Бібліотечному фахівцю

Бібліотечна система України - розгалужена мережа бібліотек різних видів, заснованих на різних формах власності
Розділи сайту

Закрити 1. Офіційна інформація

Закрити 2. Бібліотеки України

Закрити 3. Національні бібліотеки

Закрити 4. Сторінка дослідника

Закрити 5. Зарубіжний досвід

Закрити 6. Статистична аналітика

Закрити 7. Бібліотечна планета

Закрити 8. Бібліолоція

Закрити 9. Бібліографи презентують

Закрити Методисти рекомендують

Взаємодія

Закрити Інновації/проекти

Закрити Бібліотечний простір

Закрити Відкритий форум

Закрити Переможці конкурсів

Закрити Планування

Закрити Посміхніться

Нове на сайті
Інформація від майстра
Відвідувачі

   відвідувачі

   відвідувачів online


Page Rank Check
Запитання-відповіді


В цьому розділі можна поставити фахові питання. Шановні колеги, просимо попередньо переглянути вже розміщені матеріали.
P.S.: Питання "де знайти в електронному вигляді, в інтернеті, в бібліотеці" вважаються тролінгом і видаляються.
P.P.S.: Увага! З метою надання більш чітких відповідей, просимо в питаннях конкретизувати вид Вашої бібліотеки за призначенням (публічна, спеціальна, спеціалізована) та за значенням (обласна, міська, районна, селищна, сільська).

Питання №5154 olena 07/12/2014 × 13:37
Здравствуйте. Я работаю школьным бибилотекарем при 8-часовом рабочем дне 5 дней в неделю. По приказу городского отдела образования возила школьников в санаторий на оздоровление в качестве воспитателя на 21 календарный день. Мой рабочий день в санатории начинался в 07.30 и заканчивался в 00.00 часов. На время нахождения в санатории моя зарплата сохранялась и, я надеюсь, выплатят командировочные. Отгулами мне отдают только отработанные субботы и воскресения. Меня интересует вопрос: имею ли я право требовать денежную компенсацию за переработанное в санатории время или, как альтернативу, забрать эти дни как отгулы?
Відповідь. Ми необізнані з умовами Вашого відрядження (розпорядженням керівника, строком відрядження, робочим графіком, умовами оплати), тому розібратись в Вашій ситуації мають керівник учбового закладу, бухгалтерія, голова профспілки.
Питання №5153 ekaterina 05/12/2014 × 19:05
Дополнение к вопросу № 5152. Я являюсь директором районной ЦБС  (четвертая категория). Какой разряд у меня должен быть?Какой оклад?
Відповідь. При IV групі тарифний розряд директора ЦБС – 13.
Питання №5152 ekaterina 05/12/2014 × 18:49
Добрый вечер! Дайте ,пожалуйста, ответ на такой вопрос.Будучи библиотекарем 2 категории 9 разряда,окончив в этом году колледж культуры с отличием,была через 3 месяца ( 1 сентября) переведена на должность директора ЦБС с 9 разрядом и окладом 1435 грн.( поступив в университет культуры на третий курс с 1 сентября). Разряд не подняли до сих пор.Заведующие библиотек - филий имеют 11 разряд. Предыдущий директор имел образование (училище культуры) и 35 лет библиотечного стажа и 14 разряд.Начальник сектора культуры не хочет мне назначить 14 разряд. Имеет ли он право держать меня на должности директора с 9 разрядом?
Відповідь. 1). Посадовий оклад керівника ЦБС визначається відповідно до ”Схеми тарифних розрядів посад керівних працівників бібліотек, централізованих бібліотечних систем”, затверджені Наказом МКТ України від 18.10.2005 № 745 (із змінами)/Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/z1285-05/page . Тарифний розряд директора ЦБС визначено в Таблиці 4. Відповідно, посадовий оклад (тарифна ставка) не може бути нижче, або вище від того, який передбачено вищезазначеним Наказом МКТ України. Також, звертаємо Вашу увагу на кваліфікаційні вимоги до посади директора ЦБС, які прописано в Довіднику кваліфікаційних характеристик професій працівників (випуск 81. Культура і мистецтво. Розділ «Бібліотеки, централізовані бібліотечні системи»), затверджений наказом Міністерства культури і мистецтв України № 168 від 14 квітня 2000 р.
Питання №5151 Natali 05/12/2014 × 14:17
Доброго дня! Для написання курсової роботи мені потрібно як приклад навести дослідження в марктинговому руслі обласних універсальних наукових бібліотек України за останні роки. Підскажіть, будь ласка, де можу знайти такий матеріал. Буду дуже вдячна вам за допомогу.
Відповідь. Пропонуємо скористатись розділом нашого сайту ”Сторінка дослідника”, лінк ”Дослідницька діяльність ОУНБ” /Режим доступу: http://profy.nplu.org/articles.php?lng=uk&pg=201 .
Питання №5150 Haluna 05/12/2014 × 10:21
Дайте, будь-ласка,  відповідь на запитання, які види допомоги мають бути виплачені бібліотекарю при звільненні.
Відповідь. Якщо у період роботи працівник не використав відпустку, її мають компенсувати при звільненні.
Питання №5149 Polina 05/12/2014 × 07:41
Доброго ранку! Підкажіть, будь-ласка, як правильно скласти бібліографічний опис поточного випуску (№ 5) покажчика «Наукові праці викладачів…» якщо в одному  випуску вміщено 2 частини. Перша частина : доповнення до вип.2, 4 / В. С. Шульга. Друга частина: наукові праці, виданні у 2013 р. / Н.Г. Бутько, П. Р. Рудь. Кожна частина має окрему нумерацію документів та іменний покажчик. Як у цьому випадку краще зробити зміст (загальний для двох частин?) та нумерацію сторінок (наскрізну?). Дякую!
Відповідь. Відповідь надіслано 15.12.2014р. о 13.30.
Питання №5148 Katerina 03/12/2014 × 20:52
Добрий вечір! Скільки становить бюджет робочого часу для працівників бібліотеки  в 2015 році. Дякую
Відповідь. Пропонуємо ознайомитись із Листом Міністерства соцполітики України від 09.09.2014 р. N 10196/0/14-14/13/ Режим доступу: http://www.nibu.factor.ua/ukr/info/N_rab_vrem/p-10196/ .
Питання №5147 Oksana 03/12/2014 × 13:58
Доброго дня! Проконсультуйте, будь-ласка, з даного питання. В умовах децентралізаціїї ЦБС (2012 рік), як правильно провести передачу книжкових фондів на облік сільських, міських рад. Єдиний книжковий фонд на даний час облікується в районній бібліотеці. Дякуємо за відповідь.
Відповідь. Комісія з реорганізації ще в 2012 році повинна була скласти передавальний акт або розподільчий баланс. При передачі майна в документах мали зазначатись загальна вартість майна кожної бібліотеки-філії, в т.ч. і бібліотечного фонду (його вартість та кількісний вираз). ЦРБ повинна була передати вже самостійним бібліотекам документи обліку БФ (Книги сумарного обліку, інвентарні книги , інвентаризаційні описи майна, накладні тощо). Новоутворені самостійні сільські бібліотеки входять у підпорядкування сільських рад, які мали затвердити нові регламентуючі документи в діяльності бібліотек. Додатково пропонуємо перечитати статтю вченого секретаря НПБУ Розколупи Н.І. «Правові аспекти реорганізації публічних бібліотек» // Бібліотечна планета. – 2011. - № 2. – С.7-8. http://profy.nplu.org/articles.php?lng=uk&pg=1643 .

На сьогоднішній день питання передачі-прийому бібліотечного фонду мають вирішувати засновники бібліотек (сільські, міська ради).
Питання №5146 Karina 02/12/2014 × 18:06
Протягом року з ЦБС звiльнилося ряд працiвникiв - методисти, бiблiотекарi. Всi вони були "провiднi" i  мали 12 розряд.  Директор, приймаючи на iх мicце нових фахiвцiв присвоювала iм "мiнiмум -бiблiотекар 8 розряду,  методист  8 розряду. Чи правильно це? Яким чином вносяться змiни в штатний розпис протягом року,  якщо це потрiбно?
Відповідь. Протягом року роботодавець має право у будь-який час внести зміни до штатного розпису, зокрема: у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці, внаслідок чого змінюються розміри оплати праці, розряди, класи, назви професій, посад; за потреби ввести додатково певні посади (професії) чи, навпаки, вивести, виходячи з потреб установи, певну кількість штатних одиниць. Зазначимо, що кількість і періодичність змін до штатного розпису протягом року законодавством не обмежується, а будь-які зміни, що його стосуються, здійснюються лише на підставі наказу по установі.
Питання №5145 Olena 02/12/2014 × 16:32
http://vk.com.
Доброго вечора! Надайте мені список літератури з теми курсової роботи: "Роль бібліотек у формуванні здорового способу життя". Дякую!
Відповідь. Просимо переадресувати запит на ”Віртуальну довідку” на офіційному сайті НПБУ /Режим доступу: http://www.nplu.org/article.php?id=40 .
Питання №5144 Elena 02/12/2014 × 14:55

Доброго дня,шановні колеги!Нас, бібліотечних працівників Донецької області, які  працюють на звільнених теріторіях, хвилює  питання :

ДОУНБ ім.Н.К.Крупської  залишилась  у м.Донецьку -  попереду  річні звіти.Кому  міські та районі ЦБС  будуть здавати  річні звіти за 2014р.? Як нам бути. Хотілося би знати як вирішується це питання на рівні НПБ України.

Вдячні за відповідь.

Відповідь. Шановні колеги! Звіт про діяльність (за формою 6-нк) бібліотеки централізованої бібліотечної системи - ЦРБ, бібліотеки, що не входять до складу ЦБС здають відділам (управлінням) культури районних державних адміністрацій; міські бібліотеки - управлінням культури міських держадміністрацій. Відділи культури районних і міських держадміністрацій надають зведену інформацію по району (місту) – управлінню культури області /Режим доступу: http://donoda.gov.ua/?lang=ua&sec=02&iface=ODA&cmd=details&args=id:596 ; Веб-сторінка: http://doncult.com ; E-mail: postmaster.kultoda@gmail.com ; nn.kultoda@gmail.com . Управління культури і туризму обласної державної адміністрації зведену інформацію по регіону – Міністерству культури України.
Питання №5143 Tatyana 02/12/2014 × 14:42
Доброго дня!  У 2005 році з приміщення підвалу бібліотеки було вкрадено залізо  на загальну суму більше 3 тисяч  грн. За цим фактом міліція порушила кримінальну справу, яка до цих пір не закрита. Чи може зараз директор провести списання вкраденого і як правильно це зробити? Дякую за допомогу.
Відповідь. Операції зі списання вкраденого майна в бухгалтерському обліку відображаються відповідно до п. 1.10 та 2.9, 2.19 Типової кореспонденції субрахунків бухгалтерського обліку для відображення операцій з активами, капіталом та зобов’язаннями бюджетних установ, затвердженої наказом Мінфіну від 26.06.13 р. № 611. Якщо винні особи не встановлені та справи знаходяться в органах дізнання чи судового слідства, вартість викраденого майна списується з балансу установи й зараховуються на позабалансовий рахунок до моменту встановлення винних осіб або до надання відповідної інформації від органів дізнання чи досудового слідства за цими справами.
Питання №5142 Kateruna 02/12/2014 × 11:35
Добрий день! Бібліотека  методичного кабінету управління освіти розташована в приміщенні школи. Заступник директора школи по господарчій частині  вимагає залишити дублікат ключа від бібліотеки  в секретаря. Не погоджуюсь. Як бути. Дякую за розуміння.
Відповідь. Дане питання в межах компетенції начальника відділу освіти і адміністрації школи.
Питання №5141 Viktoriya 02/12/2014 × 11:13
Як правильно описати книгу авторами якої є Дяченки Марина та Сергій?
Відповідь. Опрацювавши ДСТУ ГОСТ 7.1: 2006 "Система стандартів з інформації, бібліотечної та видавничої справи. Бібліографічний запис. Бібліографічний опис. Загальні вимоги та правила складання» (надання чинності з 1 квітня 2008 р. згідно з Наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики N 10 від 16.01.2008 ), Ви визначаєте необхідний набір елементів опису за встановленими правилами з використанням універсальних розділових знаків та з легкістю отримуєте бібліографічний опис книги Марини та Сергія Дяченків.
Питання №5140 Zanetta 02/12/2014 × 10:03
Підкажіть будь ласка правила отримання для роботи дисертації у бібліотеці вишу. Чи існують загальні?
Відповідь. Загальних правил щодо отримання дисертацій в бібліотеці не існує. Пропонуємо ознайомитись з Правилами користування конкретної бібліотеки ВУЗу.
Питання №5139 Alla 27/11/2014 × 10:53
Доброго дня! Бібліотека одержала видання на іноземній мові. Яким джерелом користуватись для визначення авторського знаку у шифрі книги? (вузівська бібліотека). Дякую.
Відповідь. У відділі документів іноземними мовами (ВДІМ)НПБУ застосовується форматна розстановка, тому, відповідно, авторський знак визначається автоматично за допомогою модуля "Каталогізація" АБІС MARC SQL лише для періодичних видань. Якщо у Вас немає подібних налаштувань, наразі Ви можете скористатися Таблицями для латиниці Л.Б. Хавкіної, виданими ще в 1932 році, адже прізвища латиницею не дуже змінилися.

Вживати транслітерацію вважаємо неправильним і недоцільним, адже виникає невідповідність: документ іноземною мовою (латиною), а авторський знак - кирилицею.

З огляду на досвід інших бібліотек, раджу зазначити на книзі авторський знак за Таблицями для латиниці та розмістити картки в картковому каталозі та документи в фонді після алфавітного кириличного ряду у відповідному розділі класифікації, який використовується в Вашій книгозбірні (УДК , ББК для масових бібліотек, для наукових бібліотек тощо).

Гол. бібліотекар ВДІМ – Юхневич Ю.
Питання №5138 Juli 26/11/2014 × 09:36
Добрий день!
Бібліотека у нас публічна, центральна, при плануванні роботи сільських бібліотек-філій згідно норм тривалості робочого часу на 2015 рік  становить 2004,0 годин. При планувані роботи за "Типовими нормами часу на основні процеси бібліотечної роботи" виявилось, 1. якщо рахувати обслуговування користувачів за нормою часу на книговидачу, то загальна кількість годин необхідна на виконання бібліотечних процесів становить 3400 годин,  а 2. якщо рахувати обслуговування користувачів за нормою часу відвідувань то ми вкладаємося в норму тривалості робочого часу на 2015 рік(2004 години).
Питання: За основу розрахунку часу брати обслуговування користувачів за нормою часу на книговидачу чи обслуговування користувачів за нормою часу відвідувань?
Дякую!
Відповідь. 1. Визначте комплексну норму часу і Ви оминете завищених результатів (3400 год.). Наприклад , комплексна норма обслуговування одного користувача-дорослого = 6 хв. Якщо в сільській-філії 1000 користувачів, то на рік процес обслуговування = 100 годинам, розстановка БФ (12000 на 1 бібліотекаря) =400 год.

2. Звертаємо увагу на п.1.6. Додатку 1 до Наказу МКТ України від 29.12.2008р. № 1631/0/16-08: ”Бібліотекам надається право розробляти та впроваджувати в установленому порядку власні норми часу, якщо вони відповідають більш високій продуктивності праці, або зміст технологічного процесу має підвищену складність та більшу деталізацію, визначені цими Типовими нормами”. Ви можете розробити окремі норми часу, створивши відповідну комісію, яка зробить заміри витрат часу на кожен процес, а далі затвердить відповідним наказом.
Питання №5137 Juliu 25/11/2014 × 13:54
Доброго дня! У нас виникло таке питання, два працівника займають тимчасові посади (декретні місця). Одна з тимчасових працівників після працевлаштування написала заяву про переведення на постійне місце роботи при наявності постійного місця роботи, інша не писала. Так трапилося, що одна з декретних працівників не має бажання виходити з декретної відпустки та працювати далі - розраховується, бібліотекар яка працює на її місці( працівник , яка не писала заяву) зараз написала заяву про переведення її на постійне місце роботи. Кого першого адміністрація повинна перевести на постійне місце роби? Дякую!
Відповідь. Нам невідомі нормативні документи, які б дозволяли написання заяви на працевлаштування при відсутності вакансії. Роботодавець здійснює професійний добір беручи до уваги професійні якості особи. Співбесіди, вивчення документів тощо - все це засоби, які забезпечують роботодавцеві можливість відібрати необхідного для роботи працівника, бо мета усіх цих засобів єдина — перевірка відповідності працівника роботі, яка йому доручається.
Питання №5136 Svitlana 24/11/2014 × 14:17
В галузевому відділі бібліотеки ВУЗу, де працювало 4 бібліотекаря, один бібліотекар знаходиться в декретній відпустці, другого-скоротили.  Чи правомірні дії директора бібліотеки, який зобов’язує виконувати безкоштовно навантажання відсутніх бібліотекарів  2-х бібліотекарів, які залишилися.  Один із яких являється заввідділом. Які правові документи можна представити на захист бібліотекарів, що поки що залишилися працювати?
Відповідь. Діяльність Вашого відділу організовується згідно із річним планом роботи, який розробляється відповідно до Типових норм часу на основні процеси бібліотечної роботи ( затверджено МКТ України від 29.12.2008 № 1631/0/16 /Режим доступу: Режим доступу: http://profy.nplu.org/articles.php?lng=uk&pg=83). Ви фізично неспромозі виконувати річний обсяг обов’язків іншого працівника.
Питання №5135 IRINA 24/11/2014 × 13:28
Доброго дня, прошу надіслати відповідь на питання 5118 на електронну адресу. І ще одне питання Згідно наказу Мінфіну від 02,09,2014 № 879  "Положення про інвентиризацію активів та зобовязань"  передбачає інвентерізацію фондів щороку? Якщо фонд близько 55 тисяч?!
Відповідь. 1. До 01.01.2015 р. діє Інструкція з інвентаризації матеріальних цінностей,розрахунків та інших статей балансу бюджетних установ (затверджено Наказом Головного управління Державного казначейства України 30.10.98 N 90 /Режим доступу: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z0728-98 ), де в п. 1.5 чітко визначає, що бібліотеки проводять інвентаризацію БФ: «… один раз у п'ять років або протягом п'яти років з охопленням інвентаризацією щорічно не менше 20 відсотків одиниць бібліотечного фонду із обов'язковим завершенням розпочатої інвентаризації цього майна». Зазвичай, інвентаризація бібліотечного фонду проводиться у відповідності із затвердженим перспективним планом, який складається на п'ять і більше років. 2. Відповідь надіслано 25.11.2014р. о 12.15.

3.Також шоковані від необхідності проведення щорічної інвентаризації бібліотечних фондів з 01.01.2015 р.
StartПопередні [ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ] 10 next pagesНаступніEnd

Актуальна інформація

Вітаємо шановних відвідувачів на сайті, який супроводжує методичний відділ Національнальної парламентської бібліотеки України (НПБУ). Наш відділ є науково-методичним та інформаційно-консультативним центром для публічних бібліотек України, а також співпрацює з бібліотеками різних типів і форм власності.

Пам'ятайте, що наповнення цього сайту - наша спільна робота. Якщо Ви маєте матеріали, що можуть зацікавити бібліотечну спільноту, або бажаєте підняти актуальну тему - чекаємо Ваших пропозицій на адресу method@nplu.org.

Шановні колеги! Якщо у вас змінилися реквізити (адреса, e-mail, URL, телефон тощо) надішліть повідомлення для відповідних коректив на сторінці сайту „Бібліотеки України”.


Вітаємо
For Librarians
Библиотекарю
ПошукГолосування
Який показник є зараз кращим індикатором діяльності бібліотеки?
 
кількість користувачів
кількість відвідувань
кількість книговидачі і відвідувань
кількість читачів і книговидачі
процент охоплення населення
кількість заходів на сайт бібліотеки
Результати