Бібліотечному фахівцю

Бібліотечна система України - розгалужена мережа бібліотек різних видів, заснованих на різних формах власності
Розділи сайту

Закрити 1. Офіційна інформація

Закрити 2. Бібліотеки України

Закрити 3. Національні бібліотеки

Закрити 4. Сторінка дослідника

Закрити 5. Методисти рекомендують

Закрити 6. Статистична аналітика

Закрити 7. Бібліотечна планета

Закрити 8. Бібліолоція

Закрити 9. Бібліографи презентують

Мастрід

Закрити Інновації/проекти

Закрити Бібліотечний простір

Закрити ЕСМаР

Закрити Лауреати конкурсу

Закрити Нагороди і звання

Нове на сайті
Інформація від майстра
Відвідувачі

   відвідувачі

   відвідувачів online


Page Rank Check
Новини

Чи дозволить ліцензування захистити український книжковий ринок від російської пропагандистської літератури ?

МКУ, 30/03/2015 × 14:38

Віце-прем’єр-міністр – Міністр культури України В’ячеслав Кириленко на засіданні Міжвідомчої комісії з питань сприяння розвитку вітчизняного книговидання та книго розповсюдження зазначив, що ліцензування імпорту книжкової продукції дозволить захистити український книжковий ринок від російської літератури, що пропагує зневагу та ненависть до України, розпалює міжнаціональну ворожнечу, вихваляє російську армію та силові структури РФ. У засіданні взяли участь президент ГО «Форум видавців» Олександра Коваль, директор видавництва «Фоліо» Олександр Красовицький, президент Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Олександр Афонін, директор видавництва «Зелений пес» Дмитро Капранов, інші книговидавці, письменники, представники органів влади.

Найближчим часом буде запропоновано конкретний механізм ліцензування, яке в будь-якому разі матиме лише тимчасовий характер. На обговорення буде винесено пропозицію так званого «автоматичного ліцензування». За такого підходу орган влади протягом 20 днів після звернення імпортера повинен буде надати відповідну ліцензію, якщо спеціально створена експертна рада не надасть негативних висновків. Як пояснив видавець Дмитро Капранов, такий механізм «дозволить вберегти наш ринок від відверто шкідливих книжок».

Крім того, за підсумками засідання В’ячеслав Кириленко доручив внести пропозиції щодо пільгового кредитування книговидавців та впровадження пільгових орендних ставок для книгорозповсюджувачів.

Книга Романа Романишина та Андрія Лесіва отримала приз на Bologna Ragazzi Award.

Наш Київ, 24/03/2015 × 11:47

Книжка, яку створила "Аґрафка", дає змогу поговорити з дітьми про війну мовою, яка не травмує їх, а допоможе осягнути, що ж відбувається, як з цим боротися і як з цим жити.

"Війна, що змінила Рондо" розповідає про те, що війна не має серця і не розуміє жодної мови, зате торкається кожного і на всіх залишає шрами. Книга зображує місто Рондо, в якому живуть тендітні та вразливі створіння. Головними персонажами є троє друзів – Данко, Зірка та Фабіян. У мирне місто одного дня приходить війна. Лихо завжди приходить зненацька, війни ніхто ніколи не знав і тим паче не чекав. Це книга про те, що перемогти у війні можна лише згуртувавшись, а справжнім героєм може стати кожен.

Електронні книги в Європі визнали послугою

delo.ua, 05/03/2015 × 14:21

Суд Євросоюзу визнав електронні книги послугами, а не товарами для цілей оподаткування. Європейський суд, вища судова інстанція Євросоюзу, у четвер зарахував електронні книги до послуг, а не до товарів, і постановив, що на них не може поширюватися зменшена ставка оподаткування, застосовна до звичайних книг. Рішення суду було винесено у справі, порушеній Єврокомісією проти Франції та Люксембургу. Як йдеться в обґрунтуванні рішення, Франція з 1 січня 2012 застосовувала до електронних книг ПДВ за ставкою 5,5%, Люксембург - 3%, тоді як звичайні для цих країн ставки становлять 20% і 17% відповідно.

Єврокомісія порахувала, що, стягуючи знижений ПДВ з електронних книг, Франція і Люксембург не виконали свої зобов'язання згідно з директивою ЄС про ПДВ.

На відміну від звичайних книг електронні (цифрові) книги слід вважати "послугами, що поставляються в електронній формі", постановив суд. Згідно із законодавством ЄС, пільгові ставки ПДВ можуть застосовуватися тільки до окремих категорій товарів, але не до електронних послуг.

Тепер, якщо Франції та Люксембург не переглянуть підхід до ПДВ на електронні книги, Єврокомісія може звернутися до суду з клопотанням про накладення на них штрафу, пише MarketWatch. Нові правила ЄС, які набрали чинності з 1 січня, передбачають, що ПДВ за електронні послуги стягується в країні знаходження покупця.

Джерело: http://delo.ua/tech/elektronnye-knigi-v-evrope-priznali-uslugoj-292095/?supdated_new=1425560614 © delo.ua

Британські школярі перестали читати Толкієна

webmaster, 04/03/2015 × 10:18

У списках книг, які найбільш популярні серед британських школярів, твори Джона Р. Р. Толкієна останнім часом займають аж ніяк не лідируючі позиції. За підсумками щорічного дослідження «Що читають діти?», проведеного в школах Великобританії, книги Толкієна не влучили навіть до першої двадцятки. Дослідники відзначають, що в опитуванні взяли участь більше 500 000 дітей з 2700 навчальних закладів країни. У попередні шість років твори Толкієна стабільно входили в десятку найбільш читаних школярами книг, так що результати проведеного опитування стали для вчених повною несподіванкою. Дослідники відзначають: «Можна зробити висновок, що Толкієн був найбільш читаним, коли виходили фільми з трилогії« Володар кілець». Можливо стрічка «Хоббіт» якось вплине на ситуацію, але ще занадто рано про це судити».

Які ж книги читають британські школярі? На першому місці - «Винні зірки» американського автора Джона Гріна, на другому - «Голодні ігри: І спалахне полум'я» Сьюзен Коллінз, а замикає трійку лідерів «Обрана» Вероніки Рот. Крім того, до двадцятки потрапили п'ять романів Кассандри Клер, написаних у стилі міського фентезі.

Восени Львів прийматиме Конгрес культури країн Східного партнерства

webmaster, 27/02/2015 × 11:23

У вересні цього року Львів вперше прийматиме «Конгрес культури країн Східного партнерства» – масштабну міжнародну зустріч діячів мистецтва, менеджерів та аніматорів культури, представників міністерств, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, наукових кіл та засобів масової інформації.

Мета цієї зустрічі – спонукання до ефективної і тривалої транснаціональної співпраці, розвитку, інтеграції спільнот та активізації діалогу в культурі, повідомили сьогодні у прес-службі Львівської міської ради.

Конгрес відбудеться у Львові 4-6 вересня 2015 року. «Культура і кризи: ризики, можливості, еволюція» – так звучатиме головна тема, навколо якої дискутуватимуть учасники Конгресу.

Українська книга здобула спецвідзнаку одного з найпрестижніших конкурсів світу

gazeta.ua., 26/02/2015 × 10:53

Книжка, написана та проілюстрована творчою майстернею "Аґрафка" (Романа Романишин та Андрій Лесів) і видана на початку цього року "Видавництвом Старого Лева", увійшла до числа переможців конкурсу Bologna Ragazzi Award 2015.

"Війна, що змінила Рондо" отримала спеціальну відзнаку журі у категорії Нові Горизонти (New Horizons).

Bologna Ragazzi Award – один із найпрестижніших і найвідоміших конкурсів дитячої книжки у світі, який відбувається в рамках всесвітньо відомого ярмарку дитячої книжки Bologna Childrenʹs Book Fair. На перемогу у цьому конкурсі номінуються сотні книг з усього світу. Цього року участь у ньому взяли 40 країн, серед них і Україна. "Війна приходить раптово і змінює все. У цих сміливих і напрочуд грайливих ілюстраціях, місто Рондо та його друзі знаходять геніальне вирішення проблеми, і знову настає квітучий мир. Хоча книга відкриває перед читачами складну світову проблему, постійно відчутну й дуже реальну, "Війна, що змінила Рондо" робить акцент на надії і просвітленні", - так пояснило свій вибір кваліфіковане журі.

У зоні АТО відбудеться літературний фестиваль

Zaxid.net, 12/02/2015 × 09:41

З 27 лютого по 1 березня у Слов’янську, Краматорську та Сєверодонецьку відбудеться літературно-музичний фестиваль “Українська весна”.

Захід організовують Мистецьке об’єднання “Остання Барикада” та письменник Сергій Жадан.

У фестивалі візьмуть участь письменники Сергій Жадан, Юрій Винничук, Андрій Курков, Брати Капранови, Олександр Ірванець, Дмитро Лазуткін, Світлана Поваляєва, Анна Малігон, Олена Рибка, Ігор Зарудко, а також співачка Мар’яна Садовська та гурти Kozak System, Жадан та “Собаки в космосі”.

Переможцями Шевченківської премії 2015 року стали четверо митців

День, 11/02/2015 × 10:19

За результатами таємного голосування лауреатами стали:

у номінації «Література» - Юрій Щербак за трилогію «Час смертохристів», «Час великої гри» і «Час Тирана. Прозріння 2084 року»;

у номінації «Літературознавство і мистецтвознавство» - Костянтин Москалець за книжку есеїв «Сполохи»;

у номінації «Образотворче мистецтво» - Микола Компанець за мистецький цикл «Земля моїх батьків»;

у номінації «Театральне мистецтво» - Петро Панчук, актор Національного театру ім. І. Франка, за втілення образу Тараса Шевченка на вітчизняній театральній сцені.

Цьогоріч Національну премію у номінаціях «Публіцистика і журналістика», «Музичне мистецтво» і «Концертно-виконавське мистецтво» вирішено було не вручати.

День безпечного Інтернету

Рідна країна , 10/02/2015 × 08:55

10 лютого відзначають Європейський день безпечного Інтернету – цей День започатковано з 2004 року, організацією Insafe (Європейською мережею безпечного Інтернету). У 2008 році у цей день понад 120 організацій у 56 країнах взяли участь у відзначенні Дня безпечного Інтернету, проводячи місцеві, національні та міжнародні заходи безпеки користувачів мережі.

Грузія увійшла у світову п'ятірку з видання книг на мільйон чоловік

Грузия, 09/02/2015 × 15:35

Грузія є однією з лідируючих країн у світі з випуску книг на душу населення, стверджує Міжнародна асоціація видавців.

Як стверджує BBC, в 2014 році Великобританія видала найбільшу кількість книг на душу населення. Далі йдуть Грузія, Тайвань та Іспанія.

"Минулого року було видано 184000 найменувань [Великобританією] - це 2870 найменувань на мільйон жителів", - повідомляє BBC.

Грузія увійшла до п'ятірки країн-видавців з 1547 найменуваннями книжок на мільйон чоловік, тоді як такі великі країни, як США і Китай зайняли 12-е і 25-е місця.

У п'ятірку також увійшли Тайвань і Словенія - обидві видали 1831 найменування на мільйон чоловік, і Іспанія - 1626 найменувань. BBC також стверджує, що такі бестселери, як "Гаррі Потер" і куховарська книга Джемі Олівера допомогли Великобританії зберегти місце у верхівці списку.

Тим часом, відзначається в замітці, Бельгія опинилася на дні списку з 490 найменуваннями книжок на мільйон чоловік.

Чому чехи багато читають?

Радіо Свобода, 05/02/2015 × 16:16

Чехи є одним із найбільш читаючих народів у світі. Звичка читати прищеплюється з дитинства, в країні з 10-мільйонним населенням процвітають видавництва, книжкові магазини і бібліотеки. Одним із найкращих подарунків для себе чехи вважають добру книжку.

Приватна британська дослідницька компанія NOP World з’ясувала, що Чехія – шоста в світі серед читаючих націй. В середньому, кожен чех витрачає понад сім годин на тиждень на читання книжок, у той час як середній світовий показник складає шість з половиною годин. Близько 40% дорослих чехів є активними користувачами бібліотек. Ця мережа є найщільнішою в Європі. На кожні 10 тисяч чехів припадає понад 5 бібліотек. Практично, своя бібліотека є в кожному населеному пункті. Середній показник для решти європейських країн – лише трохи більше однієї бібліотеки на 10 тисяч громадян. Цікаво, що на друге місце в Європі за цим показником вийшла інша східноєвропейська країна – Латвія. Там є три книгарні на 10 тисяч осіб.

Директор Бібліотечного інституту Національної бібліотеки Чехії Віт Ріхтер пояснив цей феномен у бесіді з Радіо Свобода давньою історичною традицією, якій, тим не менш, сприяв закон.

Докладніше див. за адресою: http://www.radiosvoboda.org/content/article/26820588.html

Спеціальний комітет визначив претендентів на премію «Українська книжка року»

Держкомтелерадіо, 05/02/2015 × 15:55

Шляхом таємного голосування Комітет з присудження щорічної премії Президента України «Українська книжка року» визначив видання, подані на конкурс у 2014 році, яким пропонують присудити премію.

У номінації «За видатні досягнення у галузі художньої літератури» премію пропонується присудити тритомнику:

«Самотність пророка або Добрий Ангел Івана Франка», «Поет і владика», «Доктор і професор» (автор Левко Різник, державне підприємство «Всеукраїнське спеціалізоване видавництво «Світ»). Загалом у цій номінації було розглянуто 33 художні твори класичної та сучасної української прози, поезії, українських перекладів художньої літератури.

У номінації «За вагомий внесок у розвиток українознавства» серед 33 претендентів переможцем визначено видання «Вулицями старого Києва», (автор О. Друг, державне підприємство «Всеукраїнське спеціалізоване видавництво «Світ»).

У номінації «За сприяння у вихованні підростаючого покоління» серед 40 допущених до конкурсу видань премію запропоновано присудити книжці «З Божого саду. Рослини і тварини у Святому письмі» (автор А. Топачевський, національне видавництво дитячої літератури «Веселка»).

Нагадаємо, що відповідно до Указу Президента України від 16 грудня 2009 року № 1058 в Україні започаткована щорічна премія Президента України «Українська книжка року» з метою відзначення авторів, видавництв та видавничих організацій, які зробили значний внесок у популяризацію української книги та розвиток вітчизняної видавничої справи.

На здобуття премії висуваються книжкові видання українською мовою, видані в Україні протягом останніх трьох років, але не пізніш як за півроку до їх висунення на здобуття премії. Диплом лауреата премії видається кожному зі співавторів твору. Лауреатам премії виплачується грошова частина премії, розмір якої становить 100 тисяч гривень. При цьому 50 відсотків грошової частини премії виплачується авторові твору (співавторам у рівних частках, якщо інше не передбачено в угоді між ними), 50 відсотків – видавництву або видавничій організації.

У Європі стартувала кампанія «Що я прочитаю наступного разу»

Друг читача, 04/02/2015 × 16:17

Організатори акції «Що я прочитаю наступного разу», яка охоплює всі європейські країни, пропонують читачам і представникам книгарень ділитися в соціальних мережах інформацією про видання, щоб допомогти іншим користувачам познайомитися з новинками книговидання та визначитися з тим, що вони будуть читати найближчим часом.

Кампанію запустила Європейська та Міжнародна Федерація книготорговців (EIBF). Взяти в ній участь можна, поділившись враженнями про книгу в соціальних мережах і забезпечивши запис тегом #mynextread.

Мета акції – надихнути нове покоління читачів і оживити роздрібну книготоргівлю. «Що я прочитаю наступного разу» також дозволить показати владі Євросоюзу, що сучасні інтернет-користувачі надають перевагу замкнутим екосистемам, наприклад, Kindle від компанії Amazon, свободу вибору. Нагадаємо, Федерація в жовтні 2014 подала в Єврокомісію скаргу на Amazon – на думку її представників, виробник обмежує читачів у виборі літератури.

Померла Колін Маккалоу – авторка славнозвісного роману «Ті, що співають у терні»

«Українська правда. Життя», 29/01/2015 × 14:24

Всесвітньо відома австралійська письменниця Колін Маккалоу, яка написала відомий роман «Ті, що співають у терні», померла на 77-ому році життя, після тривалих проблем із здоров’ям. Як повідомляє Reuters, жінка працювала неврологом у Австралії, Великобританії та США, але досягла неймовірного успіху, написавши славнозвісний роман, який вийшов у світ у 1977 р. Було продано 30 млн екземплярів книги по всьому світу. Права на екранізацію книги були продані у 1983 році за 1,9 млн доларів. Пізніше вийшов серіал, у головних ролях із Річардом Чемберленом та Рейчел Уорд. За все своє життя Маккалоу написала 25 романів, останній з яких - «Гірка радість» - був опублікований в 2013 році. «Книга дуже добре зроблена, і вона повернула багатьох читачів, які втратили інтерес до її творчості», - сказала літературний агент і близька подруга письменниці Сельва Ентоні.

Нагороджені переможці рейтингу «ЛітАкцент року»

ЛітАкцент, 22/01/2015 × 09:24

У книгарні “Є” відбулася церемонія нагородження переможців книжкового рейтингу “ЛітАкцент року – 2014″. Повідомляє ЛітАкцент.

У номінації “Проза” маємо одразу двох переможців:

Андрухович Софія. Фелікс Австрія (ВСЛ)

Матіяш Богдана. Братик Біль, Сестричка Радість (ВСЛ)

У номінації “Поезія” перемогла Катерина Калитко з книгою “Катівня. Виноградник. Дім” (ВСЛ)

У номінації “Проза й поезія для дітей” перемогла Галина Ткачук з книгою “Вечірні крамниці вулиці Волоської” (Темпора)

У номінації “Літературознавство й есеїстика” переміг Леонід Ушкалов з виданням “Моя шевченківська енциклопедія: із досвіду самопізнання” (Харків; Едмонтон; Торонто: Майдан, Видавництво Канадського Інституту Українських Студій)

Цього року “Золоту бульку” не присуджено нікому.

У Києві почали створювати «Славу України»

культпростір, 16/01/2015 × 15:04

Редакція інтернет-платформи Cultprostir почала роботу над створенням сучасної енциклопедії вітчизняної культури. Проект під назвою «Слава України. Культурний простір» вийде друком у першій половині 2015 року.

До створення книги Cultprostir залучив авторитетних журналістів, провідних фотографів і дизайнерів. Героями «Слави України» стануть вітчизняні митці, які роблять вагомий внесок у розвиток сучасної культури.

Автором і керівником проекту став відомий арт-менеджер і галерист Юрій Комельков, який 2003 року видав каталог «200 імен. Декоративне мистецтво України кінця ХХ століття», що став лауреатом Шевченківської премії та був визнаний ЮНЕСКО кращим арт-проектом.

«В основі проекту − книга. Величезного формату. Несподіваного оформлення. Книга в первородному своєму вигляді. Її не обов'язково читати підряд, її треба мати вдома як об’єкт, час від часу перегортати, роздивлятися, гладити, відчуваючи причетність до чогось більшого, ніж кожен з нас окремо − до України та її культури, так, не менше. Послідовність статей − алфавітна. Галузева приналежність генія − справа другорядна. З ним розберуться вузькі фахівці. Наша справа − скласти абетку, ліквідувати «безграмотність», тобто, непоінформованість, насадити очевидну ієрархію, систему наступності та подяки. І зробити це легко і невимушено, з інтригою та хуліганством, витягуючи з архівів дитячі фотографії нинішніх метрів і нікому невідомі побутові подробиці їхнього небожительства. Тому що азбука повинна бути насамперед зрозумілою і цікавою − тоді є шанс, що дитина по ній таки чогось навчиться і колись прочитає про наших персонажів все те розумне і глибокодумне, на що вони заслуговують» - розповідає Костянтин Донін, керівник редакторської групи проекту «Слава України. Культурний простір».

Темою наступного Форуму видавців стане «Культура vs. Пропаганда»

http://zaxid.net/, 15/01/2015 × 11:28

22-й Форум видавців у Львові оголосив свою тему. Кинговидавці та письменники говоритимуть про «Культура vs. Пропаганда». Організатори зауважили, що у 2014 році тема пропаганди беспосередньо торкнулася українців.

«У час розвитку інтернету та медіа-технологій перед нами постає багато питань: як відрізнити правду від маніпуляцій? Як боротися з пропагандою? Чи буває пропаганда корисною?», - йдеться на сайті Форуму.

Відповіді на ці питання Форум видавців почне шукати ще задовго до початку бзпосередньо книжкового Форуму. З січня до вересня у Києві відбудеться серія дискусій «Культура vs. Пропаганда» за участі відомих культурних діячів.

Нагадуємо, 22 «Форум видавців у Львові» відбудеться 9-13 вересня 2015 року.

УВАГА! Затверджено План заходів з виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України та Коаліційної угоди у 2015 році

webmaster, 14/01/2015 × 16:01

На виконання пункту 2 витягу з протоколу № 7 засідання Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2014 року Міністерство культури України затвердило План заходів з виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України та Коаліційної угоди у 2015 році.

Детальніше на офіційному веб-сайті Міністерства культури України: http://mincult.kmu.gov.ua/mincult/uk/publish/article/386598 .

Визначено номінантів на здобуття премії імені Шолома-Алейхема у 2015 році.

Міністерство культури України, 14/01/2015 × 11:10

Номінантами стали:

• Валерія Богуславська за книгу вибраних перекладів «Високе дерево» (К. : «Дух і Літера», 2014 р.);

• Володимир Даниленко за книгу повістей «Тіні в маєтку Тарнавських» (Львів: Піраміда, 2012 р.);

• Олексій Зарахович за книгу «Чехонь» (Київ, ТОВ «Гамазин»,2011 р.);

• Олександр Ласкін за документальний роман «Дом горит, часы идут» (Житомир, Изданиие Марины Косенко, 2012 р.);

• Володимир Поліщук за ґрунтовне дослідження життєвого і творчого шляху поетеси єврейського походження Раїси Троянкер (1909 – 1945), вміщене в книзі «Від Григорія Сковороди до Раїси Троянкер» (Черкаси: видавець Ю. Чабаненко, 2012 р.), а також за цикл нарисів «Єврейський мотив літературної Черкащини», вміщений у книзі В.Т. Поліщука «Література рідного краю» (Черкаси: видавець Ю. Чабаненко, 2013 р).

Премія імені Шолом-Алейхема присуджується один раз на три роки до дня народження Шолом-Алейхема — 2 березня – за кращі літературно-мистецькі твори, що популяризують духовно-культурні надбання українського та єврейського народів. Лауреатами Премії можуть бути письменники, перекладачі, сценаристи. Лауреатом Премії 2012 року став Григорій Фалькович за книжку вибраних поезій «На перетині форми і змісту» (видавництво «Факт», Київ).

http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z0442-09 - Про затвердження Положення про премію імені Шолом-Алейхема

http://195.78.68.75/mincult/uk/publish/article/386677

Цукерберг пообіцяв стати "книжковим хробаком"

ТонеТо, 06/01/2015 × 10:48

Засновник соціальної мережі Facebook і керівник компанії Facebook Inc. Марк Цукерберг дав собі обіцянку стати в 2015 році "книжковим хробаком" і створити власний книжковий клуб.

"Моїм завданням на 2015 рік є читання однієї книги на тиждень - з наголосом на вивчення нових культур, вірувань, історії та технологій", - написав Цукерберг на своїй сторінці в Facebook.

Першою книгою, за яку взявся Цукерберг, став твір соціолога Моізеса Найма "Кінець влади".

"Я задоволений своїм вибором. Читання книг приносить велике інтелектуальне задоволення", - заявив Цукерберг.

Книжковий клуб Цукерберга вже з'явився в мережі під назвою "A Year of Books" ("Рік книг"). Протягом 4 січня ця сторінка набрала майже 100 тисяч "лайків".
StartПопередні10 previous pages [ 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ] 10 next pagesНаступніEnd

Актуальна інформація

Вітаємо шановних відвідувачів на сайті, який супроводжує науково-методичний відділ Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого (НБУ ім. Ярослава Мудрого). Наш відділ є науково-методичним та інформаційно-консультативним центром для публічних бібліотек України, а також співпрацює з бібліотеками різних типів і форм власності.

Пам'ятайте, що наповнення цього сайту - наша спільна робота. Якщо Ви маєте матеріали, що можуть зацікавити бібліотечну спільноту, або бажаєте підняти актуальну тему - чекаємо Ваших пропозицій на адресу method@nplu.org.

Шановні колеги! Якщо у вас змінилися реквізити (адреса, e-mail, URL, телефон тощо) надішліть повідомлення для відповідних коректив на сторінці сайту „Бібліотеки України”.


Вітаємо
For Librarians
Библиотекарю
ПошукГолосування
Які фактори найбільше впливають на рівень мотивації високоефективної роботи?
 
матеріальні (заробітна плата, надбавки,доплати, премії тощо)
моральні (грамоти, відзнаки, подяки тощо)
психологічні (сприятливий психологічний клімат, стосунки з колегами тощо)
організаційні (умови праці, графік роботи, розширення сфери діяльності тощо)
Результати