Бібліотечному фахівцю

Генеральний каталог відображає весь фонд конкретної бібліотеки
Розділи сайту

Закрити 1. Офіційна інформація

Закрити 2. Бібліотеки України

Закрити 3. Національні бібліотеки

Закрити 4. Сторінка дослідника

Закрити 5. Методисти рекомендують

Закрити 6. Статистична аналітика

Закрити 7. Бібліотечна планета

Закрити 8. Бібліолоція

Закрити 9. Бібліографи презентують

Мастрід

Закрити Інновації/проекти

Закрити Бібліотечний простір

Закрити ЕСМаР

Закрити Лауреати конкурсу

Закрити Нагороди і звання

Нове на сайті
Інформація від майстра
Відвідувачі

   відвідувачі

   відвідувачів online


Page Rank Check
5. Методисти рекомендують - Бібліотеки та бібліотечна справа за кордоном

Бібліотечний світ поступово, але невпинно змінюється.  Поряд із традиційними напрямами роботи публічних бібліотек в практику широко ввійшли інформаційні технології, що сприяли створенню  електронних каталогів, електронних  бібліотек, бібліотек веб 2.0, електронних  книг, аудіо книг для людей з особливими потребами.

Під впливом бібліотечної інтеграції на державних та міжнародних рівнях, були започатковані нові форми співробітництва, а саме бібліотечні асоціації, корпорації, консорціуми тощо. Інформаційними продуктами їхньої спільної діяльності стали корпоративні інформаційні продукти,  зведені  повнотекстові електронні колекції (оцифровка особливо важливих документів, що становлять історичну та культурну цінність), зведені каталоги, бібліотечні системи  корпоративної каталогізації, спільні бази даних тощо, спільне інформаційне обслуговування користувачів.

 Запрацювали  віртуальні читальні зали з безпровідним Інтернетом, віртуальні електронні довідки, мультимедійне обладнання для проведення соціокультурної роботи. Розширились кордони бібліотечного простору, з'явились бібліотеки в супермаркетах, на пляжі та в аеропорті тощо. Такою стає бібліотека ХХІ століття.

Сьогодні вже найбільший інтерес для зацікавлених професіоналів викликають «бібліотеки майбутнього»,  що вже існують за кордоном. Тому зробимо спробу відповісти на такі запитання:  які взагалі історичні та культурні передумови трансформації публічних бібліотек країн світу у культурно-інформаційні центри? Яка державна політика в галузі бібліотечної справи в країнах зарубіжжя?  Які стратегічні напрями  подальшої  діяльності? Як шанується професія бібліотекаря за кордоном? Як бачимо, питань щодо досвіду роботи та пріоритетних напрямків діяльності бібліотек в зарубіжних країнах  безліч.

Опрацьована література дає змогу стверджувати, що майже всі держави світу орієнтуються на США і Великобританію, де бібліотечна справа як соціальне явище досягнула найбільш високого рівня розвитку.

Пригадуючи вислів Т. Едісона – "якщо Ви маєте бажання вигадати гарні ідеї, знайте: краще з них Ви можете запозичити", представляємо матеріали з фахових видань за останні шість років, що з точки зору укладачів, становлять інтерес для поглибленого вивчення цієї теми. У випадку, коли стаття є в електронному доступі, дано посилання на відповідний ресурс, інформація щодо умов отримання публікації або видання. В розділах бібліографічні описи статей розташовані в алфавітному порядку та сгруповані за країнами.

Текст: Бібліотеки та бібліотечна справа за кордоном | .docx [425 Kb]
Дата створення: 08/12/2013 × 00:33
Дата оновлення: 31/03/2017 × 10:03
Категорія: 5. Методисти рекомендують
Сторінка переглянута 2085 разів

Роздрукувати статтю Роздрукувати статтю

Коментарі до цієї статті


Актуальна інформація

Вітаємо шановних відвідувачів на сайті, який супроводжує науково-методичний відділ Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого (НБУ ім. Ярослава Мудрого). Наш відділ є науково-методичним та інформаційно-консультативним центром для публічних бібліотек України, а також співпрацює з бібліотеками різних типів і форм власності.

Пам'ятайте, що наповнення цього сайту - наша спільна робота. Якщо Ви маєте матеріали, що можуть зацікавити бібліотечну спільноту, або бажаєте підняти актуальну тему - чекаємо Ваших пропозицій на адресу method@nplu.org.

Шановні колеги! Якщо у вас змінилися реквізити (адреса, e-mail, URL, телефон тощо) надішліть повідомлення для відповідних коректив на сторінці сайту „Бібліотеки України”.


Вітаємо
For Librarians
Библиотекарю
ПошукГолосування
Які фактори найбільше впливають на рівень мотивації високоефективної роботи?
 
матеріальні (заробітна плата, надбавки,доплати, премії тощо)
моральні (грамоти, відзнаки, подяки тощо)
психологічні (сприятливий психологічний клімат, стосунки з колегами тощо)
організаційні (умови праці, графік роботи, розширення сфери діяльності тощо)
Результати