Бібліотечному фахівцю

Формами бібліотечного обслуговування є абонемент, читальний зал, обслуговування поза бібліотекою та інші форми.
Розділи сайту

Закрити 1. Офіційна інформація

Закрити 2. Бібліотеки України

Закрити 3. Національні бібліотеки

Закрити 4. Сторінка дослідника

Закрити 5. Методисти рекомендують

Закрити 6. Статистична аналітика

Закрити 7. Бібліотечна планета

Закрити 8. Бібліолоція

Закрити 9. Бібліографи презентують

Мастрід

Закрити Інновації/проекти

Закрити Бібліотечний простір

Закрити ЕСМаР

Закрити Лауреати конкурсу

Закрити Нагороди і звання

Нове на сайті

Виставлено:

[27.11.2018]

Семінар «Актуальні питання охорони книжкових пам’яток».

[09.11.2018]

Сучасні тенденції розвитку публічних бібліотек і бібліотечної справи у зарубіжних країнах

[04.10.2018]

Бібліотечна планета, номер 3 за 2018 рік

[15.06.2018]

Бібліотечна планета, номер 2 за 2018 рік

[14.03.2018]

До відома авторів журналу

[13.03.2018]

Бібліотечна планета, номер 1 за 2018 рік

[28.12.2017]

Публічна Бібліотека І Реалізація Завдань Соціальної Політики

[28.12.2017]

Бібліотечна планета, номер 4 за 2017 рік

[28.12.2017]

Статті з зарубіжних фахових періодичних видань 4 квартал, 2017 р.

[20.10.2017]

Cемінар для бібліографів «Основні напрями бібліографічної роботи: теорія і практика».

[06.10.2017]

Бібліотечна планета, номер 3 за 2017 рік

[24.09.2017]

Статті з зарубіжних фахових періодичних видань 3 квартал, 2017 р.

[23.08.2017]

Тенденції розвитку публічних бібліотек зарубіжних країн

[21.06.2017]

Статті з зарубіжних фахових періодичних видань 2 квартал

[09.06.2017]

Бібліотечна планета, номер 2 за 2017 рік

[04.04.2017]

Сучасний літературний процес: Бібліотека. Книга. Читач

Інформація від майстра
Відвідувачі

   відвідувачі

   відвідувачів online


Page Rank Check
Новини

«Сміх. Страх. Сила»

"Культура і життя", 19/05/2017 × 15:45

У Києві, в Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі «Мистецький Арсенал» триває VII Міжнародний фестиваль літератури та книговидавництва «Книжковий Арсенал». Цьогоріч його заходи об'єднані фокус-темою «Сміх. Страх. Сила».

Понад 150 видавництв представляють свої новинки. Презентувати твори приїхали не лише українські письменники, але й зарубіжні. Зокрема, відбуваються авторські і тематичні програми та проекти, цікаві дискусії та лекції, благодійні акції, виставки ілюстрацій і артінсталяцій, кінопокази, музичні перформанси тощо.

У міжнародній програмі - понад 50 відомих письменників, літературних діячів та художників з Канади, США, Японії, Великобританії, Норвегії, Швейцарії, Франції, Німеччини, Польщі, Латвії, Чехії, Грузії та інших країн.

Як повідомляють ЗМІ, у цьому році «Книжковий Арсенал» починає традицію запрошення в Україну великих світових фестивалів. Перший гість - Бірмінгемський літературних фестиваль. Триватиме «Книжковий Арсенал» до 21 травня.

Рішення РНБО про заборону “Яндекса”, “ВКонтакте” і “Однокласників” введено в дію

Інформатор, 17/05/2017 × 09:24

Указом Президента України від 15 травня 2017 року № 133/2017 введено в дію Рішення Ради національної безпеки і оборони України (від 28 квітня 2017 року) «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)». Указ Президента України про блокування сайтів набирає чинності з дня його опублікування. Офіційними друкованими виданнями є інформаційний бюлетень "Офіційний вісник Президента України", газета "Урядовий кур'єр". Таким чином, указ президента набуде чинності не пізніше 1 червня 2017 року.

Зокрема, нові санкції проти Росії передбачають блокування доступу до таких популярних соцмереж, як "ВКонтакте" і "Однокласники". Також доступ буде заблоковано до всіх сервісів "Яндекса" – "Яндекс.Деньги", "Яндекс.Новини", "Яндекс.Пошта", Метро, Каса, Календар, Кинопоиск, Авіа, Веб-майстер, Відео, Погода, крім головної сторінки "Яндекса".

Під санкції потрапляють і "Mail.Ru Group", сайти антивірусних компаній "Лабораторія Касперського" і DrWeb. Також буде заблоковано активи, заборону на транзакції і мовлення російських телекомпаній: "ТВ Центр", РБК, ВГТРК, "НТВ-Плюс", "Зірка", ТНТ, РЕН, ОТР.

Загалом, у санкційному списку опинилось 468 юридичних та 1228 фізичних осіб. Термін санкцій для юридичних осіб продовжується терміном на 1-3 роки, для фізичних – терміном на 1-5 років, а також – безстроково.

ЦЕНТРАЛЬНА МІСЬКА БІБЛІОТЕКА ІМ. М. ЛЕРМОНТОВА ВИБОРОЛА ПРЕСТИЖНУ МІЖНАРОДНУ ПРЕМІЮ EIFL

Мелітопольська міська рада, 13/05/2017 × 10:07

Центральна міська бібліотека ім. М. Лермонтова ( м. Мелітополь, Запорізька обл.) стала переможцем 10-ї премії EIFL «OPEN GOVERNMENT: INNOVATION AWARD».

Премія виділяється в межах програми заохочень EIFL-PLIP за інновації Innovation Awards і призначена для публічних бібліотек у країнах, що розвиваються, та у країнах з перехідною економікою (зокрема в Україні), які використовують інформаційні та комунікаційні технології (ІКТ) для поліпшення якості життя людей.

Щороку організатори конкурсу прагнуть виявити публічні бібліотеки, які надаючи інноваційні послуги, допомагають людям у подоланні труднощів в наступних сферах розвитку:

• Економічне благополуччя і трудова зайнятість населення

• Фермерство і стале сільське господарство

• Здоров'я і гігієна

• Цифрова залученість

• Гендерна рівність, розширення прав і можливостей жінок і дівчат

• Освіта для всіх

• Зміна клімату та інші проблеми, що впливають на навколишнє середовище.

Конкурс проводиться з 2011 року за фінансової підтримки Фонду Білла і Мелінди Гейтс. За цей час було оголошено 37 переможців з країн Європи, Латинської Америки та Африки. Приз - $ 1500 й широке оприлюднення через глобальні канали зв'язку EIFL і мережі в США.

Мелітопольська бібліотека – четверта в Україні і перша у Запорізькій області бібліотека, що отримала цей престижний трофей. Відзнаку бібліотекарі здобули в номінації «Відкритий уряд» за активну участь у реалізації міських ініціатив та впровадження нової бібліотечної послуги «Інформаційно-методичний супровід громадського проекту «Бюджет міських ініціатив». У 2016 році бібліотека була залучена як Пункт супроводу Громадського проекту, відповідала за його впровадження та реалізацію.

Найближчим часом на міжнародних бібліотечних заходах очікується урочисте нагородження бібліотеки Сертифікатом та матеріальною винагородою, яку буде використано на подальше впровадження інноваційних послуг для мелітопольців.

У Британії впали продажі електронних книг

webmaster, 11/05/2017 × 14:26

Як повідомляє «The Guardian», продажі електронних книг у Великобританії за 2016 рік впали на 17% - до £ 204 млн і знаходяться на найнижчому рівні, починаючи з 2011 року, коли цю країну тільки починав брати штурмом Amazon Kindle - лідер на ринку електронних книг. При цьому британці стали купувати більше друкованих видань, вважаючи за краще їх брати з собою у відпустку або в дорогу. Голова Асоціації видавців Стів Лотінг прокоментував дані статистики: «В цілому існує відчуття, що люди втомилися від екранів і безлічі гаджетів, якими їм доводиться користуватися. Друковані книги дають можливість відпочити від них».

Зниження продажів споживчих електронних книг було викликано спадом продажів найпопулярнішого сегмента - фантастики, попит на яку різко впав на 16% - до £ 165 млн у минулому році.

При цьому загальний обсяг продажів книг у Великобританії за останній рік збільшився на 7%, що є найбільшим зростанням з 2007 року. Продажі друкованих книг – художньої, науково-популярної та дитячої літератури – зросли майже на 9% в минулому році - до £ 1,55 млрд. Всього у Великобританії друкований книжковий ринок, в тому числі журнали, збільшився на 8% і досяг п'ятирічного максимуму в £ 3 млрд.

Стали відомі лауреати премії «Смолоскип»

Буквоїд, 05/05/2017 × 16:17

Оголошено переможців щорічного літературного конкурсу видавництва «Смолоскип». До вашої уваги – список лауреатів. Першу премію не призначили. ІІ премія Номінація «Дитяча література»

Марія Луговик – збірка поезій «Золоті баранчики»

Номінація «Проза»

Сергій Рибницький – збірка короткої прози

Дарина Березіна – роман «Факультет»

Номінація «Поезія»

Олександр Мимрук – збірка «Цукровик»

Ірина Загладько – збірка «Легіт і лемент»

Ігор Мітров – збірка «Батрахоміомахія».

ІІІ премія

Номінація «Дитяча література»

Аліна Борщова – «Без помилок»

Юлія Ілюха – «Історії Цвірінька»

Номінація «Проза»

Олеся Зеліско – «Болиголов»

Сергій Одаренко – «Янголи носять абібас»

Номінація «Поезія»

Роман Воробйов

Ольга Перехрест – «Розмовник»

Богуслав Поляк – «Їз»

Ігор Мітров – «Даун Хаус»

Кіра Кирпа – «Нуль за Цельсієм»

Оксана Скоц – «Ймовірні реальності»

Марія Помазан – «Лілії емігранта Візенхофа»

Тала Кольт – «Втеча соло»

IV премія

Номінація «Дитяча література»

Марія Корольова, Наталія Третяк.

Номінація «Проза»

Ірина Токарева, Яніна Бутенко, Назар Мулик.

Номінація «Поезія»

Микола Гуменюк, Олександр Шумілін, Катерина Девдера, Даниїл Задорожний.

Спеціальна відзнака журі:

«Проза»:

Наталія Хаммоуда, Роман Ліньков, Юлія Василенко, Ольга Семиляк, Анна Барвінок, Інна Данилюк, Ганна Щавінська, Євгенія Касо.

Номінація «Поезія»:

Олена Бодасюк, Джон Гнатів, Яніна Дияк, Олександр Томко, Микола Антощак, Оксана Пухонська, Юлія Олексів, Наталія Мандрицька, Олександр Литвиненко, Уляна Шарпе, Ольга Мацо, Аліна Звіздецька, Здена Тесличко.

«Смолоскип» видасть рукописи лауреатів ІІ премії. Решта лауреатів отримають грошові призи та подарунки.

Лорен Ґрофф увійшла до списку найкращих молодих американських романістів

, 03/05/2017 × 14:59

Авторку роману «Долі та фурії» Лорен Ґрофф, який видали «Наш формат» та #книголав, журнал Granta визнав однією з найкращих американських романістів.

Усього до списку британського видання увійшов 21 автор віком до 40 років. Нові твори усіх письменників будуть опубліковані в 139-му числі журналу — пише Los Angeles Times. Такий список авторів Granta складає кожні 10 років. «Оголошений сьогодні список демонструє динамічну й різноманітну літературну сцену, виявляє надзвичайні таланти цієї країни», — йдеться в прес-релізі видання.

Перелік письменників визначали відомі романісти Патрік Девітт, А. М. Хомс, Келлі Лінк, Бен Маркус та редактор і видавець Granta Сігрід Раусінг.

Лорен Ґрофф — 38-річна американська письменниця, авторка трьох світових бестселерів.

Її перший роман «Чудовиська Темплтона» ще до публікації отримав схвальний відгук від майстра жахів Стівена Кінга. Другий роман Лорен Ґрофф «Аркадія» визнано однією з найкращих книжок 2012 року за версією New York Times, Washington Post і Vogue. Ця книжка Ґрофф здобула премію Medici Book Club Prize і увійшла до шорт-листа нагороди L. A. Times Book Award.

Третій роман Ґрофф «Долі та фурії» одразу після публік

ації опинився в списку улюблених книжок Барака Обами, а також увійшов до рейтингів найкращих книжок року за версією Amazon, Washington Post, Time та інших медіа. Твір пройшов у фінал National Book Award в категорії «художня література», а також National Book Critics Circle Award та Kirkus Award. Роман здобув нагороду American Booksellers’ Association Indies’ Choice Award серед творів художньої літератури. Права на публікацію «Доль та фурій» придбали 30 країн.

Для бібліотеки в Бостоні компанія Oracle створила міні-автомийку, чи пак, книгомийку

За матеріалами sploid.gizmodo.com, 28/04/2017 × 13:25

Якщо ви затятий книголюб, то знаєте, скільки пилу збирається на книжкових полицях і на самих книжках. А уявіть, яку роботу доводиться виконувати бібліотекарям, підтримуючи у належному стані десятки тисяч видань. Як виявилось, американці для цього вже винайшли міні-конвеєр, який чистить книги, наче маленька автомийка.

Винахід отримав назву Depulvera. Він використовує щітки, що обертаються, стрічковий конвеєр, вбудований пиловсмоктувач, який чистить книгу від бруду й пилу. Все, що треба робити бібліотекарю — це класти книгу на початку і забирати після процесу чистки.

Для Depulvera підходять книги висотою близько 38 см. Книгомийка чистить 12 штук за хвилину. Головне, що вона не шкодить виданням. Крім того, винахід зручний і дає можливість бібліотекарям переміщати його у потрібні місця.

В Україні з’явилося нове віртуальне видавництво – BookRe

Друг читача, 18/04/2017 × 10:34

BookRe — це видавництво електронних книжок, відкрите для всіх авторів та всіх жанрів. Видавництво є дружнім об’єднанням професіоналів та початківців у книжковій справі.

BookRe пропонує авторам верстку електронних книг, ілюстрування, дизайн обкладинок, а також місце на поличці власного магазину та в магазинах-партнерах проекту, список яких постійно поповнюється. Засновниця сервісу Дар’я Купріянова:

«Книга без читача не живе, її необхідно гортати, інакше вона наче і не існує. Але видання книги часто зупиняється ще на етапі розрахунку бюджету. Мета BookRe — щоб кожна книга, в яку вірить її автор, отримала шанс потрапити на очі читачеві. Тому ми й звернулися до ідеї електронного видавництва. Видати електронну книгу значно легше і дешевше, ніж паперову, при тому вона має більше можливостей: її можна продавати в магазинах по всьому світі, можна миттєво пересилати по різних країнах. Книга стає вільною, всюдисущою! Майже нематеріальною, як чиста думка. Це дуже красиво, як на мене. Заради цього ми й створили BookRe — щоб видавати вільні книги, і допомагати їм розлітатися по світі».

BookRe запрошує бета-авторів — перші 15 письменників, що звернуться до видавництва, отримають базові послуги сервісу безкоштовно. Навзаєм просять лише висловити свою думку з приводу робочого процесу, виявити незручності та підкреслити позитивні сторони. Тексти приймаються українською та російською мовами, під запит можливі й інші мови.

Сторінка видавництва на фейсбуці: https://www.facebook.com/bookre.ua/

Український поетичний челлендж з домашніми улюбленцями

Друг читача, 08/04/2017 × 17:13

Український поет, художник і куратор літературно-мистецьких проектів Богдан-Олег Горобчук започаткував у фейсбуці новий читацький флешмоб #PetPoetryChallenge.

Щоб приєднатися до челленджу, треба бути затеганим. Далі ви записуєте відео, в якому читаєте власний або просто улюблений вірш, і при цьому домашній улюбленець має асистувати вам. У дописі розкажіть про свою кішку/собаку/равлика/пацючка/хом’ячка та ін., а також затегайте 2-3 друзів, щоб вони теж долучилися.

#PetPoetryChallenge має і благодійну мету. Він створений на підтримку українського літературного порталу «Читомо».

Рекламні заголовки з класичних романів

За матеріалами bustle, 03/04/2017 × 15:45

Книгарня з Далласу «The Wild Detectives» в соцмережах робить з класичних романів рекламні заголовки, щоб привернути увагу людей до читання.

Наприклад, заголовок «Ніколи не вгадаєте, що сталося з цією дівчинкою-підлітком з Канзасу після того, як її будинок знищив торнадо» — є описом «Дивовижного чарівника країни Оз». Або ще: «Який новий синтетичний наркотик перетворює лондонців у жорстоких маніяків?» — це заголовок до книги Роберта Стівенсона «Дивна історія доктора Джекіла і містера Гайда».

Проект отримав назву літбейт (litbait), від англійської клікбейт (clickbait) — терміну, який означає вірусний контент із рекламними заголовками.

За допомогою літбейту на сайті книгарні, а також у соцмережах суттєво підвищилося відвідування. Крім того, магазин «The Wild Detectives» працює до півночі, пропонує голодним читачам їжу та напої, а при замовленні книги додому, може привезти вам чогось попити.

Основні ідеї та ініціативи Міністерства культури по реалізації державної культурної політики

Прес-служба Міністерства культури України, 23/03/2017 × 15:18

Книговидання та книгорозповсюдження, реформування наукових інституцій, Національне бюро програми ЄС «Креативна Європа», підвищення якості культурних послуг в місцевих громадах… Про ці та інші питання йшла мова 22 березня на черговому засіданні Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності. Основні ідеї та ініціативи, які впроваджує Мінкультури України, забезпечуючи таким чином виконання Програми Кабінету Міністрів України та вирішення тих завдань, яких вимагає українське суспільство, представив Міністр культури України Євген Нищук. Детальніше див. http://mincult.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=245218489&cat_id=244895180 .

Україна вирішила відмовитися від радянського бібліотечного класифікатора

, 22/03/2017 × 15:44

Кабінет Міністрів на своєму засіданні в середу, 22 березня, вирішив перевести українські бібліотеки на використання універсальної десяткової класифікації (УДК) замість бібліотечно-бібліографічної класифікації (ББК).

«В Україні для систематизації видавничої продукції паралельно використовують дві системи: УДК і ББК. Система УДК - світова, її використовують 130 країн, ББК - це радянська розробка 60-х років минулого століття, яка і зараз має офіційний статус у Росії», – сказав голова Державного комітету з питань телебачення і радіомовлення Олег Наливайко під час обговорення.

Постанова передбачає відмову від використання бібліотечно-бібліографічної класифікації та поступове переведення бібліотек-користувачів на універсальну десяткову класифікацію як міжнародну систему.

Зауважимо, що УДК заснована на таблицях за ієрархічним принципом поділу від загального до конкретного з використанням цифрового десяткового коду. Його радянський аналог ББК використовує таблицю класифікації і побудований за ієрархічним принципом, однак за іншою методологією.

Книжковий магазин показав книги, написані жінками

webmaster, 14/03/2017 × 09:23

Цікава подія відбулась у книжковому магазині «Loganberry Books» ( Клівленд, США).

Усі книги, написані письменниками-чоловіками, були перевернуті корінцями до стіни, щоб проілюструвати, наскільки в літературному світі більше чоловіків, ніж жінок. В результаті цієї акції у багатьох просто «відкрилися очі», явивши враженим читачам чесний погляд на гендерну нерівність в літературі.

Як розповіла виданню «BuzzFeed» засновниця і власниця книгарні Харрієт Логан: «Я працюю книгопродавцем вже більше 20 років, і щороку я витрачаю час і зусилля на те, щоб висвітлити працю жінок в літературі… В цьому році мені захотілося зробити щось інше, щоб познайомити читачів не тільки з хорошими творами жінок, а й показати гендерну невідповідність в письменницькій галузі. На людину, якій намагаються донести праці авторів-жінок, це справляє просто ефект шоку ».

За оцінками пані Логан, лише 37% художніх творів в її магазині написані жінками. До стіни корінцями було повернуто близько 10 000 томів, написаних чоловіками.

«Реакція клієнтів була фантастична і тепла, - розповіла Гаррієт. - Багато людей просто стояли там, дивлячись в простір і хитали головами ».

Крім того, пані Логан повідомила, що вона вже бачила результати впливу її проекту далеко за межами книгарні. «Вчитель-чоловік з Сент-Огастіна, штат Флорида, розповів мені, що в своєму класі в березні він також перевернув усі книги, написані чоловіками, і провів бесіду з учнями про гендерний дисбаланс у такій важливій освітній галузі», - сказала вона.

Київська книгарня почала роздавати книги задарма

Вечірній Київ, 13/03/2017 × 09:08

До чого тільки не вдаються у Києві аби заохотити людей читати! От уже знана багатьом книголюбам затишна книгарня-кав'ярня "Моя книжкова полиця" розпочала роздавати книги задарма.

- Мабуть, ми збожеволіли! Ми просто дуже любимо книжки і знаємо, що мрія кожної книжки бути прочитаною. І от вже майже рік ми красиво продавали найкращі українські книги. Але цього нам виявилось замало. Ми вирішили здолати останні відмовки! *надто дорого* *наступного місяця* *сьогодні просто подивлюсь* Моя КНИЖКОВА ПОЛИЦЯ об’єдналась з найкращими українськими видавцями, щоб запустити неймовірний безстроковий флешмоб #БЕРИ_ЧИТАЙ. Ми створили базу з найактуальніших, найновіших книг від українських видавництв, аби давати їх БЕЗКОШТОВНО! - пояснють свою задумку у книгарні.

Взяти участь у флешмобі дуже просто. Ви просто приходите до книгарні, обираєте книгу з наявних на флешмоб-полиці і забираєте її додому. З вас всього-навсього чекін у книгарні (натискаєте check in під назвою події) та пост у фб, де вказуєте, яку книгу Ви собі обрали, тегаєте видавництво й додаєте хештег флешмобу.

ВСЕ! Тепер ваші друзі знають, де на них чекає КРУТА БЕЗКОШТОВНА КНИЖКА! Прочитали книжку - принесли й обміняли на наступну!

Підтримати незвичну акцію иврішили найкращі українські видавництва: "Наш Формат", "Видавництво 21", "Видавництво Анетти Антоненко", "Komubook", "Видавництво Івана Малковича "Абабагаламага" / Ababahalamaha Publishers", "Видавництво Старого Лева", "Видавництво Vivat", "Книголав", Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля".

Шевченківська премія: лауреати-2016

Мінкультури України, 09/03/2017 × 15:18

Сьогодні, 9 березня Президент України Петро Порошенко вручив лауреатам Національну премію ім. Т.Шевченка.

Згідно з Указом Президента України на подання Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка Шевченківську премію 2017 року отримали:

у номінації "Література, публіцистика, журналістика" - поет , книговидавець, директор видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» Іван Малкович, за книгу віршів "Подорожник з новими віршами";

у номінації "Кіномистецтво" - режисер та аніматор Степан Коваль за анімаційний серіал "Моя країна – Україна";

у номінації "Візуальні мистецтва" - скульптор та художник Микола Малишко за художній проект "Лінія" (скульптура);

у номінації "Музичне мистецтво" - композиторка Богдана Фроляк за симфонію-реквієм "Праведна душа ...", хорова кантата "Колір", музичний твір "Насниться сон мені".

Нагадаємо, що лауреати Шевченківської премії 2017 року були визначені за результатами конкурсу новоствореним Комітетом з Національної премії України імені Тараса Шевченка. До його складу увійшли письменник Сергій Жадан, акторка Ада Роговцева, журналіст та телеведучий Юрій Макаров, співак Тарас Петриненко, кінорежисер Мирослав Слабошпицький, акторка Наталія Сумська, художник Анатолій Криволап, композитор Юрій Ланюк, літературознавець і видавець Ростислав Семків та інші, голова Комітету – Юрій Щербак.

XVIII Всеукраїнський рейтинг «Книжка року 2016» оголосив свої результати

Читомо, 09/03/2017 × 09:23

Цьогоріч у семи тематичних номінаціях рейтингу 76 експертів оцінили 1098 видань.

Гран-прі «Книжка року 2016»

Шевченківська енциклопедія у 6-ти томах. 5-й та 6-й томи (Інститут літератури ім. Т. Г.Шевченка НАН України) ВІДЗНАКА «Видавничий імідж»

Видавництво Старого Лева

Лауреати XVIII Всеукраїнського рейтингу «Книжка року 2016»

Номінація «Хрестоматія» Художня классика: Беладонна. Любовний роман 20-х років; Постріл на сходах. Детектив 20-х років; Шляхи під сонцем Репортаж 20-х років; Майк ЙОГАНСЕН. Подорожі філософа під кепом. – Київ: Темпора. – 808+528+859+448 с.

Життєписи:

Роман ГОРАК. Кинути каменем: есеї про Ірину Вільде. – Львів : Апріорі. – 540 с.

Літературознавство / критика

Шевченківська енциклопедія. В 6-ти томах. Том 5, 6. – Київ : Інститут літератури НАНУ. –1040+1120 с.

Номінація «Красне письменство»

Сучасна українська проза / есеїстика / драматургія

Олесь УЛЬЯНЕНКО. Яйця динозавра. – Київ : Люта справа, 191 с.

Жанрова література (детектив, фантастика, любовний роман тощо)

Юрій ВИННИЧУК. Цензор снів. – Харків : Фоліо. – 319 с.

Зарубіжна проза / есеїстика / драматургія

Салман РУШДІ. Сатанинські вірші. Серія «Майстри світової прози». – Київ : Видавництво Жупанського. – 520 с.

Поезія / афористика

Антологія української поезії ХХ століття. Сер. «Українська Поетична Антологія». – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА. – 1280 с.

Номінація «Софія»

Вітчизняна гуманітаристика

Тарас ЛЮТИЙ. Ніцше. Самоперевершення. – Київ : Темпора. – 978 с.

Зарубіжна гуманітаристика

Історія європейської цивілізації. Греція; Близький Схід. За редакцією Умберто Еко. – Харків : Фоліо. – 863+1310

Номінація «Обрії»

Науково-популярна література

Ешлі ВЕНС. Ілон Маск. Tesla, SpaceX і шлях у фантастичне майбутнє. – Київ : Видавець Форостина О.В. – 416 с.

Публіцистика / сучасні мемуари

Майдан. Свідчення. Київ, 2013–2014. Серія «Бібліотека спротиву. Бібліотека надії». – Київ : Дух і Літера. – 784 с.

Спеціальна література / довідкові видання

о. Климентій Василь СТАСІВ. Місія високого слова. Василіянське книговидання: минуле, сучасне і майбутнє. – Жовква : Місіонер. – 472 с.

Номінація «Минувшина»

Популярні видання/історична белетристика

Джеймс МЕЙС. Україна: матеріалізація привидів. – Київ : Кліо. – 688 с.

Дослідження, документи

1933: «І чого ви ще живі?». – Київ : Кліо. – 720 с.

Біографії, мемуари

Князі Вишневецькі. – Київ : Балтія-Друк. – 320 с.

Номінація «Дитяче свято»

Книжки для малечі та молодших школярів

Сашко ДЕРМАНСЬКИЙ. Маляка і Гаплик; Маляка і Навіжений дракон; Маляка – принцеса Драконії. – Вінниця : Теза, 156+157+ 157 с.

Твори для школярів середніх класів

Григорій ФАЛЬКОВИЧ. Шалахмонеси. – Київ : Дух і Літера, 48 с.

Підліткова та юнацтва література

Вільям ШЕКСПІР. Ромео і Джульєтта. – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА. – 208 с.

Пізнавальна та розвивальна книга

Богдан ТИХОЛОЗ, Наталя ТИХОЛОЗ. Франко від А до Я. Серія «Дитячі освітні книжки». – Львів : Видавництво Старого Лева. – 72 с.

Номінація «Візитівка»

Мистецтво

Казимир Малевич. Київський період 1928–1930. – Київ : Родовід. – 336 с.

Етнологія / етнографія / фольклор / історія повсякдення / соціолінгвістика

Пантелеймон КУЛІШ. Повне зібрання творів. Т. ІІІ: Записки о Южной Руси. Кн.1–2. – Київ : Критика. – 416+384 с.

Краєзнавча і туристична література / дорожні нотатки / урбаністика

Флоріан ЗАПЛЕТАЛ. Дерев’яні церкви Закарпаття; Міста і села Закарпаття. – Ужгород : Видавництво Олександри Гаркуші. – 120+176 с.

Нью-Йорк читає: наймасштабніша акція з просування літератури

webmaster, 06/03/2017 × 14:18

Щоб підтримати незалежні книгарні та підвищити популярність читання серед американців, відділ мерії з питань медіа і розваг Нью-Йорка запустив новий книжковий проект, в рамках якого жителів міста об`єднає читання однієї й тієї ж книги.

Поштовхом до створення проекту «Одна книга, один Нью-Йорк» стало питання «А якщо всі в Нью-Йорку читатимуть одну книгу в один і той самий час?». Як вважають організатори, якщо проект вдасться, він стане наймасштабнішим у США.

Подібні читацькі акції вже проводились у Сіетлі, Чикаго, Філадельфії та Остіні. Проте тоді виникало чимало проблем із вибором книги, яка не подобалась тим чи іншим жителям міста. Цього разу організатори вирішили влаштувати голосування та обрати видання серед книг, що будуть близькими кожному нью-йоркцю, не залежно від того, як довго він живе у цьому місті. Читання стартує одразу по завершенню голосування. Також на учасників акції чекають обговорення обраного твору у Нью-Йоркській публічній бібліотеці та низка тематичних заходів.

Тбілісі перетворюється на місто-бібліотеку

Видавництво Старого Лева, 06/03/2017 × 14:11

Незабаром у Тбілісі (Грузія) всі охочі зможуть завантажувати книги відомих авторів просто посеред вулиці. У рамках проекту «Місто-бібліотека» у парках та садах, на станціях метро та на головних вулицях міста з`являться таблички із книжковими QR-кодами.

Загалом до кінця квітня планують встановлення 300 таких стендів. П’ять десятків з них уже готові до використання та розміщені на вулицях, названих на честь відомих письменників. Згодом такі електронні бібліотеки можна буде побачити і в інших точках міста.

Завантажити книги можна безкоштовно, скориставшись додатком Saba Reader.

Парижанку оштрафували за книгу, яку вона залишила

УП. Життя, 20/02/2017 × 16:12

Поліція Парижа оштрафувала на 68 євро жінку на ім’я Гвенель за те, що вона залишила книжку на вулиці.

Парижанка прочитала книгу й захотіла передати її комусь іншому, проте не знайшла у книжковому магазині та поблизу місць для буккросингу, йдеться на France Bleu.

Тоді Гвенель вирішила лишити видання на вулиці, неподалік від магазину.

Поліцейські виписали жінці штраф за розкидання сміття у громадському місці. На таку суму, 68 євро, у Франції карають порушників порядку, які викинули недопалки на вулиці або не прибрали за собакою.

Гвенель написала про штраф у Twitter. Коли історія потрапила в ЗМІ, адміністрація Парижа вирішила скасувати покарання жінки.

“Це помилка. Париж любить книги і тих, хто ними ділиться. Ми скасуємо штраф”, – написали представники міської адміністрації в офіційному акаунті у Twitter.

В Австрії видали книгу української письменниці Наталки Сняданко

http://zaxid.net, 16/02/2017 × 16:02

Австрійське видавництво Haymon видало книгу «Колекція пристрастей» сучасної української письменниці Наталки Сняданко.

Вперше роман про пригоди молодої дівчини вийшов у Львові в 2001 році. Три роки потому книгу було перекладено польською і вона увійшла до десятки бестселерів однієї з польських книгарень.

«Колекція пристрастей» — це збірка розповідей дівчини в період дорослішання. У книзі описані стосунки головної героїні з різними чоловіками. Кожен раз вона намагається зрозуміти, що лежить в основі її почуттів — кохання чи пристрасть.

14-го лютого в Австрійському товаристві літератури відбулась презентація австрійського видання.
StartПопередні [ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ] 10 next pagesНаступніEnd

Актуальна інформація

Вітаємо шановних відвідувачів на сайті, який супроводжує науково-методичний відділ Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого (НБУ ім. Ярослава Мудрого). Наш відділ є науково-методичним та інформаційно-консультативним центром для публічних бібліотек України, а також співпрацює з бібліотеками різних типів і форм власності.

Пам'ятайте, що наповнення цього сайту - наша спільна робота. Якщо Ви маєте матеріали, що можуть зацікавити бібліотечну спільноту, або бажаєте підняти актуальну тему - чекаємо Ваших пропозицій на адресу method@nplu.org.

Шановні колеги! Якщо у вас змінилися реквізити (адреса, e-mail, URL, телефон тощо) надішліть повідомлення для відповідних коректив на сторінці сайту „Бібліотеки України”.


Вітаємо
For Librarians
Библиотекарю
ПошукГолосування
На вашу думку, якість роботи працівника насамперед залежить від:
 
кваліфікації та освіти
стажу роботи
креативності та творчості
особистісно-професійного розвитку
можливості кар’єрного зростання
Результати