Бібліотечному фахівцю

стелаж – конструкція (пристрій) для зберігання книжок та інших матеріальних цінностей
Розділи сайту

Закрити 1. Офіційна інформація

Закрити 2. Бібліотеки України

Закрити 3. Національні бібліотеки

Закрити 4. Сторінка дослідника

Закрити 5. Методисти рекомендують

Закрити 6. Статистична аналітика

Закрити 7. Бібліотечна планета

Закрити 8. Бібліолоція

Закрити 9. Бібліографи презентують

Мастрід

Закрити Інновації/проекти

Закрити Бібліотечний простір

Закрити ЕСМаР

Закрити Лауреати конкурсу

Закрити Нагороди і звання

Нове на сайті
Інформація від майстра
Відвідувачі

   відвідувачі

   відвідувачів online


Page Rank Check
Новини

За романом “Червоний” Андрія Кокотюхи знімуть фільм

Zaxid.net, 06/08/2015 × 16:08

На початку 2016 року почнеться підготовчий процес до зйомок повнометражного українського фільму, що стане екранізацією роману Андрія Кокотюхи «Червоний». Режисером проекту буде Ахтем Сеїтаблаєв («Хайтарма»), повідомляє «Телекритика». Крім зйомок повнометражної стрічки передбачено виробництво також телевізійного формату.

Продюсер екранізації «Червоного» – Володимир Філіппов. За його словами, у фільмі, як і в романі, мова йтиме про Норильське повстання у радянських таборах ГУЛАГу 1953 року. «Тут взаємодіють Герой Радянського Союзу, колишній льотчик-винищувач, а другий – герой УПА. І того, й іншого заслали в табори за їхні погляди – обидва мріяли і боролися за незалежність України. Суть в тому, що українці завжди мріяли про незалежність, але в досягненні цієї мети вдавалися до радикальних методів», – розказав продюсер.

За словами письменника Андрія Кокотюхи, рівень більшості сценаристів зараз не високий. «А в українській сучасній літературі якраз з’явилося чимало хороших творів, які хочеться і можна екранізувати», – сказав у свою чергу Анатолій Матешко.

Ліна Костенко дописує новий роман

ВК, 31/07/2015 × 13:35

У новому романі української письменниці Ліни Костенко йтиметься про деградацію Російської імперії. Про нову книжку розповіла спеціально для "Дня" донька Ліни Василівни, письменниця і професор Римського університету "Ла Сап’єнца" Оксана Пахльовська. Згідно з коротким описом, прозовий твір розповідатиме про долю українців у Російській імперії, який охопить історичний період кінця XVIII – XIX століття. Не буду повністю розкривати секретів. Це прозова річ на межі художньої літератури та історії, яка показує еволюцію та деградацію Російської імперії через перехрестя українських доль — стертих, знищених, перетасованих. Історія, де є Україна, Росія, Польща та Франція. Це XIX століття, починаючи від Катериненської доби і закінчуючи крахом імперії, — пояснила Пахльовська. За її словами, "абсолютно ніхто не чекає цієї книги, але вона вже є".

Одеська міжнародна книжкова виставка-ярмарок “Зелена хвиля”

Букмоль, 31/07/2015 × 13:32

6-9 серпня в Одесі (на вул. Дерибасівській) проходитиме XIX Міжнародна книжкова виставка-ярмарок «Зелена хвиля» – знаковий книжковий форум України, подія року для всієї книжкової спільноти. На чотири літні дні в Одесу з’їжджаються представники книжкового світу, налагоджуються зв’язки між учасниками книжкового процесу – видавцями, книгопродавцями і читачами. На відвідувачів фестивалю очікують презентації книжкових новинок та зустрічі з авторами; творчі зустрічі з діячами культури; автограф-сесії та майстер-класи відомих літераторів; книжкові конкурси; кінозал; читацькі конкурси, акції, розіграші призів і, звісно, широкий асортимент книжкової продукції – художня, навчальна, науково-популярна, спеціальна, технічна, дитяча література, а також періодичні видання та друкована графіка. Паралельно з «Зеленою хвилею» відбуватиметься і III Одеський Корнійчуковський фестиваль дитячої літератури – єдиний в Україні фестиваль, цілком присвячений дитячій літературі та творчості, організований громадською організацією «Агентство регіонального розвитку».

Корнійчуковський фестиваль проводиться для того, щоб розвивати у підростаючого покоління любов до читання й творчості, художній і естетичний смак, виявляти нові літературні таланти, в тому числі і серед юних авторів.

Програма фестивалю об’єднує читачів різного віку і всіх, хто причетний до книги: письменників, видавців, художників, редакторів, бібліотекарів, педагогів, критиків і журналістів.

Спілка письменників хоче, аби програму «Українська книга» удосконалили

ZIK, 29/07/2015 × 12:32

До бюджетної програми «Українська книга» не повинні потрапляти маловідомі чи малоцікаві письменники. А критерії відбору книжкової продукції мають бути удосконалені. Не може надаватися перевага окремим «обраним» видавництвам.

Про це йдеться у відкритому листі віце-прем’єр-міністру, міністру культури України В’ячеславу Кириленку від секретаріату Національної спілки письменників України. Його на своїй сторінці у Facebook опублікував голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський (Режим доступу: https://www.facebook.com/oksent/posts/10207249260177873?fref=nf ).

Кабмін створив комісію з патріотичного виховання

Gazeta.ua, 29/07/2015 × 12:08

Кабінет міністрів України схвалив створення комісії з питань національно-патріотичного виховання. Це передбачено постановою Кабміну №524, оприлюдненою на сайті уряду.

Згідно з документом, очолить комісію міністр культури В'ячеслав Кириленко. Крім того, до неї увійдуть заступники керівників 15 відомств, у тому числі силових, а також представники підприємств, установ та організацій, голова Ради козацьких отаманів України, голова громадської організації "Молодіжний клуб Джура", голова громадської організації "Ресурсний центр патріотичного виховання "Перемога".

У постанові зазначається, що основними завданнями комісії буде координація дій органів виконавчої влади з питань національно-патріотичного виховання, визначення шляхів, механізмів та способів вирішення питань відродження та впровадження національно-патріотичного виховання, підвищення ефективності діяльності центральних і місцевих органів виконавчої влади із зазначених питань, а також удосконалення нормативно-правової бази з питань національно-патріотичного виховання.

BOtaN: бібліотека на мільйон, або як заробляти на читанні.

webmaster, 09/07/2015 × 22:23

Реалізація ідеї створення місця, де можна почитати улюблені книжки, а заодно і відпочити в тиші. Тут, лежачи у гамаці можна прочитати книги про підприємництво, саморозвиток, стиль життя, а також художню літературу. В пріоритеті— книги про бізнес і лайфстайл, біографії компаній та людей, книги про реальні події, науково-популярні праці і т.д. Вартість 30 грн/год. або 1400 грн на місяць Адреса: Київ, Воздвиженка, 9-19Forbes  вирішив дізнатися, скільки коштує створити сучасну бібліотеку і як монетизувати цей сміливий задум. . http://ain.ua/2015/05/27/582496

1-й Міжнародний літературний фестиваль в Одесі (МЛО)

webmaster, 09/07/2015 × 22:22

1-й Міжнародний літературний фестиваль в Одесі (МЛО) пройде 1-4 жовтня 2015 року. Основні заходи відбуватимуться в Одеському Літературному музеї. Організатори фестивалю ставлять за мету підкреслити культурний вплив Одеси і полікультурність цього міста та сприяти зміцненню зв’язків між Одесою та іншими культурними метрополіями Європи і світу. Це відображено в програмі фестивалю, що приділяє увагу не тільки східно-європейським темам і регіону Чорного моря в цілому, але буде по-справжньому міжнародною. Пише Cultprostir.

іністерство оборони заснувало щорічну премію імені Богдана Хмельницького

webmaster, 09/07/2015 × 22:22

Міністерство оборони заснувало щорічну премію імені Богдана Хмельницького у розмірі 10 тис. грн за найкраще висвітлення військової тематики у творах літератури і мистецтва, а також у публіцистиці та журналістиці. Про це пише Newsru.ua з повідомленням на сайт Міноборони.

Опублікували секретні мемуари Маргарет Тетчер

ВСЛ, 01/07/2015 × 15:01

У Британії опублікували мемуари екс-прем’єр-міністра країни Маргарет Тетчер, яка 11 років очолювала британський уряд.

У книзі подано не лише факти із життя Тетчер, але й її коментарі з приводу найрізноманітніших подій та ситуацій. Так, наприклад, вона пише про катастрофу британського вертольота та інші події Фолклендської війни (1982 рік). Але варто зауважити, що навіть новина про загибель 300 моряків з Аргентини, які потонули разом зі своїм крейсером, у перекладі «залізної леді» не вирізняється особливою емоційністю.

Раніше мемуари Тетчер були засекречені. Але після того, як нащадки політика дали дозвіл на їх публікацію, книга вийшла друком.

Президентська премія «Українська книжка року»: переможці-2015

Українська правда. Життя, 26/06/2015 × 12:47

В Україні вручили щорічну премію президента “Українська книжка року”.

Звання книжки року у номінації “За видатні досягнення у галузі художньої літератури” дісталося трилогії Левка Різника “Самотність пророка, або Добрий Ангел Івана Франка: Роман-есей”, “Поет і владика: Роман-есей”, “Доктор і Професор, або На шляху поступу: Роман-есей”.

У номінації “За вагомий внесок у розвиток українознавства”, премію отримало видання “Вулицями старого Києва” Ольги Друг.

У номінації “За сприяння у вихованні підростаючого покоління”, нагорода дісталася Андрію Топачевському за книгу “З Божого саду. Рослини і тварини у Святому письмі”.

Паперові книги житимуть – дослідники

ВСЛ, 25/06/2015 × 10:20

Свіжі американські та британські дослідження довели, що друкована книга не лише залишається популярною, але й збільшується кількість читачів, зацікавлених саме у паперових виданнях, а не електронних аналогах.

Американська асоціація книготорговців опублікувала інформацію про збільшення кількості книжкових магазинів, а також про збільшення учасників книжкових виставок та фестивалів, як-от BookExpo America та Книжкова виставка на Мангеттені. Також статистика показує, що все більшим попитом користується купівля друкованих книг в інтернет-магазинах.

Про зростання попиту на паперові книги говорять і британські аналітики. У матеріалах «CEO Moleskin» йдеться про те, що електронні видання сьогодні є чимось буденним, тому люди все частіше повертаються до традиційної паперової книги. Вона для них є можливістю зайнятися чимось відмінним від щоденних справ та відпочити.

Психологи та неврологи, спираючись на низку досліджень, переконані, що читання друкованої книги більш корисне, а зміст краще запам`ятовується.

Бібліотека на дитячому майданчику у Голосієві.

Голосіївська РДА, 19/06/2015 × 15:49

У червні бібліотека ім.Наталі Забіли для дітей (ЦБС Голосіївського району, м.Київ) відкрила літній сезон з навчально-розвиваючою програмою «Малюк в бібліотеці» в рамках інформаційно-просвітницького проекту «Бібліотека на дитячому майданчику». Бібліотекарі залучають дітей до читання, проводять літературні вікторини, ігри-загадки, знайомлять з цікавими виданнями та запрошують до куточка творчого дозвілля в бібліотеку. Фото за адресою: http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/3297/news/1434556001.html .

Оцифровані листи братів Ґрімм

ВСЛ, 16/06/2015 × 14:35

Університет Кассела та Державний архів Гессена (Німеччина) оцифрували документи та листи відомих казкарів – братів Якоба і Вільгельма Ґрімм та їхньої родини.

Тож тепер у вільному доступі 37 тисяч текстів, які датують 1698-1946 роками. Ці документи описують безліч життєвих подій, які траплялися у житті казкарів та їхнього оточення. Приміром, можна прочитати про те, як маленькі Якоб та Вільгельм вітали тата із днем народження, або ж дізнатися про враження братів від навчання тощо.

Оригінали цих документів та листів передав працівникам Державного архіву правнук Вільгельма Грімма – Марко Плоцьк.

Українець став володарем міжнародної літературної премії

Espreso.tv, 12/06/2015 × 14:12

Український арт-критик і журналіст Костянтин Дорошенко отримав престижну літературну премію імені азербайджанського поета Мікаїла Мушфіга.

Премію імені Мікаїла Мушфіга вручають літераторам з різних країн світу. Цьогорічне вручення було п’ятим. Окрім українця, лауреатами стали класик грузинської поезії, культуролог Гіві Алхазішвілі і поетеса з Узбекистану Хосіят Рустам.

Дорошенко – другий українець, який отримав цю премію. Першим був директор Національного музею Тараса Шевченка Дмитро Стус 2014 року. При цьому Дорошенко – перший критик, якому вирішили вручити літературну премію.

Мікаїл Мушфіг, іменем якого названо премію, – один із символів нової культури Азербайджану, представник азербайджанського “Розстріляного Відродження”. Поет, письменник, інтелектуал, який збагатив на початку ХХ століття національну теорію мистецтва, залишився в пам’яті азербайджанців завляки своїм віршам і пісням, які сприймаються сьогодні як народні. У 1939 році, не доживши до 30 років, він став жертвою сталінських репресій.

Костянтин Дорошенко – арт-критик, журналіст і куратор, автор кількох матеріалів про сучасне мистецтво на LB.ua. Цього року вийшла його книга про українське мистецтво і культуру “Кінець епохи пізнього заліза”.

Створено книгу, яку після прочитання можна посадити у ґрунт

Видавництво Старого Лева, 04/06/2015 × 15:26

Аргентинське видавництво «Argentina’s Pequeno Editor» створило унікальну книгу: у сторінки видання вкладені насіння дерева жакаранди, які після прочитання книги можна посадити.

На таку ідею видавців наштовхнула статистика про кількість дерев, які щороку вирубують задля видання книг. Тож вони вирішили зробити щось для покращення цієї ситуації. Так був започаткований проект «Три книги – Дерево».

Першою з цієї серії стала книга ручної роботи під назвою «Mi Papa Estuvo en la Selva» («Мій тато був у джунглях»). Видання виготовлене з безкислотного паперу, екологічної фарби, а на кожній сторінці книги є кілька насінин жакаранди. І після того, як діти дочитають твір, вони можуть посадити книгу в ґрунт, і з часом між сторінок проросте дерево.

«Ця книга – та річ, яка має заохотити до читання, і у той же час не нашкодити довкіллю», – зазначено на сайті видавництва.

У Києві відкрили бібліотеку нового формату: з гамаками і десертами

AIN.ua., 28/05/2015 × 16:06

На вулиці Воздвиженській, 9-19 відкрилася бібліотека нового формату — bOtaN.

У цьому закладі можна читати, лежачи у гамаку, серфити інтернет завдяки Wi-Fi чи працювати у тиші.

Книги у бібліотеці розділені за категоріями: "Справа", "Досвід", "Особистість", "Наука" і "Художня".

Основна література - книги про бізнес та лайф-стайл, біографії людей та історії компаній, книги про реальні події та науково-популярні праці. Організатори відзначають: у них немає застарілих книг, наприклад, бізнес-література не старша за 5 років.

У бібліотеці є робочі місця — крісла, гамаки, торшери, буфет з напоями та десертами та інтернет. Але тут немає кімнат для переговорів.

Користуватись бібліотекою можна за 30 гривень за годину або 1400 гривень на місяць.

У Вінниці відбувся перший Міжнародний фестиваль оповідання Intermezzo

Cultprostir, 26/05/2015 × 08:52

24 травня у Вінниці завершив свою роботу перший Міжнародний фестиваль оповідання Intermezzo, популярність і затребуваність якого довели необхідність децентралізації культурних заходів, які мають проводитись не лише у Києві, Львові чи Одесі, а й в інших обласних центрах.

У рамка фестивалю відбулись читання оповідань, зустрічі з письменниками, перформанси, концерти, покази відеопоезії. Однією із найяскравіших подій стала зустріч з відомим польським режисером Кшиштофом Зануссі та презентація його нової стрічки. Також серед гостей і учасників Intermezzo Short Story були Оксана Забужко, Євгенія Кононенко, Міленко Єргович, Софія Андрухович, Юстина Чеховська, Вікторія Амеліна, Юлія Стахівська, Олег Коцарев, Ірина Цілик, Алевтина Кахідзе.

«Фестиваль готувався трохи більше року, протягом цього часу знаходилися партнери, запрошувалися гості, відшліфовувалася концепція. Деякі події я очікувала з особливими сподіваннями, які дійсно справдились. Наприклад, подорож Бугом на пароплаві з Оксаною Забужко, яка зробила такий аналіз творів Коцюбинського, який надав мені велику кількість матеріалу для роздумів у підготовці наступного фестивалю. До нас приїхало багато гостей з Києва, Львова, Варшави. Сприяло все – погода, Вінниця, Коцюбинський, чиє сучасне, проєвропейське слово протягом фестивалю надавало особливої емоційності», − підбила підсумки автор ідеї та директор Міжнародного фестивалю оповідання Intermezzo Ірина Вікирчак.

Міжнародний фестиваль оповідання “Intermezzo”

intermezzofest@gmail.com, 21/04/2015 × 16:04

Міжнародний фестиваль оповідання “Intermezzo” планується як щорічний і відбуватиметься у м. Вінниця та околицях на різних локаціях протягом трьох днів наприкінці травня. Фестиваль присвячений постаті видатного українського письменника та громадського діяча Михайла Коцюбинського (1864, Вінниця-1913) та 150-й річниці від дня його народження.

Фестиваль “Intermezzo” покликаний прислухатися і говорити, артикулювати соціальні проблеми засобами мистецтва, залучати широкі кола фахівців та зацікавлену аудиторію до активної трансформації українського суспільства.

Учасники фестивалю – українські та європейські літератори, письменники, сценаристи, режисери, менеджери культури, музиканти, художники, громадські діячі, лектори.

22 квітня стартує “Книжковий Арсенал”

Сultprostir, 06/04/2015 × 11:56

У програмі міжнародного ярмарку «Книжковий Арсенал», що відбудеться у Киеві з 22 по 26 квітня проходитимуть тренінги для психологів, бібліотекарів і волонтерів, що працюють з дітьми вимушених переселенців, що постраждали у військових конфліктах.

«Цьогоріч ми організовуємо виставку книг «Доброго дня, любий враже» (робоча назва) Міжнародної молодіжної бібліотеки Мюнхена та два воркшопи тренерів бібліотеки для наших волонтерів, бібліотекарів, психологів та педагогів, котрі працюють з дітьми-переселенцями та дітьми, що постраждали у військових конфліктах. Тренери представлять різні концепти, спираючись на які вони самі працюють з дітьми про такі теми, як війна, втеча, мир, ескалація конфліктів. Їх задача – показати, як за допомогою розмов про ілюстровані книги, за допомогою спільного читання, ігор чи зображувальних засобів подолати стереотипи, страхи, відторгнення всього іншого/чужого, як знайти своє місце в новому оточенні, новому домі. Проект реалізується за підтримки Гете-Інституту та Посольства Німеччини в Україні», – розповіла в інтерв’юCultprostir куратор дитячої програми «Книжкового Арсеналу» Юлія Козловець.

Однією з важливих подій «Книжкового Арсеналу» має стати зустріч із відомою письменницею Франсуазою Барб-Ґаль та презентація її книги «Як розмовляти з дітьми про мистецтво?».

Президія УБА оголошує конкурс відеоробіт «УБА: 20 років єднання»

УБА, 31/03/2015 × 09:27

Термін проведення: з 1 квітня до 1 вересня 2015 року. Для участі у Конкурсі необхідно:

• розмістити конкурсну відеороботу на YouTube;

• заповнити заявку на участь у Конкурсі у відповідності до форми (Додаток 1) через сервіс Google-форма (http://bit.ly/18Su8FT) та відправити її Виконавчому офісу УБА.

Положення про конкурс /Режим доступу: http://ula.org.ua/ua/257-konkursi/konkurs-videorobit-uba-20-rokiv-iednannia/3054-polozhennia-pro-konkurs-videorobit-uba-20-rokiv-yednannya
StartПопередні [ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ] 10 next pagesНаступніEnd

Актуальна інформація

Вітаємо шановних відвідувачів на сайті, який супроводжує науково-методичний відділ Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого (НБУ ім. Ярослава Мудрого). Наш відділ є науково-методичним та інформаційно-консультативним центром для публічних бібліотек України, а також співпрацює з бібліотеками різних типів і форм власності.

Пам'ятайте, що наповнення цього сайту - наша спільна робота. Якщо Ви маєте матеріали, що можуть зацікавити бібліотечну спільноту, або бажаєте підняти актуальну тему - чекаємо Ваших пропозицій на адресу method@nplu.org.

Шановні колеги! Якщо у вас змінилися реквізити (адреса, e-mail, URL, телефон тощо) надішліть повідомлення для відповідних коректив на сторінці сайту „Бібліотеки України”.


Вітаємо
For Librarians
Библиотекарю
ПошукГолосування
Які фактори найбільше впливають на рівень мотивації високоефективної роботи?
 
матеріальні (заробітна плата, надбавки,доплати, премії тощо)
моральні (грамоти, відзнаки, подяки тощо)
психологічні (сприятливий психологічний клімат, стосунки з колегами тощо)
організаційні (умови праці, графік роботи, розширення сфери діяльності тощо)
Результати