Бібліотечному фахівцю

каталог – систематизований перелік документів б/ф із зазначенням місць їх зберігання, що ведеться на паперових картках або в електронній формі
Розділи сайту

Закрити 1. Офіційна інформація

Закрити 2. Бібліотеки України

Закрити 3. Національні бібліотеки

Закрити 4. Сторінка дослідника

Закрити 5. Методисти рекомендують

Закрити 6. Статистична аналітика

Закрити 7. Бібліотечна планета

Закрити 8. Бібліолоція

Закрити 9. Бібліографи презентують

Мастрід

Закрити Інновації/проекти

Закрити Бібліотечний простір

Закрити ЕСМаР

Закрити Лауреати конкурсу

Закрити Нагороди і звання

Нове на сайті

Виставлено:

[04.10.2018]

Бібліотечна планета, номер 3 за 2018 рік

[15.06.2018]

Бібліотечна планета, номер 2 за 2018 рік

[15.06.2018]

Cписок нових надходжень до сектору організації професійної самоосвіти у ІІ кварталі 2018 року [14.03.2018]

До відома авторів журналу

[13.03.2018]

Бібліотечна планета, номер 1 за 2018 рік

[28.12.2017]

Публічна Бібліотека І Реалізація Завдань Соціальної Політики

[28.12.2017]

Бібліотечна планета, номер 4 за 2017 рік

[28.12.2017]

Статті з зарубіжних фахових періодичних видань 4 квартал, 2017 р.

[20.10.2017]

Cемінар для бібліографів «Основні напрями бібліографічної роботи: теорія і практика».

[06.10.2017]

Бібліотечна планета, номер 3 за 2017 рік

[24.09.2017]

Статті з зарубіжних фахових періодичних видань 3 квартал, 2017 р.

[23.08.2017]

Тенденції розвитку публічних бібліотек зарубіжних країн

[21.06.2017]

Статті з зарубіжних фахових періодичних видань 2 квартал

[09.06.2017]

Бібліотечна планета, номер 2 за 2017 рік

[04.04.2017]

Сучасний літературний процес: Бібліотека. Книга. Читач

Інформація від майстра
Відвідувачі

   відвідувачі

   відвідувачів online


Page Rank Check
Новини

В Україні з’явилося нове віртуальне видавництво – BookRe

Друг читача, 18/04/2017 × 10:34

BookRe — це видавництво електронних книжок, відкрите для всіх авторів та всіх жанрів. Видавництво є дружнім об’єднанням професіоналів та початківців у книжковій справі.

BookRe пропонує авторам верстку електронних книг, ілюстрування, дизайн обкладинок, а також місце на поличці власного магазину та в магазинах-партнерах проекту, список яких постійно поповнюється. Засновниця сервісу Дар’я Купріянова:

«Книга без читача не живе, її необхідно гортати, інакше вона наче і не існує. Але видання книги часто зупиняється ще на етапі розрахунку бюджету. Мета BookRe — щоб кожна книга, в яку вірить її автор, отримала шанс потрапити на очі читачеві. Тому ми й звернулися до ідеї електронного видавництва. Видати електронну книгу значно легше і дешевше, ніж паперову, при тому вона має більше можливостей: її можна продавати в магазинах по всьому світі, можна миттєво пересилати по різних країнах. Книга стає вільною, всюдисущою! Майже нематеріальною, як чиста думка. Це дуже красиво, як на мене. Заради цього ми й створили BookRe — щоб видавати вільні книги, і допомагати їм розлітатися по світі».

BookRe запрошує бета-авторів — перші 15 письменників, що звернуться до видавництва, отримають базові послуги сервісу безкоштовно. Навзаєм просять лише висловити свою думку з приводу робочого процесу, виявити незручності та підкреслити позитивні сторони. Тексти приймаються українською та російською мовами, під запит можливі й інші мови.

Сторінка видавництва на фейсбуці: https://www.facebook.com/bookre.ua/

Український поетичний челлендж з домашніми улюбленцями

Друг читача, 08/04/2017 × 17:13

Український поет, художник і куратор літературно-мистецьких проектів Богдан-Олег Горобчук започаткував у фейсбуці новий читацький флешмоб #PetPoetryChallenge.

Щоб приєднатися до челленджу, треба бути затеганим. Далі ви записуєте відео, в якому читаєте власний або просто улюблений вірш, і при цьому домашній улюбленець має асистувати вам. У дописі розкажіть про свою кішку/собаку/равлика/пацючка/хом’ячка та ін., а також затегайте 2-3 друзів, щоб вони теж долучилися.

#PetPoetryChallenge має і благодійну мету. Він створений на підтримку українського літературного порталу «Читомо».

Рекламні заголовки з класичних романів

За матеріалами bustle, 03/04/2017 × 15:45

Книгарня з Далласу «The Wild Detectives» в соцмережах робить з класичних романів рекламні заголовки, щоб привернути увагу людей до читання.

Наприклад, заголовок «Ніколи не вгадаєте, що сталося з цією дівчинкою-підлітком з Канзасу після того, як її будинок знищив торнадо» — є описом «Дивовижного чарівника країни Оз». Або ще: «Який новий синтетичний наркотик перетворює лондонців у жорстоких маніяків?» — це заголовок до книги Роберта Стівенсона «Дивна історія доктора Джекіла і містера Гайда».

Проект отримав назву літбейт (litbait), від англійської клікбейт (clickbait) — терміну, який означає вірусний контент із рекламними заголовками.

За допомогою літбейту на сайті книгарні, а також у соцмережах суттєво підвищилося відвідування. Крім того, магазин «The Wild Detectives» працює до півночі, пропонує голодним читачам їжу та напої, а при замовленні книги додому, може привезти вам чогось попити.

Основні ідеї та ініціативи Міністерства культури по реалізації державної культурної політики

Прес-служба Міністерства культури України, 23/03/2017 × 15:18

Книговидання та книгорозповсюдження, реформування наукових інституцій, Національне бюро програми ЄС «Креативна Європа», підвищення якості культурних послуг в місцевих громадах… Про ці та інші питання йшла мова 22 березня на черговому засіданні Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності. Основні ідеї та ініціативи, які впроваджує Мінкультури України, забезпечуючи таким чином виконання Програми Кабінету Міністрів України та вирішення тих завдань, яких вимагає українське суспільство, представив Міністр культури України Євген Нищук. Детальніше див. http://mincult.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=245218489&cat_id=244895180 .

Україна вирішила відмовитися від радянського бібліотечного класифікатора

, 22/03/2017 × 15:44

Кабінет Міністрів на своєму засіданні в середу, 22 березня, вирішив перевести українські бібліотеки на використання універсальної десяткової класифікації (УДК) замість бібліотечно-бібліографічної класифікації (ББК).

«В Україні для систематизації видавничої продукції паралельно використовують дві системи: УДК і ББК. Система УДК - світова, її використовують 130 країн, ББК - це радянська розробка 60-х років минулого століття, яка і зараз має офіційний статус у Росії», – сказав голова Державного комітету з питань телебачення і радіомовлення Олег Наливайко під час обговорення.

Постанова передбачає відмову від використання бібліотечно-бібліографічної класифікації та поступове переведення бібліотек-користувачів на універсальну десяткову класифікацію як міжнародну систему.

Зауважимо, що УДК заснована на таблицях за ієрархічним принципом поділу від загального до конкретного з використанням цифрового десяткового коду. Його радянський аналог ББК використовує таблицю класифікації і побудований за ієрархічним принципом, однак за іншою методологією.

Книжковий магазин показав книги, написані жінками

webmaster, 14/03/2017 × 09:23

Цікава подія відбулась у книжковому магазині «Loganberry Books» ( Клівленд, США).

Усі книги, написані письменниками-чоловіками, були перевернуті корінцями до стіни, щоб проілюструвати, наскільки в літературному світі більше чоловіків, ніж жінок. В результаті цієї акції у багатьох просто «відкрилися очі», явивши враженим читачам чесний погляд на гендерну нерівність в літературі.

Як розповіла виданню «BuzzFeed» засновниця і власниця книгарні Харрієт Логан: «Я працюю книгопродавцем вже більше 20 років, і щороку я витрачаю час і зусилля на те, щоб висвітлити працю жінок в літературі… В цьому році мені захотілося зробити щось інше, щоб познайомити читачів не тільки з хорошими творами жінок, а й показати гендерну невідповідність в письменницькій галузі. На людину, якій намагаються донести праці авторів-жінок, це справляє просто ефект шоку ».

За оцінками пані Логан, лише 37% художніх творів в її магазині написані жінками. До стіни корінцями було повернуто близько 10 000 томів, написаних чоловіками.

«Реакція клієнтів була фантастична і тепла, - розповіла Гаррієт. - Багато людей просто стояли там, дивлячись в простір і хитали головами ».

Крім того, пані Логан повідомила, що вона вже бачила результати впливу її проекту далеко за межами книгарні. «Вчитель-чоловік з Сент-Огастіна, штат Флорида, розповів мені, що в своєму класі в березні він також перевернув усі книги, написані чоловіками, і провів бесіду з учнями про гендерний дисбаланс у такій важливій освітній галузі», - сказала вона.

Київська книгарня почала роздавати книги задарма

Вечірній Київ, 13/03/2017 × 09:08

До чого тільки не вдаються у Києві аби заохотити людей читати! От уже знана багатьом книголюбам затишна книгарня-кав'ярня "Моя книжкова полиця" розпочала роздавати книги задарма.

- Мабуть, ми збожеволіли! Ми просто дуже любимо книжки і знаємо, що мрія кожної книжки бути прочитаною. І от вже майже рік ми красиво продавали найкращі українські книги. Але цього нам виявилось замало. Ми вирішили здолати останні відмовки! *надто дорого* *наступного місяця* *сьогодні просто подивлюсь* Моя КНИЖКОВА ПОЛИЦЯ об’єдналась з найкращими українськими видавцями, щоб запустити неймовірний безстроковий флешмоб #БЕРИ_ЧИТАЙ. Ми створили базу з найактуальніших, найновіших книг від українських видавництв, аби давати їх БЕЗКОШТОВНО! - пояснють свою задумку у книгарні.

Взяти участь у флешмобі дуже просто. Ви просто приходите до книгарні, обираєте книгу з наявних на флешмоб-полиці і забираєте її додому. З вас всього-навсього чекін у книгарні (натискаєте check in під назвою події) та пост у фб, де вказуєте, яку книгу Ви собі обрали, тегаєте видавництво й додаєте хештег флешмобу.

ВСЕ! Тепер ваші друзі знають, де на них чекає КРУТА БЕЗКОШТОВНА КНИЖКА! Прочитали книжку - принесли й обміняли на наступну!

Підтримати незвичну акцію иврішили найкращі українські видавництва: "Наш Формат", "Видавництво 21", "Видавництво Анетти Антоненко", "Komubook", "Видавництво Івана Малковича "Абабагаламага" / Ababahalamaha Publishers", "Видавництво Старого Лева", "Видавництво Vivat", "Книголав", Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля".

Шевченківська премія: лауреати-2016

Мінкультури України, 09/03/2017 × 15:18

Сьогодні, 9 березня Президент України Петро Порошенко вручив лауреатам Національну премію ім. Т.Шевченка.

Згідно з Указом Президента України на подання Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка Шевченківську премію 2017 року отримали:

у номінації "Література, публіцистика, журналістика" - поет , книговидавець, директор видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» Іван Малкович, за книгу віршів "Подорожник з новими віршами";

у номінації "Кіномистецтво" - режисер та аніматор Степан Коваль за анімаційний серіал "Моя країна – Україна";

у номінації "Візуальні мистецтва" - скульптор та художник Микола Малишко за художній проект "Лінія" (скульптура);

у номінації "Музичне мистецтво" - композиторка Богдана Фроляк за симфонію-реквієм "Праведна душа ...", хорова кантата "Колір", музичний твір "Насниться сон мені".

Нагадаємо, що лауреати Шевченківської премії 2017 року були визначені за результатами конкурсу новоствореним Комітетом з Національної премії України імені Тараса Шевченка. До його складу увійшли письменник Сергій Жадан, акторка Ада Роговцева, журналіст та телеведучий Юрій Макаров, співак Тарас Петриненко, кінорежисер Мирослав Слабошпицький, акторка Наталія Сумська, художник Анатолій Криволап, композитор Юрій Ланюк, літературознавець і видавець Ростислав Семків та інші, голова Комітету – Юрій Щербак.

XVIII Всеукраїнський рейтинг «Книжка року 2016» оголосив свої результати

Читомо, 09/03/2017 × 09:23

Цьогоріч у семи тематичних номінаціях рейтингу 76 експертів оцінили 1098 видань.

Гран-прі «Книжка року 2016»

Шевченківська енциклопедія у 6-ти томах. 5-й та 6-й томи (Інститут літератури ім. Т. Г.Шевченка НАН України) ВІДЗНАКА «Видавничий імідж»

Видавництво Старого Лева

Лауреати XVIII Всеукраїнського рейтингу «Книжка року 2016»

Номінація «Хрестоматія» Художня классика: Беладонна. Любовний роман 20-х років; Постріл на сходах. Детектив 20-х років; Шляхи під сонцем Репортаж 20-х років; Майк ЙОГАНСЕН. Подорожі філософа під кепом. – Київ: Темпора. – 808+528+859+448 с.

Життєписи:

Роман ГОРАК. Кинути каменем: есеї про Ірину Вільде. – Львів : Апріорі. – 540 с.

Літературознавство / критика

Шевченківська енциклопедія. В 6-ти томах. Том 5, 6. – Київ : Інститут літератури НАНУ. –1040+1120 с.

Номінація «Красне письменство»

Сучасна українська проза / есеїстика / драматургія

Олесь УЛЬЯНЕНКО. Яйця динозавра. – Київ : Люта справа, 191 с.

Жанрова література (детектив, фантастика, любовний роман тощо)

Юрій ВИННИЧУК. Цензор снів. – Харків : Фоліо. – 319 с.

Зарубіжна проза / есеїстика / драматургія

Салман РУШДІ. Сатанинські вірші. Серія «Майстри світової прози». – Київ : Видавництво Жупанського. – 520 с.

Поезія / афористика

Антологія української поезії ХХ століття. Сер. «Українська Поетична Антологія». – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА. – 1280 с.

Номінація «Софія»

Вітчизняна гуманітаристика

Тарас ЛЮТИЙ. Ніцше. Самоперевершення. – Київ : Темпора. – 978 с.

Зарубіжна гуманітаристика

Історія європейської цивілізації. Греція; Близький Схід. За редакцією Умберто Еко. – Харків : Фоліо. – 863+1310

Номінація «Обрії»

Науково-популярна література

Ешлі ВЕНС. Ілон Маск. Tesla, SpaceX і шлях у фантастичне майбутнє. – Київ : Видавець Форостина О.В. – 416 с.

Публіцистика / сучасні мемуари

Майдан. Свідчення. Київ, 2013–2014. Серія «Бібліотека спротиву. Бібліотека надії». – Київ : Дух і Літера. – 784 с.

Спеціальна література / довідкові видання

о. Климентій Василь СТАСІВ. Місія високого слова. Василіянське книговидання: минуле, сучасне і майбутнє. – Жовква : Місіонер. – 472 с.

Номінація «Минувшина»

Популярні видання/історична белетристика

Джеймс МЕЙС. Україна: матеріалізація привидів. – Київ : Кліо. – 688 с.

Дослідження, документи

1933: «І чого ви ще живі?». – Київ : Кліо. – 720 с.

Біографії, мемуари

Князі Вишневецькі. – Київ : Балтія-Друк. – 320 с.

Номінація «Дитяче свято»

Книжки для малечі та молодших школярів

Сашко ДЕРМАНСЬКИЙ. Маляка і Гаплик; Маляка і Навіжений дракон; Маляка – принцеса Драконії. – Вінниця : Теза, 156+157+ 157 с.

Твори для школярів середніх класів

Григорій ФАЛЬКОВИЧ. Шалахмонеси. – Київ : Дух і Літера, 48 с.

Підліткова та юнацтва література

Вільям ШЕКСПІР. Ромео і Джульєтта. – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА. – 208 с.

Пізнавальна та розвивальна книга

Богдан ТИХОЛОЗ, Наталя ТИХОЛОЗ. Франко від А до Я. Серія «Дитячі освітні книжки». – Львів : Видавництво Старого Лева. – 72 с.

Номінація «Візитівка»

Мистецтво

Казимир Малевич. Київський період 1928–1930. – Київ : Родовід. – 336 с.

Етнологія / етнографія / фольклор / історія повсякдення / соціолінгвістика

Пантелеймон КУЛІШ. Повне зібрання творів. Т. ІІІ: Записки о Южной Руси. Кн.1–2. – Київ : Критика. – 416+384 с.

Краєзнавча і туристична література / дорожні нотатки / урбаністика

Флоріан ЗАПЛЕТАЛ. Дерев’яні церкви Закарпаття; Міста і села Закарпаття. – Ужгород : Видавництво Олександри Гаркуші. – 120+176 с.

Нью-Йорк читає: наймасштабніша акція з просування літератури

webmaster, 06/03/2017 × 14:18

Щоб підтримати незалежні книгарні та підвищити популярність читання серед американців, відділ мерії з питань медіа і розваг Нью-Йорка запустив новий книжковий проект, в рамках якого жителів міста об`єднає читання однієї й тієї ж книги.

Поштовхом до створення проекту «Одна книга, один Нью-Йорк» стало питання «А якщо всі в Нью-Йорку читатимуть одну книгу в один і той самий час?». Як вважають організатори, якщо проект вдасться, він стане наймасштабнішим у США.

Подібні читацькі акції вже проводились у Сіетлі, Чикаго, Філадельфії та Остіні. Проте тоді виникало чимало проблем із вибором книги, яка не подобалась тим чи іншим жителям міста. Цього разу організатори вирішили влаштувати голосування та обрати видання серед книг, що будуть близькими кожному нью-йоркцю, не залежно від того, як довго він живе у цьому місті. Читання стартує одразу по завершенню голосування. Також на учасників акції чекають обговорення обраного твору у Нью-Йоркській публічній бібліотеці та низка тематичних заходів.

Тбілісі перетворюється на місто-бібліотеку

Видавництво Старого Лева, 06/03/2017 × 14:11

Незабаром у Тбілісі (Грузія) всі охочі зможуть завантажувати книги відомих авторів просто посеред вулиці. У рамках проекту «Місто-бібліотека» у парках та садах, на станціях метро та на головних вулицях міста з`являться таблички із книжковими QR-кодами.

Загалом до кінця квітня планують встановлення 300 таких стендів. П’ять десятків з них уже готові до використання та розміщені на вулицях, названих на честь відомих письменників. Згодом такі електронні бібліотеки можна буде побачити і в інших точках міста.

Завантажити книги можна безкоштовно, скориставшись додатком Saba Reader.

Парижанку оштрафували за книгу, яку вона залишила

УП. Життя, 20/02/2017 × 16:12

Поліція Парижа оштрафувала на 68 євро жінку на ім’я Гвенель за те, що вона залишила книжку на вулиці.

Парижанка прочитала книгу й захотіла передати її комусь іншому, проте не знайшла у книжковому магазині та поблизу місць для буккросингу, йдеться на France Bleu.

Тоді Гвенель вирішила лишити видання на вулиці, неподалік від магазину.

Поліцейські виписали жінці штраф за розкидання сміття у громадському місці. На таку суму, 68 євро, у Франції карають порушників порядку, які викинули недопалки на вулиці або не прибрали за собакою.

Гвенель написала про штраф у Twitter. Коли історія потрапила в ЗМІ, адміністрація Парижа вирішила скасувати покарання жінки.

“Це помилка. Париж любить книги і тих, хто ними ділиться. Ми скасуємо штраф”, – написали представники міської адміністрації в офіційному акаунті у Twitter.

В Австрії видали книгу української письменниці Наталки Сняданко

http://zaxid.net, 16/02/2017 × 16:02

Австрійське видавництво Haymon видало книгу «Колекція пристрастей» сучасної української письменниці Наталки Сняданко.

Вперше роман про пригоди молодої дівчини вийшов у Львові в 2001 році. Три роки потому книгу було перекладено польською і вона увійшла до десятки бестселерів однієї з польських книгарень.

«Колекція пристрастей» — це збірка розповідей дівчини в період дорослішання. У книзі описані стосунки головної героїні з різними чоловіками. Кожен раз вона намагається зрозуміти, що лежить в основі її почуттів — кохання чи пристрасть.

14-го лютого в Австрійському товаристві літератури відбулась презентація австрійського видання.

Книжкова «Київська весна – 2017» стартує 23 лютого

ЛітАкцент, 14/02/2017 × 12:16

23-25 лютого 2017 року в Українському Домі відбудеться традиційна книжкова виставка «Київська весна – 2017».

На виставці буде представлено художню, наукову, довідкову, навчальну, історичну, краєзнавчу літературу, подарункові видання за ціною виробника, альбоми про мистецтво, антикварні книжки, періодику, музичну та дитячу літературу на будь-які смаки та уподобання.

Програма виставки передбачає презентації нових видань від відомих видавництв, дитячих книжок, шкільної та навчальної літератури.

Відвідувачів зустрічатиме «Літературний салон», де усі зацікавлені поспілкуються як з популярними письменниками, так і з молодими талановитими початківцями на літературній ниві. Тут щодня триватимуть презентації книжкових новинок, літературні зустрічі, круглі столи, семінари, художні автограф-сесії, відкриті дискусії з питань мистецтва книги та проблем книговидання.

У Варшаві назвали сквер на честь Стуса

ЛітАкцент, 10/02/2017 × 14:43

Рада міста Варшави у четвер, 9 лютого, проголосувала за надання імені Василя Стуса скверу в центрі польської столиці. Сквер розташований на перехресті Алеї Незалежності та вулиці Стефана Баторія. В обґрунтуванні рішення, до якого додано біографію Стуса, читаємо, що він є «українським поетом і опозиційним діячем», а також «полонофілом та речником польсько-українського поєднання».

Виконати ухвалу має мер Варшави Ганна Ґронкевич-Вальц, рішення набуває чинності через 14 днів після його публікації в офіційному урядовому виданні Мазовєцького воєводства - дізнаємося з веб-сторінки Ради міста Варшава.

Поблизу майбутнього скверу Василя Стуса знаходиться Національна бібліотека Польщі та найбільший економічний університет країни Головна торговельна школа (SGH).

Перейменування скверу обійдеться Варшаві у 8650 злотих (2 тисячі євро), з чого більшість коштів це ціна виготовлення та установки таблиць з назвою скверу.

Загадковий благодійник викупив 50 примірників антиутопії Джорджа Орвелла "1984"

Друг читача, 09/02/2017 × 14:51

Загадковий благодійник викупив 50 примірників антиутопії Джорджа Орвелла "1984", які були роздані людям безкоштовно за кілька годин у книжковому магазині Booksmith.

Поруч із книгами був напис: «Читайте! Боріться! Загадковий благодійник придбав "1984" для вас, якщо є потреба». Після того, як за кілька годин примірники були розібрані, інший благодійник викупив кілька книг Маргарет Етвуд «Оповідання служниці» і Еріка Ларсона «У саду чудовиськ» для громадян.

Власниця книгарні Крістін Еванс описала книжкову благодійність як «плідну і конструктивну форму опору» і додала, що ці приклади пожертв вже зацікавили інших бажаючих подарувати книги людям. «Це стало шляхом для книгарень зіграти свою роль у політиці»

сказала пані Еванс. «Книжкові магазині вірять у силу друкованого слова в допомозі інформувати, навчати, надихати і переконувати».

Присуджено Премію КМУ імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва за 2016 рік

Держкомтелерадіо , 06/02/2017 × 08:45

Шляхом таємного голосування лауреатами премії визначено письменницю Ганну Чубач (книга «Малюємо, читаємо, пишемо», видавництво «Букрек»), художника-графіка Арсена Джанік’яна за художнє оформлення 5 казкових повістей про Мері Поппінс англійської письменниці Памели Треверс (видавництво «Рідна мова») та творчий колектив художнього фільму «Трубач» (кінокомпанія «Укркіно») у складі автора сценарію Анастасії Матешко, режисера-постановника Анатолія Матешка, оператора-постановника Юрія Короля, акторів Леоніда Шевченка та Римми Зюбіної. У номінації «Театральні вистави для дітей та юнацтва» премію вирішено цього року не присуджувати.

Всього на здобуття премії було подано 43 роботи тридцяти двох номінантів. 18 робіт надійшло у номінацію «Літературні твори для дітей та юнацтва», 19 - у номінацію «Художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва», 4 - у номінацію «Театральні вистави для дітей та юнацтва» та 2 - у номінацію «Кінотвори для дітей та юнацтва».

«Усі подані на розгляд Комітету твори спрямовані на виховання підростаючого покоління у дусі національної гідності, любові до родини і Батьківщини, національних традицій, рідної мови», - наголосив перший заступник Голови Держкомтелерадіо Богдан Червак. Він зазначив, що конкурс на здобуття Премії Кабінету Міністрів України ім. Л.Українки має мету заохотити митців створювати твори для дітей та юнацтва і водночас вшанувати нашу видатну поетесу, уславлену доньку українського народу Лесю Українку.

У США вперше видадуть казку Марка Твена

Видавництво Старого Лева, 31/01/2017 × 12:40

Семюель Ленгхорн Клеменс, відомий світові як Марк Твен, автор «Пригод Гекльберрі Фінна», розповідав своїм дітям чимало казок, проте лише одна з них збереглася до сьогодні. Цьогоріч американське видавництво «Doubleday» вперше опублікує казку окремою книгою.

Прем`єра твору під назвою «Викрадення принца Олеомаргарина» запланована на 26 вересня і приурочена до 150-річчя з дня публікації першої книги Марка Твена – збірки оповідань «Знаменита жаба з Калавераса, яка стрибає» (1867).

Письменник вигадав казку 1879 року в Парижі для своїх маленьких дочок. Рукопис «Викрадення принца Олеомаргарина» знайшли у 2011 році в архівних матеріалах Університету Каліфорнії в Берклі (США). Незабаром ця 16-сторінкова оповідка вийде друком з ілюстраціями Філіпа і Ерін Стід.

У центрі сюжету – хлопчик, який має здатність розмовляти з тваринами. За допомогою звірят він вирушає на порятунок викраденого принца Олеомаргарина. За словами видавців, у цій оповідці піднімаються теми благодійності, доброти і мужності перед обличчям тиранії, є елементи сатири і пафосу.

Заступник директора видавництва «Random House» Френсіс Ґілберт, який редагував книгу, зазначив: «Публікація нового оповідання Твена є неймовірною літературною подією. Коли я отримав можливість вперше прочитати цю неопубліковану історію, не міг повірити у те, що тримав у руках».

«ЛітАкцент року – 2016»: названо переможців

ЛітАкцент, 30/01/2017 × 14:40

Відбулася церемонія нагородження переможців книжкового рейтингу «ЛітАкцент року – 2016».

Журі назвало найкращі книги 2016 року в номінаціях:

«Проза», «Поезія», «Проза й поезія для дітей», «Есеїстика».

Переможці:

«Поезія» Жадан Сергій. Тамплієри (Книги – ХХІ ; Meridian Czernowitz)

«Проза»

Антипович Тарас. Помирана (АБА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА)

«Поезія і проза для дітей»

Була Оксана. Зубр шукає гніздо (ВСЛ)

«Есеїстика»

Забужко Оксана. І знов я влізаю в танк… (Комора)

У номінації «Літературознавство» переможців цього року вирішили не називати.

«Золоту бульку» присуджено Тані Малярчук (“Забуття”).

Склад журі «ЛітАкценту року — 2016»: • номінація «Поезія»: Галина Крук, Остап Сливинський, Євгеній Стасіневич;

• номінація «Проза»: Ростислав Семків, Ярослава Стріха, Тетяна Трофименко;

• номінація «Поезія і проза для дітей»: Валентина Вздульська, Олеся Мамчич, Володимир Чернишенко;

• номінація «Есеїстика»: Андрій Дрозда, Анастасія Левкова, Ярина Цимбал;

• номінація “Літературознавство”: Редакція “ЛітАкценту” Ірина Троскот, Софія Мамчич.

Нагадаємо, книжковою премією «ЛітАкцент року — 2016» відзначають книжки, написані українською мовою й видані 2016-го року в Україні та за кордоном. Перелік номінованих книг формують усі охочі, короткі списки шляхом оцінювання формують автори «ЛітАкценту». Критеріями оцінювання книг у номінаціях «Проза», «Поезія» та «Проза й поезія для дітей», «Есеїстика» й «Літературознавство» є новизна, високий художній рівень твору (дослідження), а також культура видання і його поліграфічна якість. На «Золоту бульку» претендують книжки невисокої художньої вартості, написані відомими письменниками; книжки, що розчарували.

ЗАТВЕРДЖЕНО ПЛАН КОМПЛЕКСНИХ ПЕРЕВІРОК НА 2017 РІК

, 25/01/2017 × 15:40

Про планову перевірку будь-якого підприємства можна дізнатися з Плану комплексних планових заходів державного нагляду (контролю) органів державного нагляду (контролю) на 2017 рік, затвердженого наказом Мінекономрозвитку України від 15.11.2016 № 1909.

Слід зауважити, що в разі коли суб'єкт господарювання на відповідний плановий період включений до планів перевірок одночасно декількох перевіряючих органів, відповідні планові заходи здійснюються такими органами комплексно — одночасно усіма, до планів яких включений суб'єкт господарювання.
StartПопередні [ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ] 10 next pagesНаступніEnd

Актуальна інформація

Вітаємо шановних відвідувачів на сайті, який супроводжує науково-методичний відділ Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого (НБУ ім. Ярослава Мудрого). Наш відділ є науково-методичним та інформаційно-консультативним центром для публічних бібліотек України, а також співпрацює з бібліотеками різних типів і форм власності.

Пам'ятайте, що наповнення цього сайту - наша спільна робота. Якщо Ви маєте матеріали, що можуть зацікавити бібліотечну спільноту, або бажаєте підняти актуальну тему - чекаємо Ваших пропозицій на адресу method@nplu.org.

Шановні колеги! Якщо у вас змінилися реквізити (адреса, e-mail, URL, телефон тощо) надішліть повідомлення для відповідних коректив на сторінці сайту „Бібліотеки України”.


Вітаємо
For Librarians
Библиотекарю
ПошукГолосування
На вашу думку, якість роботи працівника насамперед залежить від:
 
кваліфікації та освіти
стажу роботи
креативності та творчості
особистісно-професійного розвитку
можливості кар’єрного зростання
Результати