Бібліотечному фахівцю

Бібліотечний фонд - сукупність документально-інформаційних ресурсів (книг, документів, рукописів, аудіовізуальних матеріалів, інших носіїв інформації)
Розділи сайту

Закрити 1. Офіційна інформація

Закрити 2. Бібліотеки України

Закрити 3. Національні бібліотеки

Закрити 4. Сторінка дослідника

Закрити 5. Методисти рекомендують

Закрити 6. Статистична аналітика

Закрити 7. Бібліотечна планета

Закрити 8. Бібліолоція

Закрити 9. Бібліографи презентують

Мастрід

Закрити Інновації/проекти

Закрити Бібліотечний простір

Закрити ЕСМаР

Закрити Лауреати конкурсу

Закрити Нагороди і звання

Нове на сайті
Інформація від майстра
Відвідувачі

   відвідувачі

   відвідувачів online


Page Rank Check
5. Методисти рекомендують - Етичні цінності та принципи кодексової культури в діяльності сучасних бібліотек

Радикальні зміни, що відбулися на зламі тисячоліття, в економічному, політичному і соціокультурному житті країни істотним чином торкнулися бібліотек. Бібліотечна діяльність базується на властивій лише їй системі ідеалів, цінностей, принципів і норм поведінки та діяльності фахівців, що склалася в процесі її становлення та розвитку. Ця система впроваджується та функціонує в особливому соціокультурному просторі, який отримав назву кодексової культури. Виконання професійних обов’язків у бібліотечній сфері вимагає від фахівця дотримання визначених етичних норм. Бібліотека як окремо взятий соціум включає в собі всі рівні відносин, тому етикетна складова культури буде представлена різними видами етикетної регуляції, тобто мова йде про норми службового, корпоративного та ділового етикету.

Представлені матеріали з фахових видань, періодичних видань, часописів близького зарубіжжя, з точки зору укладачів, представляють найбільший інтерес для зацікавлених професіоналів з бібліотечної справи. У випадку, коли стаття є в електронному доступі, дано посилання на відповідний ресурс, інформація щодо умов отримання публікації або видання. В розділах бібліографічні описи статей розташовані в алфавітному порядку.

Питання дотримання професійної етики відіграють помітну роль у діяльності бібліотекаря. Маємо надію, що даний матеріал, допоможе визначити та проаналізувати місце етичного кодексу в професійній діяльності бібліотечних працівників та особливості наявної кодексової культури. Бо саме етичні засади нашої професії допомагають підтримувати ділову атмосферу, заохочувати підвищувати рівень культури бібліотекарів, а тим самим і статус бібліотеки, і престиж бібліотечної професії.

Етичні цінності та принципи кодексової культури в діяльності сучасних бібліотек | .docx, 115 kb


Дата створення: 08/10/2013 × 09:58
Дата оновлення: 31/03/2017 × 10:04
Категорія: 5. Методисти рекомендують
Сторінка переглянута 3838 разів

Роздрукувати статтю Роздрукувати статтю

Коментарі до цієї статті


Актуальна інформація

Вітаємо шановних відвідувачів на сайті, який супроводжує науково-методичний відділ Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого (НБУ ім. Ярослава Мудрого). Наш відділ є науково-методичним та інформаційно-консультативним центром для публічних бібліотек України, а також співпрацює з бібліотеками різних типів і форм власності.

Пам'ятайте, що наповнення цього сайту - наша спільна робота. Якщо Ви маєте матеріали, що можуть зацікавити бібліотечну спільноту, або бажаєте підняти актуальну тему - чекаємо Ваших пропозицій на адресу method@nplu.org.

Шановні колеги! Якщо у вас змінилися реквізити (адреса, e-mail, URL, телефон тощо) надішліть повідомлення для відповідних коректив на сторінці сайту „Бібліотеки України”.


Вітаємо
For Librarians
Библиотекарю
ПошукГолосування
Які фактори найбільше впливають на рівень мотивації високоефективної роботи?
 
матеріальні (заробітна плата, надбавки,доплати, премії тощо)
моральні (грамоти, відзнаки, подяки тощо)
психологічні (сприятливий психологічний клімат, стосунки з колегами тощо)
організаційні (умови праці, графік роботи, розширення сфери діяльності тощо)
Результати