Бібліотечному фахівцю

Картотека - сукупність певним чином організованих карток.
Розділи сайту

Закрити 1. Офіційна інформація

Закрити 2. Бібліотеки України

Закрити 3. Національні бібліотеки

Закрити 4. Сторінка дослідника

Закрити 5. Методисти рекомендують

Закрити 6. Статистична аналітика

Закрити 7. Бібліотечна планета

Закрити 8. Бібліолоція

Закрити 9. Бібліографи презентують

Мастрід

Закрити Інновації/проекти

Закрити Бібліотечний простір

Закрити ЕСМаР

Закрити Лауреати конкурсу

Закрити Нагороди і звання

Нове на сайті
Інформація від майстра
Відвідувачі

   відвідувачі

   відвідувачів online


Page Rank Check
5. Методисти рекомендують - Менеджмент якості в стратегії розвитку бібліотеки

Проблеми ефективності бібліотечної діяльності та якості інформаційно-бібліотечного обслуговування набули особливої актуальності і стали одним з пріоритетних напрямів. Ці проблеми активно вирішуються в світовій практиці і в Україні стосовно до бібліотек різного типу. Бібліотеки змушені все активніше демонструвати владі та населенню (на податки якого вони існують) результати своєї діяльності. Щоб переконати суспільство в необхідності якісних послуг бібліотек, а це потребує постійного оновлення ресурсів, слід вивчати та впроваджувати методики визначення ефективності бібліотечної роботи. Саме вони дозволять отримати обґрунтовані та вимірювані докази необхідності бібліотек.

Теоретичним підґрунтям діяльності, зорієнтованої на підвищення якості продукції та послуг, є положення концепції менеджменту якості. Зміст даної концепції полягає у створенні моделі удосконалення бібліотеки на основі міжнародних стандартів серії ISO 9000. Тому ми намагалися розкрити основні положення системи управління якістю, використання елементів якої сприяє найбільш ефективному виконанню цілей та зобов'язань бібліотек перед користувачами відповідно до вимог сучасного суспільства. Були прийняті до уваги розробки українських і зарубіжних фахівців в галузі управління якістю інформаційно-бібліотечною діяльністю, а також методичні підходи до визначення основних принципів та положень щодо надання та оцінки якості як бібліотечних послуг так і діяльності книгозбірень взагалі.

Представлені матеріали з фахових видань України та близького зарубіжжя за останні сім років, перелік міжнародних та державних стандартів та он-лайн джерела з питань управління якістю, з точки зору укладачів, представляють найбільший інтерес для зацікавлених професіоналів бібліотечної справи. У випадку, коли стаття є в електронному доступі, дано посилання на відповідний ресурс, інформація щодо умов отримання публікації або видання. В розділах бібліографічні описи статей розташовані в алфавітному порядку.

Менеджмент якості в стратегії розвитку бібліотеки | .docx, 105 kb


Дата створення: 19/01/2014 × 21:57
Дата оновлення: 31/03/2017 × 10:04
Категорія: 5. Методисти рекомендують
Сторінка переглянута 6021 разів

Роздрукувати статтю Роздрукувати статтю

Коментарі до цієї статті


Актуальна інформація

Вітаємо шановних відвідувачів на сайті, який супроводжує науково-методичний відділ Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого (НБУ ім. Ярослава Мудрого). Наш відділ є науково-методичним та інформаційно-консультативним центром для публічних бібліотек України, а також співпрацює з бібліотеками різних типів і форм власності.

Пам'ятайте, що наповнення цього сайту - наша спільна робота. Якщо Ви маєте матеріали, що можуть зацікавити бібліотечну спільноту, або бажаєте підняти актуальну тему - чекаємо Ваших пропозицій на адресу method@nplu.org.

Шановні колеги! Якщо у вас змінилися реквізити (адреса, e-mail, URL, телефон тощо) надішліть повідомлення для відповідних коректив на сторінці сайту „Бібліотеки України”.


Вітаємо
For Librarians
Библиотекарю
ПошукГолосування
Які фактори найбільше впливають на рівень мотивації високоефективної роботи?
 
матеріальні (заробітна плата, надбавки,доплати, премії тощо)
моральні (грамоти, відзнаки, подяки тощо)
психологічні (сприятливий психологічний клімат, стосунки з колегами тощо)
організаційні (умови праці, графік роботи, розширення сфери діяльності тощо)
Результати