Бібліотечному фахівцю

Бібліотечна система України - розгалужена мережа бібліотек різних видів, заснованих на різних формах власності
Розділи сайту

Закрити 1. Офіційна інформація

Закрити 2. Бібліотеки України

Закрити 3. Національні бібліотеки

Закрити 4. Сторінка дослідника

Закрити 5. Методисти рекомендують

Закрити 6. Статистична аналітика

Закрити 7. Бібліотечна планета

Закрити 8. Бібліолоція

Закрити 9. Бібліографи презентують

Мастрід

Закрити Інновації/проекти

Закрити Бібліотечний простір

Закрити ЕСМаР

Закрити Лауреати конкурсу

Закрити Нагороди і звання

Нове на сайті

Виставлено:

[04.10.2018]

Бібліотечна планета, номер 3 за 2018 рік

[15.06.2018]

Бібліотечна планета, номер 2 за 2018 рік

[15.06.2018]

Cписок нових надходжень до сектору організації професійної самоосвіти у ІІ кварталі 2018 року [14.03.2018]

До відома авторів журналу

[13.03.2018]

Бібліотечна планета, номер 1 за 2018 рік

[28.12.2017]

Публічна Бібліотека І Реалізація Завдань Соціальної Політики

[28.12.2017]

Бібліотечна планета, номер 4 за 2017 рік

[28.12.2017]

Статті з зарубіжних фахових періодичних видань 4 квартал, 2017 р.

[20.10.2017]

Cемінар для бібліографів «Основні напрями бібліографічної роботи: теорія і практика».

[06.10.2017]

Бібліотечна планета, номер 3 за 2017 рік

[24.09.2017]

Статті з зарубіжних фахових періодичних видань 3 квартал, 2017 р.

[23.08.2017]

Тенденції розвитку публічних бібліотек зарубіжних країн

[21.06.2017]

Статті з зарубіжних фахових періодичних видань 2 квартал

[09.06.2017]

Бібліотечна планета, номер 2 за 2017 рік

[04.04.2017]

Сучасний літературний процес: Бібліотека. Книга. Читач

Інформація від майстра
Відвідувачі

   відвідувачі

   відвідувачів online


Page Rank Check
Новини

У Києві з’явиться рок-бібліотека

http://gazeta.ua/articles/culture/_vidkriyetsya-persha-rokbiblioteka/734252, 22/11/2016 × 15:34

У приміщенні приватної бібліотеки boTaN, що на Воздвиженці, відкриється Kyiv Rock Library – добірка кращих книжок про рок-музику, її виконавців та музичний бізнес. Ініціатор проекту солістка групи “Крихітка” Саша Кольцова.

Гонкурівську премію здобула Лейла Слімані за роман про няню-вбивцю

Друг читача, 08/11/2016 × 08:48

Лауреатом Гонкурівської премії цього року стала Лейла Слімані, письменниця марокканського походження. Найпрестижнішу літературну нагороду Франції їй присудили за книгу «Ніжна пісня». В основу сюжету покладена реальна історія домініканської няні, яка вбила двох дітей у Нью-Йорку в 2012 році. Повідомляє Euronews.

Серед претендентів на премію також були Режі Жоффре з роботою «Канібали», Катрін Кюссе з твором «Той, кого любили», та Гаель Файе з книгою «Маленька країна».

Лейла Слімані дебютувала в 2014 році з романом «В саду огра». «Ніжна пісня» — другий роман письменниці. У Франції книжка має великий успіх серед читачів.

Гонкурівську премію вручають із 1903 року за твір, написаний французькою мовою. Її переможця обирає журі з десяти чоловік під час урочистого обіду в паризькому ресторані «Друан». Сума грошової винагороди — всього 10 євро. Однак гроші тут мають символічне значення: перемога приносить автору популярність і величезні тиражі. Минулого року премію одержав Матіас Енарей із романом «Компас».

IREX оголошує конкурс на участь у проекті ПУЛЬС: «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні»

IREX Ukraine, 01/11/2016 × 12:31

Міжнародна організація IREX оголошує конкурс на участь у проекті ПУЛЬС («Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні») для бібліотек та громадських організацій об’єднаних територіальних громад України.

До участі запрошуються бібліотеки і громадські організації України з Одеської, Чернігівської, Житомирської, Полтавської, Київської, Запорізької, Луганської, Донецької, Вінницької, Сумської, Львівської, Черкаської, Хмельницької, Волинської, Рівненської, Закарпатської, Чернівецької областей, що входять до об’єднаних територіальних громад (ОТГ) та прагнуть долучитись до реформи децентралізації і сприяти інформуванню громади про особливості місцевого самоврядування.

Про проект:

Проект ПУЛЬС направлений на посилення спроможності громад, надання можливостей для їхнього формування та подальшого стабільного розвитку. Робота IREX в цьому проекті спрямована на інформування та залучення громадськості до процесу реформ децентралізації.

Що очікувати:

Відібрані бібліотеки та громадські організації будуть працювати в команді. Тому ми запрошуємо вас подати спільні заявки від бібліотеки та партнерської громадської організації.

Представники від обраних бібліотек та громадських організацій (по 2 представники: 1 від бібліотеки і 1 від громадської організації з однієї громади), матимуть змогу пройти триденний тренінг в найближчому до них обласному центрі. На тренінгу учасники дізнаються про реформу та її впровадження, отримають зв’язки, знання та унікальні інтерактивні матеріали. По поверненню в свої громади, учасники за фінансової підтримки програми проводитимуть інформаційні заходи з залученням громадян до реалізації реформи децентралізації.

Організатори забезпечують проїзд учасників на тренінг, а також проживання та харчування під час навчання.

Вимоги:

Для того, щоб взяти участь у конкурсі, потрібно надіслати спільну заявку з:

• короткою мотивацією (має бути пояснення, чому організація хоче взяти участь у проекті, а також бачення розвитку своєї громади в рамках реформи децентралізації (не більше 1 сторінки А4);

• прикладом спільного заходу з інформування та залучення громади;

• контактною інформацією організацій (ПІБ керівника та контактної особи, телефон, електронна на поштова адреси; також вказати напрямок діяльності ГО).

Будь ласка, надсилайте ваші заявки на адресу ivoitsekhivska@irex.org, з темою КОНКУРС_ПУЛЬС не пізніше 30 листопада 2016 року. Якщо у Вас виникли запитання, будь ласка, звертайтесь до координатора проекту Ірини Войцехівської: (044) 537 06 04 або ivoitsekhivska@irex.org. Проект виконується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) в партнерстві з Асоціацією міст України (АМУ), Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Президент Петро Порошенко підписав зміни до закону України "Про авторське право і суміжні права"

укрінформ, 26/10/2016 × 16:26

Президент Петро Порошенко підписав зміни до закону України "Про авторське право і суміжні права" щодо використання об'єктів авторського права в пародіях, попурі та карикатурах".

Як зазначається на сайті Верховної Ради, закон з підписом глави держави повернуто до парламенту 24 жовтня.

Документом дозволяється використовувати літературні, художні і музичні твори для створення на їх основі пародій, попурі або карикатур без згоди автора, але із зазначенням його імені і джерела запозичення.

Нагадаємо, нардепи проголосувала за відповідні зміни 5 жовтня, 13 жовтня закон був направлений на підпис Президентові.

Американський письменник П.Бітті став лауреатом Букерівської премії

УНН, 26/10/2016 × 08:42

Американський письменник Пол Бітті з книгою “Розпродаж” став лауреатом Букерівської премії (The Man Booker Prize). П.Бітті став першим американцем, який отримав Букерівську премію за її 48-річну історію.

Як зазначається, книга “Розпродаж” є гострою сатирою на міжрасові відносини у сучасній Америці. У ній йдеться про расові проблеми серед жителів вигаданого району Лос-Анджелеса.

Нагадаємо, до шорт-листу премії увійшло шість письменників, серед яких, окрім П.Бітті, були: Дебора Леві “Гаряче молоко”, Грем Макрае Бурне “Його брудний план”, Отесса Мошфех “Ейлін”, Девід Шалай “Усе, чим є людина”, Мадлен Тіен “Не кажи, що у нас нічого немає”.

Переможець отримав приз у розмірі 50 тисяч фунтів стерлінгів. Інші фіналісти отримали чеки на 2,5 тис. фунтів та виконане вручну подарункове видання книги.

Вперше вручення нагороди відбулося в 1969 році. До 2013 року Букерівська премія присуджувалася авторові, що проживає в одній з країн Співдружності націй, Ірландії чи Зімбабве. Однак потім журі дозволило претендувати на неї письменникам з інших країн світу за твір, написаний англійською мовою і опублікованому в Сполученому Королівстві.

Рада в першому читанні схвалила заборону на ввезення із РФ антиукраїнських книг

Тиждень.ua, 20/10/2016 × 20:03

Верховна Рада в першому читанні підтримала Проект закону №5114 «Про внесення змін до деяких законів України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту». Рішення підтримали 250 нардепів.

Як повідомлялося, профільний комітет Ради схвалив обмеження на ввезення книг із Росії 5 жовтня.

Раніше віце-прем'єр-міністр із гуманітарних питань В'ячеслав Кириленко пояснював, що ухвалення цього законопроекту дозволить захистити український книжковий ринок від російської пропаганди. За його словами, дозволи будуть отримувати лише книги походженням із країни-агресора, російськомовні книжки, видані в Україні, під процедуру не потраплятимуть.

Нагадаємо, урядовий законопроект №5114 передбачає дозвільний принцип для книг походженням із РФ. Під заборону потраплятиме продукція, яка містить антиукраїнський і антидержавний зміст та розпалювання міжнаціональної ворожнечі. Відповідно до законопроекту, в 10-денний термін громадська експертна рада повинна буде або надати дозвіл або обґрунтовано відмовити. Проект закону також передбачає вирішення проблеми «сірого» завезення книг через кордон із РФ. Після ухвалення, згідно закону, одній людині буде дозволено ввозити лише 10 примірників, тоді як сьогодні одна особа може завозити до 50 кг книг.

Як повідомлялося, Європарламент 21 жовтня розгляне в першому читанні проект резолюції щодо протидії пропаганді з боку Росії.

Нагадаємо, видання Die Zeit отримало електронне листування так званого міністерства інформації «ДНР», яке свідчить, що проросійські бойовики на Донбасі за наказом консультантів з Кремля ведуть пропагандистську кампанію проти Києва і Заходу.

ВВС Україна назвала найкращі книжки 2016 року

Буквоїд, 18/10/2016 × 09:02

ВВС Україна оприлюднила Довгі списки літературної премії Книга року ВВС-2016 та Дитяча Книга року ВВС-2016, яка проводиться у партнерстві з Культурною програмою Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР).

"Довгі списки" формувала редакція ВВС Україна.

До Довгого списку премії Книга року ВВС-2016 увійшли 14 видань:

Катерина Бабкіна. Щасливі голі люди. – Чернівці: Meridian Czernowitz, Книги – ХХІ, 2016.

Олександр Бойченко. 50 відсотків рації. – Чернівці: Книги – ХХІ, 2016.

Руслан Горовий. 40 …або чому чуваки не святкують. – К.: ТаТиШо, 2016.

Алла Дорош. Баобаб та інші історії. – Київ, Санченко: Електрокнига, 2016.

Юлія Ілюха. Неболови (Навчи мене мріяти). – Харків: Віват, 2016.

Брати Капранови. Забудь-річка. – Київ: Нора-Друк, 2016.

Макс Кідрук.
Зазирни у мої сни. – Харків: Клуб сімейного дозвілля, 2016.

Андрій Кокотюха. Коханка з Площі Ринок. – Харків: Фоліо, 2016.

Богдан Коломійчук. Візит доктора Фройда. – Харків: Фоліо, 2016.

Мирослав Лаюк. Баборня. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2016.

Оксана Луцишина. Любовне життя. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2015.

Андрій Любка. Кімната для печалі. - Чернівці: Книги – ХХ, Meridian Czernowitz, 2016.

Таня Малярчук. Забуття. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2016.

Ярослав Мельник. Маша, або Постафашизм. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2016.

До Довгого списку премії Дитяча Книга року ВВС-2016 увійшли 13 видань:

Софія Андрухович, Мар’яна Прохасько.
Сузір’я курки. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2016.

Катерина Бабкіна. Шапочка і Кит. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2015.

Юрій Винничук. Лежень. - Харків: Фоліо, 2016.

Саша Кочубей. Сім нескладух Говорухи. – Київ: Фонтан казок, 2016.

Сергій Лоскот. Великі собаки бояться маленьких дівчаток. - Харків: Віват, 2016.

Оксана Лущевська. Вітер з-під сонця. - Київ: Фонтан казок, 2016.

Оксана Лущевська. Задзеркалля. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2016.

Ніна Найдич. Музичні казки. – Київ: Веселка, 2015.

Лариса Ніцой. Дві бабуськи в незвичайній школі або скарб у візку. – Київ: Самміт-Книга, 2016.

Таня Стус. Їжачок Вільгельм. - Харків: Віват, 2016.

Галина Ткачук. Тринадцять історій у темряві. – Київ: Темпора, 2016.

Ірина Цілик. МІСТОрія однієї дружби. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2016.

Тарас Шило. Літак в небі. – Київ, Круговерть, 2015.

До журі премії Книга року ВВС-2016 увійшли: Віра Агеєва, професор, Національний університет Києво-Могилянська академія.

Ольга Герасим’юк, журналіст.

Андрій Курков, письменник.

Світлана Пиркало, письменник, Радник з питань культури ЄБРР.

Марта Шокало, випусковий редактор ВВС Україна.

Переможець у кожній номінації отримає грошову премію у розмірі гривневого еквіваленту £1,000.

Видавці книг-переможців у обох номінаціях отримають право використовувати логотип премії Книга року ВВС на наступних виданнях.

Боб Ділан став лауреатом Нобелівської премії з літератури

ZAXID.NET, 13/10/2016 × 14:52

Лауреатом Нобелівської премії з літератури 2016 року став американський співак, поет, художник і актор Боб Ділан.

Боб Ділан став першим музикантом, який отримав цю премію. За свою кар'єру він випустив 39 музичних альбомів і 12 книг зі своїми віршами.

Зазначимо, справжнє ім’я американського співака Боба Ділана – Роберт Аллен Ціммерман. Відомо, що його дідусь і бабуся по батьковій лінії – родом з Одеси. Зігман і Анна Ціммерман виїхали до США у 1905 році у зв’язку з єврейськими погромами.

Свою пісенну кар’єру Боб Ділан почав у 1959 році. За весь час було продано більше 100 мільйонів його платівок.

Багато його пісень, такі як «Blowin’ in the Wind» і «The Times They Are a-Changin’», стали гімнами руху за громадянські права і антивоєнного руху в США.

У квітні 2008 року Боб Ділан отримав Пулітцерівську премію «за визначний вплив на поп-музику і американську культуру, справлений ліричними композиціями виняткової поетичної сили». Він став першим рок-музикантом, який став лауреатом цієї нагороди.

У 2009 році президент США нагородив музиканта медаллю Свободи, яка є однією з найвищих цивільних нагород у Сполучених Штатах. Нагадаємо, в 2015 році Нобелівську премію з літератури отримала громадянка Білорусі Світлана Алексієвич. Фаворитом цьогорічної премії вважався японський письменник Харукі Муракамі.

На засіданні колегії Мінкультури розглянули питання внесення змін до Програми кіновиробництва національних фільмів на 20162017 роки та придбання україномовних книг для поповнення фондів публічних бібліотек

Прес-служба Міністерства культури України, 13/10/2016 × 10:36

11 жовтня відбулося засідання колегії Міністерства культури України під час якої розглядалися питання внесення змін до Програми виробництва та розповсюдження національних фільмів на 20162017 роки та питання придбання україномовних книг для поповнення фондів публічних бібліотек.

За інформацією начальника управління з питань мовної політики та літератури Лариса Нікіфоренко, цьогоріч на конкурс було подано пропозиції 118-ма видавництвами, які представили до розгляду 1756 назв україномовних видань. Експертною ради з відбору україномовних книг для поповнення фондів публічних бібліотек було сформовано перелік видань, які, в свою чергу, були надіслані до регіональних структурних підрозділів у сфері культури та обласних універсальних наукових бібліотек. На регіональному рівні був проведений аналіз рекомендованої літератури та здійснено заявки на видання, необхідні для публічних бібліотек областей.

За результатами Експертної ради, тематичної та змістовної оцінки видань, а також потреб регіональних публічних бібліотек, Мінкультури сформовано рейтинг видань, який включає в себе 195 назв від 50 видавництв.

Члени колегії, заслухавши інформацію Лариси Нікіфоренко, схвали Перелік видань для поповнення фондів публічних бібліотек та список організацій – отримувачів літератури для подальшого розподілу серед публічних бібліотек регіонів з урахуванням їх заявок та потреб.

За словами члена колегії Міністерства культури України, відомого українського письменника Андрія Куркова, при певних недоліках у переліку видань для поповнення фондів публічних бібліотек, представленого на розгляд, а саме недостатнє представлення сучасної іноземної літератури в перекладі українською мовою, в тому числі і відсутність творів номінантів Нобелівської премії з літератури, є позитивні результати.

«Насправді, цей Перелік містить дуже гарний підбір сучасної української прози. І такого, здається, ще не було в українській літературі», - відзначив Андрій Курков.

Як українці користуються інтернетом - дослідження Google

UAMODNA, 13/10/2016 × 09:27

Нещодавно компанія Google представила результати щорічного дослідження, присвяченого особливостям поведінки користувачів в інтернеті. В Україні дослідження проводилося в період з січня по березень 2016 року, коли 3G в країні вже сприймався як норма, а не щось нове і не всім доступне.

Не дивно, що до весни 2016 року вже близько третини всіх українців придбали смартфони і активно їх використовують. Молоді люди перебувають практично весь час онлайн завдяки мобільному пристрою, а іноді навіть двох. Але й комп'ютери ніхто не відміняв. Про те, коли і для чого українці використовують інтернет, йдеться у цьому дослідженні.

На сьогодні 35% українців є користувачами смартфонів (у 2015 році - 28%). Серед молодих людей віком до 35 років ця цифра вище - 72% молодих українців використовують смартфони. В цілому з 2013 року кількість користувачів смартфонів в Україні зросла на 150%. Українці використовують свої смартфони переважно для пошуку інформації (45%), доступу в соціальні мережі (42%) і перегляду онлайн-відео (37%).

85% українських інтернет-користувачів щодня знаходяться в режимі онлайн. При цьому серед молодих людей цей відсоток вище: серед опитаних онлайн-користувачів віком до 25 років щодня користується інтернетом 98%, а у віці 25-34 років - 93%. Цікаво, що серед інтернет-користувачів старше 55 років щодня заходять в мережу 72%. У 2016 році на одного українця в середньому припадає 1,2 підключених до інтернету пристроїв, що на 58% більше у порівнянні з 2013 роком. І українці активно цим користуються. Так, 61% українців звикли користуватися своїми смартфонами під час перегляду телевізора, а 35% телеглядачів віком до 35 років сидять в інтернеті з другого пристрою під час перегляду телевізора.

51% українських користувачів інтернету шукають інформацію про певні продукти як мінімум раз на місяць. А 36% українців віком до 35 років шукають інформацію про товари на своєму смартфоні так само часто, як на комп'ютері.

Перегляд відео онлайн є однією з найпопулярніших активностей серед українців - 49% дивиться онлайн-відео щодня, а 29% - мінімум раз на тиждень. Серед молодого покоління щодня онлайн-відео дивиться 71% українських інтернет-користувачів віком до 35 років, а кількість молодих українців, які дивляться відео в інтернеті як мінімум раз на тиждень становить вже 92%.

Українці використовують свої смартфони для входу в інтернет найчастіше для особистих цілей (61%). При цьому тільки для особистих цілей смартфонами користується 58% українців, а для особистих і бізнес цілей - 30%.

Дослідження складено компанією TNS Infratest на замовлення Google на основі опитування 1000 респондентів старше 16 років у форматі телефонного та персонального інтерв'ю. Ще більш детальна інформація про те, як українці користуються інтернетом, представлена у вигляді аналітичного онлайн-інструменту Consumer Barometer. Тут зібрана також інформація про інші країни (всього дослідження проводилося в 61 країні).

Рейтинг «найпотужніших» сучасних авторів у світі

Видавництво Старого Лева, 11/10/2016 × 11:57

Оголошено рейтинг «найпотужніших» сучасних авторів у світі за версією провідного американського журналу Hollywood Reporter. На основі продажів книг, кількості театральних, музичних чи кіноадаптацій творів та впливу письменника на світову культуру було обрано 25 авторів. Востаннє рейтинг був сформований у 2014 році, цьогоріч список поповнило 11 авторів.

Першу сходинку рейтингу посідає Джоан Ролінґ, відома не лише серією творів про чаклуна Гаррі Поттера, а й як автор дорослих творів. Зокрема її книга «Несподівана вакансія» була адаптована ВВС для телебачення.

Стівен Кінг опинився на другій позиції списку як «найбільш адаптований автор усіх часів». У той час і завдяки екранізації книг четверте місце посів Джордж Мартін. Світову славу йому приніс серіал «Гра престолів» – телеадаптація циклу творів «Пісня льоду й полум’я».

Патрік Несс потрапив до рейтингу завдяки серії фільмів, знятих на основі книг «Доктор Хто», Полу Гоукінз відзначили напередодні світової екранізації книги «Дівчина в поїзді», а Еріка Леонард Джеймс посіла п`яту сходинку завдяки «50 відтінкам сірого».

Ось як виглядає повний рейтинг:

1. Джоан Ролінґ

2. Стівен Кінг

3. Джеймс Паттерсон

4. Джордж Мартін

5. Еріка Леонард Джеймс

6. Майкл Льюїс

7. Метью Квік

8. Джон Ґрін

9. Ніл Ґейман

10. Денніс Ліхейн

11. Гілліан Флінн

12. Ернест Клайн

13. Девід Гранн

14. Діана Геблдон

15. Ю Несбе

16. Маргарет Етвуд

17. Бен Мезріч

18. Ліана Моріарті

19. Пола Гоукінз

20. Джеффрі Тубін

21. Грем Мур

22. Емма Доног’ю

23. Лорен Олівер

24. Патрік Несс

25. Марія Семпл

УВАГА ! Верховна Рада України ухвалила законопроект, який упорядковує умови для належного припинення безстрокових трудових договорів з керівниками державних і комунальних закладів культури

Мінкультури України, 07/10/2016 × 09:37

6 жовтня Верховна Рада України ухвалила Закон України про внесення змін до "Прикінцевих положень" Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження контрактної форми роботи у сфері культури та конкурсної процедури призначення керівників державних та комунальних закладів культури" (4679).

Даний законопроект розроблений групою народних депутатів України з метою уникнення розбіжностей у трактуванні деяких норм законодавства та створення належних умов для припинення безстрокових трудових договорів з керівниками та професійними творчими працівниками державних і комунальних закладів культури.

Внесення змін до чинного Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження контрактної форми роботи у сфері культури та конкурсної процедури призначення керівників державних та комунальних закладів культури» дозволить визначити підставу, за якою мають бути припинені безстрокові трудові договори, укладені з керівниками та з професійними творчими працівниками (художнім та артистичним персоналом) державних та комунальних закладів культури.

Переможці конкурсів та нагороджені відзнаками Української бібліотечної асоціації (29.09.2016)

УБА, 30/09/2016 × 12:02

До Всеукраїнського дня бібліотек за поданням регіональних відділень Президія УБА визначила переможців конкурсів та нагороджених відзнаками Української бібліотечної асоціації (протокол №7 від 26.09.2016 р.).

Почесне звання «Бібліотека року 2016» присвоєно Науково-технічній бібліотеці Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту ім. академіка В. Лазаряна за проект «Університетська бібліотека: створюємо простір успіху».

ІІ місце у конкурсі отримала Бібліотека для дорослих імені М. К. Реріха Централізованої бібліотечної системи Солом’янського району м. Києва за проект «Фактор війни. Мислення про майбутнє». ІІІ місце у конкурсі отримав Комунальний заклад «Запорізька обласна бібліотека для дітей «Юний читач» Запорізької обласної ради за проект «Бібліотечний острівець дитинства: бажання, надії, мрії».

Грамотою Української бібліотечної асоціації нагороджується Харківська державна наукова бібліотека імені В. Г. Короленка за інноваційну форму професійного навчання (проект «Дистанційний курс. Електронна бібліографія»).

Бюро програми Європейського Союзу «Креативна Європа» в Україні інформує про початок прийому заявок за схемою "Проекти у галузі міжнародного співробітництва".

Прес-служба Міністерства культури України, 29/09/2016 × 16:10

Заявки приймаються до 23 листопада за наступними категоріями:

Категорія 1 - Маломасштабні проекти у галузі співробітництва (тривалість до 48 місяців, 3 партнера з трьох країн, до 60% від загального обсягу коштів, до 200 000 євро на проект).

Категорія 2 - Великомасштабні проекти у галузі співробітництва (тривалість до 48 місяців, 6 партнера з шести країн, до 50% від загального обсягу коштів, до 2 млн євро на проект).

Детальна інформація, аплікаційна форма, інструкція за посиланням: https://eacea.ec.europa.eu/creative-europe/funding/support-european-cooperation-projects-2017_en

У Пекіні відкрили музей-галерею Тараса Шевченка

Джерело: hromadske.ua, 26/09/2016 × 13:01

У китайській столиці Пекіні відкрили музей-галерею українського письменника Тараса Шевченка.

В його стінах 23 вересня стартувала художня виставка «Нев’януча слава. Уклін Тарасу Шевченку», передає агентство Хinhua. Експозиція об’єднала шевченківські роботи відомих китайських майстрів і понад 100 оригінальних гравюр Кобзаря з колекції Національного музею Тараса Шевченка у Києві.

Частина представлених експонатів – каліграфія за мотивами творів Шевченка, ілюстрації до «Кобзаря» і пейзажі сучасної України роботи китайських художників.

Китайський Музей Шевченка розташовано на півдні столиці на базі меморіального комплексу видатного китайського художника і поета Лі Кежаня.

За словами директора нового музею Юй Геньхоя, зараз в музеї готують постійну експозицію. До неї увійдуть шевченківські роботи художників і фотографів двох країн. Приміщення буде також функціонувати і як галерея, де виставляти свою творчість зможуть не тільки китайські, але і українські майстри.

Нобелівська лауреатка Світлана Алексієвич претендує на престижну британську премію в жанрі нон-фікшн

Друг читача, 26/09/2016 × 12:29

Білоруська письменниця Світлана Алексієвич включена в лонг-лист престижної британської нагороди Baillie Gifford Prize. Премію вручають за найкращий нехудожній твір.

На приз в 30 тисяч фунтів стерлінгів претендує остання книга Алексієвич «Час second-hand». Це єдине видання в переліку, що описує пострадянське суспільство.

Серед конкурентів Світлани Алексієвич лауреатка Пулітцерівської премії Марго Джефферсон з книгою Negroland: A Memoir (Негроленд: мемуари) про пост-расову Америку, біологічний нон-фікшн Being a Beast (Бути звіром) англійського ветеринара й мандрівника Чарльза Фостера, дослідження Stalin and the Scientists (Сталін і вчені) письменника й вченого Саймона Інгса.

Шорт-лист буде оприлюднено в жовтні. Ім’я переможця оголосять у листопаді.

Нагорода від початку називалася Samuel Johnson Prize, на честь британського поета й критика Семюеля Джонсона. У 2015 році премію перейменували.

Конакрі оголошений Всесвітньою столицею книги 2017 року

, 08/09/2016 × 14:33

Конакрі (столиця Республіки Гвінея) був оголошений Всесвітньою столицею книги 2017 року. Таке рішення було прийнято міжнародним комітетом експертів в ході засідання, яке відбулося 30 червня в штаб-квартирі ЮНЕСКО в Парижі.

Щороку міжнародні організації, що представляють три основних сектори книжкової індустрії - Міжнародна асоціація видавців, Міжнародна федерація книготорговців і Міжнародна федерація бібліотечних асоціацій та установ - вибирають місто, яке носитиме звання столиці книги протягом року.

Рік починається 23 квітня (Всесвітній день книги і авторського права) та об'єднує видавців, письменників і представників книговидавничої промисловості міста з метою віддати належне книги та читанню й сприяти їх поширенню протягом наступних 12 місяців.

Конакрі став 17-ю Всесвітньою столицею книги. Його попередниками є Мадрид (2001), Олександрія (2002), Нью-Делі (2003), Антверпен (2004), Монреаль (2005), Турин (2006), Богота (2007), Амстердам (2008), Бейрут (2009), Любляна (2010), Буенос-Айрес (2011), Єреван (2012), Бангкок (2013), Порт Харкорт (2014), Інчхон (2015), Вроцлав (2016).

Купи книгу – і їздь в бразильському метро безкоштовно

bestanimations.com, 07/09/2016 × 10:28

Бразильські видавці запустили інноваційну компанію з просування книжок: у видання вбудовують RFID-чіпи з десятьма безкоштовними поїздками у метро.

Згідно з дослідженням бразильського Інституту книги, бразилець читає лише близько двох книжок на рік. Аби поліпшити ситуацію, видавництво L&PM Editores разом з рекламним агентством Africa створили так звані «книжки-квитки» – видання, у які вбудовано проїзний на метро. Акцію з популяризації читання приурочили до Всесвітнього дня книги.

Кожна обкладинка має вбудований чіп з десятьма поїздками. Проходячи через турнікет, читач просто сканує книгу, наче звичайний проїзний. Аби зробити сервіс ще доступнішим для типового пасажира метро, рекламне агентство Africa разом із Via Quatro, компанією, що управляє однією з гілок метро у Сан-Паулу, організували на деяких станціях точки продажу, що дозволяє людям придбати книгу безпосередньо біля турнікетів.

Коли десять безкоштовних поїздок закінчуються, читач може поповнити проїзний через інтернет. А коли книжку прочитано, її варто передати другові.

Наразі можна обрати одну з десяти книжок: «Арахіс: Дружба. Ось для чого потрібні друзі» Чарльза М. Шульца, «Гарфілд: Вибач» Джима Девіса, «Сто сонетів кохання» Пабла Неруди, «Великого Гетсбі» Френсіса Скотта Фіцджеральда, «Мистецтво війни» Сунь Цзи, «Шерлок Холмс: Собака Баскервілів» Артура Конан Дойла, «Гамлет» Вільяма Шекспіра, «Алея вбивств» Агати Крісті, «Зелена цибуля у біді!» Маурісіо де Соуза і «Кишеня Кінтана» Маріо Кінтана.

Організатори вже продали 10 000 книг. Ідея виявилася такою популярною, що LP&M Editores зараз працює над запуском аналогічної акції в інших містах Бразилії.

В ОАЕ відкрили перший український книжковий клуб

Експрес, 07/09/2016 × 09:33

Літературний клуб в Абу-Дабі створять для підтримки сучасної української літератури та поширення української культури в ОАЕ.

Клуб лише розпочинає свою діяльність. «Лексикон інтимних міст» Юрія Андруховича — це перша книга, яку прочитають всі його учасники. «Нашу ідею підтримала Міжнародна літературна корпорація „Meridian Czernowitz“, яка співпрацює з сучасними українськими письменниками, — каже Євгеній Семенов, українець, який живе та працює в Еміратах. — Вони запропонували нам для вибору першої книги три українські бестселери останнього часу, серед яких громада шляхом відкритого голосування обрала роман „Лексикон інтимних міст“ Юрія Андруховича. З нагоди початку роботи Українського літературного клубу в Абу-Дабі автор підписав книги для кожного учасника.

Інформація щодо затвердження нової форми контракту

Мінкультури України, 02/09/2016 × 12:27

Звертаємо вашу увагу, що наказом Міністерства культури України від 02.08.2016 № 624 «Про затвердження форми контракту з професійними творчими працівниками (художнім та артистичним персоналом) державних та комунальних закладів культури», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 18 серпня 2016 року за № 1146/29276, затверджено форму контракту з професійними творчими працівниками (художнім та артистичним персоналом) державних та комунальних закладів культури, який набирає чинності з дня його офіційного опублікування 06 вересня 2016 року на сайті Верховної Ради України та бюлетені «Офіційний вісник України».
StartПопередні10 previous pages [ 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ] 10 next pagesНаступніEnd

Актуальна інформація

Вітаємо шановних відвідувачів на сайті, який супроводжує науково-методичний відділ Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого (НБУ ім. Ярослава Мудрого). Наш відділ є науково-методичним та інформаційно-консультативним центром для публічних бібліотек України, а також співпрацює з бібліотеками різних типів і форм власності.

Пам'ятайте, що наповнення цього сайту - наша спільна робота. Якщо Ви маєте матеріали, що можуть зацікавити бібліотечну спільноту, або бажаєте підняти актуальну тему - чекаємо Ваших пропозицій на адресу method@nplu.org.

Шановні колеги! Якщо у вас змінилися реквізити (адреса, e-mail, URL, телефон тощо) надішліть повідомлення для відповідних коректив на сторінці сайту „Бібліотеки України”.


Вітаємо
For Librarians
Библиотекарю
ПошукГолосування
На вашу думку, якість роботи працівника насамперед залежить від:
 
кваліфікації та освіти
стажу роботи
креативності та творчості
особистісно-професійного розвитку
можливості кар’єрного зростання
Результати