Бібліотечному фахівцю

Бібліотечний фонд - сукупність документально-інформаційних ресурсів (книг, документів, рукописів, аудіовізуальних матеріалів, інших носіїв інформації)
Розділи сайту

Закрити 1. Офіційна інформація

Закрити 2. Бібліотеки України

Закрити 3. Національні бібліотеки

Закрити 4. Сторінка дослідника

Закрити 5. Методисти рекомендують

Закрити 6. Статистична аналітика

Закрити 7. Бібліотечна планета

Закрити 8. Бібліолоція

Закрити 9. Бібліографи презентують

Мастрід

Закрити Інновації/проекти

Закрити Бібліотечний простір

Закрити ЕСМаР

Закрити Лауреати конкурсу

Закрити Нагороди і звання

Нове на сайті
Інформація від майстра
Відвідувачі

   відвідувачі

   відвідувачів online


Page Rank Check
Новини

ВВС масштабно рекламуватиме читання

ВСЛ, 18/12/2015 × 09:27

Щоб залучити більшу кількість людей до читання та вшанувати пам`ять відомих письменників та їхні найпопулярніші твори, 2016 року у Британії стартує масштабна кампанія з просування читання та літератури загалом. Про старт проекту під назвою «Get Reading» оголосив генеральний директор ВВС Тоні Холл.

Проект міститиме так звані «тижні читання», залучення ЗМІ, різні соціальні та цифрові кампанії від BBC Learning, а також спеціально створені програми, які будуть доступні на телеканалі BBC, радіо та інтернет-ресурсах.

До проекту також долучаться Reading Agency, BookTrust, National Literacy Trust, Society Of Chief Librarians та Scottish Library and Information Council.

«Ми хочемо, щоб кожен говорив про книги, які вплинули на них чи надихнули, щоб кожен знайшов для себе щось нове, – розповідає Тоні Холл. – Я сподіваюся, що ми зможемо запалити іскру жаги до читання, і я впевнений, що ми здивуємо деяких людей. Давайте не будемо забувати, що книги можуть народити багато ідей. Вони можуть змінити ваше життя».

Офіційний старт «Get Reading» відбудеться навесні 2016 року під час Шекспірівського фестивалю (наступного року – 400 років від дня смерті Вільяма Шекспіра). Влітку ВВС організує сезон дитячих книг.

Восени відбудуться два масштабні заходи під патронатом ВВС: The Book That Inspired Me, спрямований на ознайомлення читачів з книжковим багатством країни, та загальнонаціональна соціальна кампанія, яка має мету заохотити англійців обмінюватись книжками та враженнями про прочитане.

Протягом року також відбудуться заходи, присвячені творам сестер Бронте та Редьярда Кіплінга, а також сучасних авторів Алекса Ґарленда, Тоні Моррісон і Жанетти Уїнтерсон.

Оголошено лауреата премії Шевельова-2015

ЛітАкцент, 18/12/2015 × 09:25

Премію імені Юрія Шевельова за 2015 рік отримав Олександр Бойченко за книгу «Більше / Менше». Про це оголошено на урочистій церемонії, що відбулася в четвер ввечері в Києві, повідомляє “Громадське радіо”. Конкурс серед українських есеїстів на здобуття Премії імені Юрія Шевельова проводять третій рік поспіль.

Першими лауреатами у 2013 році були Андрій Портнов та Тарас Прохасько, у 2014-му — Кость Москалець.

Створена "Літературна мапа України"

5books.org , 17/12/2015 × 09:53

На базі ресурсу Litcentr була створена "Літературна мапа України" - онлайн-каталог організацій, установ та ЗМІ, які повязані з літературними проектами в Україні.

"Платформа створена задля зручності пошуку партнерів та сприяння налагодження співпраці між інституціями, що займаються реалізацією культурних проектів та промоцією літератури в Україні", - зазначають автори.

Наразі в каталозі 3 основні розділи:

"Організації" — державні організації, закордонні культурні центри в Україні, громадські організації, ініціативні групи, творчі спілки, фестивалі, конкурси, видавництва, фонди;

"Локації" — арт-кав'ярні, бібліотеки, вільні простори, галереї, кінозали, клуби, книгарні, концертні зали, музеї, театри, хаби, інші простори;

"ЗМІ" — друковані ЗМІ, онлайн-платформи, телебачення, радіо, журналісти.

Лише 21% українців задоволені рівнем культури у своєму місті

iPress.ua , 17/12/2015 × 09:36

Про це свідчать результати опитування, проведеного Гете-Інститутом в Україні у рамках проекту Культурно-освітня академія. "Проект Культурно-освітня академія покликаний пояснити важливість децентралізації культури, коли культурні заходи проводяться не лише у столиці або інших мегаполісах, але й у маленьких містечках, - говорить Фрідеріке Мьошель, референт із питань культурних програм та педагогічної кооперації Гете-Інституту в Україні. - Адже зацікавленість у культурному дозвіллі, у розвитку міста та активність мешканців провінційних містечок часто бувають набагато вищими, ніж у жителів обласних центрів".

В опитуванні брали участь мешканці мегаполісів - Києва, Одеси, Запоріжжя, а також містечок із населенням менше 35 тисяч осіб - Жмеринки, Бучача, Добропілля.

Організатори опитування ставили за мету з’ясувати, наскільки відрізняється культурне життя у мегаполісі і маленькому місті. Так, більшість респондентів у великих містах (64%) відповіли, що відвідують культурні події, в той час як у маленьких містечках цей показник сягає 56%. До головних причин, чому українці у маленьких містах не відвідують культурні заходи, референти відносили брак цікавих подій (34%), брак коштів (28%) та часу (25%). У той же час більшість респондентів у великих містах (51%) посилаються в першу чергу на брак часу і лише 14% не знаходять для себе цікавих заходів. Загалом 24% українців не знаходять цікавих для себе заходів. При цьому 29% мешканців малих міст оцінюють рівень культурних подій у своєму місті як "низький", тоді як 15% ставлять їм високу оцінку. В мегаполісах лише 8% респондентів низько оцінюють ті культурні заходи, що відбуваються, а 26% вважають рівень культурних заходів високим. 57% респондентів назвали культурні події "середніми".

Згідно з опитуванням, найпопулярнішими подіями у великих містах стали концерти (36%), у маленьких - виставки мистецтва (12%). У той же час найбільше мешканцям великих міст бракує концертів (17%), театральних вистав (15%) і фестивалів музики та кіно (14%). Маленькі міста також прагнуть концертів (25%), фестивалів музики і кіно (25%), театральних вистав (19%).

"У Бучачі - місті з населенням близько 12 000 осіб, люди дуже зацікавлені у культурному дозвіллі, ― говорить Мар’яна Максим’як, менеджер проектів та програм "Арт-двір", учасниця Культурно-освітньої академії. ― Наприклад, ми придумали проект "Арт-двір" - це арт-платформа, яка працює в теплий сезон і проводить різні літературні і музичні заходи. Кожен такий захід - подія для міста. Дуже хотілося б, щоб їх було значно більше".

Проект Культурно-освітня академія, заснований Гете-Інститутом, спрямований на підтримку визнання і професіоналізації українських культурних установ та ініціатив, а також на об’єднання за допомогою спільних освітніх програм, візитів і дискусійних майданчиків активних діячів із державних і недержавних структур і на створення у такий спосіб можливостей для розробки надійних перспектив розвитку культурно-освітньої галузі.

В опитуванні взяли участь 800 осіб: жінки та чоловіки віком від 25 до 55 років. Опитування проводилось за випадковою вибіркою.

Переможці «Книги року BBC – 2015»

ЛітАкцент, 11/12/2015 × 15:59

«BBC Україна» оголосила переможців «Книги року BBC – 2015» та «Дитячої Книги року BBC – 2015», що представлені у партнерстві з Культурною програмою Європейського Банку Реконструкції та Розвитку (ЄБРР). Перемогу у номінації «Книга року BBC – 2015» здобула книга Василя Махна «Дім у Бейтінг Голлов». У номінації «Дитячої Книги року BBC – 2015» найкращою визнали «140 децибелів тиші» Андрія Бачинського.

Обидві книги видало львівське видавництво «Видавництво Старого Лева».

Автори-переможці кожної з двох номінацій отримають премію по 1000 фунтів стерлінгів у гривневому еквіваленті. А «Видавництво Старого Лева» отримало право використовувати логотип конкурсу «Книга року ВВС» на всіх наступних виданнях цих книжок.

Василь Махно — український поет, есеїст, перекладач, літературознавець. Член Національної спілки письменників України та Асоціації українських письменників. Член міжнародного ПЕН-клубу. «Дім у Бейтінг Голлов» є дебютною збіркою короткої прози автора.

Андрій Бачинський - письменник родом з Калуша, живе та працює у Львові. Його книга «140 децибелів тиші» описує життя глухонімих дітей-сиріт.

Австрійський канал включив книгу Жадана до десятки найкращих

cultprostir.ua, 11/12/2015 × 08:31

Роман відомого українського письменника Сергія Жадана «Месопотамія»увійшов до списку найкращих десяти книг грудня 2015 року за версією австрійського телеканалу ORF.

«У новому романі Жадан зображує сучасний Вавилон – своє рідне місто Харків. Коли він закінчив свою книгу, то думок про Майдан у нього ще не було. А коли автор був у літературному турі, почалася війна. «Мої книжки аполітичні, але якимось чином так не щастить і виходить, що вони пов´язані з політикою», - каже Сергій Жадан. У книзі йдеться про різних людей, які живуть в «Межиріччі»: між українським Дніпром на заході та російським Доном на сході. З життєвих історій його героїв, які походять з усіх куточків колишнього СРСР, Жадан створює портрет свого міста», - йдеться у матеріалі ORF.

До списку найкращих увійшли також книги словенського письменника Драго Янчара, російського автора Олександра Іллічевського, Йоахима Майерхоффа та інших. «Месопотамія» вийшла друком в німецькому видавництві Suhrkamp.

Нагадаємо, що книга «Месопотамія» стала лауреатом центральноєвропейської літературної премії «Ангелус». Сергій Жадан є героєм енциклопедії «Слава України», до якої увійдуть 120 видатних діячів української культури.

Переможці всеукраїнського конкурсу "Краща книга України" в 2015 року

Держкомтелерадіо , 03/12/2015 × 10:13

Гран-прі конкурсу присуджено другій книзі роману-колажу Богдана Гориня «Любов і творчість Софії Караффи-Корбут» (видавництво «Апріорі»). У творі йдеться про життєвий та мистецький шлях відомої української художниці-графіка, яка проілюструвала майже 60 творів українських письменників, які вийшли тиражем понад 6 мільйонів примірників. Тобто кожна четверта українська дитяча книжка з початку 60-х до 90-х років минулого століття вийшла з ілюстраціями Софії Караффи-Корбут. Також журі конкурсу назвало переможців у дев’яти інших номінаціях конкурсу: номінація «Життя славетних» - «Ігор Сікорський. Від Києва до Коннектикута, від неба до небес» (видавництво «Адеф-Україна»);

номінація «Світ дитинства» - І. Я. Франко «Коли ще звірі говорили» (видавництво «Авіаз»);

номінація «Арт-книжка» - Наталка Лещенко, Руслан Павлюк «Українська культура. Свята, традиції, обряди» (видавництво «Клуб сімейного дозвілля»);

номінація «З глибини знань»«Повернення в Царгород», за редакцією Лариси Івшиної (видавництво ТОВ «Українська прес-група»). "Повернення в Царгород" присвячене вшануванню 1000-ліття правління Ярослава Мудрого. Цікаво те, що книга розповідає не лише про постать Ярослава, а й про захопливі і невідомі сторінки української історії того періоду. Видання вийшло під загальною редакцією Лариси Івшиної, підготовлене у співдружності провідних авторів "Дня" — істориків та філософів, літературознавців, зокрема Ігоря Сюндюкова, Володимира Рички, Дмитра Степовика, Петра Кралюка, Володимира Панченка та ін. номінація «Проза» - Іван Корсак «Вибух у пустелі» (видавництво «Ярославів Вал»);

номінація «Поезія» - Данте Аліг’єрі «Божественна Комедія: Рай.», у перекладі Максима Стріхи, (видавництво «Астролябія»);

номінація «Бестселер» - Сергій Жадан «Біґ Мак. Перезавантаження» (видавництво «Клуб сімейного дозвілля»);

номінація «Мистецтво друку» - Юрій Николишин «Благословенне місто Львів» (видавництво «Апріорі»);

номінація «Моя країна» - «Чернігівська Шевченкіана» (видавництво «Десна»).

Конкурс проводиться щороку Державним комітетом телебачення і радіомовлення України з метою сприяння розвитку вітчизняного книговидання, удосконалення традицій вітчизняної книговидавничої справи, підвищення ролі книги в суспільстві, популяризації сучасних технологій її художнього оформлення та поліграфічного виконання. Цього року на розгляд журі надійшла 51 книга від 23 вітчизняних видавництв та видавничих організацій.

Вручення дипломів переможцям конкурсу відбудеться 10 грудня 2015 року об 11. 00 в Національному центрі ділового та культурного співробітництва «Український дім» (м. Київ, вул. Хрещатик, 2) під час церемонії відкриття VI Міжнародної книжкової виставки «Книжкові контракти». .

УВАГА ! Чергове громадське обговорення

, 20/11/2015 × 10:55

Міністерством культури України розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Переліку платних послуг, які можуть надаватися закладами культури, заснованими на державній та комунальній формі власності», який розміщено на офіційному веб-сайті Міністерства культури України (розділ «Громадське обговорення») для отримання пропозицій та зауважень.

Зауваження та пропозиції приймаються в термін до 11 грудня 2015 року в письмовому та електронному вигляді на адреси: Міністерство культури України – 01601, м. Київ, вул. І. Франка, 19, конт. тел. 234-15-61; E-mail: prihodnyuk@mincult.gov.ua

Названо найкращі книги 2015 року за версією Amazon

DT.ua, 19/11/2015 × 12:37

Найбільший інтернет-сервіс Amazon опублікував щорічний рейтинг кращих книг за 2015 рік, повідомляє Business Insider.

При відборі експерти розглядали твори різних жанрів: від літературної критики до жахів і трилерів.

Топ-10 очолив роман письменниці Лорен Грофф під назвою “Долі та фурії”, що оповідає про складність стосунків і шлюбу.

На другому місці розташувався роман Та-Нехісі Коутса “Між світом і мною”, в якому автор розповів про життя сучасних чорношкірих і расову напруженість в американському суспільстві. Коутс також ділиться роздумами про минуле, сьогодення і майбутнє афроамериканців у США.

Трійку лідерів замикає наукова публікація Емі Еліс Натт “Стати Ніколь”. Автор розповідає історію транссексуальної “дівчинки”, її брата-близнюка і взаємин у родині в цілому.

Повний список кращих книг 2015 року:

Лорен Грофф – Долі та фурії;

Та-Нехісі Коутс – Між світом і мною;

Емі Еліс Натт – Стати Ніколь;

Саба Тахір – Куточок у попелі;

Крістін Ханна – Соловей;

Девід Маккалоу – Брати Райт;

Хелен Макдональд – Я означає яструб;

Джонатан Франзен – П’юріті;

Саллі Манн – Не рухайся;

Пола Гоукінз – Дівчина у потягу.

У Москві в бібліотеці української літератури проводяться обшуки

уніан, 28/10/2015 × 15:56

У Москві в будівлі Бібліотеки української літератури проходять обшуки.

Оперативники вилучають документи, електронні носії і деяку літературу, повідомляє агентство міських новин «Москва» з посиланням на джерело в правоохоронних органах.

За даними агентства, причиною обшуків стали повідомлення про те, що в бібліотеці є екземпляри якоїсь газети, в якій нібито спотворюються історичні факти і що це видання може бути «русофобського характеру».

Обшуки також проходять в квартирах у керівника бібліотеки Наталії Шаріної і представника Світового конгресу українців у Москві Валерія Семененка. За даними телеканалу РЕН ТВ, слідчі дії можуть бути пов’язані з кримінальною справою, розслідування якої було припинено у 2011 році.

Проте наразі російські силовики офіційно не коментують цих повідомлень.

Жадан став лауреатом премії "Ангелус"

radiosvoboda, 18/10/2015 × 19:33

Письменник Сергій Жадан став третім українцем, що здобув престижну літературну премію Angelus, якою в Польщі відзначають найкращих авторів Центральної Європи.

Як повідомляє польське видання Polityka, оргкомітет відзначив Жадана за роман "Месопотамія". За умовами премії, переможець отримає чек на 150 тисяч злотих (це майже 40 тисяч доларів).

Міжнародна літературна премія Angelus була заснована 2006 року у Вроцлаві. За умовами премії, статуетку ангела авторства Єви Россано і грошову винагороду отримує автор із країн Центральної Європи за прозову книжку, перекладену і видану в Польщі впродовж останнього року.

У 2013 році лауреатом цієї премії за книжку "Музей покинутих секретів" стала Оксана Забужко, а першим серед відзначених оргкомітетом у 2006 році був Юрій Андрухович за роман "Дванадцять обручів".

Читайте також: Українська художниця отримала престижну премію за інсталяцію "Мімікрія"

У 2011 році премією Angelus за твір "У війни не жіноче обличчя" була відзначена білоруська письменниця Світлана Алексієвич, яка в цьому році отримала Нобелівську премію.

Мінекономіки запустило онлайн-магазин стандартів та нормативних документів

Джерело: День, 16/10/2015 × 12:39

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України забезпечило запуск онлайн-магазину стандартів і нормативних документів. Про це йдеться у повідомленні міністерства.

Відтепер будь-який стандарт можна буде замовити, оплатити і завантажити онлайн, не переплачуючи агентам-посередникам. "Поява онлайн-магазину стандартів докорінно змінює процес замовлення, який існував раніше", - йдеться у повідомленні.

"В питанні отримання стандартів держава виступає сервісною компанією, а головна вимога будь-якого сервісу - це зручність. Ми намагалися максимально наблизити функціонал сайту до звичного функціоналу онлайн-магазинів, щоб документи можна було легко знайти й замовити", - підкреслив заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов.

За його словами, крім того, внаслідок прямого замовлення стандартів їх кінцеву ціну можна буде переглянути, оскільки не буде включатись комісія агентів.

Процедура замовлення документів на сайті досить проста. Треба знайти необхідний документ у пошуку, оплатити його вартість карткою прямо на сайті та скачати захищений PDF-файл. Онлайн-оплата здійснюється за допомогою сервісу Liqpay.

Уродженка України стала лауреатом Нобелівської премії з літератури

Gazeta.ua , 08/10/2015 × 13:38

Лауреатом Нобелівської премії з літератури в 2015 році стала білоруська письменниця Світлана Алексієвич. "За її поліфонічний текст, який став пам'ятником страждання і хоробрості нашого часу". Слід зазначити, що Алексієвич народилася в Івано-Франківську.

Білоруська письменниця вважалася головним фаворитом премії цього року.

67-річна Алексієвич відома своїми книгами "У війни не жіноче обличчя", "Цинкові хлопчики", "Чорнобильська молитва" і "Час секонд хенд".

Розмір премії становить 10 мільйонів шведських крон (960 тисяч доларів.

Минулого року цю нагороду отримав французький письменник Патрік Модіано.

Розмір премії становить 10 мільйонів шведських крон (960 тисяч доларів )

Василь Шкляр презентував у Києві нову книгу "Чорне Сонце"

УНН, 02/10/2015 × 15:33

Український письменник Василь Шкляр презентував книгу “Чорне сонце”, розповідь у якій ведеться від імені бійця полку “Азов”.

“Історія розгортання російсько-української війни — очима бійця полку „Азов“ — хто і навіщо затягує криваву драму, чому гинуть найкращі, чому місцеві вважають своїх визволителів ворогами, яким наш герой бачить майбутнє Вітчизни? Глибока, сповнена смутку, болю й надії оповідь хлопця, якого честь і сумління змусили взяти до рук зброю”, — пише письменник.

Учені виявили користь саме чоловічого читання діткам

ЛітАкцент, 29/09/2015 × 15:17

Науковці вкотре наголошують: для розвитку малюків дуже корисно, щоби їм читали. Причому краще, вважає команда вчених із Гарвардського університету, щоби це робив тато, особливо для дівчаток. Про це пише The Daily Mail. “Цей вплив дуже значний, особливо якщо татусі починають читати діткам до двох років”, – каже керівник дослідження Елізабет Даарсма.

Із її слів, малюки більш уважні, коли за книжку береться тато. До того ж, жінки та чоловіки по-різному підходять до цього заняття. Мами тяжіють до “вчительських” запитань на кшталт: “Скільки яблучок ти бачиш?”, тоді як чоловіки віддають перевагу більш абстрактним питанням, ведучи з дитиною обговорення, що стимулюють роботу уяви.

“Татусі радше скажуть щось таке: “О, дивися, драбинка. Пам’ятаєш, у мене в вантажівці лежала драбинка?” Це прекрасно для розвитку мовлення дитини, бо її мозок мусить більше працювати”, – говорить Даарсма.

На думку експерта з батьківства Джастіна Колсона, читаючи дітям, батько розширює їхній словник, розвиває їхню здатність до навчання, а ще створює відчуття безпеки, покращує свої з ними відносини.

Водночас видання зазначає, що кожен четвертий британський батько або мати ніколи не читає своїм дітям або робить це лише раз на півроку.

Українську дитячу книгу про війну презентували у Швеції

Сultprostir, 29/09/2015 × 14:52

27 вересня завершив свою роботу книжковий ярмарок у Гьотеборзі − найбільший фестиваль літератури в Скандинавії. Вперше за історію незалежної України на ньому наша країна була представлена у стенді Об’єднання інститутів культури країн Європейського Союзу EUNIC (European Union National Institutes for Culture), де разом із провідними культурними інститутами Європи книги про Україну та твори, написані українськими авторами, були показані широкому загалу.

Свою вже відому європейському читачеві книжку «Війна, що змінили Рондо» про те, як пояснити дитині причини та наслідки війни презентували українські автори та ілюстратори Романа Романишин та Андрій Лесів (творча майстерня «Аґрафка»). Романа та Андрій фіналізували роботу стенду виступом для широкого загалу про видавничу справу в Україні від імені «Видавництва Старого Лева». Події, присвячені Україні, були організовані Українським інститутом у Швеції, громадською організацією, яка вже другий рік проводить масштабні культурні заходи з популяризації української культури в країнах Скандинавії

Вчені створили книгу-фільтр для очищення брудної води

webmaster, 20/09/2015 × 19:10

Дослідники з університету Карнегі-Меллон створили книгу-фільтр для очищення брудної води, кожна сторінка якої може відфільтрувати близько 100 л рідини. Ноу-хау стане незамінним засобом для майже 700 млн жителів нашої планети, які не мають прямого доступу до чистої питної води. Унікальна «питна» книга вже успішно пройшов лабораторні випробування і довела 100-відсоткову ефективність очищення рідини від небезпечних бактерій. Розробила книгу-фільтр дослідниця Тері Данкович, яка вважає забруднену воду глобальною проблемою людства.

Книга-фільтр складається з листів нанопапіру, що містить частинки міді і срібла. Для очищення води достатньо лише процідити її через сторінку книги, кожен примірник якої дозволить забезпечити однієї людини на 4 роки чистою питною водою.

Дослідниця планує найближчим часом збільшити тираж «питної» книги, яку зараз виготовляють вручну і поширити її серед населення країн, що розвиваються.

Розпочався відбір творів на конкурси Книга року BBC 2015 та Дитяча Книга року BBC 2015

Буквоїд, 15/09/2015 × 15:29

"Впродовж останніх десяти років ВВС Україна є чудовим майданчиком для дискусій про сучасну українську літературу. Оголошуючи старт одинадцятої премії, ми сподіваємося, що нове десятиліття цієї літературної премії ознаменується блискучими роботами в обох номінаціях", - сказала головний редактор ВВС Україна Ніна Кур´ята.

Як і щороку, починаючи з 2012-го, проводять у партнерстві з Культурною програмою Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР).

"ЄБРР вірить у суспільство, де підприємництво, індивідуальність і незалежність духу відіграють ключову роль, і все це починається з гарної дитячої книги", - сказала радниця з питань культури ЄБРР Світлана Пиркало.

До журі премії Книга року ВВС 2015 увійшли:

§ Віра Агеєва, професор, Національний університет Києво-Могилянська академія

§ Ольга Герасим´юк, журналістка

§ Світлана Пиркало, письменниця, радниця з питань культури ЄБРР

§ Марта Шокало, випусковий редактор ВВС Україна

§ Юрій Володарський, літературний критик

Переможець у кожній номінації отримає грошову премію у розмірі гривневого еквіваленту 1000 фунтів. Видавці книг-переможців в обох номінаціях отримають право використовувати логотип премії Книга року ВВС на наступних виданнях.

Видавці можуть подавати на розгляд журі до трьох книг у кожній категорії та до двох нових книг переможців попередніх конкурсів. Книги, подані на премію, мають бути художніми прозовими творами, написаними українською мовою, виданими упродовж останніх 12-и місяців на момент оголошення старту премії.

"Довгі списки" у кожній номінації визначає редакція ВВС Україна. "Короткі списки" та переможців визначає журі. Останній термін подання книг на премію - 1 жовтня 2015 року. Переможців оголосять у грудні 2015 року.

Переможці 2014 року: Софія Андрухович "Фелікс Австрія" (Книга року 2014) і Катя Штанко "Дракони, вперед!" (Дитяча книга року 2014).

Американський журнал Forbes склав традиційний рейтинг найбільш високооплачуваних письменників світу - 2015.

, 15/09/2015 × 13:34

Перше місце в рейтингу знову зайняв автор трилерів і детективів американець Джеймс Паттерсон, який за останні 12 місяців заробив $90 млн. Він відомий як автор серії книг про інспектора Алекса Кросса і детектива Майкла Беннета. Також він написав більше десяти романів під егідою "Жіночий клуб розслідувань вбивств".

На другому місці рейтингу - американець Ден Браун, який заробив за минулий рік $28 млн. Його остання книга "Інферно", головним героєм якої знову став професор Роберт Ленгдон, вийшла в 2013 році і була продана накладом понад 1,4 млн копій у США. За деякими даними, роман буде екранізований.

Третю сходинку посіла американська письменниця, автор детективних і любовних романів Нора Робертс. Її дохід склав $23 млн. На четвертому місці - ще один автор любовних романів, американка Даніела Стіл ($22 млн). Замикає п'ятірку лідерів американка Джанет Іванович ($20 млн).

У рейтингу Forbes одразу на шостому місці дебютувала 26-річна американка Вероніка Рот, чия книга "Дивергент" була екранізована в цьому році. Романи Рот в США були продані накладом більше семи млн копій за останній рік. Сукупний дохід письменниці, за підрахунками Forbes, склав $17 млн. "Дивергент" - перший з романів-антиутопій Рот. Письменниця стала наймолодшою фігуранткою цього рейтингу Forbes.

Крім неї в нинішньому списку найбільш високооплачуваних письменників дебютували автор бестселера "Зникла" Гілліан Флінн ($9 млн) і Джон Грін ($9 млн), фільм за романом якого "Винні зірки" став касовим хітом цього року.

У десятку найбільш високооплачуваних авторів також потрапили автор "Щоденника слабака", американець Джефф Кінні ($17 млн), "король жахів" Стівен Кінг ($17 млн), автор трилогії "Голодні ігри" Сьюзен Коллінз ($16 млн) і автор серії книг про Гаррі Поттера Джоан Роулінг ($14 млн).

Публічна бібліотека Нью-Йорку нагороджує віншує дітей церемонією на стадіоні Янкі за читання влітку

webmaster, 28/08/2015 × 22:23

Міські діти, які присвятили літо читанню, були вшановані церемонією на Стадіоні Янкерс від Публічної бібліотеки Нью-Йорка (NYPL).

Три читачі з NYPL Манхетену і четвертий від Бруклінської публічної бібліотеки були обрані в якості лауреатів не тільки за свою майстерність у читанні, а й за есе, яке було частиною конкурсу.

Тема 2015 року "Кожен герой має свою історію". Протягом усього літа, NYPL філії в Бронксі, Манхеттені і Стейтен-Айленді пропонували широкий спектр заходів та семінарів, заохочуючи читачів різного віку до створення історій, поширення досвіду та пошуку натхнення в супергероях у своєму житті принаймні протягом 20 хвилин на день.

http://www.nydailynews.com/new-york/ny-public-library-honors-young-readers-yankee-stadium-article-1.2340497
StartПопередні [ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ] 10 next pagesНаступніEnd

Актуальна інформація

Вітаємо шановних відвідувачів на сайті, який супроводжує науково-методичний відділ Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого (НБУ ім. Ярослава Мудрого). Наш відділ є науково-методичним та інформаційно-консультативним центром для публічних бібліотек України, а також співпрацює з бібліотеками різних типів і форм власності.

Пам'ятайте, що наповнення цього сайту - наша спільна робота. Якщо Ви маєте матеріали, що можуть зацікавити бібліотечну спільноту, або бажаєте підняти актуальну тему - чекаємо Ваших пропозицій на адресу method@nplu.org.

Шановні колеги! Якщо у вас змінилися реквізити (адреса, e-mail, URL, телефон тощо) надішліть повідомлення для відповідних коректив на сторінці сайту „Бібліотеки України”.


Вітаємо
For Librarians
Библиотекарю
ПошукГолосування
Які фактори найбільше впливають на рівень мотивації високоефективної роботи?
 
матеріальні (заробітна плата, надбавки,доплати, премії тощо)
моральні (грамоти, відзнаки, подяки тощо)
психологічні (сприятливий психологічний клімат, стосунки з колегами тощо)
організаційні (умови праці, графік роботи, розширення сфери діяльності тощо)
Результати