Бібліотечному фахівцю

Бібліотечний фонд (б/ф) - сукупність документально-інформаційних ресурсів
Розділи сайту

Закрити 1. Офіційна інформація

Закрити 2. Бібліотеки України

Закрити 3. Національні бібліотеки

Закрити 4. Сторінка дослідника

Закрити 5. Методисти рекомендують

Закрити 6. Статистична аналітика

Закрити 7. Бібліотечна планета

Закрити 8. Бібліолоція

Закрити 9. Бібліографи презентують

Мастрід

Закрити Інновації/проекти

Закрити Бібліотечний простір

Закрити ЕСМаР

Закрити Лауреати конкурсу

Закрити Нагороди і звання

Нове на сайті
Інформація від майстра
Відвідувачі

   відвідувачі

   відвідувачів online


Page Rank Check
Новини

Оголошується конкурс на створення регіональних піар-офісів сучасних бібліотек

Міністерство культури України, 22/12/2014 × 08:43

Міністерство культури України, програма "Бібліоміст" спільно з ГО "Центр Медіареформ" запрошують бібліотекарів з Буковини, Закарпаття, Івано-Франківщини, Києва (або області), Львівщини, Миколаївщини, Одещини, Полтавщини, Тернопільщини, Харківщини, Херсонщини, Хмельниччини, Черкащини, Чернігівщини взяти активну участь у проекті «Створення регіональних бібліотечних піар-офісів». Проект складатиметься із кількох етапів:

• поглиблений тренінг зі зв’язків з громадськістю; • розроблення планів роботи бібліотечного піар-офісу; • залучення до діяльності піар-офісу колег з регіону; • налагодження регулярних зв’язків зі ЗМІ, медіа-моніторинг.

З метою реалізації даного проекту, на початку лютого 2015 року у Києві відбудеться дводенний тренінг.

Для участі буде відібрано приблизно 28 бібліотекарів. Форма заявки – на сайті програми «Бібліоміст»: http://bit.ly/1sNXDSA

ВВС Україна оголосила короткі списки премії "Книга року ВВС – 2014"

bbc.ua, 09/12/2014 × 10:54

До короткого списку у номінації "Книга року BBC – 2014", що відбирався з 22-х видань, увійшли такі твори:

Софія Андрухович. Фелікс Австрія. Львів: Видавництво Старого Лева, 2014

Сергій Жадан. Месопотамія. Харків: Книжковий клуб "Клуб сімейного дозвілля", 2014

Андрій Кокотюха. Повний місяць. Київ: Нора-Друк, 2014

Ярослав Мельник. Чому я не втомлююся жити. Харків: Книжковий клуб "Клуб сімейного дозвілля", 2014

Артем Чапай. Червона Зона. Київ: Нора-Друк, 2014.

До короткого списку у номінації "Дитяча Книга року BBC – 2014", що відбирався з-поміж 11 видань, увійшли такі твори:

Олександр Зубченко. Перемагаючи долю. Львів: Видавництво Старого Лева, 2014

Дзвінка Матіяш. День Сніговика. Брустурів: Дискурсус, 2014

Мар'яна Прохасько, Тарас Прохасько. Куди зникло море. Львів: Видавництво Старого Лева, 2014

Катя Штанко. Дракони, вперед! Київ: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2014

Зірка Мензатюк. Як я руйнувала імперію. Львів: Видавництво Старого Лева, 2014

Переможці в обох номінаціях будуть оголошені у п’ятницю, 12 грудня, на церемонії нагородження, що відбудеться о 15.00 у конференц-залі готелю "Воздвиженський" за адресою вул. Воздвиженська, 60 а, б, г.

Автор-переможець у кожній номінації отримає премію 1000 фунтів стерлінгів у гривневому еквіваленті. Видавництва, де вийшли друком книжки переможців, отримають право використовувати логотип конкурсу "Книга року ВВС" на всіх наступних виданнях цих книжок.

Також буде оголошено переможця в номінації "Найкраща книга десятиліття". Цю особливу премію на відзнаку десятиліття премії "Книга року ВВС" буде вручено у партнерстві з Культурною програмою ЄБРР.

Більше інформації про конкурс, а також читацькі рецензії можна знайти на сторінці bbc.ua

Сергій Жадан отримав швейцарську літературну премію

Cultprostir, 01/12/2014 × 14:23

Відомий український письменник, поет, громадській діяч отримав одну з найпрестижніших літературних премій Швейцарії − Jan Michalski Prize. Журі, що складається з інтернаціональної компанії письменників, обрало роман Сергія Жадана «Ворошиловград» у його перекладі французькою. Український автор отримає 50 000 швейцарських франків за «незвичайній епос пострадянської неприкаяності».

Премія Jan Michalski Prize заснована однойменним фондом у 2004 році з метою підтримки творчості письменників та сприянню мультикультуралізму. У рамках діяльності інституції діє резиденція для літераторів і художників, розташована в мальовничому Монріше.

Засновано рейтинг найкращих дитячих та підліткових книжок року

barabooka.com.ua , 20/11/2014 × 17:41

Група українських літературних оглядачів, критиків, журналістів і редакторів, що спеціалізуються на дитячій і підлітковій літературі, заснувала щорічний «Рейтинг критика: найкращі дитячі та підліткові книжки року».

Ініціаторами «Рейтингу критика» виступили редактори та журналісти профільних видань: Валентина Вздульська та Оксана Лущевська («Казкарка»), Ірина Батуревич, Оксана Хмельовська («Читомо»), Тетяна Щербаченко, Ольга Купріян («БараБука»), Ірина Комаренець та Міра Київська («Букмоль»), Галина Ткачук (журнал «Однокласник»), Марія Семенченко (газета «День») та Володимир Чернишенко (критик, перекладач).

Засновники рейтингу мають на меті складати фахові рекомендації щодо найкращих дитячих та підліткових видань як для широкого читача, називаючи топ-10 книжок року, так і для вужчого кола спеціалістів, оприлюднюючи фахові та прозорі критерії відбору. Для рейтингу розроблено досить складну схему оцінювання. Книжки проходитимуть відбір у три етапи. Спочатку кожен із членів журі запропонує свою десятку найкращих, на його думку, дитячих та підліткових книжок року. На другому етапі шляхом голосування формуватиметься довгий список. На третьому етапі кожен із членів журі оцінюватиме книжки довгого списку за набором критеріїв та виставлятиме їм бали. За результатами підрахунків формуватиметься топ-10 дитячих та підліткових книжок року.

Довгі списки «Рейтингу критика» буде оприлюднено у грудні 2014 року.

Детальніше: barabooka.com.ua

Українські книжки потрапили до міжнародного каталогу "The White Ravens"

webmaster, 18/11/2014 × 13:29

Три українські книжки потрапили до міжнародного каталогу "The White Ravens" ("Білі круки"), який є переліком найкращих дитячих книжок із понад 40 країн світу.

Зокрема, до списку потрапила книга Тараса та Мар'яни Прохасько "Хто зробить сніг", книга "Із життя хитрих слів" Романа Скиби в ілюструванні Тетяни Денисенко та "Лісова пісня" Лесі Українки в оформленні Поліни Дорошенко, повідомляє БараБука.

Міжнародний каталог "Білі круки" (The White Ravens) – це перелік 250 найкращих дитячих книжок із понад 40 країн світу, який виходить щорічно з 1996 року. Фахівці обирають найкращі з книжок, що надходять з усього світу до Міжнародної Молодіжної Бібліотеки в Мюнхені.

Серед критеріїв оцінки найкращих книжок – літературний стиль і дизайн, універсальність теми, новаторські художні рішення. Каталог "Білі круки" вважають одним із ключових орієнтирів у світі дитячої та підліткової літератури, який визначає світові тенденції для критиків, видавців, продавців книги.

Мінкультури презентує проект Дорожньої карти - «Культура 2025. Довгострокова національна культурна стратегія”

Міністерство культури України, 07/11/2014 × 10:32

«З огляду на непрості виклики, які постали перед культурною сферою України зараз надзвичайно важливо знайти оптимальний баланс між довгостроковими цілями та запитами сьогодення. – сказав Міністр культури Євген Нищук.

Цей проект є стратегічним не лише для Мінкультури, але й охопить інші сфери діяльності – освіту, регіональний, економічний розвиток, міжнародну співпрацю тощо. До роботи будуть активно залучатися місцеві і регіональні рівні влади, а також відбуватимуться громадські консультації з зацікавленими сторонами у сфері культури в різних регіонах країни, що забезпечить врахування потреб і бачення ситуації всіх ключових груп і регіонів. Для того, щоб дана Дорожня карта залишалась актуальною та відповідала викликам часу – вона буде постійно оновлюватися».

Ознайомитись з проектом Дорожньої карти можливо за адресою: http://mincult.kmu.gov.ua/mincult/uk/publish/article/376119

Великобританія - лідер за кількістю видання нових книг

webmaster, 22/10/2014 × 16:41

Статистика за кількістю нових назв книг, виданих у різних країнах, була опублікована Міжнародною асоціацією видавців (IPA). У звіті говориться, що чемпіонами в цьому році стали британські видавці: на 1 000 000 чоловік у Великобританії вийшло 2875 нових назв. На другому місці - Тайвань з відривом більш ніж на 1000 найменувань на мільйон населення країни.

У розрізі абсолютних цифр за кількістю видання нових книг вже котрий рік лідирує Китай: у Піднебесній випущено більше 444 000 видань. На другому місці - США з результатом 304 912 нових книг, на третьому - Великобританія (близько 184 000 найменувань). Цього року Великобританія випередила США і з експорту книг, вийшовши в лідери ринку з результатом в 1,5 млрд. євро, тоді як Вашингтон зміг виручити лише 1 млрд. Лідерство британських видавців пояснюється не тільки поширеністю англійської мови, але й креативністю, інноваційністю та значною силою видавничого бізнесу, зумовленого історичними традиціями.

Книжкову премію «Букер» для англомовних авторів отримав австралійський письменник

«Телекритика», 15/10/2014 × 15:07

На урочистій церемонії в Лондоні престижну британську літературну премію Man Booker Prize, відому також як премію «Букер», отримав австралійський письменник Річард Фленаган за свій воєнний роман «Вузька дорога на далеку північ».

Дія роману Річарда Фленагана розгортається у часи Другої світової війни, під час прокладки Тайсько-бірманської залізниці між Бангкоком і Рангуном, яку також називають Дорогою смерті. Річард Фленаган працював над книжкою близько 12 років. Батько письменника, який дожив до 98 років і помер у той день, коли його син дописав свій роман, у роки війни перебував у японському полоні і брав участь у будівництві цієї залізниці. Після тригодинних дебатів за рішення про присудження нагороди пану Фленагану проголосувала більшість членів журі.

Переможець отримав премії в 50 тисяч фунтів стерлінгів (близько 80 тисяч доларів). Нагороду австралійському письменнику вручала дружина принца Чарльза, герцогиня Корнуольська Камілла. Решта п'ять претендентів з шорт-листа отримали по 2,5 тисячі фунтів (близько 4 тисяч доларів). У нинішньому році в шорт-лист премії увійшли твори, присвячені, в основному, сучасності: «Усі ми абсолютно поза себе» Карен Джей Фаулер, «Воскреснути у відповідний час» Джошуа Ферріса, «Джей» Говарда Джейкобсона, «Чужі життю» Ніла Мукхерджі і «Як бути і тим, і іншим» Алі Сміта.

В цьому році вперше на премію міг претендувати будь-який англомовний письменник, чиї книги опубліковані у Великобританії. Раніше нагороду могли отримати тільки автори з Великобританії, Ірландії та країн Британської Співдружності.

Міжнародна Букерівська премія (Man Booker International Prize) заснована в 2005 році і вручається раз на два роки. Премія може бути присуджена як англомовному письменнику, так і автору, чиї твори перекладені англійською.

Визначені переможці конкурсу «Бібліотека року 2014»

КМУ, 14/10/2014 × 15:24

Міністерство культури України спільно з Українською бібліотечною асоціацією провели конкурс «Бібліотека року» та конкурс бібліотечних інтернет-сайтів.

Почесне звання «Бібліотека року 2014» присвоєно Харківській державній науковій бібліотеці ім. В.Г.Короленка (директор – Ракитянська В.Д.) за віртуальний науково-просвітницький проект «Слобожанський уклін Кобзареві: до 200-річчя з дня народження Т.Г.Шевченка».

ІІ місце у конкурсі отримали Харківська обласна бібліотека для юнацтва за проект «Обираємо професію крок за кроком» та Бібліотека Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського за проект створення модельної бібліотеки вищого навчального закладу.

ІІІ місце у конкурсі отримала Центральна районна бібліотека Врадієвської ЦБС Миколаївської обл. за проект «Дитячий ефір».

Всеукраїнський конкурс бібліотечних інтернет-сайтів

Абсолютним переможцем за кількістю набраних балів стала Національна наукова медична бібліотека України. Переможці за номінаціями:

1 номінація: Кращий сайт бібліотеки національного/державного рівнів та обласної бібліотеки:

Національна бібліотека України для дітей Одеська національна наукова бібліотека ім. М.Горького

2 номінація: Кращий сайт районної/міської централізованої бібліотечної системи (ЦБС) та філії районної/міської ЦБС

Хмельницька міська централізована бібліотечна система

Централізована бібліотечна система Деснянського району м.Києва

Старокостянтинівська централізована бібліотечна система, Хмельницька обл.

3 номінація: Кращий сайт бібліотеки для дітей/юнацтва

Львівська обласна бібліотека для дітей

4 номінація: Кращий сайт бібліотеки вищого навчального закладу

Науково-технічна бібліотека Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу

Науково-технічна бібліотека Національного університету харчових технологій, м. Київ

Наукова бібліотека Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, Черкаська обл.

5 номінація: Кращий сайт шкільної бібліотеки

Шкільна бібліотека навчально-виховного комплексу № 9, м.Хмельницький.

Нобелівська премія з літератури за 2014 рік

24tv.ua, 09/10/2014 × 15:28

Шведська академія назвала володаря Нобелівської премії з літератури за 2014 рік. Ним став французький письменник Патрік Модіано.

Це вже одинадцятий француз, який отримав Нобелівську премію з літератури. Нагорода була вручена з формулюванням "за мистецтво пам'яті, завдяки якому він виявив найнезбагненніші людські долі й розкрив життєвий світ людини часів окупації".

Патрік Модіано добре відомий у Франції, і погано - в іншому світі. Він пише книги для дітей, сценарії, але головним чином - романи. Його теми - це пам'ять, ідентичність і час. Найвідоміша його робота - "Вулиця темних крамниць", це історія детектива, який втратив свою пам'ять, - зазначив Петер Енглунд, секретар Шведської академії.

Нагадаємо, що Нобелівська премія з літератури щорічно вручається Нобелівським фондом і є однією з п'яти премій, створених з волі Альфреда Нобеля в 1895 році. Перша Нобелівська премія з літератури була присуджена французькому поетові і есеїсту Рене Франсуа Арман Прюдому. Торік нагороду вручили канадській письменниці Еліс Манро, роком раніше лауреатом став Мо Янь. Це одна з найпрестижніших премій в світі.

Письменниці з України присудили німецьку літературну премію

УПЖ, 03/10/2014 × 15:10

Письменниця українського походження Катя Петровська отримає літературну премію передачі ZDF aspekte за роман "Vielleicht Esther" (у перекладі "Можливо Естер").

Обґрунтовуючи свій вибір, журі зазначило, що премія надається авторці, оскільки вона виступає проти "незнання і забуття". У романі "Vielleicht Esther" Петровська розповідає історію своєї сім'ї.

У книзі йдеться, зокрема, про Київ у часи Другої світової війни, вигнання та винищення українських євреїв 1941 року.

Петровська отримає грошову винагороду у розмірі 10 тисяч євро в рамках премії. 3 жовтня авторка виступить в ефірі телеканалу ZDF. Приз письменниці буде вручений наступного тижня на Франкфуртському книжковому ярмарку.

Минулоріч книгу "Vielleicht Esther" Каті Петровської було нагороджено премією Інґеборґ Бахманн.

Авторка народилася 1970 року в Києві. Після атомної катастрофи на Чорнобильській АЕС у 1986 році вона покинула Україну, вивчала літературознавство в Естонії, навчалась у США й 1998 року захистила дисертацію у Москві. З 1999 року, Петровська проживає у Берліні та працює журналісткою.

Бібліотека-депозитарій Всесвітньої організації інтелектуальної власності (WIPO)

КУП НАНУ, 03/10/2014 × 15:07

Бібліотека-депозитарій Всесвітньої організації інтелектуальної власності (WIPO) , яка відкрилась для відвідувачів у Київському університеті права НАН України, створює нові можливості отримання законодавчої та наукової літератури з інтелектуальної власності на англійській мові безпосередньо з фондів ВОІВ в місті Києві.

Відкриття першої та єдиної в Україні бібліотеки-депозитарію Всесвітньої організації інтелектуальної власності здійснено в рамках програми «WIPO Publications Depository Library Program» .

колегам

нмв, 30/09/2014 × 14:51

МИРУ – ВІРИ – НАДІЇ – ЗДОРОВ'Я – НАСНАГИ – ПРИНЦИПОВОСТІ – ГАРМОНІЇ – ВДЯЧНИХ ЧИТАЧІВ – ПІДТРИМКИ ГРОМАДИ

Бібліотеки можуть стати ефективними центрами підтримки громад в умовах воєнної загрози

webmaster, 24/09/2014 × 12:56

19-20 вересня в Києві проходив тренінг з організації послуг для переселенців з АРК та Донбасу, організований програмою «Бібліоміст» спільно з Міністерством культури України, Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), Урядом Канади та Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES). На тенінгу розглядалася можливість надання бібліотеками ефективної підтримки громадам в умовах воєнної загрози.

Захід зібрав близько тридцяти бібліотекарів з обласних центрів країни. Відкриваючи тренінг, начальник управління бібліотек, читання та регіональної політики Міністерства культури України Лариса Нікіфоренко зазначила, що бібліотеки повинні спрямовувати свої зусилля на допомогу мешканцям АРК та Донбасу, які покинули домівки в зонах конфлікту, побоюючись за своє життя та здоров’я. За її словами, Міністерство культури готове надати необхідну методичну підтримку.

Під час дводенного навчання бібліотекарі набували знання та навички для надання консультаційних та інформаційних послуг переселенцям з одного боку, а з другого - виступати методичними і ресурсними центрами для інших бібліотек з питань роботи з даною цільовою групою. У перший день тренінгу учасники проаналізували юридичні, психологічні та соціальні особливості надання послуг, а також дізналися, які наявні ресурси та послуги бібліотеки можуть використовувати для допомоги переселенцям.

Проте одним з головних питань, що обговорювалися, стало донесення інформації про бібліотечні послуги до переселенців.

Наступного дня партнери проекту з Міжнародної фундації виборчих систем розповіли про особливості участі у виборчих процесах для вимушених переселенців. Як змінити місце голосування, які документи для цього необхідні та куди подавати заяву – все це на практиці освоювали учасники тренінгу. Проконсультувати переселенців, як реалізувати їхнє право на волевиявлення – завдання, яке можуть виконати бібліотеки.

Відповідні тренінги заплановано провести по всій Україні.

«Бібліотекарі рекомендують...»

УБА, 22/09/2014 × 15:44

Молодіжна секція УБА запустила новий проект «Бібліотекарі рекомендують...». Для тих, хто читає... Мета проекту: покращити стереотипний образ бібліотекаря, створити його позитивний імідж як активної, інтелектуальної, енергійної, творчої людини; розвіяти міф про те, що суспільство не читає; надавати дружні поради до читання користувачам бібліотечних послуг та усім охочим; знайти охочих для обговорення книги, що вразила.

Як можна долучитися до проекту?

Прочитавши книгу, яка вразила (приємно чи не дуже)написати відгук на 2-5 тисяч знаків. Надіслати відгук за адресою: julchepurko@gmail.com Відгук буде розміщено на сайті «Читай! Формат не має значення!». Надавши свій відгук до проекту, кожний надає право іншим бліотекарям/бібліотекам використовувати його в не комерційних цілях задля створення інформаційних дайджестів.

Проект COMUS

Прес-служба Міністерства культури України, 18/09/2014 × 10:25

У Національній парламентській бібліотеці України відбувся Міжнародний семінар з підготовки до реалізації спільного проекту Ради Європи і Європейської Комісії «Урбаністичні стратегії в історичних містах, скеровані громадами» (проект COMUS).

У презентації проекту взяли участь перший заступник Міністра культури України Олеся Островська-Люта, заступник Міністра культури України з питань європейської інтеграції Світлана Фоменко, представники інших центральних та місцевих органів влади, залучених до реалізації проекту в Україні, а також незалежні експерти з пам’яткоохоронних питань та бізнес-планування.

Захід відбувся в рамках візиту представника Секретаріату Ради Європи Мікаеля де Тіза в Україну.

Під час першої частини зустрічі відбулась загальна презентація проекту національним зацікавленим сторонам, яка мала не меті створити підґрунтя для успішної міжвідомчої взаємодії щодо реалізації проекту в Україні.

Друга частина зустрічі була присвячена обговоренню практичних питань його імплементації потенційними технічними партнерами проекту – представниками адміністрації міст, які брали участь у попередньому проекті «Реабілітація історичної спадщини історичних міст» (2009-2011). Зокрема, піднімались питання визначення критеріїв відбору пілотних міст, кількості міст та передумов їх участі у проекті COMUS, також були окреслені загальні етапи проекту і завдання першого, установчого, етапу.

За результатами зустрічі учасники висловили готовність взаємодіяти з питань реалізації проекту COMUS в Україні та розпочати роботу в рамках першого етапу проекту, який триватиме з жовтня 2014 року по лютий 2015 року.

Оприлюднено рейтинг найбільш високооплачуваних письменників світу

http://www.unn.com.ua/, 12/09/2014 × 23:06

Forbes опублікував рейтинг найбільш високооплачуваних письменників світу. Рейтинг складено за підсумками року з червня 2013 по червень 2014.

Перше місце посів американець Джеймс Паттерсон, автор детективів і трилерів. Він написав серію книг про інспектора Алекса Кросса і детектива Майкла Беннета, а також більше десяти романів в серії "Жіночий клуб розслідувань вбивств". Його гонорар за 12 місяців склав $ 90 млн, а за останні десять років Паттерсон заробив $ 700 млн.

На другому місці рейтингу Ден Браун із заробітком в $ 28 млн, що на $ 6 млн більше минулорічного результату. Його книга "Інферно", випущена в 2013 році, була продана в США в кількості 1 млн 400 тис. примірників. В даний час вирішується питання про її екранізацію.

Третє місце дісталося автору детективів і романів про кохання Норі Робертс. Її дохід - $ 23 млн. Це на $ 1 млн більше, ніж у Даніели Стіл - автора класичних жіночих бестселерів. На п'ятому місці з $ 20 млн доходу Стефані Плам з детективами про походеньки продавщиці бюстгальтерів.

http://www.unn.com.ua

«Найкраща книга Форуму-2014»

webmaster, 12/09/2014 × 16:18

Міжнародний книжковий Форум видавців у Львові оголосив результати конкурсу «Найкраща книга Форуму-2014»: 20 найкращих книг ХХІ Форуму видавців:

1. «Сто загадок Симфосія. Переклад з латинської , коментарі-есеї Андрія Содомори» (Срібне слово)

2. Листування Тараса Шевченка (Брама-Україна). Ця книга – це перше від 1929 року перевидання листування Т. Шевченка, яке було свого часу науково опрацьоване С. Єфремовим і його колегами. Воно охоплює 225 листів самого Шевченка та ще понад 200 адресованих письменникові.

3. «Екранний світ Сергія Параджанова» (Дух і літера). Це збірник статей, присвячених фільмам всесвітньо відомого кінорежисера. Автори статей – кінознавці з різних країн: України, Росії, Вірменії, США, Франції. Серед авторів: Іван Дзюба, Володимир Турбін, Лев Аннинский, Вадим Скуратівський, Мирон Черненко, Юрій Лотман, Януш Газда, Герберт Маршалл, Жорж Ніва.

4. Ян Морис «Чому Захід панує – натепер. Оповіді з історії та що з них випливає щодо майбутнього» (Кліо).

5. Й.-В. Гете «Фауст» (Видавництво Жупанського)

6. Антуан де Сент-Екзюпері «Маленький принц», переклад Олега Жупанського (А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА)

7. Курт Воннегут «Бойня №5» (Видавництво Старого Лева)

8. Василь Габор «Львів як текст» (Піраміда)

9. «Графіка. Малярство. Ужиткове мистецтво. Олена Кульчицька». Альбом присвячено українській художниці Олені Кульчицькій (1877—1967), видатному графікові, творцеві нових естетичних концепцій в українському образотворчому мистецтві XX століття. (Апріорі).

10. О. Павлишин «Євген Петрушевич (1863-1940). Ілюстрований біографічний нарис» (Манускрипт).

11. Мар'яна Прохасько, Тарас Прохасько «Куди зникло море» (Видавництво Старого Лева)

12. Юрій Винничук «Галицька кухня. Історія, рецепти та обличчя» (Видавництво Старого Лева)

13. Діяння римські. Християнські притчі Середньовіччя (Апріорі)

14. Поетична серія Видавництва Старого Лева

15. Книга-альбом «ГАЛИЧИНА – український здвиг: за матеріалами архіву Степана Гайдучка» (Апріорі).

16. Александра і Даніель Мізелінські «Карти» (Видавництво Старого Лева)

17. Бруно Шульц «Книга образів» (Дух і літера)

18. Картографічне видання «Атлас українських історичних міст»

19. Михайло Драґан «Українські деревляні церкви» (Видавництво Савчука)

20. «Йосиф Сліпий. Спомини». Це особисті спогади Патріарха Йосифа Сліпого, яким уже 50 років від дати написання. (Видали - Інститут св. Климента Папи у Римі Українського католицького університету спільно з Інститутом Екуменічних Студій УКУ).

Оголошено шорт-лист Букерівської премії 2014-го року

Українська правда, 12/09/2014 × 09:04

9-го вересня став відомий шорт-лист цьогорічної Букерівської премії з літератури. До нього увійшли романи трьох британських, одного австралійського та двох американських.

Цьогорічними лідерами називають лауреата The Man Booker Prize 2010-го року, британця Говарда Джейкобсона та шотландську письменницю Алі Сміт, котра вже двічі потрапляла до шорт-листа.

Ім´я цьогорічного переможця стане відомо 14-го жовтня.

Нагадаємо, торік правила Букерівської премії змінили. Тепер на неї можуть претендувати письменники з усіх країн світу, що пишуть англійською.

У світі 781 мільйон дорослих не вміють читати і писати

Українська правда. Життя, 10/09/2014 × 13:43

Близько 781-го мільйона дорослих у всьому світі не вміють читати і писати, із них 7,5 мільйонів – у Німеччині. Таку статистику оприлюднили у ЮНЕСКО до Міжнародного дня грамотності, повідомляє “Німецька хвиля“.

Неписьменні люди в основному живуть в країнах, що розвиваються, однак це явище поширене навіть у Німеччині.

За даними Федеральної асоціації грамотності, у країні налічується 7,5 мільйонів людей віком від 18 до 64 років, які мають серйозні проблеми з письмом та читанням.

300 тисяч із них при читанні та писанні не можуть розшифрувати навіть окремі слова. Близько двох мільйонів людей можуть читати та писати окремі слова, але не можуть зрозуміти цілісні речення. Ще близько 5,2 мільйона дають раду з короткими реченнями, але зазнають невдачі з довшими текстами.

В Україні, за даними ЮНЕСКО станом на 2012 рік, письменними були 99,7 відсотків населення.
StartПопередні10 previous pages [ 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ] 10 next pagesНаступніEnd

Актуальна інформація

Вітаємо шановних відвідувачів на сайті, який супроводжує науково-методичний відділ Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого (НБУ ім. Ярослава Мудрого). Наш відділ є науково-методичним та інформаційно-консультативним центром для публічних бібліотек України, а також співпрацює з бібліотеками різних типів і форм власності.

Пам'ятайте, що наповнення цього сайту - наша спільна робота. Якщо Ви маєте матеріали, що можуть зацікавити бібліотечну спільноту, або бажаєте підняти актуальну тему - чекаємо Ваших пропозицій на адресу method@nplu.org.

Шановні колеги! Якщо у вас змінилися реквізити (адреса, e-mail, URL, телефон тощо) надішліть повідомлення для відповідних коректив на сторінці сайту „Бібліотеки України”.


Вітаємо
For Librarians
Библиотекарю
ПошукГолосування
Які фактори найбільше впливають на рівень мотивації високоефективної роботи?
 
матеріальні (заробітна плата, надбавки,доплати, премії тощо)
моральні (грамоти, відзнаки, подяки тощо)
психологічні (сприятливий психологічний клімат, стосунки з колегами тощо)
організаційні (умови праці, графік роботи, розширення сфери діяльності тощо)
Результати