делегованих завдань; порядок припинення договору та розв’язання спорів під час його виконання тощо.

Також, може бути утворено спільну установу (організацію), що буде опікуватись питаннями обробки бібліотечного фонду. Утворення та реєстрація спільної комунальної установи здійснюється відповідно до вимог законодавства.

Додатково звертаємо увагу на наказ Мінрегіону «Про затвердження Примірних форм договорів про співробітництво територіальних громад» (від 27 серпня 2014 року N 233 /Режим доступу: http://document.ua/pro-zatverdzhennja-primirnih-form-dogovoriv-pro-spivrobitnic-doc206023.html ).
Питання №6671 Inna 26/05/2017 × 15:15
Доброго дня! Підскажіть будь ласка, коли можна взяти щорічну відпустку, як що робочий період з 19.04.2017 по 18.04.2018, і на який термін. Дякую.
Відповідь. Пропонуємо опрацювати Ст. 9, Ст. 10 ЗУ «Про відпустки» (редакція від 11.06.2016 /Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/504/96-%D0%B2%D1%80 ).
Питання №6670 olena 24/05/2017 × 14:55
Шановні колеги! Відповідь на питання №6667 стала у пригоді.Дякуємо. Є ще одне питання. Хто:директор чи відділ культури,- пише наказ на  відпустку заступника директора по роботі з дітьми ( просто заступника у штаті не має). У яких документах є відповідь на це питання?Дякуємо.
Відповідь.Пропонуємо перечитати Статут (Положення) бібліотеки та посадову інструкцію директора бібліотеки. У вищезазначених документах прописано повноваження керівника.
Питання №6669 Alla 23/05/2017 × 12:57
Прошу уточнити, хто має надавати наказ про безоплатну передачу майна бібліотеки – директор, нач. управління культури? Дякую.

Відповідь. Залежно від того, хто є власником – держава або органи місцевого самоврядування. Через визначені ними уповноважені суб’єкти управління закріплюють за суб’єктом господарювання (бюджетною установою) відповідне майно (об’єкти управління), здійснюють контроль за використанням і збереженням майна, мають право вилучати майно. Власники також приймають рішення, хто набуватиме право власності та інші речові права, зокрема, безоплатного отримання майна за наявності законних підстав для цього у порядку правонаступництва (в разі реорганізації, ліквідації).
Питання №6668 Olga 22/05/2017 × 14:40
Доброго дня! Скажіть будь ласка, чи можливо прийняти рішення щодо включення до списку про   нараховування доплати за вислугу років інструктору районного центру культури та дозвілля, якщо цієї посади немає в переліку посад які мають право на виплату доплати за вислугу років, але цієї посади також немає в переліку посад які не мають право на виплату доплати за вислугу років. Згідно Постанови КМУ від 09.12.2015 р. №1026. Дякую!
Відповідь. Доплата здійснюється лише тим працівникам, посади яких зазначені у додатку до Порядку виплати доплати за вислугу років працівникам державних і комунальних бібліотек (затверджено Постановою КМУ від 22 січня 2005 р. N 84). Враховуючи, що посада інструктора у переліку посад працівників державних і комунальних бібліотек, які провадять культурну, освітню, інформаційну, науково-дослідну, методичну діяльність відсутня, то й доплата не здійснюється.

Можливо існують інші нормативно-правові акти, що уможливлюють здійснення вищезазначеної доплати інспектору ЦКіД.
Питання №6667 olena 22/05/2017 × 11:59
Шановні колеги! Я виконую обов’язки директора ЦБС. Наш бібліотекар став переможцем конкурсу , з ним будуть підписувати контракт на директора. За якими мунктами 36 статті я маю її звільнити з бібліотекаряДякую.
Відповідь. Рекомендуємо п.1 ст. 36 – угода сторін (КЗпП).
Питання №6666 Tatiana 22/05/2017 × 10:51
Шановні колеги, дякуємо вам за відповідь на наше питання (№ 6660), але, може ви знаєте,  яка подальша доля ваших методичних розробок щодо відбору рідкісних та цінних книг до Державного реєстру національного культурного надбання?
Відповідь. Як тільки отримаємо відповідну інформацію від МКУ,то одразу повідомимо всіх зацікавлених осіб.
Питання №6665 Oksana 21/05/2017 × 16:32
Поясніть, хто має розробляти правила внутрішнього розпорядку в бібліотеці ОТГ? (бібліотека сільська, працює 1 бібліотекар). Дякую
Відповідь. Правила внутрішнього трудового розпорядку розробляють роботодавець та виборний орган первинної профспілкової організації (профспілковий представник, представник трудового колективу) на підставі КЗпП, Типових правил (від від 20.07.1984 № 213 і лише у тій частині, що не суперечить законодавству України /Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/v0213400-84 ).
Питання №6664 olga 20/05/2017 × 09:15
Доброго дня! Чи є безкоштовні Автоматизовані бібліотечні інформаційні системи. Дякую, відповідь надішліть на ел. адресу. 
Відповідь. Пропонуємо скористатись інформацією «Безкоштовні АБІС – вільне відкрите програмне забезпечення», представлену на сайті НБУ імені В.І.Вернадського /Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/node/1336 .
Питання №6663 Olena 19/05/2017 × 15:42
Чи можна працевлаштуватись на роботу в бібліотеку студенту денної форми навчання? Дякую.
Відповідь. Так, можна. Право студентів, які навчаються у ВНЗ, на трудову діяльність у вільний від навчання час передбачено ч. 14 п.1 ст. 51 ЗУ «Про освіту» (від 23.05.1991 № 1060-XII, із змінами /Режим доступу: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/1060-12 ).

Оформлення трудових відносин із студентом денного (очного) відділення вишу здійснюється за нормами трудового законодавства на загальних підставах.

Додатково звертаємо увагу на Лист Мінсоцполітики від 25 липня 2014 року № 301/13/116-14 /Режим доступу: http://zakon.kadrovik01.com.ua/regulations/1521/8453/8455/468266/.
Питання №6662 Vita 18/05/2017 × 18:28
Готуємо пропозиції до бюджету і хочемо зазначити кошти на передплату електронних версій окремих газет і журналів. Підкажіть, як нам це зазначити? Дуже дякуємо .

Відповідь. Звертаємо Вашу увагу на Інструкцію щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету (затверджено Наказом Міністерства фінансів України від 12.03.2012 № 333, із змінами). Так, п.п.3 п.п. 2.2.1 Інструкції визначає, що за КЕКВ 2210 проводяться видатки на придбання або передплату періодичних, довідкових, інформаційних видань, в тому числі електронних.
Питання №6661 Yulia 17/05/2017 × 10:00
Доброго дня. Скажіть, будь ласка, чи потрібно працівнику бібліотеки ВНЗ проходити атестацію після дистанційного курсу " Електронна бібліографія" Харківської дистанційної академії, прослухану в березні 2017 р.?
Відповідь. Категорії працівників, які не підлягають атестації визначено у п.1.4 – п. 1.8 Положення про проведення атестації працівників підприємств, установ, організацій та закладів галузі культури (затверджено Наказом МКУ 16.07.2007 N 44 , із змінами /Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z1023-07 ).
Питання №6660 Tatiana 17/05/2017 × 09:35
http://zntu.edu.ua
Добрий день, шановні колеги. Згідно Наказу № 437 вашій бібліотеці доручено розробити методичні рекомендації з відбору рукописних книг, рідкісних і цінних видань  до Державного реєстру національного культурного надбання. Будь ласка, надайте відповідь: чи закінчено вже розробку вищезазначених рекомендацій, чи даний документ знаходиться ще в стані розробки?
Відповідь. Відповідно до Наказу МКУ за № 437 від 14.06.2016 р. фахівці НБУ ім. Ярослава Мудрого підготували відповідні методичні рекомендації щодо відбору рукописних книг, рідкісних і цінних видань до Державного реєстру національного культурного надбання та передали їх до Міністерства культури України.
Питання №6659 Olga 16/05/2017 × 15:55
Відповідь на запитання №6658 надішліть на ел. адресу. Дякую!
Відповідь. Див. відповідь на питання № 6658.
Питання №6658 olga 16/05/2017 × 05:31
Доброго дня! Я закінчила культосвітнє училище у 1985 році (бібліотечна справа)  бібліотекар середньої кваліфікаці,  чи є моя освіта за овісньо-кваліфікаційним рівнем незакінчена вища, або базова вища, згідно закону Про освіту. Дякую
Відповідь. Пропонуємо ознайомитись із Розділом XV Прикінцеві та перехідні положення ЗУ «Про вищу освіту» (Редакція від 16.04.2017 /Режим доступу: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/1556-18/page5 ).
Питання №6657 Oksana 15/05/2017 × 11:02
Поясніть, будь ласка, правила розстановки розділів української, російської та зарубіжної літератури згідно з новими таблицями ББК– на якому місці має бути розділ 84(2Рос) – після 84(4Укр) чи 84(4Пор), чи взагалі стояти на першому місці перед українською, відповідно до територіального ділення (2)? Дякуємо за відповідь.
Відповідь. Дозволимо нагади, що КМУ прийнято Постанову «Про припинення використання Бібліотечно-бібліографічної класифікації та впровадження Універсальної десяткової класифікації» (від 22 березня 2017 р. № 177 /Режим доступу: http://www.kmu.gov.ua/control/uk/cardnpd?docid=249842722 ). Відповідно Постанови в Україні припиняється використання Бібліотечно-бібліографічної класифікації та запроваджується для класифікації документів в установах та організаціях Універсальна десяткова класифікація як міжнародна класифікаційна система.
Питання №6656 Nataly 15/05/2017 × 07:54
Добрий день! Підкажіть будь - ласка щодо Акту списання вилучених документів з бібліотечного фонду( наказ Міністерства фінансів України 13.09.16 №818)заповнення таблиці "Розрахунок результатів списання". Які дані ми вносимо в розділ "Витрати по списанню", а також які дані входять до розділу"Цінності , отримані від ліквідації.
Відповідь. Розрахунок результатів списання та відмітки про відображення у регістрах бухгалтерського обліку знаходиться в компетенції бухгалтерської служби, а не бібліотечного фахівця.
Питання №6655 oksana 12/05/2017 × 14:39
Доброго дня. Підкажіть будь - ласка, як діяти . В нашій громаді діяв відділ освіти та культури, який нещодавно розєднали рішенням сесії громади і утворили два відділи:  відділ освіти та  відділ культури. новий начальник відділу культури заявила, що  з нами директорами комунальних закладів культури, які ввійшли  в цей відділ мають бути розірвані контракти, бо вона сформує новий штат. однак , особисто , шо стосується мене як керівника бібліотеки , то в мене контракт при передачі з районної ради в міську громаду переукладено з міським головою  на той термін на який він був укладений раніше, тобто до 2018 року.  чи правомірні дії начальника в даному питанні, адже засновником бібліотеки відповідно до статуту є міська рада, а відділ здійснює галузеве управління теж відповідно до статуту. Бібліотека  не ліквідована та не реорганізована, вакансії на посаду керівника немає.дякую вам за пораду!!!
Відповідь. Ви праві.

1. Звертаємо Вашу увагу на підпункт 10, частини 4, ст. 42 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» (від 21.05.1997 № 280/97-ВР, із змінами /Режим доступу: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/280/97-%D0%B2%D1%80/page3 ), де зазначено, що саме сільський, селищний, міський голова призначає на посади та звільняє з посад керівників відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради, підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності відповідних територіальних громад, крім керівників дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів. Також, пропонуємо перечитати розділ власного контракту, де йде мова про права органу управління закладом культури.

2. Умови розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу закріплено у ст..ст 40, 41 КЗпП України /Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/322-08/page2 .
Питання №6654 maryna 12/05/2017 × 12:42
Доброго дня! Плануємо придбати АІБС в бібліотеку. Чи маємо право в ввести в штат бібліотеки адміністратора системи? Яким чином? дякую за відповідь.
Відповідь. Власник або уповноважений ним орган має право у будь-який час внести зміни до штатного розпису, зокрема у разі введення нової посади. Будь-які зміни, що стосуються штатного розпису, здійснюються лише на підставі наказу (належать до наказів із загальної діяльності). Також, введення нової посади можливе при наявності відповідних коштів у фонді з оплати праці.
Питання №6653 Ludmila 11/05/2017 × 10:48
Скажіть будь ласка, чи є Рекомендації по складанню Положення Публічної бібліотеки ОТГ. Якщо є, то де їх знайти.
Районна дитяча бібліотека має бути окремою бібліотекою в ОТГ чи структурним відділом Публічної бібліотеки?
Відповідь. Районна дитяча бібліотека може бути як самостійною бібліотекою так і структурним підрозділом Публічної бібліотеки(філією у складі ПБ, відділом ПБ і т.п.).
Питання №6652 Nadiya 10/05/2017 × 19:59
Доброго дня колеги! Скажіть будь ласка чи має право брати участь у конкурсі на заміщення вакантної посади керівника закладу культури колега, якщо колектив цього закладу проти цієї кандидатури! Дякую
Відповідь. Відповідно ст.21 ¹ ЗУ «Про культуру» (редакція від 01.01.2017р. /режим доступу: http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/2778-17): керівником державного чи комунального закладу культури може бути особа, яка має вищу освіту, стаж роботи у сфері культури не менше трьох років, володіє державною мовою та здатна за своїми діловими і моральними якостями, освітнім і професійним рівнем виконувати відповідні посадові обов’язки. Причини, за якими особа не може бути призначена на посаду керівника державного чи комунального закладу культури, зазначені у п.2. ст. 21 ¹ вищезазначеного Закону України.
StartПопередні [ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ] 10 next pagesНаступніEnd

Актуальна інформація

Вітаємо шановних відвідувачів на сайті, який супроводжує науково-методичний відділ Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого (НБУ ім. Ярослава Мудрого). Наш відділ є науково-методичним та інформаційно-консультативним центром для публічних бібліотек України, а також співпрацює з бібліотеками різних типів і форм власності.

Пам'ятайте, що наповнення цього сайту - наша спільна робота. Якщо Ви маєте матеріали, що можуть зацікавити бібліотечну спільноту, або бажаєте підняти актуальну тему - чекаємо Ваших пропозицій на адресу method@nplu.org.

Шановні колеги! Якщо у вас змінилися реквізити (адреса, e-mail, URL, телефон тощо) надішліть повідомлення для відповідних коректив на сторінці сайту „Бібліотеки України”.


Вітаємо
For Librarians
Библиотекарю
ПошукГолосування
Які фактори найбільше впливають на рівень мотивації високоефективної роботи?
 
матеріальні (заробітна плата, надбавки,доплати, премії тощо)
моральні (грамоти, відзнаки, подяки тощо)
психологічні (сприятливий психологічний клімат, стосунки з колегами тощо)
організаційні (умови праці, графік роботи, розширення сфери діяльності тощо)
Результати