Бібліотечному фахівцю

Картотека - сукупність певним чином організованих карток.
Розділи сайту

Закрити 1. Офіційна інформація

Закрити 2. Бібліотеки України

Закрити 3. Національні бібліотеки

Закрити 4. Сторінка дослідника

Закрити 5. Зарубіжний досвід

Закрити 6. Статистична аналітика

Закрити 7. Бібліотечна планета

Закрити 8. Бібліолоція

Закрити 9. Бібліографи презентують

Закрити Методисти рекомендують

Взаємодія

Закрити Інновації/проекти

Закрити Бібліотечний простір

Закрити Відкритий форум

Закрити Переможці конкурсів

Закрити Планування

Закрити Посміхніться

Нове на сайті

Виставлено:

[01.07.14]

Статті з зарубіжної фахової періодики III кв. 2014

[27.06.14]

Бібліотечна планета, другий номер 2014 року

[18.06.14]

Cписок нових надходжень до сектору організації професійної самоосвіти у ІІ кварталі 2014 року

[17.06.14]

Результати опитування: "Найбільш ефективними формами нестаціонарного обслуговування є…"

[25.05.14]

Інформаційно-аналітичний бюлетень: СОЦІОЛОГІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ В БІБЛІОТЕКАХ (Випуск 42)

[24.04.14]

Бібліотечна планета, перший номер 2014 року

Сільська бібліотека – шлях від традиційної книгозбірні до центру інформації.

Виставлено:

[01.04.14]

Статті з зарубіжної фахової періодики I кв. 2014

[24.03.14]

Cписок нових надходжень до сектору організації професійної самоосвіти у І кварталі 2014 року

Перелік стандартів з довідково-інформаційної, бібліотечної та видавничої справи

Сільська бібліотека – шлях від традиційної книгозбірні до центру інформації

[07.03.14]

Управління публічною бібліотекою в сучасних умовах та комунікативних можливостях

[04.03.14]

Навчальні заклади, що надають бібліотечну освіту

[18.01.14]

Менеджмент якості в стратегії розвитку бібліотеки

[14.01.14]

Ювілеї 2014 року

[10.01.14]

Бібліотечна Україна в цифрах (2011-2012 рр.) / Статистичний збірник

Інформаційно-аналітичний бюлетень: СОЦІОЛОГІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ В БІБЛІОТЕКАХ (Випуск 43)

[03.01.14]

Організація нестаціонарного бібліотечного обслуговування населення: історія та сучасність

Інформація від майстра
Відвідувачі

   відвідувачі

   відвідувачів online


Page Rank Check
Запитання-відповіді


В цьому розділі можна поставити фахові питання. Шановні колеги, просимо попередньо переглянути вже розміщені матеріали.
P.S.: Питання "де знайти в електронному вигляді, в інтернеті, в бібліотеці" вважаються тролінгом і видаляються.
P.P.S.: Увага! З метою надання більш чітких відповідей, просимо в питаннях конкретизувати вид Вашої бібліотеки за призначенням (публічна, спеціальна, спеціалізована) та за значенням (обласна, міська, районна, селищна, сільська).

Питання №4959 Olga 03/09/2014 × 12:58
Чи повинен директор бібліотеки університету відповідати кваліфікаційним вимогам, які зазначені в  Довіднику кваліфікаційних характеристик професій працівників (випуск 81.Культура і мистецтво. Розділ «Бібліотеки, централізовані бібліотечні системи»), затверджений наказом Міністерства культури і мистецтв України № 168 від 14 квітня 2000 р.
Відповідь. Так, повинен. Але, враховуючи специфіку діяльності освітянських бібліотек пропонуємо додатково переадресувати запит до фахівців методичного відділу наукової бібліотеки ім. М. Максимовича Київського національного університету ім.Т.Г.Шевченка, яка здійснює загальне методичне керівництво бібліотеками вищих навчальних закладів ІІІ та IV рівнів акредитації всіх систем та відомств: http://www.library.univ.kiev.ua/ukr/about/metod.php3.
Питання №4958 galina 03/09/2014 × 09:08
Доброго дня! Дайте будь ласка відповідь на таке запитання: в дитячій бібліотеці працює 3 працівники. Загальний вихідний день - субота. В неділю працівники відпрацьовують протягом місяця по черзі. Один працівник пішов у відпустку. Бухгалтерія пояснює, що не потрібно відпрацьовувати за працівника, який у відпустці.
Відповідь. Бухгалтерія права, не потрібно відпрацьовувати за працівника, який у відпустці.
Питання №4957 Switlana 01/09/2014 × 15:44
Доброго дня! Я головний методист районної бібліотеки (4 група оплати праці) і єдиний на всю ЦБС. Освіта повна вища, спеціаліст, але маю як і всі бібліотекарі 9 розряд, стаж роботи на посаді методиста 4 роки, у бібліотеці 7 років. Підкажіть, будь-ласка, на основі чого я можу отримати вищий розряд? Наперед вдячна.
Відповідь. Маємо зазначити, що посада головного методиста відсутня у ”Довіднику кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 81 "Культура та мистецтво". Довідником визначено посади: методист І, ІІ категорій, провідний методист (див. розділ Професіонали бібліотек, ЦБС). Отримати вищий розряд Ви можете при наявності в штатному розписі ЦБС вільних посад (провідного методиста або методиста І категорії).
Питання №4956 lidia 30/08/2014 × 09:39
Допоможіть розібратися. я працюю бібліотекарем на 0,5 ставки в районному методичному кабінеті. Сьогодні мене попередили про скорочення 0,5 ставки бібліотекаря. Чи правомірні дії керівництва? Чи може існувати районний методичний кабінет без бібліотеки аналізуючи " Положення про бібліотеку районного (міського) методичного кабінету" Зареєстровано в Міністерстві  юстиції України 11 червня 2014 р. за № 607/25384. Чи можу я відстоювати свою посаду і куди звертатися.
Відповідь. Вам необхідно переадресувати запит до головного науково-методичного центру саме спеціальних бібліотек - Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В.О. Сухомлинського /Режим доступу: Телефон для довідок: (044) 467-22-14; Тел/факс: 440-35-48; E-mail: dnpb@i.ua
Питання №4955 natalya 29/08/2014 × 10:31
Доброго дня! Чи є посада методиста обовязковою для центральної районної бібліотеки? На підставі якого законодавчого акту вводиться дана посада? Де знайти типовий штатний розпис районної бібліотеки?
Відповідь. Якщо ЦРБ не має потреби у: вивченні, аналізі, узагальненні стану бібліотечної справи в межах адміністративно-територіальної одиниці (району або міста), запровадженні кращого вітчизняного і світового досвіду у практику роботи; вивченні потреб користувачів ЦРБ, ступеня їх задоволення фондами; розробці методичних посібників з питань організації бібліотечної справи у районі (місті); організації підвищення кваліфікації бібліотечних працівників тощо – посада методиста може бути необов’язковою.

Пропонуємо перечитати Закон України «Про бібліотеки і бібліотечну справу» (від 27.01.1995 № 32/95-ВР),"Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 81 Культура та мистецтво", Типові норми часу на основні процеси бібліотечної роботи (Розділ 6.2), Положення про Вашу ЦРБ. Додатково звертаємо увагу на постанову Кабінету Міністрів України ”ПОРЯДОК складання, розгляду, затвердження та основні вимоги до виконання кошторисів бюджетних установ” (від 28 лютого 2002 р. № 228) /Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/228-2002-п .
Питання №4954 antonina 28/08/2014 × 15:46
Доброго дня! Я уже до вас зверталася. Нарушені були умови договору по програмі " Бібліоміст" Книги перевезені в аварійне приміщення. Я написала доповідну на голову сільської ради про те, щоб з мене зняли відповідальність за збереження  книжкового фонду. Це питання було винесено на сесію.  Мені дали відповідь про те, що вони керуються законом " Про місцеве самоврядування в Україні" в який не входять повноваження щодо призначення завідувача про призначення відповідальною особою по збереженню книжкового фонду так і прийняття рішення про зняття з мене відповідальності. Чи правильно це? Куди мені звернутися - бо весь дах в бібліотеці протікає.
Відповідь.Нам незрозуміло - де залишились комп’ютери, отримані за програмою ”Бібліоміст” ? Ми не ознайомлені з умовами Вашої грантової угоди, тому рекомендувати кроки щодо юрисдикції будь-яких претензій, суперечок або розбіжностей у відносинах між Сторонами не вправі.

Питання матеріальної відповідальності працівників регулюються саме статтями КЗпП України.
Питання №4952 inna 27/08/2014 × 09:54
Добрий день! Де можна знайти книгу обмінного фонду бібліотеки?Чи можна віддрукувати власними силами, принципово це чи ні згідно вимог ?
Відповідь: Ми не зовсім зрозуміли суть Вашого запитання. Можливо Ви мали на увазі Книгу сумарного обліку обмінного фонду. У такому разі необхідно керуватися вимогами Інструкції про організацію та порядок обміну, перерозподілу і розповсюдження документів серед бібліотек України через систему обмінних фондів, затвердженої наказом Міністерства культури і мистецтв України № N 152 від 23.03.2005, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 30 березня 2005 р. за N 347/10627. Виготовляти бланки друкарським способом або за допомогою комп'ютерної техніки не заборонено. Детальніше див. ”Типову інструкцію з діловодства у центральних органах виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих органах виконавчої влади”, затверджену Постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2011 р. N 1242 (із змінами).
Питання №4951 katerina 27/08/2014 × 09:29
Доброго дня! Заздалегідь вдячна за вашу допомогу. Я після закінчення училища культури прийшла влаштовуватися на роботу в рідне село( вчилася по цільовому направленню), тим паче що є вільна посада провідного бібліотекаря. Але працедавець тільки обіцяє взяти мене колись на роботу, мотивуючи це тим, що по сесії сільської вони не провели питання про присвоєння мені тарифного розряду, тому що на час прведення сесії моя попередниця ще працювала (вона звільнилася наступного дня). Мені запропонували тепер влаштовуватись через біржу і  місяць стажируватися безоплатно до слідуючої сесії на якій присвоять мені тарифний розряд. Чи правомірні дії працедавця?Та ще одне запитання. Який тарифний розряд має бути присвоєний молодому фахівцю на посаді провідного бібліотекаря, бо мені обіцяють найнижчий на протязі трьох років.
Відповідь: Дії роботодавця регламентуються Кодексом Законів про працю України, повноваження сільської ради визначає Закон ”Про місцеве самоврядування в Україні”.
Тарифний розряд провідного бібліотекаря коливається з 9 по 12 відповідно додатку № 3 до Наказу Міністерства культури і туризму України «Про внесення змін до наказу Міністерства культури і туризму України від 18.10.2005 р. № 745» № 67 від 11.10.2007 р., зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24.10.07 р. за № 1203/14470
Питання №4950 katerina 26/08/2014 × 10:01
Доброго дня! Заздалегідь вдячна за вашу допомогу. Я влаштувалась на 0,5 ставки бібліотекарем у другому селі. Чи маю я право домовитись з роботодавцем, щоб бібліотека працювала не кожен день по 4 годині, а 3 дні на тиждень по 7 годин?
Відповідь: згідно ст. 56 Кодексу Законів про працю України, за угодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом може встановлюватись як при прийнятті на роботу, так і згодом неповний робочий день або неповний робочий тиждень. Встановлення зручного для населення режиму роботи підприємств та установ , що належать до комунальної власності відповідних територіальних громад належить до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад (п. 9 ст. 30 Закону ”Про місцеве самоврядування в Україні”).
Питання №4949 Nataliya 20/08/2014 × 16:08
Чи можна по заяві працівника бібліотеки , якщо в нього є  невикористані відпустки, надавати  відпустку за період, за який бажає працівник?
Відповідь: Див. Закон України ”Про відпустки”, Кодекс законів про працю України
Питання №4948 Olena 20/08/2014 × 15:57
Доброго дня! Я працюю бібліотекарем, маю невикористану відпустку за 2012-2013рр..  Чи маю право на матеріальну допомогу на оздоровлення, якщо я цю відпустку хочу використати в поточному році? Дякую
Відповідь: допомога на оздоровлення виплачується під час щорічної відпустки. Див. постанову Кабінету Міністрів України від 22 січня 2005 р. N 84 "Про затвердження Порядку виплати доплати за вислугу років працівникам державних і комунальних бібліотек" (із змінами)
Питання №4947 nadiya 19/08/2014 × 13:02
Фонду оплати праці на 2014р. у нас вистачає з надбавкою 50%. Сесією райради з бібліотечних працівників 50 тисяч зарплати зняли на закриття комунальних платежів ( за теплопостачання) будинку культури (ми займаємо другий поверх цього приміщення), мотивуючи, що ця надбавка не обовязкова. Підкажіть, будь-ласка, де можна прочитати, що надбавка для бібліотекарів 50% не обов"язкова згідно пост №89 ? ?
Відповідь: Див. питання 4930. Див. також ст. 30 ”Соціальні гарантії працівників бібліотек” Закону України ”Про бібліотеки і бібліотечну справу” та ст. 29 ” Оплата і стимулювання праці працівників у сфері культури” Закону України ”Про культуру”.
Питання №4946 Nataliya 19/08/2014 × 09:03
Добрий  день,  шановні  колеги,  будь ласка дайте  відповідь  на запитання. Сільська  бібліотека  підпорядкована  сільській  раді, чи  має  право  робити  комплексну  перевірку  роботи  сільської   бібліотеки  районна  бібліотека ( в умовах  децентралізації)  аба  районний  відділ  культури,  якщо  мають то на яких умовах?
Відповідь: Районна бібліотека в умовах децентралізації перебуває у сфері управління відділу культури райдержадміністрації та безпосередньо йому підпорядковується. Обсяг повноважень відділу культури визначається Законами України "Про місцеве самоврядування", "про місцеві державні адміністрації", "Про бібліотеки і бібліотечну справу", рішенням сесії районної ради, яким рада делегувала повноваження адміністрації у сфері управління комунальними закладами; положенням про відділ культури, затвердженим головою РДА; Положенням (статутом) районної бібліотеки.

Сільські бібліотеки підпорядковуються сільським радам, а відділ культури не має права здійснювати функції щодо управління ними. Але відділ культури контролює виконання виконкомами сільрад повноважень у сфері державної влади, делегованих радам райдержадміністрацією. У цьому випадку див. Закони України "Про місцеві самоврядування", "Про місцеві державні адміністрації", "Про бібліотеки своїх повноважень сільським радам".

Засновник Вашої бібліотеки (сільська рада) має звернутися до районного відділу культури з запитом щодо врегулювання даного питання.

Питання №4945 Valentina 18/08/2014 × 14:18
У мене питання: при скороченні штату що перше береться до уваги на право для залишення на посаді працівника - освіта чи продуктивність праці і якщо на посаді, що не скорочується працює працівник з вищою освітою, то чи має право роботодавець скоротити його а на цю посаду призначити працівника з середньою освітою? Дякую.
Відповідь: Дане питання регулюється виключно Кодексом законів про працю України. Див. також постанову пленуму Верховного Суду України №9 від 06.11.1992 р. (із змінами) ”Про практику розгляду судами трудових спорів”.
Питання №4942 olena 13/08/2014 × 14:17
чи повинна районна бвблвотека для дітей при відсутності цбс підпорядковуваиись дорослій бібліотеці
Відповідь: Підпорядкування районної бібліотеки для дітей визначається у статуті або положенні про бібліотеку. Дане питання виключно у компетенції засновника бібліотеки (відповідного органу місцевого самоврядування).
Питання №4941 stas 12/08/2014 × 10:40
Доброго дня.Прошу надіслати методику проведення комплексної перевірки сільської бібліотеки-філії.
Див. статтю: Лагута Л. Експертно-діагностичний аналіз діяльності бібліотеки // Бібліотечна планета. – 2012. – № 3. – С. 27-30 (Режим доступу// http://profy.nplu.org/file/lp-57.pdf )
Питання №4939 Irina 11/08/2014 × 16:10
Доброго дня! Заздалегідь вдячна за вашу допомогу. Я працюю в школі мистецтв викладачем як на основній роботі і бібліотекарем на 0,5 ставки. Бібліотека з фондом виключно музичної літератури і мистецтва. Маю диплом молодшого спеціаліста за фахом "Теорія музики" (закінчила Музичне училище ім. Гулака-Артемовського), в якому вказано, що я "спеціаліст з музичної літератури". Стаж роботи в бібліотеці - 1 рік і 8 місяців; маю 7 розряд.
1. Чи маю я право підвищити розряд чи категорію бібліотекаря? Якщо так, на яку? Які документи для цього потрібні?
2. Чи маю я право отримувати оздоровчі? (Мені відмовляють у цьому другий рік поспіль).
Відповідь:

1. Це регламентується штатним розписом; наказом Міністерства культури і туризму України 18.10.2005 N 745 ”Про впорядкування умов оплати праці працівників культури на основі Єдиної тарифної сітки” / Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z1285-05/page4 та кваліфікаційними вимогами посади, визначеними у національному класифікаторі України ДК003:2010 «Класифікатор професій»,"Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 81 Культура та мистецтво"( затверджений наказом Міністерства культури і мистецтв України 14.04.2000 р. N 168 за погодженням з Міністерством праці та соціальної політики України).

2. Це залежить на яких умовах Ви працюєте – суміщення чи сумісництва.

Питання №4937 Katarina 11/08/2014 × 07:44
Доброго дня, підкажіть будь-ласка, де можна знайти новий ДСТУ 7448:2013 «Інформація і документація. Бібліотечно-інформаційна діяльність. Терміни та визначення понять», який набув чинності з 01.07.2014 року. В мережіф Інтернет знаходимо цей документ, але в нас требують кошти для завантаження. Нажаль бюджетна організація немає таких вільних коштів. Допоможіть, де можна знайти цей документ!!! Дякуємо за відповідь!
Позитивний результат дає пошук у електронному каталозі Державної науково-технічної бібліотеки України
Питання №4932 Lesya 08/08/2014 × 17:13
Доброго дня, шановні колеги. Підкажіть мені, будь-ласка, книги якого року видання можуть прийматися взамін загублених? Дякую.
Відповідь. Стаття 23 ЗУ «Про бібліотеки і бібліотечну справу» чітко регламентує обов’язки користувачів замінювати втрачені (пошкоджені) документи /Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/32/95-вр, також, кожна бібліотека повинна мати розроблені та затверджені Правила користування бібліотекою (на основі Типових Правил), в яких передбачено, що: "Користувач, який втратив або пошкодив документ з фонду бібліотеки, а також одержаний через МБА, внутрішньосистемний книгообмін за домовленістю з бібліотекою-фондоутримувачем, повинен замінити його аналогічним чи документом, визнаним рівноцінним, або відшкодувати його ринкову вартість". Розмір відшкодування, ступінь рівноцінності має визначатися бібліотекою.
Питання №4931 Tetyana 08/08/2014 × 13:05
Шановні колеги! Якщо можна уточнення до запитання № 4920. Звільняється директор бібліотеки. Матеріально відповідальна особа - комірник бібліотеки, який залишається на посаді. Які документи та матеріальні цінності має передати директор правонаступнику та зразок акту, згідно якого передаються документи. Щиро вдячна за консультацію.
Відповідь. Порядок призначення або звільнення з посади директора бібліотеки – в компетенції його роботодавця, який і здійснює відповідні процедури. Додатково пропонуємо ознайомитись із відповідями на питання №№ 4920, 4590, 2760.
StartПопередні [ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ] 10 next pagesНаступніEnd

Актуальна інформація

Вітаємо шановних відвідувачів на сайті, який супроводжує відділ наукового аналізу та розвитку бібліотечної справи (НАРБС) ДЗ "Національна парламентська бібліотека України" (ДЗ НПБУ). Наш відділ є науково-методичним та інформаційно-консультативним центром для публічних бібліотек України, а також співпрацює з бібліотеками різних типів і форм власності.

Пам'ятайте, що наповнення цього сайту - наша спільна робота. Якщо Ви маєте матеріали, що можуть зацікавити бібліотечну спільноту, або бажаєте підняти актуальну тему - чекаємо Ваших пропозицій на адресу method@nplu.org.

Шановні колеги! Якщо у вас змінилися реквізити (адреса, e-mail, URL, телефон тощо) надішліть повідомлення для відповідних коректив на сторінці сайту „Бібліотеки України”.


Вітаємо
For Librarians
Библиотекарю
ПошукГолосування
Який показник є зараз кращим індикатором діяльності бібліотеки?
 
кількість користувачів
кількість відвідувань
кількість книговидачі і відвідувань
кількість читачів і книговидачі
процент охоплення населення
кількість заходів на сайт бібліотеки
Результати